نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509298
شب مه‌لقا ملاح
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
به منظور بزرگداشت از یک عمر پربار و خدمت  و ایجاد انگیزه به حفظ محیط زیست سرزمین ما ایران در بیش از هشت دهه از زندگی خانم ملاح شبی به افتخار او با همکاری مجله بخارا و چند موسسه و مجله صنوبر در ساعت پنج بعد از ظهر چهارشنبه بیست و دوم شهریور در کانون زبان فارسی برگزار می‌شود. در این مراسم نوش‌افرین انصاری، دکتر شیوا دولت‌ابادی، رخشان بنی‌اعتماد، اسماعیل کهرم و مجتبی میر طهماسب سخنرانی خواهند کرد و همچنین فیلم مستند " همه درختان من " به کارگردانی رخشان بنی اعتماد به نمایش در می‌اید.

مه لقا ملاح فعال محيط زيست، در سال ١٢٩٦ متولد شد وی فرزند خديجه افضل وزيری و نوه بی‌بی خانم استرآبادی است، و پس از تحصيل در فلسفه علوم تربیتی و جامعه شناسي ازدانشگاه تهران مدرك فوق ليسانس جامعه شناسي  گرفت و برای تحصيل به پاريس رفت و از دانشگاه سورين مدرك دكتراي جامعه شناسي گرفت و به ايران بازگشت . و پس از مدتی در كتابخانه دانشگاه تهران مشغول كار شد و در سال ١٣٤٧ به رياست كتابخانه مؤسسه  تحقيقات روان شناسي برگزيده شد .  خانم ملاح پس از بازنشستگی وقت خود را در راه مبارزه با آلودگی محيط زيست گذاشت و در سال ١٣٧٢ با همراهي همسرش و چندين استاد دانشگاهي علاقمند به محيط زيست سازمان غيردولتی زيست محيطی بنام ( جمعيت زنان مبارزه با آلودگی محيط زيست) بنيان گذاشت و از وی  به عنوان مادر محيط زيست ياد ميشود و اکنون در سن ١٠٠ سالگی ساكن تهران هستند.

این مراسم در خیابان ولی عصر .سه راه زعفرانیه . خیابان عارف نسب . پلاک 12 کانون زبان فارسی (بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار) برگزار می‌گردد.
کلمات کلیدی : مه‌لقا ملاح
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۰۸:۲۲:۴۰
جالبه با مدرک دکتری از سوربن فرانسه ، در کتابخانه مشغول به کار شد !! یعنی نمی تونستن در کسوت استادی از ایشون استفاده کنند؟ (4550406) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۷ ۱۸:۴۷:۲۸
باید رسانه ها از جمله سیما برای پیشبرد برنامه های زیست محیطی به معرفی کارهای این خانم بپردازد واعمال او برای پاک نگهه داشتن کره زمین از لوث زباله ها الگو برداری شود خانمی که 60 سال زباله تولید نکرد (4550788) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
شب مه‌لقا ملاح