نظر منتشر شده
۷۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467628
قالیباف در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری:
رحم به مفسد، ظلم به مردم است/ باید جلوی هرگونه رانت را بگیریم/ چرا مردم نباید بدانند رئیس جمهور و وزرا کجا زندگی می‌کنند؟/ برجام تصمیم نظام بود، هر دولتی بود همین راه را می رفت/ چهار سال زمان كمى نيست زمان رو از دست ندهيم
بخش خبری الف، ۱۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴
کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تاکید کرد: وقتی برخی ۸۰۰ هزار تومان هم ندارند، مسئول بیاید بگوید ثروت من چند صد میلیارد است. چه پاسخی خواهیم داشت؟

محمد باقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما درباره برنامه‌های خود برای رسیدگی به محرومان،  گفت: انقلاب ما و امام ما امام مستضعفان است و فرهنگ ملی ما توجه به نیازمندان و محرومان است.

وی افزود: طبیعتاً مسئولان هم این را باید در اولویت بگذارند چون مسئولیت‌های ما هم به خاطر تلاش ملت و بویژه محرومین است. الان در کشور دچار بحران اقتصادی هستیم و بخش قابل توجهی از مردم ما جزو عزیزان کم درآمد محسوب می‌شوند و برخی در یک فقر مطلق هستند که جمع کل این افراد که عرض کردم حدود 25 میلیون است.

قالیباف تاکید کرد: در برنامه‌ریزی من است که به صورت  اورژانسی مشکلات کوتاه مدت اینها را حل و فصل کنیم. ریشه این کار هم طبیعتا همان بیکاری و رکود و گرانی است. برای کار درازت مدت هم باید بیکاری را چاره اندیشی کنیم. ولی خب تا حل آن زمانی خواهد برد لذا باید برای این حدود 25 میلیون نفر پیش بینی هایی کنیم. این مثل یک مجروح تصادفی است که خونش دارد می رود باید بند بیاوریم تا بتوانیم کار اساسی کنیم.

به گفته وی در هدفمندی یارانه‌ها باید اولویت حتما به این قشر داده شود. یارانه 45 هزار و 500 تومان سال 89 الان به یک سوم قدرت خریدش کاهش یافته، باید همان قدرت خرید را برایشان حفظ کنیم که میشود 150 هزار تومان.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تصریح کرد: در حوزه بیکاری ما 5 میلیون شغل در برنامه قطعی داریم و در این بخش شغل، سامانه ملی کارانه داریم که همه جوانان بالای 18 سال جویای کار با شروع دولت مردم آنجا ثبت نام می‌کنند که آئین نامه‌ای دارد و نشان می‌دهد تحصیلات و مهارت آنها چگونه است. اینکه اخراج شده‌اند یا نه و آیا متاهل هستند یا مجردند.

وی اضافه کرد: بر این اساس آنها را به مراکز مختلف معرفی می‌کنیم و مشغول به کار. الان خانواده‌ای که متاهلند و از کار بیکار شده‌اند چه باید کنیم؟ ما پیش بینی 250 هزار تومان تا مدتی که در سامانه هستند تا زمان مشغول به  کاری کمک هزینه می‌دهیم و بعد از جذبشان در کارگاه، این پول را به آن کارگاه می دهیم که جذب کرده است.

قالیباف خاطرنشان کرد: اولویت ما در بخش خصوصی است برای کار. چون آن‌قدر که آن می‌تواند اشتغال ایجاد کند، بخشهای عمومی و دولتی قادر نیستند. ما زنان سرپرست خانوار که یکی از موضوعات جدی کشورمان است؛ الان مرد دو شیفت کار می‌کند و خانم خانه کار می‌کند مشکلات اقتصادی دارند. در این وضعیت خانم خانه‌دار که سرپرست خانوار است واقعا اگر دولت به اینها توجه نکند به چه کسی توجه کند؟

وی ادامه داد: در خانواده‌ای که هشت معلول دارد، با 50 هزار تومان به ازای هر معلول آیا فقط نیازهای بهداشتی اولیه اینها هم حتی تامین می شود؟ بعضا این سوال را می پرسند که آیا می توان 5 میلیون شغل ایجاد کرد؟ من با اطمینان می‌گویم می شود. چه در حوزه آی تی و گردشگری و خدمات و صنعت و ... می‌توانیم. اولین کشور دنیا هستیم در جمع منابع گازی و نفتی. الان 51 میلیون تن در حوزه پتروشیمی تولیدات داریم که می توانیم تا 61 میلیون تن الان ظرفیت افزایش داریم در کمتر از یکسال افزایش دهیم. هر میلیون تن  200 هزار شغل مستقیم و 400 هزار شغل غیرمستقیم ایجاد میکند. تکنولوژی و نیروی انسانی و مواد اولیه‌اش هست.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تصریح کرد: ولی الان گازی که تبدیل به مواد اولیه می‌شود به جای تبدیل به ارزش افزوده، اینها اینطور نمیشود. 4 درصدی که رانت استفاده می کنند بیشترین درامد را بدون هیچ زحمتی می‌خواهند بردارند این مواد اولیه به جای صنایع زیردستی داخل به صورت خام به خارج صادر می‌شود.البته کاهش هزینه دولت و اصلاح ساختار دولت و اصلاح نظام مالیاتی به نفع تولیدکنندگان و به نفع افراد خرده پا و جلوگیری از فرار مالیاتی از سیاست هایی است که می‌توانیم توجه به محرومین را با آن داشته باشیم.

وی افزود: کاهش فاصله طبقاتی مهم است. بیش از ده سال قبل که در شهرداری آغاز به کار کردم گفتم تلاش می‌کنیم فاصله جنوب و شمال تهران را کاهش دهیم و امروز واقعا این اتفاق در تهران افتاده. همین اتفاق باید در سطح ملی باید بیفتد. همین یارانه ها اگر هدفمند بشوند، متعهد می شوم که در طول دوره ای که بتوانیم خدمتگزاری کنیم به عنوان دولت مردم قادر خواهیم بود این روند اصلاح کاهش فاصله طبقاتی را چه در روستا و چه در حاشیه شهر و چه در شهر  انشاءالله بتوانیم تحقق بدهیم و این را مردم در زندگی شان حس و باور کنند.

قالیباف درباره موضوع مفاسد اقتصادی نیز گفت: یکی از مشکلات امروز ما که مردم دلخور و دلشکسته هستند، بحث مبارزه با فساد است. فساد هرجا پیدا شد هرکسی به فاسد رحم کرد ظلم به مردم و انقلاب کرد. اولین گام ما در دولت حتما قطع دست کسانی است که وجودشان و نوع کارشان ایجاد فساد می‌کند. اینکه مرتب تاکید بر 4 درصد دارم، آنها هستند که می‌خواهند بیشترین منافع کشور را حداکثر اما بدون زحمت ببرند. با رانت و اطلاعات و ارتباطاتی که دارند، ببرند.

وی تصریح کرد: قاچاق کالا، الان قریب به 25 میلیارد دلار است، منشا فساد بزرگی است، نمی‌شود جلوی آن را گرفت؟ در حوزه واردات، کالاهای مضر و غیرضرور وارد می‌شود و دلالها سودش را می‌برند. کشاورز ما این‌ همه تولید می‌کند با اینهمه زحمت، کارآفرینان ما؛ آنها سود و پول بانک و پول کارگر که می‌دهند عملا سودی نمی‌ماند ولی دلال چندین بار سود می‌برد بدون هیچ زحمتی؛اینها مشکل اصلی رشد اقتصادی وعامل فساد هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تصریح کرد: مدیر اگر مطلع شد فسادی هست باید آن را به شدت برخورد کند و تحویل قوه قضائیه بدهد و این قوه بی‌ملاحظه ولی با عدالت حتما با آنها برخورد کند. همین روزها متاسفانه می‌شنویم که در خانه فلان مسئول فلان کالای قاچاق دیده شده اگر مسئول دولت بود، هم عذرخواهی می‌کردم و هم آن مسئول را برکنار می‌کردم.

