توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402791
اسکاتلند پیش از 2020 همه‌پرسی استقلال برگزار می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
وزیر اول اسکاتلند اعلام کرد اسکاتلند " به احتمال زیاد" پیش از سال 2020 همه پرسی جدید استقلال از اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، نیکلا استورجن وزیر اول اسکاتلند اعلام کرد اسکاتلند " به احتمال زیاد" پیش از سال 2020 همه پرسی جدید استقلال از اتحادیه اروپا برگزار خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، این خبر درحالی منتشر شده است که نخست وزیر اسکاتلند روز پنجشنبه در سخنانی تاکید کرد: پیش نویس طرح همه پرسی استقلال اسکاتلند به عنوان آخرین راهکار -در صورتی که نتوانیم روابط نزدیکی با اتحادیه اروپا پس از خروج بریتانیا داشته باشیم- طی هفته آینده منتشر خواهد شد.

62 درصد مردم اسکاتلند در همه پرسی 23 ژوئن خواستار ادامه حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا شدند.

استورجن سخنانی در کنفرانس حزب ملی اسکاتلند بر اتحاد مخالفان سیاسی در سراسر بریتانیا برای مقابله با یک برگزیت سخت و دشوار تاکید کرد.

استورجن در این کنفرانس گفت: محافظه کاران نتایج همه پرسی را به عنوان پوششی برای یک برگزیت سخت در اختیار دارند و قصد دارند کشور را با یک خروج سخت از اتحادیه اروپا روبرو کنند، آنها هیچ اختیار دموکراتیکی برای انجام این اقدام ندارند ولی مصمم هستند تا آن را تحمیل کنند، بدون در نظر گرفتن تبعات منفی و زیان بار.
 
کلمات کلیدی : همه پرسی+اسکاتلند+استقلال از اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.