توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474297
پیام تبریک وزیر خارجه کانادا به روحانی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۳
وزیر امور خارجه کانادا ضمن تبریک به مناسبت انتخاب مجدد حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: کانادا از پایبندی رئیس‌جمهور روحانی به ادامه اجرای برنامه جامع اقدام مشترک استقبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، کریستیا فریلند وزیر امور خارجه کانادا با انتشار بیانیه‌ای پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه را تبریک گفت.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی دولت کانادا، متن این بیانیه بدین شرح است:

پس از انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس‌جمهور ایران کانادا از تعهد وی به ادامه اجرای تعهدات هسته‌ای ایران طبق برنامه جامع اقدام مشترک و ارتقای سطح معیشت مردم ایران استقبال می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: کانادا کماکان به بالا بردن ارزش‌ها و منافعش در تعامل با ایران شامل احترام به حقوق بشر و حل مسالمت‌آمیز مناقشات منطقه ادامه می‌دهد.

براساس این گزارش روابط دیپلماتیک ایران و کانادا از سال 2011  تاکنون قطع شده است اما با روی کار آمدن جاستین ترودو نخست وزیر کانادا دو کشور درتلاشند تا این روابط خود را ارتقا دهند.
 
کلمات کلیدی : وزیر خارجه کانادا + روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.