نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481893
خدمت مقام روس: ایران هشیار است
بخش تعاملی الف - علی امیری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲


یک مقام روس (معاون رئیس کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه) در مورد حمله داعش به ایران گفته است:

"ایران مانند اروپا به راحتی از کنار توهین داعش نمی‌گذرد و ایران بابت حمله تروریستی با ضربه وحشتناکی به داعش پاسخ خواهد داد. او اعلام داشت که داعش با انجام اعمال تروریستی در مقبره امام خمینی از اماکن مقدس اسلامی و ساختمان مجلس در تهران توهین مرگباری به ایران کرد. من تردید ندارم که ایران پاسخ وحشتناکی به داعش خواهد داد. ایران، اروپای غربی نیست که به چنین توهیناتی اهمیت ندهد، آنجا شرق است و کلا محاسبات به گونه ای دیگر انجام می گیرند."

با تشکر از فرمایش این مقام روس، باید به ایشان یادآور شد، که اتفاقا ایران حتما به این حمله پاسخ خواهد داد، ولی نه آنچنان که شما و دیگر بازیگران منطقه یی ورقیبان  دوست دارند. ملت ایران و مسئولان ایرانی‌ مدت ها است که به آنچنان بلوغ سیاسی و تجربه ای رسیدند، که در  مقاطع چنین حساس، با وجود خشم زیاد از مسببان و عوامل پشت پرده این حمله غیر انسانی‌، ضمن حفظ خونسردی و با صبر استراتژیک، مانند همان اروپای غربی، همه جوانب و زوایا حرکت بعدی خود را به دقت سبک و سنگین کنند و ضمن حفظ حق انتقام و تنبیه متجاوز، در بهترین زمان که خود تعیین می کنند به سراغ متجاوزان بروند نه‌ زمانی‌ که دیگران از روی خباثت و افرادی خام در داخل از روی احساس آن ها را تشویق به عکس‌العمل فوری می کنند.

قرار نیست هر گروهک بی‌ سر و پای به صرف داشتن چند بمب، در خدمت به اربابان علنی و پشت پرده خود، مسیر حرکت ملت ایران و مسئولان کشور ایران، را تعیین کند و یا خدای نکرده کشور را به آن مسیر هل بدهد. داعش بیش از تهران هم با بمب گذاری‌های وحشیانه در همان کشورهای غربی از پاریس تا لندن و از فلوریدا تا استکهلم با هدایت محافل رقیب این کشورها، تلاش بسیار کردند که این کشورها را به یک عکس‌العمل حساب نشده و درگیری بی‌ پایان با این موجودات خبیث و مزدور بکشانند. مردم و نظام ایران هم تجربه جنگ تحمیلی و طالبان و حمله طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف را دارند. آن ها  می‌دانند که محافلی در کشورهای بزرگ و منطقه، بسیار خوشحال می شوند که ایران را به یک درگیری بی‌ پایان و فرسایشی، همانند جنگ تحمیلی با این گروه ها و کشورهای حامی‌ آن ها در منطقه بکشانند. به خصوص این محافل و کشورهای رقیب و کسانی‌ که درگیری احتمالی ایران در منطقه و یا با آمریکا، بیشترین سود را می برند با بالا آوردن ترامپ، حالا به دنبال اجرائی کردن این نقشه کثیف خود هستند.