قالیباف اضافه کرد: ما باید جلوی هر رانتی را بگیریم. اگر این از بستگان و نزدیکان و کنار دست بود و این کارچاق کنی را کرد، بدون تامل باید برخورد شود چون مصیبت است. اطلاع‌رسانی شفاف در این زمینه حق مردم است و رسانه‌ها باید آن را رصد کنند و رها نکنند.

وی درباره موضوع اشرافی‌گری و رانت‌خواری‌ها  نیز گفت: یکی از علتهایی که می‌گویم مردم دیده نمی‌شوند و توجه نمی‌شود همین اشرافی‌گری است. وقتی زندگی و رفتار و منش فردی اشرافی‌گری باشد و مدیر از اتاقش بیرون نیاید و فقط از خانه به محل کار برود، حتما فاصله می‌گیرد. شبکه خبر بودم عزیزی از من سوال می‌کرد که برخی اعضای کابینه ثروت خود را اعلام نکرده اند. من گفتم قطعا خجالت میکشند. وقتی برخی 800 هزار تومان هم ندارند مسئول بیاید بگوید ثروت من چند صد میلیارد است. چه پاسخی خواهیم داشت؟

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: مدیران و وزرا و استانداران در دولت مردم  حق تجارت کردن و کار اقتصادی ندارند. چون باید کار مردم را انجام دهند. البته می‌خواهم بگویم آن ثروت که دارند جای شبهه نیست و اشکال شرعی ندارد ولی داشتن چنین ثروت حلال هم زیبنده مسئول جمهوری اسلامی نیست.

قالیباف افزود: با صراحت می‌گویم، من به عنوان محمدباقر قالیباف، هیچ وقت کار اقتصادی شفاف حلال هم نکردم. استانداران و وزرا و رئیس دولت در دولت مردم مکلفند ثروت خود را به اطلاع عموم برسانند و روزی که دولت را تحویل می‌دهند اعلام کنند. در طول کار هم  حق کار اقتصادی ندارند و گرنه این نباشد در مقابل آن 4 درصدی که گفتم مجبورند کوتاه بیایند و آنها بر گرده اینها سوار می شوند و حق مردم ضایع می‌شود.

وی درباره  موضوع آسیب‌های اجتماعی و بخصوص مسائلی مثل اعتیاد و طلاق نیز گفت: من آشنایی دقیقی با آسیب های اجتماعی دارم به خاطرچه خدمت در شهر تهران و چه در پلیس. اطلاعات دقیقی در لایه های زیرین آسیبهای اجتماعی دارم. ریشه اصلی اینها همین بیکاری گرانی و رکودی است که در جامعه هست و دوم نابرابری های اجتماعی است که فرصتها برابر در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم اظهار داشت: امروز اعتیاد و طلاق و این مشکلات و حاشیه نشینی و مهاجرات از آسیبهای جدی است. کودکان کار و از این قبیل موضوعات. امروز فاصله بین یک جوان تحصیلکرده با اعتیاد بسیار کوتاه است. فقط بیکاری می تواند چنین جوان بانشاطی را تبدیل به یک معتاد کندو اگر به اعتیاد رفت این را از دست دادیم. واقعا برگشت یک معتاد به شرایط عادی بسیار سخت است. البته هستند کسانی که برمیگردند.امروز فاصله بین افسردگی دختران تحصیلکرده ما در منزل با یک دختر جوان موثر برای رشد اقتصادی کشور و فعالیت‌های فرهنگی و تربیت جامعه‌مان فقط یک کار است.

وی تصریح کرد: این وظیفه ماست که این کار را انجام دهیم. اگر تاکید به 5 میلیون شغل و توجه به خانواده های نیازمند داشتیم و اشاره به سامانه شغل کردم. امروز همین شغل را برخی مسئولان می  گویند نمیشود. چرا نمی شود؟ منابع است. هر سال 1 میلیون و 300 هزار نفر به جویندگان شغل اضافه می‌شوند. چرا نمی شود؟ حتما می شود و با این منابع کشور باید بشود.در غیر اینصورت درباره آسیبهای اجتماعی هم نمیتوانیم ریشه آنها را حل و فصل کنیم

قالیباف تصریح کرد: البته در آسیب‌های اجتماعی باید اقدامات اورژانسی هم کنیم. مثل کارتن خوابها. الان در شهر تهران روزانه بیش از 30هزار نفر را اسکان و جا و غذا می‌دهیم. بخصوص در زمستان‌های سرد.در دراز مدت هم همان اشتغال میتواند اسیبها را حل و فصل کند.

وی درباره اعلام دارایی مسئولان و وزرا نیز گفت: وا مصیبت از روزی که رئیس دولت و وزرا نخواهند به قانون احترام بگذارند. این وظیفه همه ماست. معتقدم ما در دولت مردم باید بیش از اینها انجام بدهیم. دانستن حق مردم است. چرا مردم ندانند ثروت قالیباف چقدر است؟ چرا نباید بدانند رئیس جمهورشان کجا زندگی میکند؟ چرا نباید بدانند چه ماشینی سوار می شود؟ حتی وزرا. حق مردم است. چرا استاندار را مردم ندانند چگونه زندگی میکند؟ علاوه بر اجرای قانون و اعلام به قوه قضائیه، حتما به اطلاع عموم هم می‌رسانیم. اول از همه خودم، اگر توفیق خدمت پیدا کنم. بعد هم از همه مدیرانم در سطوح مختلف  شرطم این است که اینکار را انجام دهند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم درباره موضوع ازدواج جوانان و برنامه های عملی او برای رفع مشکلات موجود در این زمینه خاطرنشان کرد: این بحث یکی از مشکلات امروز جامعه ماست؛ مسئله ازدواج با نصیحت و اینها حل نمی شود. ما فرض کنیم دخترمان میخواهد ازدواج کند؛ کسی که می خواهد خواستگاری بیاید طبیعی است اول شغلش را می پرسیم. اگر بیکار بود دختر میدهیم؟ نمی دهیم. می‌گوییم سرپناهت کجاست، نه خانه ملکی، ولی وقتی نیست چگونه ازدواج کند؟

وی متذکر شد: اگر میخواهیم ازدواج رخ بدهد باید برگردیم به  کارهای ریشه‌ای. ازدواج مساوی است با شغل. وقتی میگوییم 5 میلیون شغل یعنی 5 میلیون ازدواج. این اساس کار ماست. وقتی می‌گوییم اصلاح نظام بانکی یعنی ازدواج. امروز چقدر جوان ما پشت در بانکها مانده‌اند. ما 50 هزار میلیارد وام را به چند صد نفر می‌دهیم ولی چند میلیون جوان را 3 میلیونش را هم  نمی‌دهیم و وقتی میخواهد مجلس آن را 10 میلیون بکند دولت مخالفت می‌کند.

قالیباف افزود: اگر دست قاچاقچی را قطع و وارداتچی را هم همین‌کار را بکنیم و به تجار و پیمانکارانمان و کارآفرینانمان کمک کنیم، به تجاری که انتقال تکنولوژی و مواد اولیه می‌کنند، کمک کنیم ازدواج هم حل میشود. نمی‌شود فقط بگوییم جوانان ازدواج کنید و آنها هم انتظار داشته باشیم انجام دهند.الان از هر 4 ازدواج یکی طلاق است و اکثرا در سال اول. چون با هزار امید می آیند ولی مشکلات زندگی درست می‌شود.

