نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494493
نقوی حسینی: برای یک بازیگر متخلف نباید بازی به هم بخورد
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها از ابتدای برجام نشان دادند که بنا ندارند با بقیه کشورها در اجرای برجام همکاری کنند.

به گزارش مشرق، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای یک بازیگر متخلف نباید بازی به هم بخورد بلکه باید آن بازیگر متخلف را ادب کرد لذا ما باید از مکانیزم‌های ادب کردن این بازیگر متخلف استفاده کنیم و چنان آن را تحت فشار قرار دهیم که آن بازیگر یا رفتارش را اصلاح کند و یا اینکه از جمع خارج شود.سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین با اشاره به اخباری مبنی بر اینکه ایران باز هم از مکانیزم حل اختلاف در هشتمین کمیسیون برجام استفاده نکرد، گفت: آمریکایی‌ها از ابتدای برجام نشان دادند که بنا ندارند با بقیه کشورها در اجرای برجام همکاری کنند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها از همان روز اول اجرای برجام تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده اند افزود: آمریکایی‌ها بعد از آن هم بیش از 17 بار برخلاف برجام عمل کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اقدامات آمریکا بعد از برجام کینه توزانه و خصمانه بود، تصریح کرد: این درحالی است که برجام با 6 کشور منعقد شده است و مورد تأیید شورای امنیت، سازمان ملل و اتحادیه اروپا قرار گرفته و مورد استقبال جامعه جهانی است.لذا در چنین شرایطی دیپلماسی ما باید از فضای موجود بیشتر بهره برداری کند تا اینکه یک عضو خاطی این مجموعه را تحت فشار قرار دهد.

نقوی حسینی با بیان اینکه درحال حاضر یک کشور در بین 1+5 متخلف است، گفت: معتقدم برای یک بازیگر متخلف نباید بازی به هم بخورد بلکه باید آن بازیگر متخلف را ادب کرد لذا ما باید از مکانیزم‌های ادب کردن این بازیگر متخلف استفاده کنیم و چنان آن را تحت فشار قرار دهیم که آن بازیگر یا رفتارش را اصلاح کند و یا اینکه از جمع خارج شود بنابراین به اعتقاد بنده دستگاه دیپلماسی باید قوی تر و محکم‌تر از فضای کمیسیون مشترک برجام استفاده کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کمیسیون مشترک برای حل اختلاف‌ها تعبیه شده است، اظهار داشت: وقتی ما نمی‌توانیم در این کمیسیون تخلفات و نقض عهد یک عضو متخلف را تفهیم و جا بیندازیم و درباره آن حکم ومصوبه بگیریم این خود نشان می‌دهد که نتوانستیم یک دیپلماسی فعال و پرتحرک را در موضوع برجام به خدمت بگیریم.

وی در پایان افزود: قطعا این طبیعی است که ما نباید در کمیسیون مشترک سکوت کنیم بنابر این ماخواستار این هستیم که دستگاه دیپلماسی با برنامه وارد چنین جلساتی شود و مطالبه خود را در دستور کار کمیسیون مشترک قرار دهد چرا که اگر مطالبه ما در دستور کار کمیسیون قرار نگیرد و فشارهای منطقه‌ای و بین المللی علیه این بازیگر خاطی بسیج نشود، ما در این جلسات به نتایج مطلوبی دست پیدا نخواهیم کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۰۷:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۷:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۲۳:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۲۳:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۴ ۰۷:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۵ ۲۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۸:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۸ ۰۸:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : سید حسین نقوی حسینی+برجام+آمریکا
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۳:۳۴:۴۷
ممکن استکه ایشان توضیح دهند چگونه میشود این بازیگر متخلف را مجازات کرد ؟ از یک سیاستمدار انتظار میرود براساس واقعیت سخن گوید . (4484656) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.