توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480056
بهترین صندلی در هواپیما کجاست؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
به نظر شما بهترین صندلی در هواپیما کدام است؟ این سئوال جواب‌های زیادی دارد؛ اینکه بهترین صندلی در هواپیما کدام یک از صندلی‌های آن می‌تواند باشد کاملا بستگی به اولویت‌های شما به عنوان مسافر دارد.

به گزارش ایسنا، همیشه ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی بر این عقیده هستند که همه صندلی‌ها از نظر ایمنی مثل هم هستند اما این طور به نظر می‌آید که ایمنی بعضی از صندلی‌ها از صندلی‌های دیگر بیشتر است.

در تحقیقات سال ۲۰۰۷ مشخص شد که مسافرانی که در نزدیکی دم هواپیما می‌نشینند به احتمال ۴۰ درصد بیش از آن‌هایی که در ردیف‌های جلوی هواپیما هستند در هنگام سقوط جان سالم به در می‌برند. پس اگر نگران ایمنی خودتان هستید تا جایی که می‌توانید به سمت عقب هواپیما بروید.

اگر می خواهید سریع از هواپیما خارج شوید

اگر فقط یک کیف‌دستی برداشته‌اید و می‌خواهید زودتر خودتان را به  نزدیک‌ترین شهر ممکن برسانید، اگر دلتان می‌خواهد مدت زمانی ماندن در هواپیما را به کمترین مقدار خود برسانید و زمان بیشتری را در شهر مقصد باشید، باید در جلوی هواپیما در سمت چپ بنشینید؛ در این قسمت در خروج هواپیما قرار دارد و از اینجا مسافران از هواپیما خارج می‌شوند. این طور می‌توانید اولین نفری باشید که از هواپیما خارج می‌شود.

اگر می‌خواهید در هواپیما بخوابید

با صدای همیشگی  موتور و نداشتن جای مناسب، خوابیدن در ارتفاع ۳۵ هزار پایی کمی سخت است اما بعضی از صندلی‌ها نسبت به بعضی دیگر راحت‌تر هستند و کمک می‌کنند تا راحت‌تر خوابتان ببرد. صندلی‌هایی که در کنار پنجره قرار دارند کمک می‌کنند تا سرتان را روی آن‌ها تکیه دهید و خواب راحتی را تجربه کنید. همچنین در آنجا لازم نیست هر بار که مسافر کناری شما خواست از جایش بلند شود از خواب بیدار شوید تا او رد شود. صندلی در کنار پنجره در ردیف جلو که ساکت‌تر است محل مناسبی برای خوابیدن است.

اگر می‌خواهید تجربه غذا خوردن بهتری داشته باشید

در قسمت جلوی هواپیما ساکت‌تر است و رطوبت بیشتری دارد و به همین دلیل بر اساس تحقیقات تغذیه‌ای در جلوی هواپیما مزه غذاها بهتر به نظر می‌آید. هوای خشک کابین و صدای بلند موتور هواپیما باعث می‌شود که نتوانیم مزه و بوی غذا و آشامیدنی خود را به درستی بفهمیم پس اگر می‌خواهید مزه غذا را بهتر حس کنید تا جایی که می‌توانید به کابین خلبان نزدیک‌تر شوید، با اینکه ممکن است در آن جلو به شما آخرین نفر غذا برسد!

اگر تکان خوردن‌های هواپیما را دوست ندارید

وقتی همه قسمت‌های هواپیما می‌لرزد صندلی‌هایی هستند که در آن‌ها شدت لرزه‌ها کمتر حس می‌شوند. در وسط هواپیما در بالای بال‌ها بنشینید در آنجا هواپیما ثابت‌تر است و لرزه‌های کمتری دارد.
 
کلمات کلیدی : هواپیما + آژانس مسافرتی + شرکت هواپیمایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.