نظر منتشر شده
۵۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423923
فسخ بزرگترین قرارداد اصل 44 از سوی سازمان خصوصی سازی/ برگشت چک 1000میلیارد تومانی
بخش اقتصادی الف،‌ ۲۳ آذر ۹۵
سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه ای مهم، فسخ قرارداد واگذاری بلوک سهام شرکت مخابرات ایران اعلام کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۶

به گزارش الف، سازمان خصوصی سازی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در چارچوب مفاد قرارداد منعقده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قراردادی مزبور از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یاد شده استفاده نموده است.

بر اساس این اطلاعیه، در راستای استیفای حقوق دولت، پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقی مانده و طی نمودن کلیه مراحل لازم نظیر ارسال اظهار نامه رسمی به عنوان خریدار مذکور، با توجه به مفاد قراردادی فی مابین خریدار و فروشنده، فسخ قرارداد واگذاری از سوی سازمان خصوصی سازی به خریدار اعلام شده است.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که کلیه تشریفات قانونی نظیر اعاده سهام شرکت مخابرات ایران و مدیریت آن به دولت جمهوری اسلامی ایران جهت واگذاری مجدد سهام این شرکت متعاقباً از سوی سازمان خصوصی سازی و مراجع قانونی مربوط انجام خواهد شد.

 کنسرسیوم اعتماد مبین در 5 مهر سال 1388 توانسته 50 درصد بعلاوه یک سهم از سهام شرکت مخابرات ایران را به ارزش 7800 میلیارد تومان خریداری کند. هنوز وضعیت شرکت ارتباطات سیار و سایر شرکت های مخابرات استانی وابسته به شرکت مخابرات ایران در این فسخ قرار داد مشخص نیست.

 میرعلی اشرف عبداله پوری‌ حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفتگو با فارس، ضمن تشریح جزئیات فسخ قرارداد واگذاری بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم شرکت مخابرات ایران به شرکت توسعه اعتماد مبین گفت: این قرارداد حدود 12 روز قبل به دلیل عدم ایفای تعهدات خریدار بلوک کنترلی مخابرات ایران پس از گذشت نزدیک به 7 سال از این واگذاری فسخ شده است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه رقم چک‌های برگشتی خریدار بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران به حدود 1000 میلیارد تومان رسیده است، عنوان کرد: جمع این چک‌ها به 5 یا 6 فقره رسیده که مربوط به 2 یا 3 قسط آخر این واگذاری بوده است.

به گفته وی با توجه به عدم ایفای تعهدات خریدار و اظهار ناتوانی از پرداخت اقساط چاره‌ای برای سازمان خصوصی‌سازی برای فسخ قرارداد واگذاری مخابرات ایران (سهامی عام) باقی نماند و اکنون این واگذاری فسخ شده تلقی می‌شود.

وی در برابر این پرسش فارس مبنی بر اینکه با توجه به فسخ قرارداد آیا امکان تداوم تملک این دارایی از سوی توسعه اعتماد مبین درصورت وصول چک وجود دارد، پاسخ داد: هم اکنون پس از طی مراحل اداری باید بلوک 50 درصد بعلاوه یک سهم مخابرات دوباره به هیات واگذاری رفته و ضمن بررسی مجدد قیمت پایه هر سهم و ارزش‌گذاری این دارایی مجدد برای عرضه در بازار آگهی شود که در این زمینه به احتمال فراوان سازمان خصوصی‌سازی در بلوک‌های 17 درصدی این دارایی‌ را عرضه خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه توسعه اعتماد مبین می‌تواند در صورت پاس کردن چک‌ها همچنان تملک خود بر این دارایی را ادامه دهد، اما برای این موضوع باید به هیات داوری مراجعه کنند.

وی در برابر این پرسش که با فسخ قرارداد واگذاری بلوک کنترلی سهام مخابرات ایران تکلیف شرکت‌های تابعه‌ای آن از جمله ارتباطات سیار ایران و شرکت‌های مخابراتی استانی چیست، گفت: سازمان خصوصی‌سازی براساس آنچه که واگذار شده تصمیم‌ گرفته و با شرکت‌های تابعه مخابرات از جمله همراه اول و یا در شرکت‌های سرمایه‌پذیر آن کاری ندارد، بنابراین مطابق با قانون تجارت با مخابرات ایران رفتار خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : شرکت مخابرات+خصوصی سازی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۶:۵۰:۵۶
خدا رو شکر که بالاخره بعد از مدتها این اتفاق افتاد و دست افراد غیر دراین زمینه از این ثروت ملی کوتاه شد. (4065178) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۹:۰۱
شرکت رو به صورت قسطی خریدن و جالبه قرار بوده از درامد خود شرکت قسط ها رو پرداخت کنن !!!!

