نظر منتشر شده
۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450752
یادداشتی درباره حقوق 24 میلیونی مدیران در ماه؛
خوب نمک به زخم مردم پاشیدید، دست مریزاد/ یا شفاف و منصفانه تصمیم بگیرید یا نام مجلس را عوض کنید!
احمد توکلی، 13 اسفند 95
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
پس از آشکار شدن دریافتی های نجومی برخی از مدیران داخل حاکمیت، نفرت عمومی نسبت به این زیاده طلبی و ویژه خواری برانگیخته شد.

رهبر انقلاب نیز به عنوان حاکم شرع برتر کشور با صراحت تام اعلام فرمودند که تمامی این دریافتی ها، حتی اگر قانونی هم بوده باشد(که نبود)، نامشروع است و باید برگردانده شود و دریافت کننده نیز لیاقت سمت را ندارد و باید عزل شود.

دولت ورود خوب خویش را با مماشات و لاپوشانی بعدی آسیب زد و با ذخیره انقلاب خواندن حریصان حرامخوار و قانونی خواندن دریافتی های نامشروع، کوشید سر و ته رسوایی را بهم آورد.

دستگاه نظارتی خانه ملت، دیوان محاسبات، که فلسفه وجودیش طبق اصل پنجاه و پنجم قانون اساسی دخل و خرج بخش عمومی را « به‏ ترتیبی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد رسیدگی‏ یا حسابرسی‏ می‏نماید که‏ هیچ‏ هزینه‏ ای‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نکرده‏ و هر وجهی‏ در محل‏ خود به‏ مصرف‏ رسیده‏ باشد»، در یک قانون شکنی آشکار ملاک تخلف را مبلغ 20 تومان قرار داد. یعنی بیش از 20 برابر حداقل دستمزد مستخدمان دولت.  درحالیکه قانون حداکثر اختلاف را تا 10 برابر پذیرفته بود. درست کاری که دولت به طور من درآوردی کرده بود و مبنا را برای نامتعارف شمردن دریافتی را 20 میلیون گرفته بود.

این هماهنگی اگر نتیجه تبانی نبوده باشد، حاصل تمایلات زیاده خواهانه مسئولان اصلی دولت و دیوان محاسبات است. اگر منکراند، برای رد این ادعا  هر دو دسته، شفاف و روشن کلیه دریافتی های ماهانه حود را در سال 95 اعلام کنند. این دریافتی ها باید همه انواع برداشت های آنان از بیت المال را شامل شود مثلا پاداش 100 میلیون تومانی** پرداخت شده به معاونان سازمان برنامه بعد از تصویب دو سه قانون مربوط به وظایفشان به دستور آقای نوبخت نباید از قلم بیفتد!  
 
حالا نمایندگان در مجلس اول آن نسبت قانونی 10 برابری حداکثر و حداقل را ابتداء به 14 برابر افزایش دادند. بعد که با ایراد شگفت آور شورای نگهبان روبرو شدند، با افزایش حداکثر دریافتی به 24 میلیون تومان در ماه، نسبت این حداکثر را به حداقل 972165 تومانی مستخدمان کارگر در بخش عمومی به 25 برابر رساندند.

خوب نمک به زخم مردم پاشیدید، دست مریزاد!  

اگر دریافتی ماهانه اعضای شورای نگهبان با ذکر ساعت کار ماهانه آنان، و دریافتی نمایندگان مجلس شفاف شود، شاید شبهه پیروی از تمایلات از دامان شان زدوده شود. در آن صورت باید پاسخ دهند که چرا به این بی انصافی وحشتناک راضی شده اند؟ این است حمایت از مستضعفان؟
 
سایت FederalPay.org، سایت کارکنان دولت مرکزی امریکا که هدف خود را رصد کردن انصاف در نظام پرداخت دولتی اعلام کرده است، اطلاعات شفافی را در باره دریافتی مقامات و پایین ترین سطوح را ارائه میکند. بر اساس اطلاعات این سایت، بالاترین حقوق سالانه در دولت این کشور را  وزراء و معدودی از روسای سازمان های بزرگ دولتی میگیرند(صرف نظر از رئیس جمهور و معاونش) که میزان آن، مبلغ 207800 دلار در سال است
(https://www.federalpay.org/ses/2017)
با بیشترین سابقه و داشتن مدرک دکتری.  
کمترین حقوق پایه در بدو استخدام مربوط به کارکنان خدماتی زیر دیپلم به مبلغ 18161 دلار است (https://www.federalpay.org/gs/2015/GS-1).

البته این مبلغ پایه با سطح هزینه زندگی در ایالات مختلف بین 15درصد مثلا در ایالت Nebraska، تا 29 درصد در ایالت  Connecticutافزایش می یابد.
یعنی حداقل حقوق سالانه در دولت آمریکا، متناسب با ایالت محل کار، بین 20887 و 23428 دلار است
 (https://www.federalpay.org/gs/2017)
بنا بر این بیشترین فاصله بین حقوق مقامات کشور آمریکا با پایین ترین کارمند در اول استخدامش در سال 2017 میلادی، فاصله بین 207800 و 20887 دلار است یعنی مقامات ارشد دارای دکتری و باسابقه،  حداکثر 10 برابر کارمند زیردیپلم تازه استخدام، حقوق دارند!  
اما در کشور ما نتیجه آن همه نفرت مردم از آزمندی حرامخواران از بیت المال این شده که فاصله فاحش بین دریافتی های بالا و پایین را از  10 برابر به 24 برابر رساندیم تا آن دنیاطلبی های حریصانه را قانونی کنیم! درحالی که ادعای اسلامیت ما گوش فلک را کر کرده است.
   