او در پاسخ به سوالی راجع به معضلات ریزگردها و بویژه در خوزستان و درباره اینکه  چه راهکاری راجع به این خواهد داشت، تصریح کرد: ما بحران اقتصادی داریم و یک چالش جدی در حوزه اجتماعی و بعد چالشهای جدی در حوزه محیط زیست و بخصوص بحران آب در حوزه محیط زیست. که خود این بحران، بحران خاک هم بوجود می‌آورد. وقتی آلودگی هوا می‌آید.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تاکید کرد: حتی اگر رشد اقتصادی داشته باشیم و وضعیت معیشتی مردم هم درست باشد اگر آلودگی هوا آمد، چه ریزگردها که الان می‌گویند ریزمرگ، دیگر واقعا کیفیت زندگی از بین می رود. در همین شهر تهران هرچقدر امکانات و رفاه داشته باشید ولی آلودگی هوا آن را تلخ میکند. اصلا رابطه مستقیم بین کیفیت زندگی و کیفیت هوا وجود دارد. کاهش عمر می‌دهد، کیفیت را پایین می‌برد، مریضی‌های متنوعی را به بار می‌آورد. در حقیقت افراد زنده هستند، ولی زندگی نمی‌کنند.

قالیباف افزود: پس موضوع بسیار مهمی است محیط زیست. البته متاسفانه دولت فعلی برای حقوق شهروندی چقدر وقت گذاشت؟ آیین نامه و بخشنامه و سند حقوق شهروندی! ولی اولین حق مردم این است که اگر نان سر سفرشون نمی‌بریم، هوا را از آنها نگیریم. چه حقی بالاتر از حق هوای خدادای؟ امروز حق هوا را گرفتیم و به دنبال حقوق دیگری می رویم. اهمیت آنها از حق هوا بیشتر است؟ البته آنها هم مهم هستند.

وی تاکید کرد: اشتغال دو نوع است، پایدار و حمایتی؛  همین کاری که الان برای "مالچ پاشی" کردند، همین کار خودش چند صد هزار شغل ایجاد میکند. چرا نکردند؟ چرا امروز 22 استان ما باید تحت تاثیر گردوخاک باشند؟ در همین شهر تهران،‌ آلودگی کلانشهرها قابل حل است. همین دولت از من طرح خواست بردم خدمتشان توضیح دادم همه کارشنها قبول کردند و گفتند بهترین طرح است. من گفتم در عرض 6 سال اجرا میکنیم و آلودگی قابل حل است. گفتند خودمان اجرا می‌کنیم ولی نکردند چرا؟  مردم خسته هستند در حرف و اقدامی در عمل نمی‌بینند.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تصریح کرد: قول میدهم "دولت مردم" در حوزه آلودگی هوای شهرها که منشا اینها وسایل متحرک و شیمیایی است 50 درصد در طول دوره 4 ساله کاهش دهیم و در همین دوره،‌ آنها که منشا گرد و خاک داخلی است به سامان برسانیم و منشا خارجی هم بتوانیم با روابط خوب با  همسایگان حل و فصل کنیم.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید روحیه انقلابی یعنی داشتن دغدغه مردم را حفظ کنیم. یعنی بازگشت به مردم. دخالت مردم در امور. نظارت مردم بر خودمان. حتما باید برگردیم به همان آرمان‌ها و باورها که مردم دولت را اداره کنند. در دولت مردم اولویت مردم هستند و ما واقعا نمی‌آییم دولت را تافته جدا بافته از مردم کنیم. به تجار و تولیدکنندگان و آنها که برایمان تولید قدرت میکنند، قدرت اقتصادی، تولید معرفت میکنند مانند دانشمندان و اندیشمندان.

وی افزود: آنها که تولید منزلت و آنها که تولید ثروت می‌کنند همه اینها را بزرگ میداریم و بستر را برایشان فراهم میکنیم. انقلابی بودن هم یعنی همین. انقلابی بودن این نیست که بگوییم نمی توانیم نمی شود نداریم. هم داریم هم می‌شود و هم می‌توانیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم گفت: مهمترین کاری که در مقابل آمریکا انجام دهیم این است که کار کنیم. اگر از من سوال کنید مبارزه با آمریکا یعنی چه  میگویم یعنی کار کار کار. تنها راه مبارزه با دشمن تقویت قدرت اقتصادی کشور است. ما در حوزه روابط خارجی دیپلماسی قدرت بود که به ما فرصت داد برای مذاکره. امروز باید دیپلماسیمان در حوزه اقتصادی باشد. هر کارگری که به کار گرفته شود یعنی مبارزه با آمریکا. هر پیمانکار و تاجری و پیمانکاری شغل ایجاد کند یعنی مبارزه با آمریکا. یک روز مبارزه در جبهه جنگ بود، امروز جبهه تقویت حوزه اقتصاد است.

وی ادامه داد: در دولت مردم با کار و قدرت اقتصادی آمریکا را انشاءالله شکست می دهیم نه با شعار و حرفهای دیگر. این شعار دولت مردم خواهد بود. این افتخار را برای ایران و ایرانی به ارمغان خواهیم آورد.

قالیباف تاکید کرد: توافقنامه امروز یعنی برجام، تعهد کشور و حاکمیت است و هیچ دولتی نمیتواند به هم بزند. اگر من توفیق خدمت پیدا کنم، حتما پاسداری می‌کنم از این توافقنامه ای که انجام شده و این را هم مردم عزیز بدانند هر دولتی غیر از دولت فعلی هم بود همین مسیر را طی می‌کرد چرا که مجموعه ای از نظام و حاکمیت تصمیم به مذاکره داشتند. ولی امروز سوال مردم این است: نفع مردم ما از این توافقنامه چی شد؟ این ضعف جدی دولت امروز است.

وی اضافه کرد: با برجام اروپایی‌ها کالاهایشان را به ما فروختند اما مردم منفعتی بردند از حوزه اقتصادی ؟ و تولید شغل کردیم؟  ما مصمم هستیم در حفظ توافقنامه بکوشیم و حق به زمین مانده را با تلاش‌ از کشورهایی که متعهد هستند در حوزه پولی و مالی را استیفا می‌کنیم.متاسفانه دولت هیچوقت در حوزه کارشناسی وارد حوزه تجارت و بانک نشد و این ضعف موجب شد که زجرش را مردم بکشند.

قالیباف درباره تحول در آموزش و پرورش نیز گفت: در دولت مردم چه در کوتاه مدت و چه دراز مدت، تحت هر شرایط سخت اقتصادی این قول را می دهم به همه عزیزانمان در وزارت  آموزش و پرورش و وزارت آموزش عالی که آینده و رشد اقتصادی و تربیت نیروی انسانی ما و افتخار آمیز شدن کشور و نجات از بحرانها تقویت اینهاست. با تحول در رسیدگی به وضع معلمین و عدالت آموزشی و تحول در تدارک تجهیزات آموزشی. هر سختی را هر کجا تحمل کنیم این را به عنوان اساسی ترین کار مورد توجه ماست.

وی ادامه داد: منزل‌، مسجد، مدرس و محله باید کنار هم قرار بگیرند تا تحولی شود و از بحرانهای اقتصادی و اجتماعی و محیط زیست نجات یابیم. وگرنه هیچ رشد پایداری را تجربه نخواهیم کرد.در پایان ضمن تشکر از مردم عزیزمان، دولت مردم به فضل الهی و کمک مردم، متعهدیم وعده‌هایی که دادیم عمل کنیم. مهمترین موضوع امروز ما زمان است.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم تاکید کرد: دیگر حق نداریم 4 سال زمان دیگری را ببینیم به این شرایط دولتی که زمان را از دست داد. من در تمام زندگی‌ام همیشه مثل ساعت کار کرده‌ام. در این شهر تهران "کُرنومتر" زدم و با مردم قرار گذاشتم و سر قرارم ایستادم. باور کنید مردم عزیز 4 سال زمان کمی نیست. می‌توانیم در این چهار سال و این زمان پیش رو کشور را به جایی ببریم.