کجای دنیا اینجوری شرکتی رو میفروشن ؟؟

اگر با این شرایط میفروشن ما هم خریداریم . (4066041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۲:۳۷:۲۷
در هیچ شرایطی سلب مالکیت صورت نمی گیرد. (4066224) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۷:۰۵:۲۴
این هم نتیجه دخالت دولت قبل برای واگذاری مخابرات به سپاه پاسداران. (4065199) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۱:۵۷:۰۳
جالبه قرارداد کشتی رو هم میخواستن (4066162) (alef-3)
 
Mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۴:۰۷:۴۲
طبق معمول به اسم حمایت از تولیدات داخلی وارد شدن و میخان داستان صنعت اتومبیل سازی رو اینجا تکرارکنن (4066399) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۷:۳۲:۳۵
1000 میلیارد تومن برای جناب اعتماد مبین !!!! عددی نیست (4065230) (alef-13)
 
کبری 12
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۷:۴۴:۱۲
جالبه !!!!
چک اینا هم برمیگرده ؟!!!! (4065247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۷:۵۰:۵۵
اعتماد مبین وابسته به کجاس ؟
الف !
شفاف باش با مردم (4065255) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۸:۰۸:۵۸
با چک خالی بیت المال را به عنوان خصوصی سازی به همدیگر واگذار و فقط کاری می کنند که اسم بیت المال از روی آن حذف شود.

هفت سال 1000 میلیارد با بهره 10% می شه هزار میلیون که با این پول یک مخابرات جدید می توان احداث کرد. (4065274) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۸:۳۸:۲۸
اين معامله از روز اول هم ايراد داشت (4065311) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۸:۴۳:۱۸
اينهم از خصوصي سازي هاي ناقص كه احتمالا بازهم عده زيادي بيكار خواهند شد (4065316) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۰۴:۵۴
امیدوارم دولت در این یک کار درست عمل کند (4065414) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۱۰:۱۵
سلام
این شرکت توسعه اعتماد مبین مال کیه؟ سهامدارانش کیا هستند؟ چه تضمینی برای چکهایش گذاشته بوده؟ چطور صلاحیتش از لحاظ مالی تایید شده؟؟؟ بازهم رانتی دیگر (4065421) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۱۷:۲۴
شجاعانه بود. لابد تا حالا هم از خودش پولش رو درآورده بودن. (4065431) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۲۸:۲۱
به نظرتون واقعا خصوصی شده بود؟ (4065447) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۶:۲۹:۲۹
ما اون موقع یک میلیون تومن دادیم موبایل خریدیم، دلار زیر هزار تومن بود یعنی بیش از هزار دلار از هر نفر برای یک سیم کارت گرفتن، این پول چی شد؟ مدعی العموم کجاست؟ چرا فرضا اگر یک نفر تو خیابون یه بد و بیراه به یک مقام در یکی از قوا بدهد مدعی العموم وارد میشود و تحت هزار جور عنوان طرف رو محاکمه میکنن ولی اینجا که حقوق میلیون ها نفر ایرانی ضایع شده مدعی العمومی در کار نیست؟ منظور از "عموم" عموم مردم هست؟ (4065811) (alef-13)
 
Taiwan
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۳۶:۲۲
با رانت ارائه شده بود.

