نظر منتشر شده
۴۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352058
شیخ الاسلام در گفتگو با الف مطرح کرد؛
جزئیات حادثه خان طومان/ واکنش ایران به تروریست‌های "خان طومان" چگونه خواهد بود؟
بخش بین الملل الف، 21 اردیبهشت 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۷
 شهرک راهبردی «خان طومان»، یکی از اصلی‌ترین راه‌های کمک‌رسانی عناصر تروریستی به یکدیگر از شمال به جنوب استان حلب واقع در سوریه است.

به گزارش الف،"خان طومان" در جنوب غربی حلب در سوریه واقع شده است که در فاصله ۱۰ تا ۱۵ کیلومتری جنوب این شهر قرار دارد و به خاطر آن‌که به اتوبان حلب، دمشق نزدیک است اهمیت استراتژیک دارد.

شهرک "خان طومان" روز جمعه به اشغال گروه تروریستی «جبهه النصره» و هم پیمانانش درآمد. در این گزارش‌ها آمده بود، تروریست‌های تکفیری از روز پنجشنبه حمله سنگینی به شهرک خان طومان شروع کردند که این حمله در ‌‌‌نهایت منجر به عقب نشینی نیروهای مقاومت از این شهرک شد که موجب شهید شدن تعدادی از نیروهای ایرانی شد.

در همین راستا الف، مصاحبه ای با شیخ الاسلام، معاون بین الملل مجلس شورای اسلامی گرفته است که به شرح زیر است:

حسین شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار الف، در مورد آخرین تحولات میدانی حلب و شهرک "خان طومان" اظهار داشت: شهر حلب همواره پتانسیل پایتخت شدن را داشته است چراکه نقطه استراتژیک سوریه به شمار می‌رود و همچنین خان‌طومان منطقه‌ای راهبردی در حاشیه جنوبی حلب بوده که بر جاده حلب-دمشق مسلط است. این جنگ در واقع مادر تمام جنگ‌ها است که اگر این منطقه از بین برود و تروریست‌ها بر آنجا مسلط شوند سوریه تجزیه خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهرک خان‌طومان در طی این مدت در دست نیروهای دولتی بود اما تروریست‌ها از آتش‌بس سوءاستفاده کرده و با منفجر کردن همزمان دوازده کامیون این منطقه را از بین بردند.

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدامات تروریستی همواره از سوی کشورهای غربی هدایت می‌شود، گفت: آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه همواره به دنبال ایجاد تنش و فتنه در خاک سوریه هستند و با انتقال گروه‌های تروریستی از خاک ترکیه به سوریه، سعی دارند تا بر سوریه تسلط پیدا کنند.

شیخ الاسلام ادامه داد: در حال حاضر معارضین سوری با حمایت‌های مالی و نظامی از سوی حکومت شاهنشاهی سعودی تغذیه می‌شوند که به دنبال جنایت و جنگ در سوریه هستند و آن‌ها فکر کردند که اگر میز ژنو را ترک کنند استفان دی میستورا مذاکرات را متوقف می‌کند که اینگونه نشد لذا بعد از این ماجرا سعی کردند که به همکاری کشورهای همپیمان خود ضربه سختی را به دولت و ارتش سوریه وارد کنند.

وی به طرح آمریکایی-عربستانی-ترکیه‌ای علیه سوریه اشاره کرد و افزود: بعد از مذاکرات ژنو و ترک معارضین هم‌پیمانان علیه سوریه شکل گرفت و نیروهای تروریستی شکست خورده با یکدیگر بسیج شدند و با دریافت سلاح‌های جدید به خان طومان حمله کردند.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: همانطور که قبلاً گفتیم حرکت مستشاری ایران، با جدیت تمام پاسخ محکمی به تروریست‌های "خان طومان" خواهد داد. جمهوری اسلامی ایران همواره تنها راه حل سوریه را راه حل سیاسی می‌داند و اعتقاد دارد که باید تنها از طریق مذاکرات برای سوریه تصمیم گیری شود

مشاور امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پس از اتفاقات خان طومان، تروریست‌ها برای ایجاد هراس و پنهان کردن شکست‌های خود یک جنگ روانی گسترده را با حمایت رسانه‌های سعودی آغاز کردند اما قطعاً نیروهای مقاومت پاسخ محمکی را به اقدامات اخیر تروریست‌ها در خان طومان خواهند داد.

وی در پایان اضافه کرد: مردم سوریه نیز همواره خواهان آتش بس و راه حل سیاسی در این کشور هستند و قطعاً هیچ کشوری حق دخالت در این منطقه را ندارد اما از سوی دیگر گروه‌های معارض به دنبال جنگ در سوریه هستند که به دلیل نداشتن پایگاه مردمی قطعاً با شکست مواجه خواهند شد.
 
