توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444353
هزینه ساخت دیوار در مرز مکزیک و آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۷
برآورد شده، دیواری که دولت دونالد ترامپ قصد احداثش را در مرز مکزیک و آمریکا دارد 21.6 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز با استناد به یک گزارش وزارت امنیت کشور آمریکا خاطرنشان کرده که طول این دیوار دوهزار کیلومتر بوده و پیش‌بینی شده کار احداث آن تا آخر سال 2020 به پایان برسد.

11 ژانویه گذشته دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود از آغاز ساخت دیوار در مرز این کشور و مکزیک خبر داده و تاکید کرد که خود مکزیک مخارج احداث این دیوار را پرداخت خواهد کرد.

پس از این اظهارات ترامپ، رئیس جمهور مکزیک نیز اعلام کرد کشورش مخارج ساخت دیوار در مرز خود با آمریکا را پرداخت نخواهد کرد.

در گزارشی از سوی رویترز تصریح شده که دیواری که دونالد ترامپ می‌خواهد در مرز با مکزیک بسازد متشکل از یک مجموعه حصار و دیوار است که علاوه بر نیاز به 21.6 میلیارد دلار هزینه، نیاز به سه سال زمان برای ساخت دارد.

این رقم بسیار بیشتر از مبلغ 12 میلیارد دلاری است که ترامپ در کمپین انتخاباتی‌اش به آن استناد کرد و همچنین از برآورد 15 میلیارد دلاری پل راین، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا نیز بیشتر است.
 
کلمات کلیدی : مکزیک، آمریکا، دیوار مرزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.