بهتره زودتر از نو مزایده برگزار بشه و از شرکتهای خارجی هم دعوت بشه
از مسائل امنیتی هم نترسند (4065460) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۷:۳۷:۰۰
بهتره همون دست دولت بماند (4065838) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۰:۴۲:۰۳
خصوصی سازی در دولت احمدی نژاد ..اینم نتیجه اش
دروغ میگم . بگید (4065466) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۲:۵۵:۴۱
یعنی فکر میکنی تو این دولت وضع بهتره (4066260) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۲:۰۷:۰۷
خدا کنه که این فسخ واقعی باشه... چرا که اون معامله بخشیدن حق مردم بود نه خصوصی سازی (4065573) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۲:۱۳:۴۳
این معامله واگذاری به بخش خصوصی نبود و دارای ایراد. تصمیم اشتباهی بود که طبق معمول در دولت قبل اتفاق افتاد و با توجه به سهام ان شرکت که متعلق به یک ارگان نظامی بود باعث این تصور در جامعه می شد که ارگان های نظامی بجای تقویت وظایف خود دنبال تجارت و غیره می باشند (4065581) (alef-13)
 
کارمند خصوصی مخابرات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۵:۳۱
اقای رو حانی و شرکت خصوصی سازی
تو رو خدا بفکر کارمندان شرکتی مخابرات هم باشید و دیگر اشتباه دولت قبل را تکرار نکنید چون تو این شش و هفت سال که مخابرات را خصوصی کردید بزرگترین ضربه به کارمندان خصوصی مخابرات وارد شد و بنده با مدرک فوق لیسانس برق و سیزده سال سابقه و دارای یک فرزند با حقوق یک ملیون و دویست هزار تومن زندگی می کنم در این چند سال همه نوع ظلم به ما شد حتی در دو سال نیروها را ساعتی حقوق دادن مثلا می گفتن در روز چهار ساعت کار کنید و چهار ساعت مزد بگیرید و حقوق نصف اداره کاری!!!
پس تو را خدا مخابرات را به قبل خصوصی سازی برگردانید چون مثلا هم کلاسی های ما که از نظر درسی خیلی از ما پایین تر بودن در اداره برق چهار برابر مخابرات حقوق میگیرند پس به صدای حدود بیست هزار نفری ما گوش دهید (4065631) (alef-13)
 
پرهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۳:۰۷:۳۰
تو را خدا به حرف ماکارمندان خصوصی مخابرات هم گوش دهید چون حقوق ما بعد خصوصی سازی یک ملیون و صد هزار تومن است و کسی هم به داد ما نمی رسد (4065633) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۳:۲۷:۵۶
شکی نیست که این واگذاری بدلیلی بدهی باید فسخ بشه ولی چرا دولت در قضیه بدهی های صندوق فرهنگیان و یا سایر بدهی های هزاران میلیاردی نزدیکان دولت اینقدر قاطع نیست (4065662) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۲۳:۴۲:۴۰
دم دولت گرم (4065684) (alef-3)
 
حیدرعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۰:۱۲:۱۸
قطعاباوجودوگسترش اینترنت و خصوصااینترنت موبایل و نرم افزار ایمو برای مکالمات برون و درون شهری و برون مرزی مخابرات سودی مثل قبل ندارد و اجبار مردم به پرداخت سقف میزان مکالمه حتی در صورت عدم مکالمه و استفاده از تلفن ثابت در این راستابوده.من فکر می کنم این مساله فسخ اجرایی نخواهد شد ولی سودی هم برایشان نخواهد داشت. (4065716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۰:۲۷:۰۶
صنعت مخابرات یکی از پولساز ترین فعالیت های اقتصادی در دنیاست . توجه داشته باشیم دومین شبکه تلفن همراه در کشور که متعلق بیک شرکت چند ملیتی است در کنار خدماتی که در سراسر کشور داده و مرتب در حال بروز رسانی خدماتش میباشد بیشترین مالیاتی را که تا کنون در طول تاریخ اخذ مالیات به دولت ایران پرداخته . نمونه ای است از موفقیت خصوصی سازی
حال چرا این تجربه موفق نشد فقط بلحاض عدم اشراف به این تکنولوژی و وگزاری بدون در نظر گرفتن توانائی های فنی خریدار . (4065724) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۱:۱۶:۴۳
اينهم از اون كارها بود ،
هزاران پروژه نيمه تمام ، صدها كارخانه در شرف تعطيل ،
بعد بزرگترين چك تاريخ مملكت رو براي خريد سهام مخابرات كشيده بودند ، آنهم بي محل ،
فروش سهام مخابرات به يك كنسرسيون دولت ساخته چه دردي را از مملكت دوا مي كرد ، اصولا" چرا بايد مخابرات را خصوصي كرد؟ (4065762) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۲:۰۶:۵۸
بعىد مىدانم چنىن شود وتصمىم عملى گردد (4065775) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۶:۲۳:۱۹
اگر چک پاس بشه، میره برای داوری، بنابراین اینطوری نیست که الان کلا قضیه تمام شده باشه، هنوز فرصت دارند، بهتره اگر خبری منعکس میکنید تمام ابعاد را برای خواننده بیان کنید که فردا دچار سوء تفاهم نشود و خودتون هم دچار تناقض گویی نشوید.
خطاب به مردم هم باید عرض کنم زیاد خوشحال نباشید، تو این سالها هر سودی که خواستن بردن و الا 1000 میلیارد تومن برای صاحبان و برندگان این واگذاری مبلغی نیست که اگر بخوان نتونن تامین کنن. احتمالا خودشون منصرف شدن یا توافق دیگری حاصل شده... (4065808) (alef-13)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۷:۱۷:۲۹
بعضی ها زود جو گیر میش ؛ آقایان محترم زود قضاوت می کنید ؛ این موضوع اصلا" به اصل واگذاری و از این جور چیزها ربطی ندارد؛ بخابرات یک شرکت بزرگ دولتی بود و با وجود خصوصی بودن هم از طرف دولتی ها همیشه تحت فشار بود که همان روش ها یا منافع قبلی را محفوظ بدارد و هم اینکه از طرف مسولین و بدنه مخابرات که همچنان به سبک و سیاق گذشته عادت داشته یا راحت بودند تحت فشار داشت و در نتیجه هزینه ها را نتوانستن کنترل کنند و همه اش دوست داشتند مثل زمان دولتی یکه و تنها تمام بازار را در اختیار داشته باشند و این شد که شد؛ بنابراین در اینجا همه مقصرند؛ هم دولت قبل ، هم دولت فعلی ، هم نمایندگان مجلس (تعدادی از نمایندگان نه مجلس شورای اسلامی لطفا توجه شود) ، هم مدیران شرکت که به نظر بنده از گذشته مانده ها مقصرترند ، و هم کارکنان که بیش از آنکه مطالبه گر برای کار و اصلاح امور باشند مطالبه گر برای پرداختی بودند و هستند و غافل از ینکه مطالبه اصلاح و بهبود وضعیت کار و سازمان بدنبالش بهبود معیشتی هم بدنبال می آورد ولی ما همیشه متاسفانه سرنا را از سر گشادش می زنیم؛ در این باره گفتنی هایی است و ...... (4065822) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۷:۲۹:۴۲
آقایون دولتی اصل 44 رو اشتباه فهمیدن
هرچند دولت باید بقول خود حضرات کوچک و چابک شود ولی هیچ کجای اصل 44 گفته نشده زیرساختها به بخش خصوصی واگذار شود آنهم با چنین شیوه و روش
همین مخابرات، صنایع وابسته به نفت و برخی ساختارهای زیر بنایی با بدست بخش خصوصی افتادن جز نابودی و البته کاهش فاحش درآمد دولت نتیجه ای نداشته و ندارد. (4065828) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۷:۳۶:۳۲
این رو بزرگترین دست آورد دولت روحانی می دونم که این ثروت ملی رو به آغوش ایران برگرداند (4065836) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۸:۰۳:۵۵
این شرکت بسیاری از اموال و زمین های مخابرات را فروخته است و حالا بجز اسکلتی از مخابرات چیزی نمانده است (4065861) (alef-3)
 
قرتاسي
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۸:۱۰:۳۶
اكثر مراكز مخابراتي كشور در 8 سال گذشته با ريزش نيرو مواجه بوده اند و حتي اجازه 1 دقيقه جهت اضافه كار را هم نداشته اند. جالب اين است كه آقايون داخل تبليغات خودشون اشاره مي كردند كل كشور پوشش دادند؟ اما نظر سنجي از مردم در خصوص اين اپراتور خيلي چيزها را مي تونه روشن كنه. بنظرم اين زحمت بايد الف بكشه (4065866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۸:۲۸:۲۴
یعنی واقعا فکر میکنید معامله فسخ میشه؟!!! (4065891) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۸:۵۷:۳۶
من كارمند مخابرات چيزي مگه براي برگشت مانده يك شركت ورشكسته تحويل دولت مي دهند (4065941) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۰۰:۴۸
من كارمند مخابرات هستم چيزي مگه براي برگشت مانده يك شركت ورشكسته تحويل دولت مي دهند (4065950) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۲:۵۰:۳۴
حداقلش اینه که مخابرات دیگه نمیگه «در این مرکز فقط من ADSL ارایه می‌دهم» (4066246) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۰۷:۵۱
کنسرسیوم مبین نت اگر دولتی است چرا شرکت مخابرات را به آن شرکت واگذار گردند اگر خصوصی هست سهماداران آن جند نفرند واین همه پول را از کجا می خواستند بدهند ویا این پول را از کدام منبع درآورده اند ویا بارانت می خواستند صاحب ثروت شوند وآقازاده هایشان با این پول در خیابانها دوردور کنند (4065959) (alef-13)
 
