نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 174858
اتاق تهران علیه بانکها از مراجع استفتاء کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۷:۵۳
رییس کمیسیون سرمایه گذاری و تامین مالی اتاق تهران گفت: بانک ها از فعالان اقتصادی طلب پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز در برگشت تسهیلات، می کنند که این مورد چند ماهی است که نگرانی های جدی در فضای کسب و کار کشور ایجاد کرده است.
به گزارش خبرآنلاین، به گفته محمد مهدی رییس زاده، در این رابطه عطف به ماسبق می شود که چه به لحاظ شرعی و چه از حیث قانونی خلاف است.
او که در بیست‌و‌چهارمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران سخن می گفت، تصریح کرد: در این زمینه، اتاق تهران از ۹ تن از مراجع عظام فتوای خلاف شرع بودن عطف به ماسبقی که بانک ها در پیش گرفته اند اخذ کرده است.
رییس زاده در پایان خاطرنشان کرد: تقاضی بخش خصوصی و اتاق بازرگانی جز این نیست که دولت و دستگاه های دولتی به اجرای قانون تمکین کنند.
 
کلمات کلیدی : استفتاء+بانکها+اتاق تهران
 
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۸:۰۲:۰۴
منهم از مراجع در مورد جریمه دیرکرد وام استفتاء کردم همگی اعلام کردند حرام است یا که جایز نیست ولی بانک 9 میلیون تومان از من بیکار جریمه را گرفت و برای مراجع و فتوای آنها تره هم خورد نکردئ (1070939) (alef-11)
 
سالار ابادانی
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۹:۳۷:۲۱
مارجع در خصوص 6% جریمه اظهار نظر کردند وبا حرام اعلام کردن انتظار میرفت که بانک مطابعت کند اما نکرد و سود از سود هم میگیرد.
یعنی : اصل پول + سود + سود معوقه + جریمه تاخیر ؛ (1071027) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۲۰:۳۷:۵۰
اگه قانون وچود داره دیگه استفتا چه معنی داره؟ دوستان واسه بقیه کارهاشون هم استفتا می کنن یا فقط وقتی کارشون لنگه می رن سراغ فقه؟ (1071093) (alef-11)
 
Greece
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۲۲:۱۷:۰۴
رانت خواری با رنک حوزه ! توسط موتلفه ای اتاق بازرگانی .
ما مردم در انتخابات توی دهانتان خواهیم زد .... (1071223) (alef-11)