نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430754
سیف: کاهش نرخ ارز در روزهای آینده ادامه دارد
بخش اقتصادی الف، 13 دیماه 95
رییس کل بانک مرکزی با اشاره بخشنامه دیروز خود در خصوص گشایش اعتبارات اسنادی با دلار ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی، از کاهش نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹
به گزارش تسنیم، ولی ا... سیف در اولین میزگرد تخصصی ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، درباره نرخ مطلوب دلار در کانال قیمتی 3600 تومان اظهار داشت: برخی تیترهای رسانه ها به این موضوع اختصاص یافته بود که سوءتفاهمی را به همراه داشت. 

وی با اشاره به بخشنامه اخیر بانک مرکزی در حوزه گشایش های اعتباری افزود: براساس این بخشنامه در لحظه گشایش اعتبار 10 درصد به صورت ریالی طبق نرخ 3600 تومان دلار پیش پراخت می شود و به بانک گشایش کننده اعتبار تعلق می گیرد.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه دو نرخ مقایسه ای در این زمینه وجود دارد و هر کدام کمتر بود می تواند مبنای محاسبه قرار گیرد، تصریح کرد: یک نرخ، نرخ بازار آزاد است و یک نرخ ، نرخ مبادلاتی است. به این ترتیب یک حاشیه امن برای گشایش کننده ارز ایجاد می شود و دامنه ریسک افراد پوشش داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه روند آرامش و کاهش قیمت ارز در بازار ارز برقرار است، گفت: نرخ دلار از قله سنتی سالیان گذشته روندی کاهشی را در پیش گرفته و بازار به ثبات رسیده است.

سیف از کاهش نرخ ارز در روزهای آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: روند فعلی بازار ارز برای فعالان اقتصادی و بازرگانان طبیعی و عادی است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
 
کلمات کلیدی : گرانی دلار+بانک مرکزی+ ارز تک نرخی+ولی الله سیف + بانکداری الکترونیک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۵۸:۱۶
دو روزه که در محدوده 3880تا 3890 تومننه !!! (4096710) (alef-18)
 
کامیاب
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۳۴:۳۴
نرخ رو خودتون بالا بردید و پس از سود کردن دولت از این گرانی خودساخته، خبر از کاهش قیمت ارز می دهید؟!!!

مگر دلار دست چه کسانی است که بفروشند؟ دلار فقط از طریق فروش نفت به دست دولت می رسد و هرگونه افزایش قیمت آن تنها از طرف دولت صورت می گیرد و بس. پس لطفا مردم را تحمیق و به آنها توهین نکنید. (4096777) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۴۴:۰۲
هزار تومان هزار تومان گرون می کنید بعد دو ریال قیمت را پایین می آورید.کارمند و کارگر و بیکار بازنده همیشگی افزایش قیمت ارز است. (4096796) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۹:۵۶:۰۴
دولت خودش عامل گرانی دلار میباشد (4097428) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.