توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471993
بازداشت امام جمعه شهرشیعه نشین عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷
نظامیان عربستان سعودی روز یکشنبه در ادامه اقدامات سرکوبگرایانه خود علیه منطقه شیعه نشین «العوامیه» در شرق این کشور، امام و خطیب جمعه این منطقه را بازداشت کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری «العهد»، چهار روز از محاصره شهر العوامیه از سوی نظامیان عربستانی سپری می شود و مسجد شیخ «محمد» در مرکز این شهر، امروز مورد شلیک نظامیان سعودی قرار گرفت.

درهمین حال، نظامیان سعودی عصر امروز (یکشنبه) با ادامه حملات خود به منطقه العوامیه، شیخ «عباس السعید» را در محله «شکر الله» دستگیر کردند.
نظامیان عربستانی در حالی به منطقه العوامیه حمله کردند که در چند روز گذشته نیز در ادامه یورش به روستای شیعه نشین «المسوره» زادگاه شیخ نمر النمر در شرق این کشور، چندین واحد مسکونی‌ را تخریب و یک نفر را کشتند.
نیروهای امنیتی عربستان، بارها به این روستای باستانی حمله کرده و منازل زیادی را تخریب کرده‌‌اند. تاکنون 2 نفر در درگیری با نیروهای امنیتی که مخالف تخریب این روستا بودند، کشته شده اند. 
به ادعای نیروهای عربستانی، این روستا مخفیگاهی برای فعالان شیعه و الهام بخش مردم معترض این کشور است.
بر اساس این گزارش، از زمان به شهادت رسیدن «شیخ نمر باقر النمر» به دست حاکمان عربستان و بروز اعتراضات در استان «القطیف» بویژه روستای «المسوره» زمزمه‌هایی مبنی بر لزوم تخریب این روستا به علت دشوار بودن تعقیب معترضان در کوچه‌های تو در تو و پیچ در پیچ از سوی محافل حکومتی مطرح شد.
این روستا در حقیقت نمادی از مقاومت در شرق عربستان به شمار می‌رود. 
بر اساس این گزارش، سازمان ملل در روزهای گذشته از مسولان رژیم آل سعود خواسته بود، عملیات تخلیه اجباری و نابودی محله «المسوره» را متوقف کند.
 
کلمات کلیدی : عربستان+بازداشت امام جمعه شیعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.