نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491225
اعتراض نمایندگان به سیف در حاشیه جلسه علنی مجلس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
نماینده مشهد در مجلس با تشریح جزئیات اعتراض بعضی نمایندگان به رئیس بانک مرکزی در جلسه علنی امروز گفت: بانک مرکزی نقش اصلی را در نارضایتی مردم از مؤسسات مالی و اعتباری دارد.

رضا شیران نماینده مردم مشهد در مجلس در گفت‌وگو با فارس، توضیحاتی درباره اعتراض خود و عده‌ای دیگر از نمایندگان به ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی پس از اتمام جلسه غیرعلنی امروز مجلس داد.

وی در این باره خاطرنشان کرد: ما امروز با یادآوری اعتراض خود در کمیسیون اصل نود به آقای سیف گفتیم، که برخی از تعاونی‌هایی که امروز مشکل پیدا کرده‌اند و بانک مرکزی سخن از مجوز نداشتن آنها می‌گوید، 25 سال سابقه فعالیت دارند؛ آیا در طول این مدت مشخص نشد که اینها قانونی هستند یا غیرقانونی؟

وی عنوان داشت:‌در ادامه به آقای سیف یادآوری کردیم این مؤسسات مالی خود خزانه نداشتند و حساب‌های آنان نزد بانک‌های شماست و همین بانک‌ها هزاران میلیارد از بابت خواب سرمایه‌های این مؤسسات سود برده‌اند. 

شیران ادامه داد: امروز پس از اتمام جلسه علنی از آقای سیف پرسیدیم مگر قانون مبارزه با پولشویی صریح نمی‌دارد که اگر حجم پولی برای سپرده گذاری در بانک‌ها از میزان مشخصی بالا رفت باید منشا و پاک بودن آن کاملا مشخص باشد؟

وی با اشاره به اینکه نهادها طبق قانون موظفند معاونت مقابله با پولشویی ایجاد کنند،‌گفت: مؤسسات مالی ودیعه‌های 200 الی 300 میلیارد تومانی در بانک‌ها گذاشته‌اند؟ چگونه آقای سیف می‌گوید بانک مرکزی در قبال این مؤسسات مالی مسئولیت ندارد؟

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود:‌امروز در مجلس و پس از اتمام جلسه غیرعلنی به آقای سیف اعتراض کردیم که شما با مصاحبه خود و مبرا دانستن بانک مرکزی از هر گونه مسئولیت در قبال مؤسسات مالی جامعه را به هم ریختید. وی با اشاره به اصل 171 قانون اساسی که جبران خسارت ناشی از رای اشتباه قاضی را متوجه بیت‌المال می‌داند، تصریح کرد: چگونه بنابر ادعای بانک مرکزی فعالیت بعضی از این مؤسسات تا سال 94 قانونی و پس از آن غیرقانونی بوده است؟

این نماینده مجلس در انتها ابراز داشت: با آقای سیف تاکید کردیم که بانک مرکزی نقش اصلی را در ایجاد نارضایتی در میان مردم دارد.
 
کلمات کلیدی : جلسه غیرعلنی، مجلس، موسسات اعتباری ، سیف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۵۳:۲۳
همه دنیا و عالم ونمایندگان مردم فهمیدند مسبب این بیچارگی ملت کیست . کاری که بانک مرکزی کشورم به ریاست این مرد با ملت خود کرد هیچ اجنبی با مستعمره خود نکرد این ثبت در تاریخ ماندنیست . (4468597) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته