توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418695
تلاش های باورنکردنی«کری» برای رهانیدن شورشیان سوری از دست «ترامپ»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
یک رسانه روسی از تلاش های بی وقفه وزیر خارجه آمریکا برای حصول توافق با روسیه با هدف در امان ماندن شورشیان سوری در زمان ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» خبر داد.
 
به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، به دلیل وجود این احتمال که دونالد ترامپ بعد از آغاز دوران ریاست جمهوری خود اقدامات شدیدی علیه ترویست های فعال در سوریه اتخاذ کرده و در همین راه حتی به توافقاتی نیز با دولت سوریه برسد، «جان کری» به شدت در تلاش است تا پیش از آغاز دوران ریاست جمهوری ترامپ به توافقی در خصوص درامان ماندن شورشیان سوری دست پیدا کند.
 
در همین رابطه جان کری بصورت مرتب با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در تماس است تا به توافقی برای پایان محاصره حلب برسد.
 
مقامات دولتی روسیه تماس های وزیر خارجه آمریکا با همتای روس خود در خصوص سوریه را تائید کرده اند.  
 
واشنگتن پست نیز در این رابطه می نویسد: جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا که به زودی جای خود را به فرد دیگری می دهد با خشم و حتی روش های غیر دیپلماتیک تلاش می کند تا با روسیه برای خاتمه محاصره حلب به توافق برسد.
 
به نوشته این روزنامه ، گواه تلاش های کری ، مکالمات تلفنی پی در پی او با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و همچنین دیدار در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا- اقیانوسیه در پرو است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.