توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413294
فعالیت سفارت آمریکا در کابل به تعلیق درآمد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
در پی حمله به «بگرام» بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، سفارت این کشور در کابل فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش تسنیم، پس از کشته و زخمی شدن تعدادی نظامی آمریکایی در حمله به بگرام بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان، سفارت این کشور در کابل فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد.

وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرده که دراین حمله 20 آمریکایی کشته و زخمی‌شده‌اند.

افراد وابسته به گروه طالبان ذر لباس کارگران این پایگاه، وارد بگرام در شمال کابل شدند و خود را منفجر کردند که در نتیجه آن 4 آمریکایی کشته و 16 سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفته که در میان کشته‌شدگان دو سرباز آمریکایی و دو پیمانکار این کشور و در میان زخمی‌ها 16 سرباز آمریکایی و یک سرباز لهستانی شامل هستند.

این یکی از خونین‌ترین حملات علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان از زمان ریاست جمهوری باراک اوباما دانسته شده است.

کارتر اظهارداشت که برای آنهایی که این حمله را انجام داده‌اند، پیام من روشن است. ما از مأموریت حفاظت از کشورمان و کمک به افغانستان برای داشتن آینده منصرف نمی‌شویم.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه اورده است: پنتاگون در مورد این حمله تحقیق خواهد کرد و پس از آن تدابیر لازم را برای تقویت امنیت بیشتر این پایگاه خواهد اندیشید.

طالبان مسئولیت انجام این حمله را به عهده گرفت.

منابع محلی ولایت پروان نیز قبلا گفته بودند که یک مهاجم انتحاری موفق شده که وارد پایگاه هوایی بگرام شود.

پایگاه هوایی بگرام مهمترین و بزرگ‌ترین پایگاه نیروهای آمریکایی در افغانستان است.
 
کلمات کلیدی : سفارت آمریکا + کابل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.