قالیباف تاکید کرد: قرارمان این باشد که در هر سال در هفته دولت ببینید و در پایان دولت که زندگی شما در حال تغییر است و رو به بهبودی. این تعهد محمدباقر قالیباف با یکایک این مردم عزیز. بویژه با جوانان عزیز است که  همه امیدم به دختر خانمهای گلم و آقا پسرهای عزیز و خلاقی است که امروز به کنار زده شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از اینکه توفیق پیدا کردم امشب در این پاسی از شب در جمع شما مردم عزیز بر سر سفره شما بودم و در حقیقت جزو خانواده شما قبول کردید باشم تشکر و به شما عرض میکنم من به عنوان یک جوان در ابتدای انقلاب آمدم که جانم را برای اسلام و انقلاب و افتخار ایران بدهم و امام و شما مردم امروز من که نیروی عادی و نوجوان بودم به اینجا رسیدم قول می‌دهم اگر امروز نیاز باشد آبروی خودم را برای مبارزه با فساد و رشد کشور بدهم اینکار را خواهم کرد و به کمک شما عزت را روز بروز برای کشور بیشتر خواهیم کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۳۰ ۲۳:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۲۲:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۶:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۲۳:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۸:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۱ ۱۷:۲۲
 
 
کلمات کلیدی : قالیباف+انتخابات ریاست جمهوری+انتخابات ۹۶
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۰۴:۰۹

آقاي قاليباف !
شما چرا جلوي تحقيق وتفحص مجلس از شهرداري روگرفتيد؟
بعد منتفي شدن ازمجلس تشكر كردي!
الان شعار ميدي مردم بايد همه چيزو بدونن؟
(4304596) (alef-13)
 
Slovakia
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۴۱:۲۹
دوست عزیز اگر قالیباف قدرت داشته باشه جلوی طرح تحقیق و تفحص مجلس امید رو بگیره پس باید به رایی که با توصیه استیکری تلگرامی یک آقایی دادید و بخاطرش کلی جشن گرفتید شک کنید چرا به قالیباف گیر میدی؟آخه شهردار میتونه جلوی طرح تحقیق و تفحص مجلسی که اکثرشون حامی دولت هستند رو بگیره؟ (4304953) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۳۰:۳۹
دست آقای قالیباف درد نکند ، یک کارگر که 800 هزار تومان حقوق می گیرد و یک خانواده ۵ نفره است ۷۵۰ هزار تومان هم یارانه می گیرد با یک میلیون وپانصد و پنجاه هزار تومان شرایط خیلی بهتری پیدا می کند اگر مثلا یک فرزند بیکار هم داشته باشد دریافتی او به یک میلیون و هشتصد هزار تومان می رسد.
اما اگر روحانی سرکار بیاید یارانه را قطع می کند و به یک خانواده کارگری ۳۰ هزار تومان سبد کالا می دهد و کل دریافتی کارگر می شود 830 هزار تومان.

بنابراین ، در آمد یک خانواده کارگری :
در دولت روحانی، 830 هزار تومان است.
در دولت قالیباف، 1 میلیون و 800 هزار تومان است.

روحانی اهل وعده و شعار توخالی و پوچ است.
قالیباف اهل کار و عملیات جهادی است.

روحانی می گوید، باید بشود ، اما کی و چه کسانی دهد معلوم نیست.
قالیباف می گوید می شود و خودم انجام میدهم.

اما پول آن را قالیباف از کجا می آورد ؟؟؟!!!!!

با کاهش حقوق مدیران از 20 میلیون به 10 میلیون
با کاستن هزینه های دولت.
با گرفتن مالیات از سرمایه داران کلان و دلال ها
با گرفتن سود پول های کلان دولت از بانک ها. (4305078) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۵۵:۵۳
من نمی گم کی درستتر می گه.
فقط ازشما می خواهم خودمان را بگذاریم به جای کارگری که چند ماه حقوق نگرفته یا از کاراخراج شده ، وجدانا چه احساسی داردوچطور بایدازاز خجالت زن وبچه اش در بیاد.
این جاروجنجال ها مال کسانیه که از این قشر غافلند. (4305101) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۲۲:۱۷
٢٥ مليون فقير ناشي از ٤ سال دولت اقاي روحاني نيست بلكه در حالت خوشبيني ميتوان گفت
ناشي از دولت ٨ ساله قبلي است و اما متصفانه اش ناشي از ٣٨ سال اشتباه در اداره و مديريت اقتصادي كشور است ، براي نجات اقتصاد كشورراهي جزء اعتدال و خرد و درستكاري و امانت داري نداريد و نخواهيد داشت . (4304641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۲۹:۲۰
رییس جمهور باید شفاف به مردم بگوید چقدر ثروت دارد ، در چه خانه ای زندگی می کند، چه اتومبیلی سوار می شود.
وزرا و استانداران نیز باید همین کار را انجام بدهند.

آیا جناب آقای روحانی حاضر است بگوید چقدر ثروت دارد در چه خانه ای زندگی می کند و در چه خودروی سوار می شود؟؟!!!

آیا وزرای روحانی حاضرند این اقدام را انجام دهند

به نظرم میرسد کاندیداها ریاست جمهوری برای نشان دادن صداقتشان شفاف ، ثورت و دارایی هایشان را به مردم اعلام کنند.

این موضوع ، به مردم کمک می کند که واقع بینانه رای بدهند ،
نه کورکورانه !!!!!!! (4304665) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۴:۲۱
وزرا حق کار اقتصادی ندارند؟یعنی الان هیچ کدوم مدیران شما کار اقتصادی نمیکنن؟
--------------
فاصله شمال و جنوب تهران به هم نزدیک شده...فکر کنم فقط منظورش همون اوتبان امام علی هست...وگرنه چیز دیگه ای ما ازش ندیدیم!!!! (4304677) (alef-13)
 
خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۷:۱۳
مالچ پاشی صد ها هزارشغل ایجاد می کند؟ (4304683) (alef-13)
 
