توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437199
کدام حوزه پزشکی کمترین خطا و شکایت را دارد؟
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶
نائب رییس انجمن آسیب شناسی و پاتولوژی گفت: کمترین شکایت و خطا پزشکی مربوط به آزمایشگاه ها است.

کرمی نائب رییس انجمن آسیب شناسی و پاتولوژی در گفت و گو  با باشگاه خبرنگاران ؛ با بیان اینکه کمترین خطا و شکایت در حوزه پزشکی مربوط به پاتولوژی است، گفت: به دلیل سیستم های کنترل کیفی که در آزمایشگاه ها وجود دارد، کمترین خطا در این حوزه مشاهده می شود.

وی ادامه داد: آزمایشگاه مرجع سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی نظارت خوبی روی آزمایشگاه ها دارند و این اطمینان را به مردم می دهیم که آزمایشگاه ها با بهترین تجهیزات و بیشترین دقت به تشخیص می پردازند.

نائب رییس انجمن آسیب شناسی و پاتولوژی با اشاره به وجود کنترل کیفی داخلی و خارجی در آزمایشگاه ها گفت: کنترل کیفی داخلی تحت نظارت وزارت بهداشت صورت می گیرد، آزمایشگاه ها موظف اند که سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه چک های خاص و متعددی را انجام دهند.

کرمی عنوان کرد: در کنترل کیفی خارجی آزمایشگاه ها با شرکت های خاصی همکاری می کنند و این شرکت ها نمونه های مجهولی  را به آزمایشگاه فرستاده و آزمایشگاه پس از انجمن آزمایش جواب را به آنها ارسال و نتیجه کار را این شرکت ها می سنجند که به این روش ارسال نمونه و جواب کنترل کیفی خارجی گویند.

وی یاداور شد: هیچ حوزه ای در پزشکی وجود ندارد که به اندازه آزمایشگاه تحت نظارت و کنترل کیفی باشد.
 
کلمات کلیدی : قصور پزشکی + اشتباه پزشک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.