توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416697
شوخی با رهبر کره‌شمالی در چین ممنوع شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
دست انداختن رهبر کره شمالی به‌ویژه در ارتباط با مشکل اضافه وزن او، در شبکه‌های اجتماعی چین ممنوع شده است.
به گزارش تابناک، گویا اشتهای رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، حد و مرزی نمی‌شناسد و او هرگز خود را از نعمت‌های این چنینی محروم نمی‌کند. کافی است پای خوراکی‌های دلپذیر، خوشرنگ و خوشمزه در میان باشد، تا بزاق رهبر ترشح شده و میل به لذت در او فزونی گیرد.

اما لذت بی حساب و کتاب، آن هم بهره گرفتن از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های چرب و شیرین، بر وزن فرد بی تاثیر نیست و همین امر منجر به آن شده که رهبر کره‌شمالی، روز به روز اندکی چاق‌تر شود. و این موضوع از نگاه دقیق شهروندان چینی هم به دور نمانده و موضوعی شده است برای شوخی با کیم جونگ اون در شبکه‌های اجتماعی چین.

در شبکه پرطرفدار سینا وایبو، بسیاری از کاربران اضافه وزن رهبر کره شمالی را دستمایه شوخی و طنز خود قرار داده‌اند. بدیهی است که این شوخی‌ها به گوش رهبر کره شمالی هم رسیده و موجب ناخشنودی او شده است.


به گزارش دویچه‌وله، حال چین که مایل نیست هیچ چیز بر مناسبات دوستانه و حسنه دو کشور سایه بیاندازد، چاره را در سانسور این شوخی‌ها دیده. شوخی‌ها و پست‌های ناخوشایند درباره قد و هیکل رهبر کره شمالی را چنان سانسور کرده‌اند که کسی نتواند آن‌ها را پیدا کند. اگر چه این اقدام چین نتوانسته جلوی اشتهای کیم جونگ اون را بگیرد، اما مانع از رسانه‌ای شدن پیامدهای لذات زمینی رهبر شده است.
 
کلمات کلیدی : رهبرکره شمالی+چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.