توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342699
قراردادهای جدید نفتی ۱۳ ایراد داشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قراردادهای جدید نفتی ۱۲ الی ۱۳ ایراد داشت که خوشبختانه وزارت نفت به پیشنهادات ما برای رفع این ایرادات تمکین کرد.

به گزارش تسنیم، ناصر سراج در حاشیه تودیع و معارفه دادستان‌های قدیم و جدید کل کشور در خصوص آخرین وضعیت بررسی قراردادهای جدید نفتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به‌نظر ما در این قراردادها ایراداتی وجود داشت که آنها را به رؤسای سه قوه منعکس کردیم.

وی ادامه داد: اخیراً نیز با آقای زنگنه وزیر نفت و معاونین وی جلسه‌ای برگزار کردیم که خوشبختانه وزارت نفت تمکین کرد و قرار شد پیشنهادات ما را در قراردادها بگنجانند و اصلاح کنند، لذا بعید می‌دانم این پیشنهادات عملی شود مشکلی پیش آید.

به‌گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور ایرادات موجود در این قراردادهای نفتی حدود ۱۲ الی ۱۳ مورد بود.

سراج همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت پرونده شکایت از شرکت خودروسازی سایپا اظهار کرد: در خصوص این پرونده در حال اقدام هستیم و هنوز پرونده تکمیل نشده است.

وی توضیح داد: این موضوع بیشتر در رابطه با ثبت‌نام‌هایی است که از مردم پول دریافت کردند اما تعهدات خود را ایفا نکردند. پیش از عید و در زمان دهه فجر حدود ۹ هزار و ۵۰۰ مورد‌ ثبت‌نام انجام شده بود که از این تعداد حدود ۹ هزار مورد تحویل داده شد و تعداد کمی باقی مانده که در حال پیگیری هستیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در خصوص فساد در فوتبال نیز گفت: گروه بازرسی سازمان بازرسی در وزارت ورزش و جوانان مستقر هستند و البته ما نمی‌توانیم در بخش خصوصی ورود کنیم و فقط تیم‌هایی را که دولتی هستند و از بودجه دولت ارتزاق می‌کنند، می‌توانیم مورد بررسی قرار دهیم.

سراج در رابطه با آخرین وضعیت دکل نفتی گفت: این پرونده به دادسرا ارسال شده است و دادسرا در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه سازمان بازرسی بر مزایده اموال بابک زنجانی نظارت می‌کند یا خیر، گفت: این موضوع در اختیار دادستانی است و خوشبختانه وزارت نفت و دادستانی با یکدیگر ارتباط خوبی دارند و اموال پس از قیمت‌گذاری پروسه مزایده را طی می‌کند.
 
کلمات کلیدی : سراج، بازرسی، قرارداد نفتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.