نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444498
خبري جديد درباره گزينه قطعي اصلاح طلبان براي انتخابات سياسي
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲
به گزارش خراسان، رئيس شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان در مورد تعيين قطعي گزينه اصلاح طلبان براي انتخابات آينده، گفت: بحث هاي جدي را داشتيم و اميدواريم ظرف يک يا دو هفته آينده راهبرد خود را در خصوص انتخابات رياست جمهوري اعلام کنيم. محمد رضا عارف اين مطلب را روز گذشته در پاسخ به سوال خراسان مطرح کرد.

مهرعليزاده : شايد آلترناتيوهايي از اصلاح طلبان در کنار روحاني باشند

محسن مهرعليزاده معاون دولت اصلاحات نيز در گفت وگو با خراسان در مورد وضعيت جناحش در فاصله کمتر از صد روز تا انتخابات رياست جمهوري و تعيين رسمي نامزد اصلاحات تصريح کرد : هنوز زود است و علاوه بر اصلاح طلبان اصولگرايان هم نامزد معرفي نکرده اند . البته فکر مي کنم تا جايي که من مي دانم بر روي حضور آقاي روحاني به توافق مي رسند اما در حال سبک سنگين کردن هستند که شايد آلترناتيوهايي در کنار روحاني باشند. وي افزود: در مورد انتخابات شوراها هم در نظر داريم تا جوانان و زنان بيشتر حضور داشته باشند در اين راستا برنامه ريزي مي کنيم تا ليست خوبي داشته باشيم . هنوز وارد مصاديق نشديم و در نظر داريم تا شاخص هاي کلان و خرد را تعيين کنيم که مهمترين آنها سلامت کاري است زيرا امروز بيش از هر زمان ديگري به برگرداندن اعتماد مردم نسبت به مسئولان نياز داريم.

زنگنه : روحاني کانديداي انتخابات مي شود

اما پس از آن که وزير بهداشت هفته گذشته گفته بود دکتر روحاني در انتخابات رياست جمهوري حضور خواهد يافت، روز گذشته نيز بيژن زنگنه وزير نفت در پاسخ به سوال خراسان در مورد حضور روحاني در عرصه انتخابات رياست جمهوري اظهار کرد : بله همين طور است و انشاء ا... آقاي روحاني نامزد انتخابات رياست جمهوري سال آينده مي شود.

صادقي : بايد مثل 92 از روحاني حمايت کنيم

محمود صادقي نماينده اصلاح طلب تهران در مجلس و دبيرکل انجمن اسلامي مدرسين دانشگاه‌ها در پاسخ به سوال خراسان درباره کانديداي اصلاح‌طلبان در انتخابات رياست‌جمهوري تصريح کرد: با حضور روحاني فکر نمي‌کنم اصلاح‌طلبان گزينه ديگري داشته باشند. وي درباره گزينه جانبي اصلاح‌طلبان براي انتخابات رياست جمهوري اظهار داشت : اين روش احتياطي است اما فکر مي‌کنم روحاني در شرايطي است که همانند سال ۹۲ بايد منسجمانه از او حمايت کرد.

کواکبيان : 2 هفته ديگر نامزد رياست جمهوري را معرفي مي کنيم

مصطفي کواکبيان نماينده اصلاح طلب مجلس دهم در گفتگو با خراسان در مورد اينکه آيا ممکن است به عنوان کانديداي در سايه روحاني از سوي حزب مردم سالاري نامزد انتخابات رياست جمهوري شود ؟ ، اظهار داشت : دوهفته ديگر ما کنگره سراسري و ساليانه حزب مردم سالاري را داريم و اين مباحث را در کنگره بحث مي کنيم .

عارف: هيچ راهي جز وحدت در داخل خانواده انقلاب نداريم

در همين حال طرح موضوع آشتي ملي از سوي برخي از طرف رئيس دولت اصلاحات با استقبال و واکنش چهره هاي مختلف سياسي و رسانه اي کشور مواجه شد. به گزارش جماران، محمد رضا عارف رئيس فراکسيون اميد در ديدار با سيد حسن خميني، مهمترين عامل پيروزي انقلاب را وحدت و همبستگي ميان آحاد جامعه دانست و گفت: در شرايط حساس کنوني و با توجه به وضعيت ويژه‌اي که در منطقه حاکم است هيچ راهي جز وحدت در داخل خانواده انقلاب نداريم و جمهوري اسلامي ايران بايد براي کاهش تنش‌ها در منطقه نقش موثري ايفا کند و براي اين کار نيازمند همبستگي در داخل کشور هستيم. وي با اشاره به طرح «گفت‌وگوي ملي» که از سوي فراکسيون متبوع وي دنبال مي‌شود گفت: اگرچه در ابتدا با تشکيل کارگروهي در داخل فراکسيون اميد «گفت‌وگوي ملي» را در داخل پارلمان دنبال کرديم اما اکنون به صورت جدي موضوع گفت‌وگوي ملي را در سطح ملي براي رسيدن به اهدافي که ترسيم کرده‌ايم دنبال مي‌کنيم. به گزارش خراسان، محمد رضا عارف همچنين در حاشيه مراسم راهپيمايي 22بهمن در جمع خبرنگاران درباره طرح آشتي ملي گفت: اميدواريم اين مسئله با استقبال جريانات سياسي داخل نظام روبه رو شود و ان شاء ا... اين مسير را با توجه به انسجام و وحدت طي خواهيم کرد. عارف همچنين در پاسخ به اين سوال که گفته مي‌شود جريان اصلاح‌طلب نامه‌اي به رهبري نوشته‌اند، آيا اين مسئله را تاييد مي‌کنيد؟ خاطرنشان کرد: من اطلاعي از اين مسئله ندارم.

واکنش رئيس دستگاه قضا به طرح آشتي ملي

به گزارش ميزان، آيت ا... آملي لاريجاني، در حاشيه مراسم راهپيمايي 22بهمن در قم و در پاسخ به سوال خبرنگاري پيرامون طرح بحث آشتي ملي گفت: آشتي ملي جايي معنا دارد که اختلاف اساسي وجود داشته باشد در حاليکه مردم پاي مصالح انقلاب اختلافي ندارند، مردم ما با وجود اختلاف سليقه‌هايي که دارند هميشه وحدت داشته‌ و وقتي پاي مصالح کشور در ميان باشد همه با هم همگام و همراه رهبري هستند.

باهنر: رئيس دولت اصلاحات با موضع گيري رسمي اپوزيسيون نبودن خود را به اثبات برساند

با اين حال به گزارش ايسنا، محمد رضا باهنر هم در اين باره تأکيد کرد: ممکن است گفته شود که آقاي خاتمي اپوزيسيون نظام نيست؛ بسيار خوب؛ ايشان با يک موضع‌گيري رسمي اين امر را به اثبات برساند و سپس به عنوان يک فعال سياسي وارد عرصه شود و قطعا حضورش برکاتي را خواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان + انتخابات 96 + حسن روحانی + عارف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۱۵:۴۶:۰۳
احسنت به اقای دکتر عارف مرد خرد وتقوی وخیر اندیش (4160396) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.