توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475890
دادگاه تجدیدنظر به ادامه تعلیق فرمان مهاجرت ترامپ رأی داد
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۳
یکی از دو شعبه دادگاه تجدید نظر که در حال بررسی فرمان محدودیت مهاجرت مسلمانان به آمریکا بود، علیه این فرمان رأی داد.

به گزارش فارس، دادگاه تجدید نظر آمریکا روز پنج‌شنبه به ادامه تعلیق فرمان محدودیت مهاجرت از کشورهای مسلمان، رأی داد.

به نوشته پایگاه «بلومبرگ»، شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر آمریکا با بیان اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا فرمان محدودیت مهاجرت مسلمانان را احتمالا با «نیاتی نامناسب» صادر کرده، به ادامه تعلیق این فرمان حکم داده است.

ترامپ که در طول رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری کند، در روزهای آغازین کارش فرمانی را امضا کرد که ورود اتباع ایران ۶ کشور مسلمان دیگر به آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

آن فرمان به فاصله اندکی تحت فشار گروه‌های حقوق بشری و به حکم دادگاه، تعلیق شد. ترامپ چند هفته بعد نسخه به روز شده‌ای از این فرمان را صادر کرد.

نسخه نهایی فرمان هم از سوی قضات چند ایالت تعلیق شد. در پی این احکام، این پرونده به شعب چهارم و نهم دادگاه تجدید نظر آمریکا ارجاع شد.

با وجود رأی امروز شعبه چهارم، هنوز شعبه نهم رأی خود را اعلام نکرده است. به نظر می‌رسد که اگر این شعبه هم به ادامه تعلیق فرمان ترامپ رأی دهد، دولت آمریکا حتی در دیوان عالی این کشور هم شانس چندانی برای احیای این فرمان نداشته باشد.
 
 
کلمات کلیدی : فرمان مهاجرتی ترامپ+تعلیق فرمان ترامپ+ممنوعیت ورود به آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.