توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 94909
انتقاد شدید احمدی نژاد از استیضاح بهبهانی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۲:۲۰
احمدي‌نژاد استيضاح وزير راه و ترابري را غيرقانوني خواند و گفت كه در آينده نزديك درباره عملكرد مجلس شوراي اسلامي با مردم سخن خواهد گفت.

به گزارش فارس، محمود احمدي‌نژاد ظهر امروز (شنبه) در حاشيه بيست وچهارمين جشنواره خوارزمي و در جمع خبرنگاران در خصوص استيضاح وزير راه و ترابري گفت: استيضاح وزير راه و ترابري چند نكته مهم دارد كه نكته اول در مورد دهه فجر است چرا كه معمولاً خادمان مردم را كه يك سال شبانه‌روز تلاش مي‌كنند را در دهه فجر همه كساني را كه حتي منتقد دولت هستند، انتقادات را كنار گذاشته و يك تشكري از خدمتگزاران مي‌كنند، ولي به ما روز اول دهه فجر يك هديه دادند و بهترين وزير دولت را گرفتند.

وي با اشاره به روند استيضاح نيز خاطرنشان كرد: 10 روزي كه قانون اساسي پيش‌بيني شده حق وزير است و نمي‌شود با قانون عادي اين حق را ضايع كرد. چرا كه اساسا تغييري در تعداد استيضاح كنندگان مي‌شود، هر روز كه تغيير كرد از آن روز بعد وزير 10 روز مهلت دارد تا ببيند با چه كساني طرف است و حرف‌شان چيست كه در اين مورد تا روز آخر 5 ليست ارائه شد وحتي روز آخر ليست عوض شد.

رئيس‌جمهور با تاكيد بر اينكه استيضاح وزير راه و ترابري غيرقانوني انجام شد، اظهار داشت:‌ مجلس مي‌توانست اين استيضاح را به بعد موكول كند يعني روزي كه اسامي داده شد وزير مي‌توانست 10 روز وقت داشته داشته باشد و بعد از دهه فجر وزير مي‌رفت و پاسخ مي‌داد.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود در مورد دليل نمايندگان براي استيضاح وزير راه و ترابري گفت: اگر اين مطالبي كه در مورد استيضاح مطرح شد به عنوان ايراد به وزير باشد صد برابر آن به استيضاح ‌كنندگان وارد است.

وي با تاكيد بر اينكه استيضاح وزير راه و ترابري خلاف قانون انجام شد، اظهار داشت: قصد داشتم اين استيضاح را به صورت جدي پيگيري كنم اما چون در قانون برنامه پنجم گفته‌اند كه دولت بايد تعداد وزارتخانه‌ها را كم و به 17 وزارتخانه برساند بنابراين بايد تعدادي از وزارتخانه‌ها ادغام شود و اما چون به اين رسيديم كه وزارت راه وترابري را با وزارتخانه‌هاي زيربنايي ادغام كنيم از پيگيري استيضاح منصرف شديم وگرنه قابل پيگيري بود.

رئيس‌جمهور در خصوص عملكرد مجلس نيز يادآور شد: در آينده درباره مجلس، ‌نقش و عملكرد آن با مردم صحبت خواهم كرد.

احمدي‌نژاد در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه چه كسي را به عنوان وزير راه و ترابري معرفي خواهد كرد، تصريح كرد: وزارت راه و ترابري بايد با وزارتخانه‌هاي زيربنايي ادغام شود كه اين مسير در حال طي شدن است و به زودي اعلام خواهيم كرد و اگر سرپرستي هم معرفي شود موقتي است.

وي در خصوص زمان ارائه لايحه بودجه تاكيد كرد: لايحه برنامه پنجم را اخيرا به ما داده‌اند و اين موضوع مستلزم اين است كه تمام ابعاد بودجه مورد بازنگري قرار گيرد،؛ گرچه چارچوب اصلي آن را قبلاً تهيه كرده بوديم اما بسياري از جهات دچار تغيير و تحول شده كه بايد انجام دهيم و دولت مشغول انجام اين كار است.

رئيس‌جمهور در پايان ابراز اميدواري كرد: يك بودجه بسيار قوي و منطبق با برنامه پنجم ارائه شود.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.