توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483495
لاوروف: هنوز از مرگ البغدادی اطمینان نداریم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸
وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه کشورش هنوز از کشته شدن قطعی البغدادی اطمینان کامل ندارد، گفت که این موضوع از طریق مجاری اطلاعاتی روسیه در حال پیگیری است.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتینک، وزیر خارجه روسیه در نخستین واکنش خود به خبر کشته شدن احتمالی ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش گفت که روسیه هنوز اطمینان کامل از صحت این خبر ندارد.

لاوروف با بیان اینکه این موضوع از طریق مجاری اطلاعاتی روسیه در حال رسیدگی و کسب اطلاعات است، گفت: من هم خبرهای مربوط این گزارش ها را شنیده ام. تا کنون، اطلاعات ۱۰۰ درصد موثق در این خصوص در دست نداریم.  

وی که این سخنان را در جریان برگزاری کنفرانس خبری خود در مسکو مطرح می کرد، با اشاره به هر دو گروه داعش و النصره تاکید کرد: تمامی موارد چنین موضوعاتی در خصوص نابودی و قطع شدن سر گروه های تروریستی همواره با شوق و حرارت زیادی نشان داده می شوند. با اینحال تاریخ نشان می دهد که ظرفیت مبارزه چنین ساختارهایی (گروه های تروریستی) مجددا احیا شده است.

این در حالی است که پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جریان احتمال کشته شدن ابوبکرالبغدادی در حمله هوایی به الرقه سوریه قرار گرفته است.

گفتنی است وزارت دفاع روسیه امروز اعلام کرده بود که احتمالا ابوبکر البغدادی سرکرده داعش در جریان حمله هوایی جنگنده های روسی به یک تجمع سرکرده های داعش در الرقه سوریه کشته شده باشد.

 
 
کلمات کلیدی : البغدادی+داعش+لاوروف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.