توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463226
پلاسکو 12 طبقه ساخته می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی از برنامه بنیاد مستضعفان برای احداث ساختمان جدید پلاسکو پس از اخذ پروانه ساخت در مدت 2 سال و در مساحت 32 هزار مترمربع با 12 طبقه شامل هفت طبقه تجاری و پنج طبقه پارکینگ خبر داد.

به گزارش ایرنا «اصغر سلیمی» گفت: رییس بنیاد مستضعفان با حضور در نشست کمیسیون شوراهای مجلس گفت که مذاکره با شهرداری تهران برای ساخت ساختمان جدید پلاسکو انجام شده است.

وی افزود: به گفته رئیس بنیاد مستضعفان در شرایط کنونی 600 واحد از مجتمع تجاری نور به کاسبان ساختمان پلاسکو داده شده و این بنیاد اجاره این واحدها را تا پایان اردیبهشت‌ماه تقبل کرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور شوراهای مجلس افزود: در پایان نشست کمیسیون مقرر شد اعضا به زودی بازدیدی از طرح‌های در حال اجرای بنیاد مستضعفان داشته باشد.

سلیمی همچنین گفت، در این نشست، مواد 8 تا 13 لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

به گزارش ایرنا، بر اساس ماده 8 لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه، نشست ستاد مدیریت حوادث غیرمترقبه در سطح ملی به ریاست رئیس سازمان، در سطح استانی به ریاست استاندار و در سطح شهرستان به ریاست فرماندار تشکیل می‌شود؛ همچنین نشست‌های این ستاد به صورت متداول هر سه ماه یکبار و با تشخیص رئیس سازمان در مواقع ضروری برگزار می‌شود.

همچنین طبق ماده 12 لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه، سازمان مربوطه باید در جهت ارایه واحد درسی آمادگی در برابر سوانح در دانشگاهها اقدام کند، در مواد 12 و 13 این لایحه نیز، وظایف تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی تعریف شده است.

ساختمان پلاسکو در چهار راه استانبول واقع در مرکز تهران صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ (۱۹ژانویه ۲۰۱۷) فروریخت. در پی وقوع این آتش‌سوزی ساختمان 17 طبقه پلاسکو پس از ۳٬۵ ساعت سوختن، بطور کامل فرو ریخت.

کسبه ساختمان پلاسکوی قدیم در مجتمع تجاری نور اسکان داده شده اند.
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + بنیاد مستضعفان + ساختمان پلاسكوی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.