محبی کارشناس اقتصاد مخابرات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۲۸:۳۹
دادستان باید بررسی و برای اطلاع عموم مردم گزارش کند که چه مقدار از مبلغ خرید مخابرات ایران توسط کنسرسیوم مبین نت از طریق سیستم بانکی تأمین شده بود یعنی کنسرسیوم مبین نت با اخذ تسهیلات سهل الوصول بانکی نسبت به خرید مخابرات ایران اقدام کرده بود خریدی که طی هفت سال گذشته حداقل حامل بالغ بر 50 هزار میلیارد سود بوده است. (4065989) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۳:۳۶
عجب است تمام املاک مخابرات را نقد کردند - چگونه پول نداشتند (4066016) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۴:۰۰
اه کارمندان شرکت دامن آنان را گرفت (4066018) (alef-3)
 
یگانه شبانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۰۹:۵۸:۰۰
1- کنسرسیوم اعتماد مبین طی بزرگ ترین معامله تاریخ بورس ایران موفق شد در پنجم مهر ماه سال 88 پس از ۳۹ دقیقه، ۲۲ میلیارد و ۹۳۶ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۸۲۷ سهم از سهام شرکت مخابرات را به قیمت هر سهم ۳۴۰ تومان و ۹ ریال را به ارزش کلی ۷۷ هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال خریداری کند.
2- کنسرسیوم مبین نت ایران شامل سه شرکت سرمایه گذاری توسعه اعتماد( ۴۶ درصد) ،شهریار مهستان( ۸ درصد) و گسترش الکترونیک مبین ایران( ۴۶ درصد) بود که شرکتهای مذکور حدود سال‌های ۸۳ و ۸۵ تأسیس شده بودند
3- کنسرسیوم با پرداخت 20% در مرحله اول مقرر بود سالانه حدود هزار میلیارد بابت بدهی پرداخت نماید قرارداد واگذاری که طی روزهای اخیر و بدلیل معوق سازی تعهد پرداخت هزار میلیارد تومان در شرف فسخ از سوی سازمان خصوصی سازی می باشد.
4- سازمان خصوصی سازی توضیح نداده است که آیا کنسرسیوم مالک مخابرات ایران طی سالهای هفت سال گذشته نسبت به پرداخت 60 هزار میلیارد تومان اقدام کرده است؟ اگر کنسرسیوم در پرداخت چکهای 6 سال از 89 تا 94 موفق عمل کرده باشد منطقی است که بدلیل تعلل در بازپرداخت قسط آخر که کمتر از 12% از ارزش کل واگذاری است نسبت به فسخ یکسویه قرارداد از طرف سازمان خصوصی سازی اقدام کرد. آیا سازمان خصوصی سازی با فسخ یک طرفه قرارداد متحمل پرداخت خسارت به کنسرسیوم نخواهد شد؟
5- کنسرسیوم مبین نت ایران طی هفت سال گذشته با توجه به گردش مالی مخابرات ایران و براساس آمار قابل دسترس دولتی بالغ بر 50 هزار میلیارد تومان یعنی حدود هفت برابر کل ارزش خرید مخابرات درآمدزایی داشته است آیا منطقی است که علی رغم کسب چنین درآمد فوق العاده ای از عمل به دین یک هزار میلیارد تومانی امتناع کرده باشند؟
6- شرکتهای سرمایه گذاری توسعه اعتماد( مالک ۴۶ درصدسهام) و شهریار مهستان(مالک ۸ درصدسهام) متعلق به تعاون سپاه و گسترش الکترونیک مبین ایران(مالک ۴۶ درصد سهام) متعلق به ستاداجرایی است که طبیعتا حتی در صورت فرض زیاندهی مخابرات ایران قادر به تأمین بدهی می باشند لذا تصمیم مذکور با ابهامات فراوانی همراه و نیازمند بررسی دقیق و همه جانبه می باشد.
7- سازمان خصوصی سازی باید توضیح دهد که حتی در صورت بی نیازی از پرداخت خسارت به طرف قرارداد چگونه و از چه محلی قیمت روز بالغ بر 22 میلیارد سهام واگذاری به کنسرسیوم را تأمین و پرداخت خواهد کرد؟ همچنین سخ بزرگترین واگذاری تاریخ کشور را نباید به منزله مرگ قطعی خصوصی سازی صنایع بزرگ تلقی کرد؟ (4066024) (alef-13)
 
