توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438297
توصیه عضو جامعه مدرسین به نیروهای انقلابی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۸
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که با وحدت قدرت فوق العاده شده و می توان با این قدرت موانع را برداشت، گفت: اگر تفرقه وجود داشته باشد جزئیت می آورد و جزئیت هیچ قدرتی ندارد از این رو وحدت مسأله ای مهم است.
به گزارش رسا، آیت الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به آثار و برکات وحدت، خواستار همگرایی و وحدت نیروهای مؤمن، ارزشی و انقلابی برای حل مشکلات کشور شد.

وی افزود: اگر وحدت نباشد قدرتی وجود ندارد، اگر تجمع قوا در یک جا متمرکز نباشد به جزء جزء تقسیم می شود و هرکس به اندازه خود قدرت دارد که چنین قدرتی چیزی را حل نمی کند، باید قدرت ها با یکدیگر تجمع و وحدت داشته باشند تا اثرگذار شود.

آیت الله ممدوحی با بیان این که با وحدت، قدرت فوق العاده شده و می توان با این قدرت موانع را برداشت، اظهار داشت: اگر تفرقه وجود داشته باشد جزئیت می آورد و جزئیت هیچ قدرتی ندارد از این رو وحدت مسأله ای مهم است.

وی با اشاره به الزامات و موانع وحدت ادامه داد: گاهی اختلاف سلیقه ها سبب می شود هرکس راهی برود اما اگر کسی عقل فوق العاده ای داشته باشد می داند که در این گونه موارد اختلاف ها باید کنار گذاشته شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: اگر دشمن به خانه ای حمله کند ممکن است که در داخل این خانواده اختلافاتی وجود داشته باشد اما وقتی دشمن و دزد به خانه حمله کند هرکس به نفع خود صحبت نمی کند یا این که در گوشه ای بماند بگوید به من ربطی ندارد.
وی عنوان کرد: در چنین موردی باید دست به دست یکدیگر بدهند و دزد را از خانه بیرون کنند، تا وقتی که اینها دست به دست هم ندهند امکان بیرون کردن دزد از خانه وجود ندارد.
 
 
کلمات کلیدی : جامعه مدرسین+نیروهای انقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.