اسلام به این آزمندی های صددرصد غیرمنصفانه راضی است؟ حاشا و کلا !! اگر راضی بود رهبر انقلاب اظهار خجالت نمیکرد و نمی فرمود « شرمندگی بنده حقیر از ملاحظه این آمار و مطالعه این حقیقت، از شرمندگی آن جوانی که بیکار می رود خانه و دستش چیزی نیست، کمتر نیست، بلکه بیشتر است »(۱۶/۳/۹۵)

به نمایندگاه پیشنهاد میکنم که جانب آزرم نگهدارند و به این بزرگوار تأسی کنند و با اصلاحیه ای به قانون پیشین باز گردند؛ و اگر مرد این کار نیستند، لااقل نام مجلس را عوض کنند تا با حروف ابجد اسم مجلس "عدل علی" نشود.  


**این پاورقی اشتباهاً از مطلب حذف شده که در ادامه آمده است:
البته معاون اصلی ذیربط یعنی آقای دکتر دژپسند شخصیتی دارای روحیه پرهیز از امتیاز طلبی بود وقتی با اعتراض من روبه رو شد ضمن آن که اشکال را صادقانه وارد دانست گفت من نصف پاداش را قبول کردم و از این مبلغ هم بیش از هفتاد درصدش صرف امور غیر شخصی شد و  کمتر از 13 میلیون تومان را خودم برداشتم. وی اضافه کرد حالا می فهمم که اگر این کار را هم نمی کردم بهتر بود.
 
کلمات کلیدی : سقف حقوق + حقوقهای نامتعارف + حقوق مدیران دولتی+ حقوق نجومی + مدیر نجومی‌
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۹:۱۴
خدا قوت اقای توکلی
کدام را باور کنیم؟ تورم ۸ درصد یا یا انفجار ۲۹۰۰ درصدی حقوق های نجومی!

مصوبه اکثریت مجلس در ماده ۳۸ برنامه ششم توسعه، راه قانونی کردن حقوق های نامشروع نجومی تا سقف ۲۴ میلیون تومان را هموار کرد حال آن که این رقم ، ۲۹ برابر حداقل دستمزد است. محاسبه " ۱۴ برابر حداقل دستمزد به علاوه ۶۰ درصد" در حالی است که دولت، نرخ رسمی تورم را ۸ درصد اعلام کرده و افزایش سالانه حقوق کارگران و کارمندان دولت، ۱۴ - ۱۵ درصد بیشتر نیست. با این وجود چرا باید حقوق مدیران دولتی ۱۴۰۰ درصد به علاوه ۶۰ درصد کل مبلغ ( مجموعا ۲۹۰۰ درصد) افزایش یابد؟! چنین مدیرانی کدام تخم دوزرده را کرده اند که سزاوار چنان اختلاف فاحش در زمینه حقوق دریافتی هستند؟ جالب اینکه در ماجرای شناسایی مدیران نجومی، مجلس و دولت رقم بیش از ۲۰ میلیون را نامشروع تلقی کرده بودند! بی تردید این مصوبه خلاف عدالت و تذکرات رهبر معظم انقلاب است و باید ابطال شود. اما بی حیثیتی آن برای ائتلاف مدیریت اشرافی و وکیل الدوله های مجلس خواهد ماند. (4184221) (alef-13)
 
مصطفی کمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۱:۵۷
از ریس محترم دیوان شفافیت وعدالت خواستار پیگیری نقض این مصوبه که مغایر با نظر رهبر انقلاب در برخورد با نجومی ها می باشد از شما می خواهیم مسایل را را در مجمع تشخیص مصلحت پیگیری تا در صورت صلاحدید ان مجمع محترم جلوی قانون شدن انرا بگیرندmostafa.kamali95@yahoo.com (4184350) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۴۶:۰۵
شیوه خیلی بدی در پیش گرفته اید به جای اینکه به مردم واقعیت را بگویید که حقوقشان خیلی پایین است و در اصل یک پنجم حق آنها پرداخت می شود می خواهید القا کنید حقوق مدیران بالا است نعل وارونه میزنید (4184777) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۱:۳۶:۵۹
مگه مدیران چه گلی به سر این ملت زدن ؟اگه حقوقشون کمه استعفا بدن و جای یک متخصص رو به زور نگیرن (4184955) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۵:۲۲
خدا وکیلی اگه ما مدیر واقعی داشتیم بازم تحملش راحت بود موضوع این است که از 100 تای انها به جرات می توان گفت یکی به فکر مردم است و کارش را بلد است (4184356) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۰۴:۵۳
حقوق ها باید منطق با کشورهای در حال توسعه دیگر باشد نه امریکا و اروپا ! (4184389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۰۹:۱۱
الان ایران مثل امریکاست که حداقل حقوق رو با امریکا مقایسه کردید ؟ (4184400) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۵:۵۸
منظور چند برابر بودن کف حقوق با سقف حقوقه برادر (4184835) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۲۷:۵۰
عمو جون اول برو ببین حداکثر حقوق در امریکا سقفش چقدر بعد نظر بده ! (4185033) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۵۵:۳۱
سخن دکتر توکلی دقیق نیست و اتهام به زیاده خواری مسئولین دولتی و غیر دولتی خیلی وارد نیست. در آمریکا کسانی که زندگی کرده‌اند، می دانند با حقوق ۲۰هزار دلار درسال می‌شود یک زندگی آبرومند و متعارف داشت. لذا ۱۰ برابر آن هم برای یک مسئول دولتی عرف است. مشکل ما این است که حقوق حدود ۱ میلیون در ماه به‌عنوان حداقل حقوق منصفانه نیست. اگر حداقل حقوق به دو و نیم میلیون در ماه برسد، آنگاه می‌توان حقوق مصوب (که فقط برای معدودی از مسئولان است) قابل توجیه می‌شود. به نظر می‌رسد دکتر توکلی باید روی افزایش حداقل حقوق متمرکز شوند و راه‌کارهایی که باید برای رسیدن به آن پیگیری شود را ارائه کنند، نه روی حداکثری که مربوط به افراد خاصی می‌شود! (4184785) (alef-13)
 
شهرام////////////////////
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۱:۵۳
آقای توکلی بنده یک سوال از شما دارم
آیا افزایش حقوق به مقدار تورم کار درستی هستش؟؟؟؟
..منظورم اینه که اگه بنده یک میلیون تومان حقوق میگیرم با مثلا 10درصد تورم افزایش حقوق من میشه 100هزارتومان
ولی همین 10درصد برای کسی که حقوقش4میلیونه میشه400هزار تومان ...

