نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 238695
سیاست "خوردند و بردند" دیگر جواب نمی دهد
بخش تعاملی الف - حسن فاتحی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۶
یکی ازبیتهای ثابت دولت مدعی عدالت دردو دولت گذشته، "اسامی مفسدان را درجیبم دارم" بود واینکه هروقت آقای احمدی نژادبه سفرهای استانی می پرداخت همین بیت ترجیع بند "بگم یانگم؟ " شاه بیت عوام فریبی وپیچاندن عوام الناس بود.

حالا انگار دردولت مدعی تدبیر وعقلانیت نیز ،سناریو تکراری وتاریخ مصرف گذشته "بگم یا نگم؟" و بیت ترجیع بند هم وزن "خوردند وبردند"جایگزین معرفی مفسدان درجیب آقای احمدی نژاد شده است.

احمدی نژاد می گفت اسامی مفسدان ورانت خواران بزرگ درجیبم است وبااین سناریو زمان را می خرید تا منتقدان ومعترضین سبک مدیریتی عوام فریبانه خودرا مرعوب وازمیدان بدر کند ،حالا آقای روحانی هم باسناریو تکراری "خوردند وبردند " متاسفانه خواسته وناخواسته دقیقا" پا را درهمان جایی می گذارد که دولت عوام فریبان وفرصت طلبان درهشت سال گذشته نهاده بود.

واقعا" آدمیزاد حرصش در می آید ،وقتی می بیند دولتهای بعد انقلاب اسلامی هرکدام قبلی را متهم به فساد وآنهم باسند ودلیل می کنند ولی متاسفانه این سناریو اتهامات تکراری بدون کیفرخواست ودرنهایت بارویکرد عوام فریبی وترویج غیبت وبداخلاقی درجامعه نهادینه می شود.

سوالی که افکارعمومی واذهان حقیقت جوی دارند ،این است که مراد آقای روحانی ازجمله "خوردند وبردند درسفرهای استانی خود " چه نوع خورشتهای بوده که خورده شده وچه نوع احسان ونذوراتی بوده که دولت قبل بعدخوردن بقیه را برده اند؟!

من وبلاگ نویس ازترس معیشت وخطراتی که عطف به افشاگریها می تواند گریبانگیرم شود،ناچار به کلی گویی می شوم واین خیلی جای تعجب دارد که بالاترین مقام اجرایی مملکت اسلامی باپشتوانه مردمی اکثریت نیز متاسفانه کاری ازدستش نمی آید وتنها درسفرهای استانی برای اینکه سخنی برای گفتن داشته باشد،تنها به عبارت کلی "خوردند وبردند" کفایت می کند تا این سناریو کلی گویی بدون کیفرخواست به ضررمردم تمام شود.

بنده ۴۵ سال سن دارم واکثرعمر من بعد انقلاب اسلامی سپری شده است ،متاسفانه سناریو تکراری "خوردند وبردند" با ترجیع بندهای مشابه همیشه درتمامی دولتهای بعدانقلاب اسلامی بوده است وعجیبتراینکه اتهام فساد وخوردندوبردند را کسانی مطرح کرده اند که درپایان دولت خود ،خودشان نیزمتهم به فساد وخوردند وبردندشده اند.

اگراحمدی نژاد زرنگ وعوام فریب هشت سال تمام رجز بگم یانگم مفسدان را همیشه ورد زبان کرده بودند تازمان رابخرند وهشت سال مدیریت پراز اما واگرهای فراوان خودرا سپری نموده باشند ،سوال ازآقای روحانی مدعی تدبیر وعقلانیت این است که شما روحانی اندرروحانی دیگر چرا؟

هم لباس مقدس روحانیت برقامت شریفتان است و هم اینکه نام و رسم روحانی ازخود تبلیغ نموده اید، آقای روحانی قسم های چند وجهی واله..باله.. تاله... خواسته دوستدارن وحامیان مردمی شما نبوده و نخواهد بود، مردم ازشما انتظار عمل و گفتمان شفاف دارند و اینکه اگر واقعا" خوردند و بردندی بوده، بفرمایید چه کسانی و چه میزانی از بیت المال خورده اند و تازه اسناد این خوردند و بردند را به مراجع قضایی و مردم گزارش دهید.

آقای روحانی، باور بفرمایید سناریو تکراری خوردند و بردند و آن هم به روش بگم یانگم قبلی ها دردی را دوا نخواهد نمود ضمن اینکه دوستداران اخلاق مدار و انقلابی و ارزشی شما را نیز رنجیده خواهد نمود.

پی نوشت: بنده به عنوان یگ وبلاگ نویس ارزشی و اخلاق مدار اعتقادی به چپ و راست بودن جناحی ندارم، ملاک و شاخص من وجدان انسانی و آموزه های اخلاقی اسلامی می باشد، به تعبیر رهبر انقلاب من "یک انقلابیم" و سیاست دروغ و فریب را تحت هیچ شرایطی و با هر نفع و مصالح دنیوی قبول ندارم. والسلام

‌طبيعت مؤمن، بر هر اخلاقي (‌ممكن است) ‌باشد (ولي) در مؤمن، خيانت و دروغ نيست (‌راه ندارد.) ((حضرت محمد (ص))
 
کلمات کلیدی : حسن فاتحی
 
۱۳۹۳-۰۵-۳۰ ۱۷:۱۵:۳۶
البته ما هم انتظار موکد داریم از رییس جمهور که اسامی بورسیه های غیر قانونی و دزدان و مختلسین را افشا گنند
این بی اخلاقی نیست به خدا
چرا یک دزد را در اسلام دستش ر ا می برند که ممکن است از یک یا دو نفر دزدی کرده باشد مختلسین بیت المال که حق میلیونها نفر در دزدیده اند را افشا نمی کنند و اسم آن را اخلاق گذاشته اند
این اسلام شما اسلام نیست گه هر جور می خواهید تفسیرش می کنید قبول دارم که با به روز بود
ولی خائن و دزد را باید بی رحمانه محاکمه کرد
منتظریم روحانی (2330593) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۵-۳۱ ۱۸:۱۶:۳۳
به اسلام حقیقی بخواهیم عمل کنیم اول باید دست مهدی هاشمی رو از بیخ قطع کنیم (2332449) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۳۰ ۱۷:۲۸:۴۲
شما تازه بهش رسیدید من بی سواد خیلی وقته به این مطلب پی بردم (2330615) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۵-۳۱ ۱۰:۴۷:۰۶
سیاست خوردند و بردند جواب نمی دهد . سیاست می خورند و می برند جواب می دهد . (2331792) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۳۱ ۱۰:۵۵:۳۰
بله درسته، کسانی خوردند وبردند که قانون هم زورش بهشون میرسه.. (2331808) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۶-۰۵ ۱۳:۵۳:۵۱
ماکه عادت کردیم به این سناریوبازیها،شماچطور؟ (2344519) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.