سیاوش
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۸:۳۸
جناب قالیباف با سلام
هرچند شما همیشه متکلم وحده هستید و عادت به پاسخگویی ندارید اما من به عنوان یکی از افراد 96 درصد جامعه، سوالی از جنابعالی داشتم:
شما جزو 96 درصد هستی ؟ دوستانت که املاک تهران را به آنها بخشیدی چه. آنها 96 درصدی هستند؟
ممنون (4304688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۸:۴۰
شما یک فکری برای اتش نشان ها بفرمایید. (4304690) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۹:۰۱
چرا مردم نباید بدونن رییس دولت و وزرا کجا و توی کدوم ساختمون 50 میلیاردی زندگی میکنن؟؟
خداییش کدوم کارآفرینی طی چهل سال میتونه همچین خونه ای داشته باشه؟
چرا داراییشون رو اعلام نمیکنن؟؟ (4304691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۳۹:۵۷
این 25 میلیون توی همین چهارساله پیدا شدن؟ (4304694) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۰:۳۳
150 میلیارد دلار حاصل از برجام چی شد و کجا رفته؟
800 هزار میلیارد پول چاپ شده چی شده و چرا اثری ازش نیست؟
طی دو سال دلار حاصل از فروش کجا هزینه شده؟
چرا بدهی دولت به 700 هزار میلیارد رسیده؟؟ (4304697) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۱:۱۷
امشب آقای قالیباف گفت ما 51 میلیون تن تولید پتروشیمی داریم و هر یک میلیون تن هم 200 هزار شغل مستقیم و 400 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد میکنه.
به عنوان یک مطلع در صنعت پتروشیمی میگم که این رقم خیلی خیلی زیاد غیر واقعیه. مثلا یک واحد متانول با ظرفیت یک میلیون و دویست هزار تن فقط حدود 2500 نفر رو بطور مستقیم بکار میگیره.
علاوه بر این اگه اینقدر شغل ایجاد کنه پس ظرفیت موجود باید ده میلیون نفر و مستقیم و بیست میلیون نفر رو غیر مستقیم شاغل کنه. یعنی باید فقط سی میلیون نفر در صنعا پتروشیمی مشغول باشند !!! (4304703) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۳۷:۴۱
اتفاقا وزیر نفت سابق آقای قاسمی که اشراف کامل به صنایع نفتی وپتروشیمی دارن در گفتگو با رسانه ها گفتن این صحبت آقای قالیباف کاملا شدنی هست.اگر شدنی نبود قالیباف وعده اش رو نمیداد چون میدونه از روز اول ریاست جمهوریش اونایی رو که از اسب قدرت پیاده کرده منتظرن یکروز وعده هاش تاخیر بیفته تا بگن چی شد پس؟ (4304948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۱:۴۲
آقای قالیباف گفت چرا الآن شغل ایجاد نمی کند، چون خام فروشی می کنید، چرا خام می فروشند چون در اختیار جناب آقای نعمت زاده است و ایشان دنبال رسیدن سریع به منافع خودش است. (4305062) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۲:۰۷
ابشون دوازده سال تو شهرداری تهران نتونسته آاودگی هوای تهران را حل کنه بعد میخواد در عرض چهار سال مشکلات ریز گرد و گرد و غبار در بقیه شهر ها رو که هم منشا خارجی داره و هم داخلی حل کنه . (4304705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۵:۴۱
چرا بی انصافی می کنید،
گفت طرح برای رفع آلودگی هوای تهران داشتم با همین دولت هم مطرح کرده ام همه کارشناسان این دولت گفته اند این بهترین طرح است ، اما اجازه نداده اند اجرا کنم ، طرح را گرفته اند و گفته اند خودمان اجرا می کنیم ولی اجرا نکرده اند. (4305064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۲۲:۲۷
البته الودگی تهران به شهرداری خیلی ربطی نداره، به وزارت صنعت ربط داره که خودرو بی کیفیت میده، به اون نهادی مربوطه که میگذاره خودرو سی چهل ساله در شهر باشه، به خاطر صنایع تولید کننده ی الاینده در تهران هست که از خیلی سال پیش در شهر ساخته شدن، به عدم همکاری مردم در استفاده از حمل و نقل عمومی هم بر می گرده. البته شهرداری هم باید دائما ناوگان حمل و نقل عمومی رو افزایش و تجهیز و به روز رسانی کنه که البته گویا دولت ها اون پولی که در بودجه خود رو موظف به پرداخت می کنن رو انجام نداده و نمی دهند. بنابراین این مسئله فقط یک مقصر ندارد (4305072) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۲:۵۰
ما پیش بینی 250 هزار تومان تا مدتی که در سامانه هستند تا زمان مشغول به کاری کمک هزینه می‌دهیم و بعد از جذبشان در کارگاه، این پول را به آن کارگاه می دهیم که جذب کرده است.

خوب اینجوری کارگاهها افراد رو اخراج میکنن و بعد دوباره یک عده رو جذب میکنن تا اون 250 هزار تومن رو بگیرن! تازه اینهمه پول رو از کجا میارین آقای قالیباف؟ یارانه رو که میخوان زیاد کنید پول بیکاری هم بدین. 5 میلیون شغل هم درست کنید. نکنه یک وردی چیزی بلد هستین؟ (4304709) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۸:۴۰
غصه پول را نخور ، پول توی مملکت زیاد است.
آن کارگاه اگر کارگر را اخراج کند دوباره ۲۵۰ هزار تومان به کارگر بر می گردد. (4305066) (alef-13)
 
سرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۳:۱۵
شما خودت می تونی با شفافیت دارایی خودتون و همسرتون و اقا اسحاق ( پسرتان ) را اعلام کنید؟ (4304711) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۲:۳۶:۰۲
اين آقا هيچ وقت در اين خصوص كه خودش جزء ٩٦٪‏ هست يا٤٪‏ توضيح نداده (4304980) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۳:۲۶
آقای محصولی از وزرای دولت آقای احمدی نژاد اعلام کرده بود سرمایه اش چند صد میلیارد تومان است،چرا آقای قالیباف و دوستانشون اون موقع دلواپس افراد فقیر و کم درآمد نشده بودن و آنرا خجالت آور نمیدانستن؟؟ (4304713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۴:۱۰
فقط قالیباف (4304715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۴:۲۸
روحانی دولت حرف (4304716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۴:۴۹
خانه روحانی کجاست (4304719) (alef-13)
 
پورامینی از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۵:۲۴
برنامه های قالیباف عملیاتی است ومیتواند محور رویکرد کلیه کاندیدا ها قرار گیرد وعامه مردم براساس منافع واصول مشترک به انتخاب ایشان رای دهند (4304723) (alef-13)
 
سبلان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۵:۵۰
شما بدون اجازهمجلس نمی تونی یارانه را افزایش بدین. (4304724) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۶:۰۸
خداوند این کشور را از دروغ و خشکسالی دور نگه دارد (4304725) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۶:۴۸
من شخصاً منتقد سیاستها دولتها بوده و هستم و اندازه یک مثنوی هفتاد من میتونم از دولت روحانی انتقاد کنم. اما معتقدم اومدن قالیباف یا رئیسی، از چاله به چاه افتادنه. (4304727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۳۵:۰۷
قسمت آخر حرفت، با قسمت اول آن کاملا ناسازگار است
رای مجدد به روحانی یعنی ورشکستگی و فقر و نابودی کشور. (4305080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۷:۱۷
شما نتونستی اتش سوزی پلاسکو را جمع کنی اخوی. (4304728) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۷:۲۰
آقای توکلی
شما که انسان محترمی هستی چرا به وعده های قالیباف اعتراض نمیکنی
ایشان نمیتواند آنها را اجرا و این منجر به سرخوردگی طبقه محروم خواهد شد (4304729) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۳۷:۱۲
دلت برای طبقه محروم می سازد، یا برای نعمت زاده و قاﺽی هاشمی و آخوندی بزرگ سرمایه داران اشرافی و بیگانه از مشکلات مردم؟؟؟!!!! (4305085) (alef-13)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۴۸:۴۲
کسی که صد میلیارد ثروت دارد اساسا خجالت نمی کشد به دلایل مختلف. (4304733) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۲۳:۵۲:۱۸
صحبتهاي قاليباف عليه دولت آرام آرام در حال تبديل شدن به نوعي تلافی گذشته است و اين را عامه مردم كم كم دارند متوجه مي شوند كه ايشان براي انتخاب شدن نيامده و فقط براي جبران انتخابات ٩٢ آمده روندي كه وي در پيش گرفته به شدت به ضررش تبديل خواهد شد (4304744) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۰:۰۴
تمام دامنه لغات این آقا به چند کلمه 4و96درصد محدود میشود آیا این برنامه او است...کسانی که در شهرداری املاک نجومی گرفتند و از دوستان و مدیران شهرداری بودن جزو کدام گروه هستند...اگر 25 میلیون فقیر داریم پس این انقلاب برای چه بوده همان حکومت شاهنشاهی که بهتر بود...اگر واقعا چنین جامعه سیاهی داریم چرا انقلاب کردیم...چرا عده ای با حرفهایشان تیشه به ریشه نظام میزنند..یعنی اینقدر قدرت شیرین است... (4304769) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۰:۳۵
وقتي دکتر قاليباف صحبت ميکنه آدم انرژي ميگيره باور کنيد آدم مرده زنده ميکنه
سرشار از اميد هست و اميد رو منتقل ميکنه

