توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458727
ترامپ طرفداران خود را به مبارزه فراخواند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۷
مسئولان کاخ‌سفید آمریکا، جمهوریخواهان را مسئول شکست لایحه بهداشتی ترامپ معرفی کردند و حامیان رئیس جمهوری را به مبارزه با محافظه کاران در انتخابات میاندوره ای سال آینده فراخواندند.

به گزارش ایرنا؛ نزدیک به 10 روز پیش طرح پیشنهادی ترامپ برای لغو و جایگزینی قوانین بهداشتی رئیس جمهوری سابق آمریکا بدلیل حمایت ناچیز و بی سابقه قانونگذاران آمریکایی شکست خورد و کنار گذاشته شد و پال رایان رئیس جمهوریخواه مجلس این کشور ضمن اذعان به این شکست رسما پیش بینی کرد که اوباما کر دست کم در چند سال آینده قانون لازم الاجرای بهداشتی در کشورش باقی بماند.

در حالی که این طرح در روزی که قرار بود مجلس آمریکا آن را به رای گیری بگذارد فقط 17 درصد حمایت قانونگذاران آمریکایی را با خود داشت، ترامپ شکست آن را نتیجه مخالفت محافظه کاران تندرو کنگره یا 'مجمع آزادی' دانست و این محافظه کاران را به بر انگیختن حامیان خود علیه آنان تهدید کرد.
رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه بدنبال تهدید های گذشته در یک پیام توییتری بار دیگر اتهامات خود را تکرار کرد و از حامیان خود خواست تا در انتخابات میاندوره ای این کشور به مقابله با محافظه کاران تندرو آمریکایی که به گفته او مسئول این شکست بوده و سبب خرسندی رقبای دموکرات او شده اند، فراخواند.

در همین روز، مارک شورت مسئول امور قانونگذاری کاخ سفید نیز در گفت وگویی با شبکه خبری ا بی سی گفت که رئیس جمهوری آمریکا ' آنهایی را که سر راه او قرار بگیرند' مسئول خواهد شناخت و برای او فرقی نمی کند که این افراد از گروه معروف به مجمع آزادی باشند، یا گروه موسوم 'گروه سه شنبه' و یا دموکرات ها، از نظر ترامپ همه آن ها بخاطر شکست این لایحه پاسخگو خواهند بود.
 
کلمات کلیدی : جمهوریخواهان+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.