نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401620
اندر حکایت لکسوس سواری یک نماینده مجلس!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۸
جمعه گذشته بود که خبری از مصدومیت یک نماینده مجلس در یک سانحه رانندگی منتشر شد؛ تصادفی که در آن دو سرنشین خودروی مقابل در دم جان باختند.

به گزارش ایسنا، در این تصادف که بین یک خودروی 206 و یک خودروی لکسوس رخ داد، خودروی 206- که مقصر حادثه بود- از مسیر خود منحرف شد و با خودروی لکسوس حامل نماینده مردم تهران برخورد کرد. بر اثر این برخورد دو سرنشین خودروی 206 دچار سوختگی شدند و جان باختند و هاشم‌زایی و راننده وی نیز مصدوم شدند. نماینده مردم تهران در این سانحه علاوه بر شکستگی دست راست، دچار خون‌ریزی داخلی شد.

واکنش‌ها به این حادثه اما زمانی متفاوت شد که در تصاویر منتشره از این سانحه رانندگی مشخص شد خودرویی که نماینده تهران بر آن سوار بوده لکسوس LX570 بوده است. از اینجا به بعد عمده واکنش‌ها به نوع خودرو و قیمت آن متمرکز شد.

آنچه بیش از همه مورد توجه قرار گرفت این بود که چرا نمایندگان که ادعای حمایت از تولیدات داخل را دارند سوار بر خودروهای خارجی می‌شوند یا اینکه اگر این نماینده مجلس سوار بر خودروی ایرانی بود احتمالا به سرنوشت سرنشینان خودروی مقابل دچار میشد.

البته راننده لکسوس حامل نماینده تهران در گفت و گو با ایسنا گفت که از بستگان هاشم زایی است و خودرو نیز متعلق به وی بوده است. اما اینکه آیا یک نماینده ممکن است مالک یک خودروی خارجی و گران قیمت باشد موضوعی است که پرداختن به آن حداقل در خلال خبر مصدومیت این نماینده چندان جنبه اخلاقی ندارد.

نکته دیگر که برخی کاربران شبکه های مجازی به آن پرداختند این بود که چرا در خبری که از مصدومیت این نماینده مجلس منتشر شده کشته شدن دو سرنشین خودروی مقابل برجسته نشده،‌ گویی مصدومیت یک نماینده مجلس اهمیت بیشتری از جان باختن دو انسان دیگر دارد.

این در حالی است که به طور طبیعی اخبار مربوط به مصدومین و کشته‌های تصادفات جاده‌ای در کشور که متاسفانه روزانه اتفاق می‌افتد صرفا در حد اطلاع‌رسانی و بدون توجه به هویت افراد منعکس می‌شود اما این‌که فردی از نمایندگان مجلس قربانی تصادف جاده‌ای شود موضوعی نیست که هر روز تکرار شود و از این حیث از نظر خبری، واجد ارزش استثناست و موضوعی قابل توجه به شمار می‌رود.

گفتنی است نماینده تهران که به دلیل مصدومیت شدید در صحنه تصادف در جریان جانباختن دو سرنشین خودروی مقابل نبوده و به دلیل ملاحظات روحی هنوز از این موضوع مطلع نیست، از شکایت صرف‌نظر کرده و از مقصر حادثه که البته فوت شده اعلام گذشت کرده است.

همچنین در طی چند روز اخیر وزیر بهداشت چندین بار شخصا در تماس تلفنی با نماینده تهران به وی پیشنهاد کرده که به بیمارستانی در تهران منتقل شود اما او از روند درمان و معالجه خود ابراز رضایت کرده و گفته تا پایان دوره درمان در یزد می‌ماند.
 
کلمات کلیدی : لکسوس ، نماینده مجلس
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۰۸:۳۹:۴۵
همه میدونند ماشین مال کی بوده دیگه حاشا نداره اکثرا مسولان کشور از وسایل وامکانات خارجی استفاده می کنند!!!دارندگی و برازندگی!!! (3970901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۰۹:۲۳:۱۴
اقا شما یاد بگیر داری چی را لاپوشانی میکنی؟
مگر خودرو لکسوس مال فامیل این نماینده نبوده؟
پس چطور این نماینده از شکایت منصرف شده؟ اون که مالک و راننده نبوده که بخواد منصرف بشه. احتمالاً 206 بیمه بوده و شکایت چه اهمیتی داره؟ نهایتش دیه تعلق میگیره و خسارت ماشین تا حدودی (البته نه همه اش) داده میشه و همین.

