توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294152
کودکان را مجبور به ورزش نکنید
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۰
کودکانی که مجبور به انجام ورزش می‌شوند کمتر فعالیت می‌کنند و علاقه و انگیزه‌ آنها برای ادامه ورزش کمتر است.

مطالعات انجام شده در دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد مجبور کردن کودکان و نوجوانان به ورزش اثر بدی روی آنها خواهد داشت و باعث می‌شود از فعالیت کردن دست بکشند. نتایج این مطالعات در مجله "پزشکی و علم ورزش" منتشر شده است.

افرادی که احساس می‌کنند هیچ انتخابی در نوع ورزش ندارند و احساس فشار برای انجام ورزش می‌کنند، کمتر فعالیت می‌کنند. کودکانی که احساس می‌کنند خودشان می‌توانند درباره ورزش کردن تصمیم بگیرند بیشتر گرایش به ورزش دارند.

کودکان در اواسط دوره تحصیل در مدرسه به میزان ۵۰ درصد فعالیت خود را کم می‌کنند. در نتیجه این سن در زندگی کودکان بسیار مهم است. با اینکه فعالیت این کودکان کم می‌شود نباید آنها را مجبور به فعالیت کرد.

آموزش ورزش به کودکان در دوران ابتدایی، تشکیل دادن گروه‌ها و جوامع ورزشی برای کودکان و غیره می‌تواند به خودی خود این افراد را تشویق به ورزش کند و برای آنها احساس اجبار در ورزش کردن ایجاد نکند.

والدین و مربیان نباید احساس گناه را در کودکانی که ورزش نمی‌کنند، ایجاد کنند. ورزش باید با حس لذت و تنوع انجام شود تا انگیزه کودکان برای ادامه آن بیشتر شود.
 
کلمات کلیدی : کودکان+ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.