خب سال بعدی اگه همون ده درصد تورم باشه برای
بنده میشه 110هزار تومان که با یک میلیونو صد هزار بنده میشه
یک میلیونو دویستو بیست هزار تومان
...ولی حالا حقوق 4.400 بعلاوه چهارصدو چهل هزار تومان میشه

4میلونو هشتصدو چهل هزار تومان
حالا اختلاف این دو حقوق از3میلیون در عرض دو سال به 3میلیونو ششصد و بیست هزار تومان میرسه
و در آخر یک بار دیگه میپرسم آیا تورم قیمت اجناس و پوشاک و کرایه خونه و ...
برای این دو حقوق متفاوته که هر سال باید این اختلاف بیشترو بیشتر بشه......

آیا بهتر نیست بجای اینکه درصد تورم رو در حقوق ضرب کنیم بیاییم هر سال با توجه به تورم یک افزایش حقوق ثابت برای تمام حقوقها اعمال کنیم تا اینقدر هر سال اختلاف حقوقها زیاد نشود.... (4184797) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۴:۴۵:۰۱
لاریجانی: دریافتی‌هایتان در زمان نمایندگی مشخص است، جانماز آب نکشند/ پس چرا به شورای نگهبان چیزی نمی‌گویید، لابد از رد صلاحیت‌ می ترسید (4185973) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۳:۴۹:۴۶
🔶 مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق مدیران در ماده ۳۸ لایحه برنامه ششم مقرر می دارد که مدیران و مسئولان می توانند با پیشنهاد روسای قوا و وزرا و اجازه شورای حقوق و دستمزد ۱۴ برابر حداقل پایه حقوق بعلاوه ۶۰ درصد این میزان دریافت کنند!!!

🔸 نگاه غلط به مسئولیت ها و دور شدن فرهنگ خدمتگذاری مدیران کشور خلاف حق و عدالت است و جایگاه خدمت را به موقعیت تامین منافع شخصی و جایگاه غارت تبدیل می نماید.

🔸 قطعا اکثر مدیران تمایل به دریافت سقف حقوق یعنی 20 میلیون تومان را دارند و مدیران معمولا از امکانات و مزایای دیگری چون مسکن و ماشین و ...برخوردار هستند و این در حالی است که کارمندان و بدتر از آنها کاگران بعنوان اقشار ضعیف جامعه باید با حقوق های ناکافی زندگی کنند و وقتی قرار است سال به سال مثلا حقوقشان چند ده هزار تومان اضافه بشود، دولت و دستگاه های مربوطه کلی بهانه می آورند که امکان پذیر نیست ولی وقتی به مسئولان می رسند چشم خود را بر واقعیت ها بسته و این گونه حکم نموده و قانون گذاری می کنند.

🔸 این ظلم به اقشار ضعیف و کارگر و کارمند که بعضا زیر خط فقر هستند دل مردم و قشر مستضعف و ضعیف جامعه را می شکند و سبب بی عدالتی شده و تبعیض را در جامعه نهادینه و احساس عدالت را در آحاد مردم منکوب و نابود می نماید.

🔸 حس عدالت مهمتر از اصل آن در نظر مردم است، برای تجدید این حس بسیار خوب راهی جز این نیست که مسئولان گذشت و ایثار پیشه کنند و مسابقه خدمت را بجای کسب قدرت برای دنیاطلبی و رفاه جویی در پیش گیرند.

🔸معتقدم رئیس محترم جمهور باید حقوق خویش را همسان با معلمان نموده و دریافتی افراد کابینه خود را حداکثر مثل اعضاء هیات علمی دانشگاه ها قرار دهد تا حس عدالت در محیط تعلیم و تربیت زنده شده و به جامعه تسری یافته و جامعه را احیاء کند و مسیر نادرست ترسیم شده و نگاه طعمه وار به مسئولیت ها از کشور رخت بندد.

🔶به هر حال این مصوبه بسیار تلخ نقطه سیاهی بر کارنامه مجلس دهم خواهد بود و آموزه بسیار غلطی را برای جامعه خواهد داشت چرا که " الناس علی دین ملوکهم "

🔸معتقدم در مواجه با این بی عدالتی نباید ساکت نشست، باید بر آن شورید و این شیوه تفکر دنیاطلبی را منکوب کرد و جامعه را از این غده سرطانی و نگاه نادرست خلاص نمود. ان شاءالله (4184257) (alef-13)
 
amir
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۰:۱۶
با این که تصور می کردم فریادهای توکلی برای این است که این دوره رای نیاورده است (چون قبلا این حرفها را نمیزد)

اما


جای ایشان در مجلس خالی است. (4184278) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۷:۰۴
دوست عزیز این نقطه سیاه شامل شورای محترم نگهبان هم میشه که قانون قبلیه همین مجلس رو رد کرده و خواستار. بالاتر رفتن حقوقها شده والا مجلس که رقم قبلی رو تصویب کرده بود ،بعد از ایراد. به قول آقای توکلی شگفت آور شورای نگهبان برای تامین نظر این شورا مجلس ناچار شده این رقم جدید رو تصویب کنه،حالا شاید. در بازگشت این قانون به شورای نگهبان مبلغش کمی تعدیل بشه ولیکن مجلس به تنهایی مقصر نیست.شورای نگهبان هم در این رویه با این اقدامش شریکه.موفق باشین. (4184328) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۱:۴۹:۵۳
دوست عزیز شورای نگهبان طبق قانون جواب داده است منتهی نماینده ها بجای اصلاح انرا افزایش داده اند (4184976) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۹:۲۰
اگر منصف و پیگیر امور باشیم ایشان قبلا هم خیلی ازین حرف ها میزد (4184333) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۱:۴۴
وایبر ما مردم که افراد حقگو را کنار گذاشته و عده ای وکیل الدوله را فرستادیم مجلس. از ماست که بر ماست (4184818) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۰۰:۰۹:۲۹
ابدا جاي توكلي خالي نيست،.... (4187124) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۱:۳۶
واقعا خجالت آوره این همه تبعیض و ظلم! چه گناهی کرده اند ۱۳ میلیون کارگری که باید با ماهی ۱ میلیون زندگی کنند. چه گناهی کرده اند دراین کشور متولد شده اند و زندگی می کنند. باید فریاد دادخواهی شان را به کجا بلند کنند؟ مگر ادعای ما اسلام نیست؟ پرچم ما اسلام نیست؟ (4184296) (alef-13)
 
