نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472154
قادری عنوان کرد: مردم جمعه ۲حق انتخاب دارند؛ دولت محرومان یا دولت وارداتچی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
یک کارشناس اقتصادی با انتقاد از نگاه وارداتی دولت روحانی و افزایش ورود کالاهای لوکس به کشور در سالهای اخیر گفت: باید به کسی رأی داد که نگاهش به زیرساخت‌های داخلی و مردم محروم باشد.

جعفر قادری در گفت‌وگو با تسنیم با تأکید بر اینکه امکان افزایش یارانه نقدی بین اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هست، زیرا هم منابع وجود دارد هم می‌توان با حذف اقشار پردرآمد این کار را انجام داد، گفت: باید کسی را انتخاب کنیم که به توانمندی‌های داخلی و پتانسیل‌های زیادی که در کشور وجود دارد توجه می‌کند نه کسی که به کشورهای دیگر نگاه می‌کند. باید کسی انتخاب شود که نگاه ابزاری به انتخابات نداشته باشد و به مردم و مناطق محروم بی‌توجه نباشد.

این کارشناس اقتصادی با تأکید بر اینکه نباید رئیس جمهور نگاهش به واردات باشد، خاطرنشان کرد: دولت آینده باید به توسعه زیرساخت‌ها و خطوط ریلی که مدتها است روی زمین مانده است توجه بیشتری داشته باشد، به‌جای اینکه کالاهای لوکس را وارد زندگی مردم کند باید به‌سمت خطوط ریلی پرسرعت توجه کند.

قادری با اشاره به اینکه باید به زیرساخت توسعه صنایع پایین‌دستی نگاه ویژه‌تری داشت، تصریح کرد: باید نقدینگی در کشور به‌جای اینکه دست دلالان و واردات باشد که کمکی به گره‌های مشکلات کشور نمی‌کند، به‌سمت اولویت‌ها حرکت کند.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم گفت: در بخش کشاورزی باید زیرساخت‌ها  را توسعه دهیم و صرفاً افزایش نرخ‌های تضمینی گره‌گشا نبوده و این خودکفایی‌ها که گفته می‌شود صحیح نیست زیرا خودکفایی زمانی است که زیرساخت‌ها توسعه پیدا کرده باشد.

وی با بیان اینکه باید توجه ویژه به بخش معدن داشت، ادامه داد: موضوع بانک‌ها از مسائلی است که شدیداً در آن مشکل داریم  و باید اصلاح شود زیرا با نرخ سود ٢٦درصد و تسهیلات ٢٨ درصد حتی اگر تورم نیز کاهش یابد تولید توجیهی نخواهد داشت، بنابراین باید بانک‌های متخلف از سوی دولت مورد بازخواست و برخورد جدی قرار گیرند.

قادری تصریح کرد: بانک مرکزی نباید ناظر این تخلفات باشد بلکه باید با قاطعیت برخورد کند تا بتواند اعتماد مردم را جلب کند و سپرده آنها را به‌سوی بانک‌ها سوق دهد. همچنین بازار سرمایه نیز طی این سالها مردم را بی‌اعتماد کرده و مردم ضررهای زیادی را متحمل شدند و کسی که قرار است انتخاب شود باید راهی برای جلب اعتماد مردم و جذب سرمایه‌ها به بازار سرمایه پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : جعفر قادری+انتخابات96+اقتصاد ایران+واردات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۵:۰۱
دولت وارداتچی دولت احمدی نژاد بود عزیزم. (4354385) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۲۸:۴۷
8 سال داشتیم دولت محرومان را بسه!!! ارزش پولشون یک چهارم شد!!!! (4354539) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۷:۱۵
مردم روز جمعه به تجربه واعتدال و منطق و اخلاق و ادب راي خواهند داد يعني دكتر روحاني (4354567) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۵:۴۲
واردات چی نه کاسبان پسا برجام بگو. روحانی وزیر نمی خواد (4354915) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۰:۳۲
ما انتخابمون روحانیه تو هر چی می خوای اسمشو بذار (4355247) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.