توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505292
شایع ترین مشکلات دندانپزشکی کودکان
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۷
عضو هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران شاخه اصفهان با اشاره به شایع ترین مشکلات دندانپزشکی کودکان گفت: روش PRR تأثیر بسیار زیادی در پیشگیری از پوسیدگی های بعدی دندان دارد.

به گزارش میزان،مهرداد آقاجوهری در کنگره دندانپزشکی نقش جهان در ارتباط با موضوع مشکلات دندانپزشکی کودکان اظهار داشت: شایع ترین مشکلات دندانپزشکی کودکان به ترتیب پوسیدگی های دندانی، کمبود فضا جهت رویش مناسب دندان ها و مشکلات فکی هستند.

وی افزود: در این بین پوسیدگی ها بیشتر و مهمتر هستند پوسیدگی دندان های D و E و دندان شش سالگی از جمله شایع ترین مشکلات دندانی کودکان بوده که تشخیص زود هنگام و درمان سریع آنها نقش به سزایی در پیشگیری از مشکلات بعدی دارد.

عضو هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران با اشاره به اینکه یکی از بهترین روش ها جهت پیشگیری از پوسیدگی دندان ها PRR است، گفت: این روش بسیار آسان، سریع، کم هزینه و مؤثر است.

آقاجوهری خاطرنشان کرد: روش PRRدر طیف درمانی جهت درمان پوسیدگی های کودکان در نظر گرفته می شوند و جزء مراحل اولیه بوده که تأثیر بسیار زیادی در پیشگیری از پوسیدگی های بعدی دندان دارد.

وی تصریح کرد: تمام کودکانی که در دورهMixed dentition(حضور همزمان دندانهای مولار شیری و اولین دندان دایمی در دهان)قرار دارند یعنی محدوده سنی چهار تا شش سالگی می توانند از این روش استفاده کنند.

عضو هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان ایران ادامه داد: این روش برای بیمارانی که بهداشت نسبتا مناسب دارند و دندان ها فاقد پوسیدگی شدید و پیشرفته هستند PRRگزینه بسیار مناسبی است.

آقاجوهری با بیان اینکه در این روش حتی می توان بدون بی حسی شیارهای عمیق را که بسیار مستعد پوسیدگی هستند با هدف جلوگیری از بروز پوسیدگی های شدیدتر با مواد کامپوزیتی ترمیم کرد، گفت: معمولا توصیه می شود مراجعات 6-9ماه یکبار به دنداپزشک صورت گبرد.

وی خاطرنشان کرد: گاهی پوسیدگی هایی ایجاد شده اند که دندانپزشک را مجبور به تراش بیشتر و عمیق تر می کند که البته بازهم در این مرحله نوع پیشگیری مستتر هست.
 
کلمات کلیدی : دندانپزشکی ،کودکان ، پوسیدگی دندان ، پیشگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.