سما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۸:۴۵
در کانادا حقوق های بالا با مشخصات فرد در وب سایتی منتشر میشه...یعنی میشه روزی برای ما؟ (4184309) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۱۹:۲۲
تناسب این رفتارها با اقتصاد مقاومتی را بفرمائید؟!! در حال حاضر مسولان دولتی بیشتر از هر چیز به فکر واریز حقوق خودشان در ابتدای ماه واحیانا کار مندان اطرافشان هستند. اینکه در آن مجموعه چه بلائی برسر پیمانکار وتولید کننده میاد مهم نیست. واگر پیگیر دریافت مطالبات شد تهدید به عدم ارجاع کار بعدی ، اشکال تراشی در کار فعلی و....... خواهد شد. گویا طلب تولید کننده وپیمانکار حقوق نیست!!! (4184311) (alef-13)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۰:۲۷
با سلام

جناب آقای توکلی ! به عنوان نماینده چند دوره مجلس بقرمایید اینجانب و سایر مردم چطور می توانیم به این مصوبه طاغوتی در نظام اسلامی اعتراض نماییم.ایا اگر بر اساس اصول متعدد قانون اساسی با راهپیمایی آرام و مسالمت آمیز جلوی مجلس و شورای نگهبان تحصن کنیم انگ فتنه گر ، عامل بیگانه ، جاسوس و... نخواهیم داشت ؟
حرص و آز مسوولان دولتی و سایر بخش ها ( قوه قضائیه و مجلس ) ظاهرا پایانی ندارد و غارت بیت المال در این مملکت وجهه قانونی به خود می گیرذ.دیری نخواهد پایید به سفارش مولای عزیزمان زیر بار این خفت و غارت نمانیم و حسینی وار با مسوولان غارتگر رفتار کنیم.

لااقل چاپ کنید تا مسوولان صدای خشم و انزجار مردم را از غارت بیت المال ببینند. (4184314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۱:۴۸
بعد از سی و اندی سال فهمیدم چه چپ باشد چه جناح راست وضعیت زندگی طبقه کم درآمد همین است، صدای له شدن قشر فقیر و محروم جامعه زیر چرخ فشارهای اقتصادی آرام آرام نه و بسیار شدید و گوشخراش شنیده میشود، هیچکس از سنگ به شکم بستن کارگر و نداری شب عید ساکنین محلات جنوب شهر خبر ندارد
وظیفه ملی و آیینی ایرانیان تامین میوه شب عید ایتام و بی سرپرستان است، بیایید در این عزم ملی شریک باشیم (4184316) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۲۲:۴۳
من کسی هستم که در یکی از همین سازمان ها شاغل هستم ، بخدا قسم از ته دل می گویم کاش مدیران ما 50 میلیون می گرفتند اما شرکت و سازمان هایشان را جولانگاه فساد خود و خویشان خود نمی کردند. مدیر شرکت ما شاید 20 میلیون بگیرد اما حاضرم قسم بخورم ماهانه بیش از 300 میلیون از محل سو استفاده از شرکت دارمد دارد . همه هم میدانند و همه می بینند. ولی هیچ کسی برخوردی نمی کند. اگر مدیری واقعا مدیر باشد 30 میلیون پول زیاد نیست اما این مدیران با سو استفاده کل انرژی و رمق کارکنان را نیز از انها گرفته اند. چشم تنگ نباشید اما در مقابل دزدان قاطع باشید. (4184318) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۷:۰۳
درود خدا بر شما باد/ گل کاشتی (4184717) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۰۴:۴۶
چشم تنگی یعنی چه ؟؟؟؟ در پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم حقوق بگیران دولتی و بخش های عمومی هم بیش از 10 برابر حداقل حقوق نمی گیرند آن کسی که می گویی سوء استفاده و رانتخواری و غیره از پست مدیریتیش می کند باید از منصبش اخراج کرد و تحویل قوه قضاییه داد تا به تخلفاتش رسیدگی شود . (4184802) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۳۵:۰۷
احسنت (4184339) (alef-13)
 
یک جوان تحصیلکرده
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۳۹:۴۰
ننگ بر مسیولینی که از بیتالمال برای خود بهترین خانه های بالا شهر و بهترین تحصیلات اروپایی برای خانواده خود و بالاترین حقوق را برای خود برگزیدند ما که دیگر ناامید شدیم. آقای توکلی اینا شکمشان از حرام پر شده. رهبر معظم ناراحت شدند فریاد زدند نهیب زدند این مسیولین انگار نه انگار. آقای توکلی من شما و خاندان شما و سطح زندگی شما رامیشناسم آرزو مکنم روزی مسیولین حرام خوار به اشد اشد اشد مجازات برسند و به نان شب محتاج شوند تا بفهمند با یارانه زندگی کردن یعنی چه (4184347) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۰:۳۸
جناب آقای توکلی مردم از این سیستم نا امید هستند و معتقدند همه با هم میخورند (4184349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۷:۵۹:۰۵
کجا همه می خورند که اگر اینطور بود عین عدالت بود حرف از تبعیض است بین دریافتی یک عده با گروه دیگر (4185294) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۳:۲۶
جناب آقای توکلی، حالا دیگر نوبت مردم است که در دو گام ، کار را تمام کنند،

گام اول : با انتخاب یک رییس جمهور اقتصاد دان مومن ،انقلابی ، با بصیرت، و ساده زیست و مهربان و با اخلاق و شجاع و استکبار ستیز،
نه دیپلمات حقوقدان اشرافی بداخلاق ناسزا گوی متلک پران و لیبرال منش شیفته غرب و نرم خو در برابر دشمن، و اهل حرف و وعده های دروغ و توخالی،و هم نشین وزرای قارونی ثروت، و مدیران رانت خوار خودخواه نجومی خور.