خدا خيرت بده واقعا مرد بزرگي هست

انشاا... در انتخابات مردم بين نا اميدي و اميد اميد را انتخاب ميکنند (4304771) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۱:۵۵
نکته جالب اینه که همه کاندیداها به فقر و بیکاری اکثریت جامعه اعتراف میکنند.خوب مسبب این وضعیت کشور کیه؟اقای قالیباف جنابعالی خودت هم که از مسعولین ارشد این کشور هستی و به سهم خودت در این بدبختی شریکی. (4304773) (alef-13)
 
omidan
Australia
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۲:۱۲
ای ول حرف دل مردم رو گفتی (4304776) (alef-13)
 
امين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۳:۳۹
سلام هليكم
اقاي قاليباف بعد از دو شكست در انتخابات قبلي به شدت تغيير استراتژي داده و در دادن وعده بدون پشتوانه روي احمدي نژاد رو سفيد كرده،در بحث ايجاد شغل چون براي عموم مردم قابل شمارش نيست دادن وعده توخالي خيلي كنتور نميندازه،
اما در مورد يارانه يا مثل شهرداري كه از منابع غير قانوني مثل مجوزهاي تجاري و تراكم هاي بي حساب وكتاب و...هرينه طرح هاي غيركارشناسي رو تامين كرده،براي تامين افزايش يارانه هم بايد متوسل به منابع غيرقانوني بشه ،مثلا برداشت از صندوق ذخيره ارزي كه تبعات اينكار بدتر از كارهاي احمدي نژاد خواهد بود و دوباره روش هزينه كردن پس انداز اينده كشور براي امور جاري پوپوليستي باب خواهد شد
ويا اينكه مجلس با افزايش يارانه مخالفت ميكنه و اقاي قاليباف خواهند فرمود بنده ميخواستم اما نذاشتن
خلاصه اينكه اميدوارم مردم دوباره خام اين وعده ها نشن چون يا انجامشون غير ممكنه ويا اگر اجرا بشه فاجعه بار خواهد بود (4304778) (alef-13)
 
اکبر
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۴:۰۶
کلا حرفای پوپولیستی (4304779) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۵:۲۷
این حرفها مخالف منافع ملی و خراب کردن وجه مملکت و حکومت در دنیاست. 25 میلیون فقیر مطلق یعنی نا کارامدی و ناتوانی مطلق حکومت..من منکر ضعف های دولت نیستم ولی اینگونه ناجوانمردانه سیاه نمایی؟؟؟ (4304785) (alef-13)
 
كيوان سپانلو
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۶:۰۳
كيوان سپانلو
إستاد ارجمند جناب آقاي دكتر قاليباف شما چرا اينگونه حرف مي زنيد؟. در همه ي كشورها دولتها از انديشمندان و صاحب نظران دعوت مي كنند و به كمك اتاقهاي فكر يك برنامه راهبردي طراحي مي كنند تا پس از تأييد نهائي مراجع ذيربط ان را إجرائي كنند. هر دولتي هم كه سر كار مي آيد موظف است اين برنامه را دنبال كند. در مقابل مديريتي وجود دارد كه مديريت اقتضايي ناميده مي شود كه در آن با توجه به شرايط تصميماتي گرفته مي شود كه به عنوان برنامه كوتاه مدت ناميده مي شود. ما الان كشورمان اگر بخواهد بر مشكل بيكاري ،تورم، گراني و كم كردن فاصله طبقاتي كوشا باشد اول از همه بايد بستر مناسب را بوجود بياورد. اگر قرار باشد كه حرفي زده شود كه امكان اجرا نداشته باشد در اينصورت شرايط وخيم تَر خواهد شد. بهتر است قبل از هر اقدامي امكان سنجي صورت پذيرد و سپس به مردم وعده و وعيد داده شود. در غير اينصورت اعتماد مردم به مسؤولان كم مي شود و هر وقت سخني از طرف مسؤولي گفته مي شود آنرا عوام پسند مي نامند و فاصله دولت و مردم زياد مي شود. كسانيكه انتخابات رياست جمهوري ايران را رصد مي كنند حرفهاي كانديداها را با ميزان عملكردشان در پايان رياست جمهوريشان مقايسه مي كنند و بعدباقي قضايا كه شما آن را بهتر از من مي دانيد. دو صد گفته چون نيم كردار نيست. مؤيد و سربلند باشيد. (4304788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۷:۳۷
جناب قالیباف برای من سواله که چرا فرمودید هر دولتی سال 92 سرکار می امد به سمت برجام میرفت و مذاکره میکرد در حالی که در مناظره های 92 تنها کسی که دنبال مذاکره و حل موضوع بود و برنامه داشت اقای روحانی بود و شما تا جایی که من یادم میاد موافق مذاکره نبودید و بر همان روش اقای جلیلی تاکید داشتید این رو اگر به ما جواب بدهید ممنون خواهیم شد (4304792) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۰۷:۴۳
قالیباف: ۲۵ میلیون نفر کم‌درآمد و فقیر مطلق هستند

شما که این رو می دونید چرا سنگ فرشهای خیابان بین الملل رو کندید و با صرف ده ها میلیارد تومن مجددا سنگ فرش کردید و فاتحانه هم آن را افتتاح کردید؟!
مگه فلسفه سنگ فرشهای قبلی این نبود که تنها اون سنگ فرشهایی که خراب هستند با سنگ فرشهای سالم تعویض گردد؟؟؟!!!
نمونه همین کار رو در طول خیابان تقریبا 20 کلیومتری ولیعصر (عج) هم سال های قبل انجام دادید!!!!
یعنی در حالیکه خیلی ها توانایی پرداخت حتی عوارض شهرداری که کاری مشترک از شما و آقای کرباسچی بود ندارند!
شما پول مردم رو اینطور نیست و نابود می کنید!!!! (4304793) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۴:۵۶
فاصله پایین و بالای شهر کم شده؟
یا این آقا تا الان جنوب شهر نیومده و یا کلا معنی فاصله رو نمیدونن چیه (4304808) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۵:۴۰
حرف های شما را با گوش دل شنیدیم
حرف های شما راکه تبلبغ انتخابات نبود بلکه دردنامه دل دردمندی بود که دردش دردمردم است و مردم مقصد ومقصود اتقلابش انقلابش محقق شدن هرآنچه که خداوند منان پیامبران رابرای بشر فرستاده است
:لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ
به راستى [ما] پيامبران خود را با دلايل آشكار روانه كرديم و با آنها كتاب و ترازو را فرود آورديم تا مردم به انصاف برخيزند و آهن را كه در آن براى مردم خطرى سخت و سودهايى است پديد آورديم