چند ماه پیش در یادداشت "پوتین، نتانیاهو، ترامپ و امنیت ملی‌ ایران" به چگونگی‌ و برنامه این محافل به صورت مشروح پرداخته شد. همچنین در یادداشت قبلی‌"بحران قطر، خطری برای ایران" هم به دلأئل اقتصادی آن بیشتر پرداخته شد. با کمال تاسف، به نظر می‌رسد سیر وقایع و حوادث، دقیقا مطابق آن یاداشت ها دارد پیش می رود و این مقام روس هم به دنبال همان راه یافت ها است. ولی‌ خوشبختانه مردم و مسئولان ایران، بسیار بیشتر از این مقام روس و برخی‌ دیگر از محافل روسی و اسرائیلی وامریکایی، هشیاری و دشمن شناسی‌ دارند. قرار نیست که اگر سیستمی‌ به دنبال ایجاد خاورمیانه جدید یعنی‌ ایجاد جنگ و دسته بندی، برای ادامه موجودیت خود است، یا کشور دیگری به دنبال درگیر کردن آمریکا در منطقه و گران کردن نفت و گاز در دنیا به نفع صادرات و تولید عظیم نفت خود و حفظ انحصاری بازار گاز اروپا برای خود است و یا کشور دیگری به دنبال خارج کردن تولید نفت ایران یا سایر کشورهای اپک به نفع تولید بیشتر نفت شیل نفتی‌ خود است،  با راه انداختن چند جانی و انسان مسخ شده، بتوانند ایران را به آن مسیری که دوست دارند، بکشانند.

باز باید تکرار کرد، ملت ایران، قطعاً و حتما، چنین جانیانی و کشورها و محافل حامی‌ و خط دهنده آن ها را در زمانی که خود تعیین خواهد کرد و به صورتی‌ که خود صلاح بداند، تنبیه خواهد نمود، ولی‌ نه صرفاً با حرکت عکس‌العملی، آنچنان که آن ها می خواهند.

در اینجا لازم است یک نکته هم به همه تحلیلگرن، مسئولان، مردم و دلسوزن وطن یادآور شویم. متاسفانه به نظر می‌رسد بد خواهان ایران  همان مسیری که در مورد جنگ تحمیلی و صدام برای درگیر کردن ایران و عراق شکل دادند و با استفاده از ضعف آن زمان ما که از بی‌ تجربگی سال های اول انقلاب که بسیار هم طبیعی‌ است، استفاده کردند و همه دنیا را متقاعد کردند که در پشت صدام صلح دوست! علیه کشور ما جبهه بگیرند، و صدام را صلح طلب جا زدند! حالا دارند همان سناریو را برای مقابله عربستان و شرکای آن، در خلیج فارس و خاورمیانه در برابر ما، تکرار می کنند. ولی‌ این بار، ما تجربه سترگی داریم که به راحتی‌ به آن ها اجازه ندهیم که صحنه گردان این سناریو بشوند. ما با دیپلماسی فعال و حتی فداکارانه، با صبر و گذشت استراتژیک، اجازه نخواهیم داد که عربستان و امارت و سایر عرب‌ها کاملا در این تله گرفتار شوند.

البته مبرهن است که این هرگز به این معنی‌ نیست که ما از عربستان گله نداریم یا خسارت ندیدیم، ولی‌ فقط به این معنی‌ است که ما می‌دانیم، عربستان و سایر اعراب، اصولا کاره یی نیستند و دشمنی آن ها هم از خود آن ها نیست، بلکه دیگرانی هستند که از خارج منطقه، آن ها را تحریک به بازی با دم شیر می کنند. ولی‌ آن ها غأفل از این هستند که این شیرشرقی‌، آنقدر هوشیار، اقتدار، درایت و تجربه دارد، که از روی بزرگواری از روی اقدامات ابلهانه و سفارشی روباهان و شغالان منطقه با متانت و آینده نگری، عبور کند و اجازه ندهد که خفاشان و حشرات موذی در قالب دشمن و یا حتی دوست یا رقیب اقتصادی، او را به اقدامی نسنجیده تحریک کنند. قطعا چنین خواهد بود.

 
 
کلمات کلیدی : علی امیری
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۲۲ ۱۱:۲۳:۴۲
آقای امیری اینبار گل نوشتی.....بسیار موافقم (4423131) (alef-11)
 
محمد
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۱:۴۷:۵۶
سلام
به نظر ما مدتهاست که دنباله روی سیاست های جاه طلبانه و ویرانگر روسها در منطقه هستیم
و بیشترین ضرر رو از این پیروی دیدیم.
وقت اون رسیده که از این شطرنج کثیف روسی کنار بکشیم و هزینه هایی بیشتری به کشور و مردم تحمیل نکنیم. (4461110) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.