و گام دوم :
با انتخاب نمایندگان اصیل و ریشه دار و مستقل معتقد و عامل به ارزش های انقلاب اسلامی ایران به زعامت امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب، در دوره بعدی مجلس شورای اسلامی. (4184354) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۰:۴۵:۴۹
?
?
?
گام اول : با انتخاب یک رییس جمهور اقتصاد دان مومن ،انقلابی ، با بصیرت، و ساده زیست و مهربان و با اخلاق و شجاع و استکبار ستیز،
?
?
این شخصیت فرضی کیه ؟؟؟ (4186761) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۶:۱۹
چرا به جای این کارها، حداقل حقوق را افزایش ندهیم؟ مثلا اگر حداقل حقوق به 2.4 میلیون تومان افزایش یابد (خط فقر!) نسبت ده به یکی که آقای توکلی از آن صحبت میکنند تحقق ميابد!
ضمن تشکر از این موضع آقای توکلی، اما باید این حقیقت را هم گفت که این شکاف عمیق در نظام پرداخت سالهاست که وجود دارد، چرا آقای توکلی زمانی که در مجلس حضور داشتند و قدرت قانونگذاری در ید ایشان بود هیچ گامی در مسیر سر و سامان دادن به نظام پرداخت برنداشتند؟ چرا قانونی مبنی بر لحاظ شدن خط فقر به عنوان یکی از پارامترهای تأثيرگذار در حداقل حقوق در مجلس شکل نگرفت؟ با این اوصاف، این موضع ایشان جای قدردانی و تشکر دارد. (4184358) (alef-13)
 
هادی عباسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۴۶:۲۷
سلام ، واقعا برای خودم متاسفم که این چنین نمایندگانی به مجلس فرستادیم. (4184361) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۵۸:۳۵
واقعا جای دکتر توکلی نماینده مردمی در مجلس خالیه (4184379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۴:۵۹:۵۷
واقع بین باشید آقای دکتر توکلی!

خشت اول را که نهند معمار کج . . .

این بنای کجی است که طی سالهای سال چیده شده است،

مبنای محاسابت حقوق در سازمان ها و شرکتها و وزارتخانه های متعددی نامناسب بوده و هست و این مکانیزم ها وجود داشته و در جریان است، بسیاری از نظامات پرداخت با اینگونه تبصره ها ادامه دارد حال چطور می خواهید با کمترین آسیب دیدگی خرابش کنید؟
مگر می شود؟

گروههای مختلفی در جامعه ما هستند که دارای حقوق های غیر متعارفند( مستمر و غیر مستمر و مزایای نقدی و غیر نقدی) مانند قضات با سابقه، پزشکان و حتی بخشی از اساتید دانشگاهها ، فرهیختگانی که . . .

آیا این گروهها منفک خواهند شد یا بایستی در داخل این نظامات حقوق حل شوند؟
بایستی جایگزین آن را قانونی قرار داد که بتواند با بیشترین گستره و پوشش وضع موجود کمترین چولگی را داشته باشد تا مجددا" دچار اعوجاج نشود.
ضمن اینکه به راحتی به گروههای مختلف تسری نیابد و قابل کنترل باشد، در کنار آن قابلیت پیگیری و پاسخگویی ایجاد کند. (4184381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۰۳:۴۱
سلام. از ماست که بر ماست...وقتی موقع رای دادن چشممون را میبندیم و نالایق ترین افراد را انتخاب میکنیم میشه این...اقا خانم تو را خدا بیاین بصیرت داشته باشیم...بیایم اگاهانه انتخاب کنیم ب حزب و جناح نگاه نکنیم..ببینیم اگر فرد واقعا لایق هست اسمش را تو برگه رای بنویسیم نه اینکه بر اساس حزب و جناح باشه...خدا همه ما را به راه راست هدایت کنه که با دادن حق رای خودمون به چندتا ادم این بلا را به سر خودمون اوردیم (4184386) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۰۵:۱۳
به عنوان یک شهروند از این اقدام مجلس به شدت متاسفم. این اقدامات شکاف بین مسئولین و مردم را غیر قابل جبران می کند. (4184391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۱:۴۲
آقای توکلی حقوقهای نجومی از مجلسی شروع شد که شما یکی از سردمداران آن بودید. اشتباه نکنید منظورم چشم پوشی از اقدامات دولت وقت نیست بلکه تصویب حقوق بیست میلیونی برای نمایندگان مجلس است که فقط آقای ثروتی اشاره ای گذرا به آن کرد و تمام!! و البته توجیه هم دارد مثلا کرایه منزل در تهران و استخدام راننده و پول ماشین و قس علی هذا.
اگر دادن و گرفتن این مقدار حقوق برای نماینده مجلس (حتی کسی که در تهران خانه مسکونی دارد) روا است، پس چرا برای مدیر قوه اجرایی روا نباشد؟ اگر دادن پاداشهای میلیونی سه ماه یکبار مرتب به نماینده مجلس جایز است، تا قانونی را تدوین کنند و چند روز بعد نیازمند متمم باشد! چرا برای مدیران دولتی جرم و غیر شرعی باشد؟
آقای توکلی اول یک سوزن به خودت بزن بعد یک جوالدوز به دیگران (4184409) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۵:۱۳:۵۸
آقای توکلی لطفا به این دو سوال جواب دهید :
بسیاری از متخصصین مختلف و پزشکان در بخش خصوصی چه داخل چه خارج کشور، درآمدهای بالاتر از 50 میلیون تومان و گاه خیلی بیشتر بدون کوچکترین تقلب یا فسادی دارند، آیا محدود کردن حقوق بخش دولتی، محروم کردن ادرات دولتی و در نتیجه مردم از این متخصصین واقعی و میدان دادن با افراد کم لیاقت تر نیست ؟