ما با رای خود این مرد آهنین این مصداق و میثاق سعی و تلاش را که سالیان سال است درسنگر های گوناگون برای محقق شدن آرمانهای اسلام وانقلاب خصوصا درموارد اجتماعی و اخیرا درمباحث اقتصادی( که امروزه موضوع اصلی مردم وانقلاب است تلاش کرده و می کند ) کمک می کنیم
وفتی که می گوییم ایشان مرد قول وعمل است با توجه به سابقه ایشان و موفقیت هایش در ماموریت های گوناگون سخنی به گزاف نگفته ایم وقصد ایشان در رابطه با کمک به محرومان بر مبنای طبق محاسبه ذیل عملی می دانیم
یک خانواده پنج نفره را درنظر بگیرید
بک دختر,دو پسر تحصل کرده بیکار و پدر ومادر
فرض کنم که اینها درآمدی ندارند
میزان کارانه این خانواده پنج نفر تا یکصد وپنجاه هزارتومان افزایش می یابد است که می شودهفتصد و پنجاه هزار تومان و اگر به هر فرزند آنان که بیکار هستند دویست و پنجاه هزار تومان پرداخت شود این خانواده یکمیلون و پانصد هزار تومان بعنوان درآمدپایه دارند و قطعا اینچنین خانواده ای اگر درشهرستان و باشند ترجیح می دهندبا توجه به این مبلغ درشهر و دیار خود مانده وبا تکیه به فعالیت های اقتصادی حداقلی رنج و زحمت مهاجرت را نداشته باشند به همان نسبت فضا برای جوانان درشهرهای بزرگ باز می شود و با توجه به کمک دولت به جوانان این شهرها ما یک آرامش حداقلی عمومی را البته با تهیه و تدارک سبد های حمایتی خواهیم داشت
شاید پرسیده شود منبع این مبالغ چیست و چه می تواند باشد
مالیات
جلوگیری از قاچاق
بهره گیری از استعدادهای گوناگون این مملکت که مملکتی چهار فصل است ودارای منایع فراوان ازجمله تولید نفت وگاز و تلاش با جلوگیری از خام فروشی و ایجاد کاردر این رابطه (4304812) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۶:۰۰
تو خودت جز ٤ درصدي برادر ، املاك رو دادي رفقا ميلياردي تخفيف دادي از جيب ملت بعد شروع كردي دزدي دزدي ميكني ؟! (4304814) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۱۸:۵۷
اگر میتوانستید توافق کنید، خوب میکردید!
واقعیت اینست که نه توان اینکار را داشتید و نه تجربه و نه دانش و نه زبان دیپلماتیک بلد هستید و نه حتی طرف مقابل امثال شما را برای مذاکره قبول میکرد. نمونه اش هم سطح مذاکره کنندگان در دوره جناب س.ج که از طرف مقابل در سطح سفیر و کاردار و مدیر کل وزارت خارجه شرکت میکردند. اینطرف هم براشون بیانیه میخوند!! (4304820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۲۳:۱۳
مسوول حمله به سفارت و از دست رفتن صدها هزار شغل را از ستادت بیرون کن تا باورت کنم (4304831) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۲۶:۱۱
جناب قالیباف,
چرا مردم نباید بدانند ثروت شما چقدر ؟
چرا مردم نباید بدانند سرنوشت املاک نجومی که شما از عوارض مردم به دوستانتان پرداختید چی شد؟
چرا نباید مردم بدانند جریان پرداختی شما به مدیرانتان با مبلغ 350 میلیون به عنوان کمک هزینه مسکن چیست؟
چرا مردم نباید بدانند سوئ مدیریت شما در پلاسکو چیست؟ ووو (4304841) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۳:۰۱
اقای قالیباف گفتند درمقام ریاست جمهور پنجاه درصد آلودگی هوا را کم می کنند.
میشه از ایشان خواهش کنیم در مقام شهردار همین حالا ده پانزده درصدش را کاهش دهند؟
خیلی هم ممنون (4304853) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۴:۵۷
قاليباف ميگه برجام رو مي پذيره و هر دولتي هم بود همين راه رو مي رفت
پس لطفا روشن كنه بيلبوردهاي انبوه ضد برجام در سطح شهر كار كي بود؟ (4304856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۶:۲۸
اقای قالیباف
1-اگر معتقد به شفافیت هستی پس چرا جلوی تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران را گرفتی؟
2-اگر راست می گویی چرا در مورد املاک نجومی واگذار شده پاسخگو نیستی
3- جای تاسف است که اقای دکتر توکلی گه دم از مبارزه با فساد می زند در مورزد گزارشی که خودش در مورد تخلفات شهرداری تهران و شخص شهردار تهران تهیه کرده است سکوت کرده است. اقای توکلی یک بار در مورد احمدی نزاد سکوت کردی مملکت به این وضع افتاد چرا دوباره در مورد فساد قالیباف که خود شما در مصاحبه تلویزیونی به صراحت اعلام تخلف کردید سکوت کرده اید. ایا باز هم حجت شرعی داری سکوت کنی؟ شما باید بعدها به تاریخ پاسخگو باشی که در مورد تخلفات شهرداری سکوت کرده اید و امروز همان شهر دار مدعی شده است.اقای توکلی این سکوت شما و همکاران شما در دیده بان شفافیت است که قالیباف را با ان همه تخلف اشکار مدعی کرده است. (4304858) (alef-13)
 
سهیل
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۹:۰۷
شما از یه دولت 4 ساله ایراد میگیری
شما که 12 سال در راس شهرداری هستید
شما بگو چند درصد از پیمانکارهای شهرداری فقط کارهای خوب و نقدی میگیرن و مابقی باید بعد از 4 سال دویدن و کلی خط خوردن صورت وضعیت به پولشون برسن
شما که میخوای فساد ریشه کن کنی یه پرونده ببر شهرداری و ببین که بدون پرداخت زیر میزی میتونی کمتر از 8 ماه مجوز ساخت بگیری
ببین توی شهرداری با پرداخت زیر میزی چه مجوزهای ساختی صادر میشه
شما که اهل درآمد زایی و اشتغال هستی یه سر به پرونده برج میلاد بزن ببین در طول سال چقدر این مجموعه ضرر مالی میبینه و به انتهای عمر مفید تجهیزاتش داره میرسه و هنوز نتونستی طبقات مخابراتیش و راه اندازی کنید
هنوز نتونستید مهندسین ناظر و ساماندهی کنی انوقت می خوای مملکت و ساماندهی کنی (4304861) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۱:۱۰
آقای قالیباف شما در مناظرات 4 سال پیش در مورد مذاکرات هسته ای گفتید نظری ندارم هرچه نظام تصمیم بگیرد اما روحانی گفت کلید من این قفل را باز میکند الحق والانصاف با صداقت و تعامل با مقام معظم رهبری اینکار را انجام دادند چطور مردم ادامه این امر خطیر را به شما ها که از کلام وعقده گشایی هابتان حسادت به بانی آن موج میزند بسپارند و نگران نباشند که شما برای پوشاندن ناکار آمدی در عدم تحقق وعده های پوشالیتان آن را به مسلخ نمیبرید؟ پس بهتر است در دست توانمند خود روحانی باشد تا برومند شود که هیچ کس را یارای نابود کردن آن باشد (4304864) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۴:۴۴
با طرز تفکر شماها یک شهر 4 میلیونی از برگزاری یک کنسرت قانونی ناتوان است.بعنوان یک سوال آقای قالیباف چرا در این زمینه سکوت کردید؟ (4304875) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۶:۴۹
قاليباف يادش رفته كه فرصت زيادي براي پاسخگويي به اتهاماتش عليه روحاني هست
داره همه زورشو الان ميزنه
چه بي فكر داره كارتهاشو رو ميكنه (4304876) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۹:۱۴
سال92 تو اوج تحریم و گرانی آقای حداد عادل میگه امدم تا کاندیدها سیاه نمایی نکنند ولی الان آقایون اصولگرا برای رسیدن به قدرت چه ها که نمی کنند.. (4304883) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۲:۱۵
آقای قالیباف رویه ی بسیار بدی را پیش گرفته.علیرغم رد بعضی از سخنان ایشان توسط قوه قضاییه ودر مورد دیگری رد کردن یکی از سخنان ایشان توسط اعضای شورا شهر و شهرداری همچنان بی پروا حمله میکنند و خود را جزء 4 درصد و محرومین میداند.در صورتی وضعیت شهرداری و تخلفات آن بر همگان روشن است (4304888) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۳:۳۳
اصل مناظره هاست وگرنه تو خونه خلوت حرف زدن بدون رقیب معجزه نمی کنه (4304893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۵:۳۳
آيا املاک نجومي رانت نبود؟ چرا جلوشو نگرفتي (4304897) (alef-13)
 