مجتبي
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۰۹:۲۴
شركت توسعه اعتماد مبين در تاريخ 1388/08/04 تاسيس شده و در 1388/08/19 قراردادي به ارزش 7 هزار ميليارد تومان منعقد مي كند.
اينكه صلاحيت اين شركت در انعقاد قرارداد چگونه احراز شده جاي بحث دارد.
اما از سوي ديگر فرآيند فسخ قرارداد واگذاري از سوي سازمان خصوصي سازي معمولا پس از مراجعه به هيات داوري است. اينكه سازمان پيش از مراجعه به هيات داوري اعلام به فسخ قرارداد نموده شبهه سياسي بودن اين اقدام پس از واكنش اخير قرارگاه خاتم به انعقاد قرارداد ساخت كشتي با كره جنوبي، را مطرح برمي انگيزد. (4066034) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۱:۴۷
سایت خبررسانی وزین الف
با سلام
تا آنجا که من اطلاع دارم در واگذاری شرکتهای مخابرات استانی، شرکت مخابرات ایران و همراه اول، پر سود ترین و پر راندمان ترینشان شرکت ارتباطات سیار یا همان همراه اول است. در زمان واگذاری شرط واگذاری، واگذاری تمام شرکتها به صورت تجمیعی بود که این امر محقق شد در حال حاضر شرکت ارتباطات سیار از این مقولاه مستثنی است یعنی این ابطال واگذاری تماما به نفع خریدار و به ضرر دولت است. درست این است که تمامی این شرکتها به دولت مسترد گردند.
لطفا اطلاع رسانی فرمایید. (4066037) (alef-13)
 
nima
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۲:۲۰
کنسرسیوم اعتماد مبین کنسرسیومی متشکل از سه شرکت است. «شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران» و «شرکت شهریار مهستان»، متعلق به «بنیاد تعاون سپاه» و «شرکت سرمایه‌گذاری توسعه اعتماد» متعلق به «ستاد اجرایی فرمان امام (ره)» شرکت‌های تشکیل دهنده این کنسرسیوم هستند (4066038) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۱۴:۲۰
خدا رو شکر. بدترین خصوصی سازی بود. چند ساله تلفن ثابت رو توسعه نمی ده خیلی ها مثل ما تلفن ندارند می گه به صرفه نیست. (4066039) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۰:۴۱:۳۲
سهامش را یدهند به خریدار شرکت الومینیوم المهدی و هرمزال که همه تعهداتش را پرداخت کرده !سازمان دیده بان شفافیت نامه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی به سازمان خصوص سازی د رخصوص نحوه انجام تعهدات خریدار را منتشر کند (4066060) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۲:۰۴:۳۵
منم کامند مخابراتم الانم تلفن ثابت ضررده شده باید توسعه پیداکنه . توسعه هم خرج داره.اینا زرنگن همراه اولو میگیرن تلفن ثابتو پس میدن (4066172) (alef-13)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۵:۴۵:۱۳
البته واتس آپ و تلگرام و .....باعث شده بیشتر پیامها و مکالمات از طریق این شبکه ها و با هزینه خیلی کمتر انجام شود و در واقع از این بابت شرکت مخابرات دچار ضرر هنگفت میشد.شاید خودشان بیشتر رغبت داشتند قرارداد فسخ شود. (4066524) (alef-3)
 
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۵ ۱۱:۲۵:۲۰
یک هزار دلارپول سیم کارت که خریدیم سهام داده میشود اینها مال مردم نه دولت وظیفه دولت دفاع از حق مردم است (4067599) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.