توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401323
سامسونگ تولید گوشی «گلکسی نوت ۷» را متوقف کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۰
پس از فراز و فرودهای بسیار و مخاطراتی که تلفن همراه مدل «گلکسی نوت ۷» برای دارندگان این نوع گوشی ایجاد کرد، مسئولان شرکت کره ای تولید کننده از توقف تولید آن خبر دادند.

به گزارش ایلنا، شرکت سامسونگ کره جنوبی در بیانیه ای با تایید این موضوع اعلام کرد که اخبار متعددی درباره مخاطرات این نوع تلفن همراه توسط رسانه ها منتشر شده که نگران کننده است.

رسوایی این گوشی ها از زمانی شروع شد که آمریکا اعلام کرد، تعدادی از تلفن های خریداری شده در این کشور در حین شارژ آتش گرفته اند.

همچنین گزارش هایی از زخمی شدن دارندگان چنین گوشی هایی منتشر شد و اینکه تعدادی از گوشی های یاد شده در داخل هواپیما آتش گرفته اند.

بسیاری از خطوط هواپیمایی جهان به دنبال همین حوادث که مکررا رخ می داد همراه آوردن این تلفن های هوشمند به داخل هواپیما را متوقف کردند.

سامسونگ پس از آنکه فراخوان داد و اعلام کرد 2 میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه از این تلفن را از سراسر جهان جمع آوری می کند، اقدام به تولید نوع جدید این تلفن ها کرد که به گفته این شرکت در آنها دیگر مشکل شارژ باتری و خطر آتش گرفتن وجود نداشته است.

با این وصف هنوز مدت زمان زیادی از ورود تلفن های مدل اصلاح شده «گلکسی نوت ۷» به بازار نگذشته که بار دیگر گزارش هایی درباره آتش گرفتن آنها در زمان شارژ باتری منتشر شده است.

به همین سبب امروز (سه شنبه) خبرگزاری یونهاپ از قول بیانیه سامسونگ گزارش کرد که این شرکت موقتا تولید این تلفن را ممنوع کرده است.

سامسونگ به دلیل رسوایی تلفن های هوشمند مذکور، بیانیه های متعدد عذرخواهی منتشر کرده و از کشورهای مختلف در این باره پوزش خواسته است و مسئولانش نیز این موضوع را تاسف بار توصیف کرده اند.

سامسونگ در بیانیه خود افزوده که با شرکای خود در کشورهای چین و آمریکا نیز در این باره رایزنی های لازم را صورت داده و بخاطر امنیت مشترکان تولید را متوقف کرده است.

یونهاپ می نویسد: تلفن هایی که اخیرا و بجای مدل قبلی به مشترکان در تایوان و آمریکا فروخته شده بود دوباره آتش گرفته است.

شرکت سامسونگ اشکال را در باطری های لیتیوم این نوع از گوشی های هوشمند خود می داند که منجر به گرم شدن بیش از اندازه دستگاه و آتش گرفتن آن می شود.
 
 
کلمات کلیدی : سامسونگ+گوشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.