Syrian Arab Republic
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۱:۰۳
تصمیم نظام بود چرا احمدی نژاد انجام نداد ؟ (4304909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۷:۲۲
شما کجا زندگی می کنی؟؟؟ (4304915) (alef-13)
 
حسين
Sweden
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۴۱:۵۹
متاسفانه اقاي شهردار راجع بِه بخش بول نقد بين مردم داره عوامفريبي ميكنه رئيس مجلس هم إعلام كرد مجلس با افزايش يارانه و دادن كارانه موافقت نخواهد كرد (4304954) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۱:۵۸:۳۸
من فقط یه خواهش از نامزدهای جریان اصولگرا دارم
خواهش میکنم باز مثل دفعات قبل از خدا و پیغمبر و امام و رهبری و شهدا مایه نذارید و خرج نکنید
خواهش میکنم
روی پای خودتون وایسین (4304963) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۲:۲۰:۵۹
مديريت ١٢ ساله شما در تهران تنها و بهترين و محكمترين دليل بر نفى همه صحبت هاى شماست ... حرفا و وعده هاتون به شدت بوى سال ٨٤ رو ميده... ما درسمون رو گرفتيم (4304975) (alef-13)
 
محمود
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۲:۵۵:۳۹
آقای سردار قالیباف لطفا تکلیف ملت را روشن کنید که بالاخره برجام بد است یا خوب است؟
خیانت مشتی جاسوس و نقوذی بوده یا خدمت ماموران وظیفه شناس نظام؟
خدا کند برجام بر هم بخورد یا هر دولتی هم که بیاید برای حفظ برجام باید تلاش کند؟
اینکه میگویید هر دولتی هم که بود همین میشد یعنی به نظر شما کاری را که آقای ظریف انجام دادند از عهده آقای جلیلی هم به همین کیفیت برمیامد؟
پس چرا در طی هشت سال قبل از روجانی ما تنها شاهد صدور کاغذ پاره بودیم؟ با مردم صادق باشید کاپیتان قالیباف! (4304987) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۱:۱۵
يكى از وزرا كه نامش را نمى برم دوتا كوچه بالاتر از ما زندگى مى كنه خونه وزندگيش در حد يك
وزيره مثلاً خونه ى يك پزشك جراح كه من فكر مى كنم حقشه البته أينم بگم كه ايشون ده دوازده ساله اونجا زندگى مى كنه محله ى ما هم محله ى بدى نيست ولى خيلى هم بالا شهر نيست (4305061) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۶:۲۸
اقاى قاليباف شما كه مى گيد برجام تصميم نظام بود ...پس چرا وقتى برخی در تجمعاتشان فرياد مى زدند وبه خاطر برجام به ظريف وروحانى بد وبيراه مى گفتند وأنها را متهم به خيانت به كشور مى كردند سكوت كرده بوديد چرا ان موقع اين حرف را
نزديد اين هم يك دليل براى رأى ندادن به شما (4305065) (alef-13)
 
کریم مددی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۲۲:۴۷
به نظر من اقای قالیباف مدیر خوبیه و میتونه در هر پستی مثمر ثمر باشه ولی راهی که در پیش گرفته نشون میده که در عرصه تبلیغات و جلب نظر مردم خوب کشورمون نه تنها در این دوره بلکه در دوره قبل هم موفق نبوده و این موضوع بیشتر به مشاورین ایشون برمیگرده.برای اکثر نظراتی که داده شده که البته بیشترشون سوالی هستند جوابهای قانونی و قانع کننده وجود داره که امیدوارم ایشون و کادر مشاورین، با احترام و نگرشی درست به سوالات مطرح شده جواب بدن تا این بدبینی اشتباه از بین بره.خلاصه اینکه برای معرفی و کارامدی و به ویژه دلسوزی چهره های مثل ایشون نیاز به ایجاد بلوغ فکری در جامعه هستیم (4305073) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۳۵:۰۹
باسلام
--
ما با رای خود این مرد آهنین این مصداق و میثاق سعی و تلاش را که سالیان سال است درسنگر های گوناگون برای محقق شدن آرمانهای اسلام وانقلاب خصوصا درموارد اجتماعی و اخیرا درمباحث اقتصادی( که امروزه موضوع اصلی مردم وانقلاب است تلاش کرده و می کند ) کمک می کنیم
وفتی که می گوییم ایشان مرد قول وعمل است با توجه به سابقه ایشان و موفقیت هایش در ماموریت های گوناگون سخنی به گزاف نگفته ایم وقصد ایشان در رابطه با کمک به محرومان بر مبنای طبق محاسبه ذیل عملی می دانیم
یک خانواده پنج نفره را درنظر بگیرید
بک دختر,دو پسر تحصل کرده بیکار و پدر ومادر
فرض کنم که اینها درآمدی ندارند
میزان کارانه این خانواده پنج نفر تا یکصد وپنجاه هزارتومان افزایش می یابد است که می شودهفتصد و پنجاه هزار تومان و اگر به هر فرزند آنان که بیکار هستند دویست و پنجاه هزار تومان پرداخت شود این خانواده یکمیلون و پانصد هزار تومان بعنوان درآمدپایه دارند و قطعا اینچنین خانواده ای اگر درشهرستان و باشند ترجیح می دهندبا توجه به این مبلغ درشهر و دیار خود مانده وبا تکیه به فعالیت های اقتصادی حداقلی رنج و زحمت مهاجرت را نداشته باشند به همان نسبت فضا برای جوانان درشهرهای بزرگ باز می شود و با توجه به کمک دولت به جوانان این شهرها ما یک آرامش حداقلی عمومی را البته با تهیه و تدارک سبد های حمایتی خواهیم داشت
شاید پرسیده شود منبع این مبالغ چیست و چه می تواند باشد
مالیات
جلوگیری از قاچاق
بهره گیری از استعدادهای گوناگون این مملکت که مملکتی چهار فصل است ودارای منایع فراوان ازجمله تولید نفت وگاز و تلاش با جلوگیری از خام فروشی و ایجاد کاردر این رابطه (4305081) (alef-13)
 
جمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۳۵:۱۱
درود بر سردار کبیر ایران دکتر قالباف من حتی با خواندن صحبت های ایشون هیجانی میشم و انرژی میگیرم. من خودم کارمند شهرداریم و دکتر قالیباف اگه کاری رو بگه واقعا انجام میده.
پیش به سوی تغییر دولت بیحال و ناامید روحانی (4305082) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۴۳:۱۳
12 سال شهردار تهران هستید و می گویید می شود با یک برنامه پنج ساله هوای تهران را پاک کرد جل الخالق ؟ ! (4305087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۶:۴۳:۵۰
آقای قالیباف در این دوره داره انتحاری عمل میکنه چون دیگه مطمعنه این آخرین شانس او در انتخاباته قطعا بعد از انتخابات شوراها دیگر ایشان شهردار نخواهد بود و کنار گذاشته خواهد بنابراین انتخابات این دوره ریاست جمهوری آخرین و تنهد شانسشه بخاطر همین همه جور وعده و وعید نانشدنی میده و سعی میکنه با حمله به دولت خود را قطب مقابل آقای روحانی نشون بده و رای مخالفان دولت رو از آن خودش بکنه (4305088) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.