توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279591
جنتی برای یک سمت منحله حکم زد
یکی از رسانه‌ها از انتخاب مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان خبر داد. این در حالی است که علی جنتی پیشتر با این بهانه که «در دولت جدید اصولاً جایگاهی به عنوان مشاور وزیر در امور جوانان وجود ندارد» مشاور خود را برکنار کرده بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۳
به گزارش فارس، یکی از رسانه‌ها شب گذشته با انتشار متن حکمی از انتخاب مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان خبرداد.

 

بر اساس این خبر اعلام شد علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی «محمود گلزاری» را به سمت مشاور وزیر در امور خانواده و جوانان منصوب کرده است.

اواخر سال گذشته بود که مجتبی سلطانی مشاور وزیر در امور جوانان از این سمت برکنار شد( وی از 2 تیر 1389 با حکم سید محمد حسینی به این سمت منصوب شده بود) و دلیل این برکناری منحل شدن این سمت در زیر مجموعه وزارتخانه عنوان شده بود اما جنتی برای گلزاری حکم مشاورت زد با این تفاوت که کلمه خانواده را در کنار جوانان ذکر کرده است تا شبهه‌ای درباره حکم جدید وجود نداشته باشد.

گلزاری در دولت یازدهم معاون امور ساماندهی وزارت ورزش و جوانان بود که چندی پیش از این سمت استعفا کرده بود.

نکته جالب اینکه چندی پیش وزیر ارشاد خطاب به سلطانی مشاور خود در امور جوانان نوشته بود:

جناب آقای سلطانی احمدی

با سلام؛

ضمن تشکر از زحمات جنابعالی در طول مدت مشاورت وزیر در امور جوانان، با توجه به اینکه در دولت جدید اصولا جایگاهی به عنوان مشاور وزیر در امور جوانان وجود ندارد، لذا از این پس مسئولیتی در این زمینه نخواهید داشت.

اما مطلب مورد اشاره اینکه گلزاری پیش از این از تلاش‌های سلطانی تقدیری هم به عمل آورده بود.

متن حکم علی جنتی وزیر ارشاد که شب گذشته از سوی یکی از رسانه‌ها منتشر شده بدین شرح است:

جناب آقای دکتر محمود گلزاری

نظر به سوابق علمی و شایستگی و تجارب ارزنده جنابعالی در حوزه مسائل فرهنگی به موجب این حکم به سمت «مشاور وزیر در امور خانواده و جوانان» منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و همکاری کلیه واحدها، شخصیت‌ها و نهادهای ذیربط اقدامات زیر را به انجام برسانید:

1.تعامل،هماهنگی و همکاری با دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و دستگاه‌های عضو شورای فرهنگ عمومی به منظور بهره‌گیری از ظرفیت این شورا در تقویت بنیان خانواده و خصوصا ارتقای نقش و جایگاه زنان و جوانان.

2.ارتباط با فرهیختگان و صاحب نظران و اصحاب فرهنگ و هنر برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های آنان.

3.ارتباط با تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و سایر نهادهای فعال در حوزه جوانان و خانواده با هدف آسیب شناسی و تقویت بنیان خانواده ایرانی.

4.استفاده از ظرفیت معاونت‌ها و سازمان‌های وابسته به وزارت متبوع در جهت سیاستگذاری، حمایت و ساماندهی تولید محصولات فرهنگی خانواده محور

5.همکاری با نهادها و تشکل‌هایی که در زمینه آموزش و ارتقای جوانان و زنان فعالیت می‌کنند.

بدیهی است معاونان، مشاوران و مدیران سازمان‌ها و مراکز تابعه در انجام این وظیفه خطیر، همکاری و مساعدت لازم را با جنابعالی معمول خواهند داشت.

مزید توفیق جنابعالی را از خداوند متعال مسئلت دارم.

 
 
کلمات کلیدی : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.