توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436091
گفتگوی شمخانی و همتای روس درباره سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
در تماس تلفنی شب گذشته دبیر شورای امنیت ملی روسیه با دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران درباره آخرین تحولات سوریه و نشست آستانه تبادل‌نظر شد.

العالم: در تماس تلفنی شب گذشته نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در مورد آخرین تحولات سیاسی، امنیتی و نظامی سوریه پس از استقرار آتش بس در این کشور، بحث و تبادل نظر انجام شد.

در جریان این گفت‌وگو ضرورت رایزنی و گفت‌وگوی مستمر طرفین به منظور پیشبرد فرآیندهای سیاسی در بحران سوریه مورد تاکید قرار گرفت.

بررسی راهکارهای تقویت و تداوم مبارزه مشترک با تروریسم تکفیری بویژه گروه‌های جبهه النصره و داعش در سوریه تا نابودی کامل جریان‌های ذکر شده از محورهای دیگری بود که شمخانی و پاتروشف در مورد آن گفتگو کردند.

طی روزهای اخیر و با نزدیک شدن به زمان برگزاری اجلاس سه جانبه سیاسی که با ابتکار ایران، روسیه و ترکیه در نیمه دوم سال جاری میلادی در شهر آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود ،رفت و آمد و گفت‌وگو بین مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی تهران، مسکو و دمشق ،افزایش قابل توجهی داشته است.

شب گذشته ظریف و لاوروف در تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه و نشست آستانه گفت‌وگو کردند.

امروز نیز عماد خمیس نخست‌وزیر سوریه در تهران با مقامات ایرانی درباره اوضاع سوریه به گفت‌وگو خواهد پرداخت.
 
کلمات کلیدی : روسیه،ایران، ترکیه، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.