آیا در کشورهای پیشرفته هم محدویت حقوقی برای مدیران متخصص و با لیاقت وجود دارد ؟ یک مدیر شرکت بیمه و یا هر شرکت تولیدی دیگری که ماهیانه تا صدها میلیارد برای مجموعه خود با دلسوزی و تخصص مدیریتی خود درآمد زایی دارد آیا عاقل است اگر با ده میلیون تومان کار کند و پیشنهاد شرکتهای بخش خصوصی داخلی و خارجی را رد کند ؟ حساب مدیران بی لیاقت که با رانت مدیر شوند منظور من نیست و باید با نظارت دقیق جلوی مدیر شدن به ناحق آنها را گرفت (4184414) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۵۳:۴۷
حقوق مدیران دولتی و سایر بخش های عمومی از درآمد ملی پرداخت می شود باید تابع ضوابط حداقل فاصله طبقاتی و متناسب با حقوق متوسط جامعه باشد و انگیزه های عمومی در اقتصاد مقاومتی را ضعبف نکند شما و یا هر مدیری که فکر می کند در بخش خصوصی بیشتر درآمد دارد باید زودتر برود جون با این نوع تفکر نمی تواند به ملت خدمت نماید . (4184782) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۱:۴۹:۳۵
بعد چوب مهاجرت یک مدیر متخصص لایق از بخش دولتی به چشم مردم و سیستم می رود یا نه ؟ اگر او به خارج مهاجرت کند این کار در اثر تنگ نظری و حسودی امثال شما نیست که تاکنون هم هزاران متخصص را مهاجر کرده اید ؟ (4184974) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۷:۵۵:۰۰
حسودی یعنی چه ؟باید در بخش دولتی بین متوسط حقوق جامعه و حقوق مقامات و مدیران تناسب وجود داشته باشد اکثر مهاجرین به خارج نه مدیران دولتی بلکه نخبگان علمی و دانشمندان و متخصصین کاربلد هستند که نمی توانند کار شایسته با حقوق آبرومندانه بدست آورند و از همین بی عدالتی ها در رنجند و الا این مدیرانی که برایشان حقوق های 29 برابر حداقل حقوق را قانونی کرده اند اگر از دولت و بخش عمومی بروند بدون رانت و روابط بده بستان حتی مدیریت یک کارگاه کوچک را بهشان نمی دهند . (4185286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۴:۳۲
اشرافی گری مدرن (4184679) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۷:۵۹:۵۵
مدیری که لیاقت دارد برود تو بخش خصوصی پول در بیاورد. دولت هیچ وقت از این استعداد ها خالی نمیشود شما نگران نباش. (4184688) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۰۱:۱۹
اقای توکلی ما بدجوری از ارزشها فاصله گرفتیم من وقتی در سازمان خودم متوجه شد ادم سالم مدیر نمی ذارن حداقل در مورد خودم دیدم فردی که استاد دورغگویی دستمال بدست بدون داشتن توان مدیریتی چون دم مقامات می بینه الان هفت سال است مدیره با حمایت خصوصا نماینده پر قدرت مجلس مانده به این سیستم شک نکنم.شما هم ادم خوبی هستی اما برای اصلاح دیر شده دیگه نمی شه کاری کرد... (4184690) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۱۱:۱۱
جناب اقتصاددان لطفا توجه فرمایید//
...یعنی حداقل حقوق سالانه در دولت آمریکا، متناسب با ایالت محل کار، بین 20887 و 23428 دلار است.
حالا ما حداقل حقوق را 20887 در نظر بگیریم و دلار را به قیمت دولتی 3200 باید حداقل حقوق در ایران ماهانه 5570000 (پنج میلیون و پانصد و
هفتاد هزار) تومان می شد که حداکثر حقوق آن موقع مطابق همون دولت مورد علاقه شما یعنی آمریکا باید ده برابر آن یعنی 55700000 تومان می شد که با مصوبه مجلس تقریبا 40 درصد آن مبلغ می شود. شما چرا به اصلاح حداقل حقوق و یا خط فقر اشاره ندارید که حاثل پخت شما در همون مجلس ...بود.
اما داداشی مشکل اینها نیست. مشکل این است که در این مملکت افرادی مثل حضرتعالی 38 سال صاحب منصب شدند که برای اداره یک نانوایی هم لیاقت نداشتند، تنها هنر این افراد این بود که پیراهن خود را روی شلوار انداخنه و ریش کذایی گذاشتند. ای کاش مدیران لایق بکار گرفته شوند و حقوق آنها حتی 10 برایر مصوبه مجلس باشد. (4184708) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۲۶:۱۷
آقای سعید راد، همان یک گامتان در انتخاب احمدی نژاد برای 7 پشتمان بس است. اما خطاب به دوستان مجلسی، مگر حداقل وحداکثر حقوق کارمندان چین کمونیست چه قدر است؟. جان مادرتان پول مفت نفتی را این قدر غیر منصفانه بذل وبخشش نکنید. جان مادرتان حرمت پول ملی را نگه دارید. حرمت امامزاده را متولی آن باید نگه دارد. ای متولیان بیت المال این ره... . روزی اگر کسی خطایی می کرد، می گفتند:" این ره به ترکستان می رود". کاری نکنید که به فرد خطا کار بگویند:" این ره به ایران می رود". به دلیل اشتباه در رد صلاحیت ها کسانی به مجلس رفته اند، که ذره ای برای اصلاحات واصولگرایی خون خودشان راکثیف نکرده اند. مفت مفت برصندلی ها تکیه داده اند. نه دغدغه ی اصول و نه دغدغه ی اصلاح را دارند. این است نتیجه ی نوجوانگرایی لیست امید، نوجوانگرایی از نوع احمدی نژادیش از نوع پوپولیستیش به کانکنهای اصلاحات رسیده است. وای به روزی که بگندد نمک. (4184730) (alef-13)
 
