نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490596
اعمال خاموشی در برخی مناطق تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: امروز و دیروز به دلیل افزایش مصرف برق شهر تهران و اطراف آن در ساعت اوج بار، محدودیت هایی در تامین شبکه به وجود آمد که این امر به خاموشی هایی کوتاه مدت، مقطعی و پراکنده منجر شد.

«کامبیز ناظریان» عصر یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه در فصل تابستان سیستم های سرمایشی وارد مدار می شوند، مصرف به اوج خود می رسد.
به گفته وی، این سیستم ها 2 هزار تا 2 هزار و 500 مگاوات به بار شهر تهران اضافه می کند.
وی ادامه داد: وقتی مصرف این سیستم های سرمایشی به بار شبکه برق تهران اضافه می شود، یک سری محدودیت ها و مشکلاتی برای تامین و توزیع برق، ایجاد می شود.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: با آغاز فصل گرم سال، تلاش شد خاموشی متوجه مشترکان شهر تهران نشود و تامین پایدار برق را داشته باشیم؛ با این همه امروز و دیروز به دلیل افزایش مصرف در شهر تهران و اطراف آن، محدودیت در تامین برق شهر تهران به وجود آمد.
ناظریان در مورد دلایل بروز این خاموشی ها گفت: محدودیت ها ناشی از کمبود تولید نیست؛ بلکه به سبب پرباری خطوط تامین کننده شبکه برق شهر تهران بوده است.
وی اضافه کرد: زمانی که بار در خطوط انتقال برق از یک میزان تجاوز می کند، سیستم های حفاظتی محدودیت هایی را اعمال می کنند؛ با این همه تلاش شد کمترین خاموشی برای شهروندان شهر تهران رخ دهد.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در مورد میزان مصرف برق دیروز در تهران بزرگ گفت: دیروز اوج مصرف برق تهران بزرگ چهار هزار و 500 مگاوات بود که نسبت به پیک پارسال 2.5 درصد و نسبت به مدت زمان مشابه پارسال چهار درصد رشد داشت.

** اطلاع رسانی برای قطع برق نداشتیم 
این مسوول در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره اینکه آیا مشترکان پیش از اعمال خاموشی نسبت به قطع برق خود مطلع می شوند؟ گفت: برنامه از پیش تعیین شده ای برای اعمال خاموشی در شهر تهران نداریم اما در زمان افزایش بار شبکه برق، محدودیت ها به صورت موردی توسط شبکه بالادستی اعمال می شود؛ به همین دلیل اطلاع رسانی در این زمینه نداشتیم اما اگر این مساله بخواهد تکرار شود، حتما آن را اطلاع رسانی می کنیم.
وی تاکید کرد اکنون تامین برق در حالت «سر به سر» و با «ریسک بالا» انجام می شود و گفت: تا به این لحظه برنامه ریزی ای برای نوبت بندی برق وجود ندارد؛ همه تلاش صنعت برق این است که این اتفاق در شهر تهران و سراسر کشور رخ ندهد و فکر نمی کنم به این مرحله برسیم.
ناظریان ابراز امیدواری کرد امسال نیز مانند سال های گذشته با همکاری مشترکان شهر تهران پایداری خوبی را در شبکه برق رسانی پایتخت صورت گیرد.
وی گفت: در تهران بزرگ ظرفیت مدیریت مصرف به میزان 300 تا 350 مگاوات وجود دارد و مشترکان می توانند با مدیریت بهره برداری از سیستم های سرمایشی، هم به اقتصاد خانواده و هم به پایداری شبکه برق کمک کنند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تاکید کرد اگر مشترکان روزانه 10 درصد در بهره برداری از سیستم سرمایشی مدیریت مصرف داشته باشند، به خاموشی دوره ای نیز نیاز نمی شود.
به گزارش ایرنا، امروز وزیر نیرو اعلام کرد ایران چهاردهمین شبکه بزرگ جهان را دارد. با این همه، پارسال پانزدهمین سال بدون خاموشی سراسری را پشت سر گذاشت.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی امروز با اشاره به رکورد مصرف 55 هزار و 400 مگاواتی هفته گذشته گفت: این حجم از تولید، انتقال و توزیع برق، حداکثر توان صنعت برق برای تامین برق کشور است و اگر مردم پنج تا 10 درصد صرفه‌جویی را در برنامه خود نداشته باشند، شبکه‌های برق در شرایط ریسک کامل قرار گرفته و ممکن است دچار آسیب شود. 
هوشنگ فلاحتیان اعلام کرد: میانگین مصرف برق نسبت به مدت مشابه پارسال 10 درصد بیشتر شده است.
 
کلمات کلیدی : برق+قطعی برق+خاموشی+تهران
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۰:۰۶
تولید کم است و جوابگوی مصرف نیست (4466155) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.