حالا لازم نیست شما بالای نماینده لکسوس سوار قسم بخوری. از قدیم گفتن مرگ مال فقراست و عشق و حال مال ثروتمندا !!! اینها شعار تولید داخلی می دهند بگو خوب چرا مثلا پرشیا سوار نشدی؟ این سوال به حقه. (3970930) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۰:۳۱:۱۶
مهم انیست که محل درآمد ها شفاف باشد که نیست والا لکسوس هم یک ماشین است. (3971001) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۲۱:۲۳:۲۱
آره خب راست میگی چون از لیست امیده. (3971598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۲۱:۵۲:۴۹
با لکسوس یا بی لکسوس

باز هم به لیست امید رای می دهیم (3971624) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۰:۳۴:۳۸
دلم به حال خانواده های اون دو تای دیگه ای که کشته شدن می سوزه. کسی نیست به فکرشون باشه یا ازشون دلجویی کنه و الان احتمالا خانواده کشته شده ها در این فکره که تو این وضع گرونی و تورمی که دولت های قبلی و فعلی و نماینده های مجلس درست کردن چطور باید از عهده هزینه های سرسام آور کفن و دفن و سالن غذاخوری و ... بر بیاد. حداقل اگه این فرهنگ غلط که خانواده داغدیده باید به جای حمایت شدن از طرف بقیه به فکر پر کردن شکم اونها باشه نبود تحمل شرایط کمی براشون راحت تر می شد. (3971006) (alef-13)
 
مدیر درمان د ع پ ز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۱:۰۱:۳۴
یکی از نمایندگان شهر ما در حین ماموریت تصادف نمود و کل مقامات استان از استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی گرفته تا هلال احمر و ....تلاش فراوان کردند و با هلی کوپتر ایشان را به تهران منتقل نمودند در حالیکه با امکانات درمانی در استان میشد ایشان را مداوا کرد ولی چون رییس دانشگاه و استاندار نگران از دست دادن پست خودشان بودند به تکاپو افتاده بودند تا این نماینده را به بهترین مراکز درمانی تهران منتقل کنند. این در حالیست که خیلی از مردم عادی بدلیل عدم توجه و سهل انگاری مسولین در اورژانسها جان خود را از دست میدهند.بنده یکبار شنیدم که دکتر حریرچی در برنامه تلویزیونی میگفت که یکی از سران کشورهای اروپایی برای نوبت عمل جراحی الکتیوش چند ماه در صف انتظار مانده بود!!!! در نظام جمهوری اسلامی کدام یک از مسولین ما و یا خانواده هایشان چنین کاری را میکنند!!!! (3971037) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۱:۴۳:۰۰
تاکید می کنم به تمام لیست امید رای بدهید! (3971065) (alef-13)
 
جليل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۵:۰۰:۳۱
چه ربطي دارد!!!!!!!!!! (3971247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۲:۲۱:۰۴
اگر دردی کرده باید محکوم کرد. در غیر این صورت مال خودش بوده وبه کسی ربطی ندارد اختلاس که نکرده (3971101) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۷:۲۳:۵۰
اين افراد ذخيره مملكت هستند فقط مردم عادي از يك پلنگ يك روباه و.. بي ارزشترند؟ (3971381) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۸:۵۳:۲۱
ایا لیست امید بوده است با این ماشین لوکس؟ (3971473) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۲۳:۰۷:۵۵
همه مردم ایران باید سوار خودروهایی مانند لکسوس شوند ، ضمن رعایت قوانین راهنمایی ، در هر حال نیز امنیت جانی نیز داشته باشند. (3971690) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۲۳:۴۸:۴۴
خدایش سرعت لکسوس چقدر بوده؟ و اگر پراید بود الان اون دو نفر اینطوری جان به جان آفرین تقدیم نمی کردند (3971718) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.