توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477096
خوزستان تا چهارشنبه خاکی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۳
اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان از پیش‌بینی وقوع گرد و خاک محلی در استان از امروز تا روز چهارشنبه خبر داد و در این زمینه اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه خطاب به فرمانداران خوزستان آمده است: با توجه به اطلاعیه مورخ 8 خرداد اداره‌کل هواشناسی خوزستان در خصوص وزش باد شدید و در نتیجه برخاستن گرد و خاک محلی، کاهش دید افقی و افزایش آلودگی در مناطق غربی، مرکزی و جنوب استان در ساعاتی از روزهای دوشنبه تا روز چهارشنبه به ویژه در روز چهارشنبه و بعدازظهرها، همچنین مواج و گاهی طوفانی شدن شمال خلیج فارس در این مدت پیش‌بینی می‌شود.

دستور فرمایید اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نسبت به اتخاذ کلیه تمهیدات لازم در این خصوص، آمادگی کامل دستگاه‌های مرتبط و مورد نیاز و مراکز بهداشتی و درمانی و خدماتی شهرستان، بازدید و بررسی پست‌ها و خطوط انتقال برق و تاسیسات و شبکه‌های آبرسانی، ارتباط مستمر با ستاد مدیریت بحران استان و اعلام آخرین وضعیت جوی شهرستان اقدام کنند.

همچنین در زمینه اطلاع‌رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، کودکان، سالمندان، مسافران، عشایر، صیادان، صاحبان قایق‌های موتوری، کشاورزان، دامداران و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر طوفان و تندباد جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مانند عدم تردد غیرضروری و قرار گرفتن در فضای باز و استفاده از ماسک مناسب در هنگام وقوع گرد و غبار و سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم انجام و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره‌کل ارسال کنند.
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + استان خوزستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.