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۲:۵۰
نماینده واقعی و دلسوز مردم شمایید آقای توکلی. (4184746) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۸:۳۴:۱۴
وقتی چشم بسته و احساساتی و بدون شناخت به یک لیست خاص رای داده شد وضعیت همین میشه..... (4184751) (alef-13)
 
عبدالله
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۳۵:۰۷
مدتهاست بازنشستگان بدبخت و کارگران بیچاره فریاد می زنند تا دردشان به گوش مجلسیان برسد و حقوقشان را ترمیم کنند و به حدی برسانند که شرمنده خانواده نباشند اما آقایان نماینده نه تنها دردی از آنها دوا نميکنند بلکه با تصویب حقوق 24 میلیونی برای خود و مدیران نمک به زخم کهنه آنها می پاشند و علنا دهن کجی میکنند.شماها مرد نیستید مرد در این دوره بی عدالتی کسی است که با 1 میلیون دریافتی خانواده اش را در حالیکه مستاجر هست اداره کند یعنی همانهایی که اگر روزی کشور وارد جنگ شد با جان و دل از سرزمينشان دفاع میکنند و شماها آن موقع فلنگ را بسته و با خانواده به دشمن پناه میبرید. (4184833) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۴۴:۵۳
تو رو به تون خدایی که که در ظاهر قبول دارید
این خبرا رو نگید تا مردم نشنون. والا راحتریم (4184841) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۹:۵۲:۳۶
با سلام
فکر نمی کنم رقم 24 میلیون برای یک مدیر کار بلد و با سابقه رقم نا متعارفی باشه. ضمن اینکه قوانین قبلی باعث ایجاد حقوق های نجومی و غیر قانونی شده بود. 24 میلیون برای مدیران با سابقه ( و مخصوصاً عملیاتی در مناطق محروم)معقول می باشد ولی می بایست حقوق های کف سازمان نیز افزایش یابد.

با تشکر (4184850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۲:۱۲:۱۷
من هم فکر نمی کنم 1 میلیون تومن برای کارگر و 2 میلیون برای یک کارشناس کاربلد حقوق مناسب حداقلی باشد بنابراین وقتی اوضاع اقتصاد خراب است مقامات باید صرفه جویی را از خود شروع کنند نه اینکه شورای نگهبان بگوید 14 برابر کم است و مجلس هم کم نگذارد 24 برابر کند . (4185011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۱:۰۹:۳۶
با این وضع بودجه کاهش حقوق تعداد کم مدیران راحتتر از افزایش تعداد بسیار زیاد کارکمندان و کارگران است. (4185618) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۲۰:۰۰:۳۶
اونایی که بعد از ۷ اسفند ۹۴ می گفتند اصولگرایان تو مجلس پیروز شدند بیان جواب بدهند. (4184861) (alef-13)
 
امیراسد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۱۴:۴۸
خوب به خاطرم هست که زمانی که در پایان جنگ صحبت از حقوق مدیران دولتی و قضات و امثلهم شد ، یک حرف در دهان همه مسئولین بود و مردم هم آن را باور کرده بودند
که می گفتند "به اینها حقوق بالا بدهید که دزدی نکنند، اگر یک مدیر و یا قاضی تامین باشد ، راه کج نمی رود"!!!
و همیشه من فریاد میزدم که "بابا! اگه یه آدم ذاتش سالم باشه و اومده باشه برای خدمت که دزدی نمی کنه که ، تنها یه حقوق در حد متعارف کافیه"! ،
اما خوب طبق معمول صدای امثال ما به جایی نمی رسید و 25 سال طول کشید که حضرات بفهمند که کسی که دزده ، دزده ، چه یک میلیون بهش بدی ، چه 100 میلیون ، اون دزدی خودش رو می کنه!
اگر هم سالم باشه ، با همون یه میلیون می سازه و دست از خدمت بر نمیداره! (4185310) (alef-13)
 
محمدرضا فتحی نجفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۰۸:۴۸:۵۱
«مجلس با تعصب، تشکر، دمت‌گرم! / طنز»
خبرنگار پارلمانی‌مان خیلی هیجان‌زده از تجمع برخی مدیران نجومی‌بگیر سابق و لاحِق مقابل مجلس خبر آورده و می‌گوید که؛ مدیران مربوطه در اعتراض به طرح یکسان‌سازی دریافتی بازنشستگان که برای دولت بار مالی دارد، عصبانی و خشمگین مقابل درب مجلس، تحصن کرده‌اند.
یک لیوان آب خنک به دست خبرنگارمان دادیم تا آرام شود سپس او افزود که؛ ذخائر نظام(!) و امانتداران بزرگ(!) همه با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته‌هایی در محکومیتِ گذاشتنِ بار مالی بر گُرده دولت، فریاد می‌زدند؛ «بازنشسته‌ی بی‌ملاحظه، نمیخوایم، نمیخوایم!»
خبرنگار داغ‌شده‌ی ما تعریف می‌کند که؛ لیدر معترضان که دست دخترش را در یک دست و سهمش از سفره‌ی انقلاب را در دست دیگر گرفته‌بوده به خبرنگارمان گفته؛ چرا باید در این اوضاع و احوال مملکت، بار مالی یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان را بر دولت تحمیل کنیم؟!! واقعا" چرا؟!!
لیوان دوم آب سرد را که به خبرنگارمان دادیم تا آمپر دودی‌شده‌ی مغزش را خنک‌سازی کند، یک دفعه قاطی کرد، پارچ آب را از دست‌مان چنگ زد و بجای آنکه آب را بنوشد، پارچ آب را روی سرش خالی کرد بعد ادامه داد؛ به محض اینکه کلام همین آقای ذخیره نظام(!) منعقد شد، جمعیت یکصدا با مشت‌های گره کرده فریاد زدند؛ «بازنشسته حیا کن! بیت‌المال رو رها کن!» ، «کارمندِ بازنشسته، امحاء باید گردد!» ، «کارگر از کارخانه، اخراج باید گردد!»، «مدیران ذخیره، ابقاء باید گردند!» ، «لوایحِ اون جوری(!)، اصلاح باید گردند!»، «لوایح، اینجوری(!) انشاء باید گردند!»، «فیش‌های نجومی امضاء باید گردند!»، «ذخائر(!) انقلاب، اکرام باید گردند!»
دود غلیظی که از گوش‌های خبرنگارمان متصاعد می‌شد، یواش‌یواش ما را نگران کرد ولی به روی خودمان نیاوردیم. او در عین حال افزود؛ صدای اعتراض مدیران چنان بلند بود که فریادهای ایشان در داخل صحن علنی مجلس هم شنیده شد و نمایندگان تحت تاثیر این فضای حق‌جویانه و عدالتخواهانه با دریافتی ۲۴ میلیون تومانی مدیران اعلام موافقت کردند.
خبرنگار سیاه‌شده‌ی ما می‌گوید؛ همین که این طرح تصویب شد، معترضان و تحصن‌کنندگان در بیرون از مجلس برای اینکه حرکات ساختارشکنانه نکرده‌باشند، دو انگشتی کف می‌زدند و شعار می‌دادند: «مجلس با تعصب، تشکر، دمت‌گرم!»
دو دقیقه پیش به ۱۲۵ زنگ زدیم، تحریریه را هم تخلیه کردیم، الان برادران آتش‌نشان‌مان می‌رسند بلکه یک شلینگ آبی به قاعده‌ی یک نعلبکی در گوش این خبرنگار ما فرو کنند، اطفاء حریق شود! (4185376) (alef-13)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۵:۱۵:۳۴
اقای توکلی خدا قوت .
به یاری رزمندگان و جانبازان زیر25% فراموش شده ایام جنگ هم باشید .
در قانون بسیار به انها ظلم شده است (4186032) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۳۵:۴۴
آقای توکلی خداقوت حداکثررقم باید6ملیون تومان باشد.بازهم اختلاف آن باسایرکارمندان زیاداست.زمان شاه اختلاف درحد200 تومان بود (4186317) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۵۹:۱۹
امثال اقاي مطهري كه هميشه در مجلس مدافع حق وعدالت بودند چرا سكوت كردند?ما ايشن انتظارمخالفت با ابن مصوله همراه با دادزدن در مجلسود كه ظاهرا حقوق نجومي به مذاق ايشان هم خيلي خوش امده (4186371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۱:۱۳:۰۴
دوستان عزیز این نباشد که از پزشکان نجومی نیز غافل شویم
بیت المال بیت الحال نیست (4186818) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۱:۵۳:۱۴
دکتر خودش را به خواب زده.دکتر حداقل حقوق در کشور ما خیلی پایین است طبق گفته خودتان در آمریکا ماهنه حدود 1500 دلار معادل 5/5میلیون تومان. در حالیکه در ایران کمتر از یک میلیون تومان است.از شما که مدرک دکترا دارید این ریاضیات ضعیف عجیب است. (4186900) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۲۲:۴۶:۲۶
آقای توکلی ما که 4 سال از دولت حمایت کردیم در این قضیه از شما حمایت می کنیم. بحث بحث عدالت است. در قضیه ی عدالت کوتاه نخواهیم آمد. مایلیم روحانی بماند ولی اگر در باب حقوق های نجومی قانع نشویم. همان طور که رو در روی احمدی نژاد ایستادیم رو در روی ایشان خواهیم ایستاد. با هیج کس پیوند اخوت نبسته ایم. حفظ ارزش پول ملی خط قرمز ماست. علت مخالفت ما با احمدی نژاد همین بود. دولتمردان عزیز مبادا فکر کنید، حضور گرم ما در تشییع پیکر آیت الله هاشمی به معنی تایید حقوقهای بالای ده میلیون است. مبادا فکر کنید که همه ی این ها رای دهندگان به روحانی 96 هستند. ماندن یا رفتن روحانی دست خودش است. اگر روحانی قصد رفتن دارند بگویند تا اصلاح طلبها خاک دیگری بر سرشان کنند.. ما آقا زاده نیستیم که حقوق بالای ده میلیون را تایید کنیم. (4186993) (alef-13)
 
محمد رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۵:۰۷:۳۱
اگه مشکل مردم فقط این مسئله بود مردم بازهم تحمل می کردند مشکل مملکت ما هزاران میلیارد سرمایه هایی است که از راههای مختلف از بین می رود
1- اختلاس های میلیاردی
2- وام های میلیاردی به افراد خاص با سود پایین
3- تصمیم گیری های افراد نالایق در مورد مسائل کشور
4- بذل و بخشش کشور به دهها کشور
5- سرمایه گذاری در بخش هایی که سود دهی ندارد و تنها جهت کسب رای مردم انجام می شود مانند ساختن ورزشگاههایی در نقاط دور دست الیبته منظور من کمک نکردن به مردم نقاط دور افتاده نیست منظور من کمک کردن در جهت اقدامات اساسی در نقاط محروم مانند ایجاد سد های آبی - برق کشی - آموزش جوانان روستایی در جهت خود اشتغالی- راه اندازی سرد خانه جهت محصولات کشاورزی و دهها کاری است که خود باعث حرکت جوانان به سمت اشتغال می شود
6- بهره نگرفتن از روش های حل معضلات از طریق شناخت حل این مشکلات در کشورهای پیشرفته بعنوان مثال چک برگشتی در بسیاری از کشورها معنی ندارد زیرا اولا هرکس می تواند تا حد اعتبار خود چک بکشد و ثانیاً کسی جرات نمی کند چک برگشتی بکشد زیرا بانک خود مسئول پرداخت این چک می باشد و نظام بانکی بگونه ای است که کسی که چک بی محل کشید شرایط بگونه ای برایش سخت خواهد شد که دیگر توان زندگی در آن کشور را ندارد
7-..
8... (4188135) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.