کلمات کلیدی : جنگ سوریه+خان طومان+مدافع حرم
 
Canada
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۸:۳۱:۰۰
به هر حال هر جور که حساب کنید دارند ایران را آرام آرام درگیر یک باتلاق میکنند ، روسیه متوجه شد، با شرط افزایش قیمت نفت ، خود را بیرون کشید، ولی‌ ما.... (3696190) (alef-3)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۳۴:۵۲
برنامه از همون اول برای ایران بوده دوست عزیز، ولی اگر حتی جنبه های شرعی و انسان دوستانه را هم کنار بگذاریم، عقل حکم میکند که فتنه را در نطفه خفه کنیم نه در لم مرزهای خود. (3696376) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۵:۱۶
گل پسر یادت باشه اگه اونجا نباشیم همین به قول شما باطلاق رو باید تو استانهای غربی کشورمون داشته باشیم (3696404) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۲۷:۱۶
پس چرا افغانستان نمیری ؟
اونجا هم داعش حضور داره ؟؟!!!! (3696734) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۸:۴۰
خب پس تو چرا اینجایی (3696798) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۴۹:۵۴
لطفا نگید النصره از آتش بس سوء استفاده کرد. النصره و داعش جز موارد توافق و همچنین آتش بس نبودن. فرماندهان کوتاهی کردن (3696803) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۰:۵۹
اینم از اون حرفهاست (3696869) (alef-3)
 
ولادیمیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۹:۵۴:۵۳
از کدوم حرفهاست؟؟ خوب راست میگه..
این گروهها از اتشبس مستثنا بودن. (3697796) (alef-3)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۱:۰۵
بامعیارهای نظامی جور در نمیاد که نیروی نظامی ایران با بیش از یک میلیون نفر از 100 هزار نفر داعشی شکست بخورد.بنابراین پیشروی داعش درغرب منطقی نیست. (3697573) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۰:۴۸:۳۹
این نظر به کل مردود است و عجیب است اینهمه مثبت دریافت کرده.
اگر ایران در سوریه و عراق حضور نداشت، الان شماهایی که مثبت داده اید و خانواده شما، امنیت جانی نداشتید و مطمئن باشید داعش به ایران حمله کرده بود و شاید وضع ایران مانند عراق و سوریه میشد. (3696589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۱:۱۵
شما الان اونجایی؟؟!!
یا پشت میز داری چت میکنی (3696833) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۰۲:۱۳
فقط امام زمان میتونه نحات بخش باشه (3696837) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۱۳:۳۴
اين توجيه جنگ طلبان و ماجراجويان براي دخالت نظامي در سوريه است كه همانطور كه مثبتها نشان ميدهد خريداري در ميان مردم ندارد (3696882) (alef-3)
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۴:۱۱
اصلا عجیب نیست. مردم از جنگ و بحران اقتصادی خسته شدن (3697002) (alef-3)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۱:۵۶
اگه دخالت نمی کردیم الان هم جنگ شدیدتری داشتیم هم بحران اقتصادی عمیقتر .....سوریه, چاله است قبول ,دعا کن تو چاه نیفتیم اگه شیران مدافع حرم نبودن الان تو چاه بودیم ....شک نکن برادر من (3697061) (alef-3)
 
امیر
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۴:۴۶:۴۸
من فکر میکردم فتنه اصلی اسراییل و شیطان بزرگ هم که آمریکاست! داعش و تکفیریها هم که هم تو افغانستان هستن و هم تو عراق و هم تو یمن حالا چرا ما گیر دادیم به سوریه رو همه میدونیم ولی هرچی هست ربطی به خفه کردن فتنه تو نطفه نداره!!! (3697230) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۸:۳۶:۰۴
با این بی شرفها آتش بس معنایی نداره.
دیگه آتش بسی مورد قبلو نیست.
امیدوارم ایران بدون جانبداری متوجه این باشه که آیا روسیه در این زمینه قصوری داشته یا خیر.
(3696205) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۸:۳۹:۴۹
حوادث اخیر در سوریه نشان داد آتش‌بس به اجرا درآمده در این کشور که با طراحی آمریکا ایجاد شد به ضرر جبهه مقاومت تمام شده چرا که تروریست‌های تکفیری در این آتش‌بس جان تازه‌ای گرفته و اقدام به بازسازی خود کرده‌اند. البته شک نداریم که حق‌ پیروز است ولی این ماجرا تذکر جدیدی بود بر اینکه باید نسبت به طرح‌های آمریکا کاملاً ظنین بود و هوشیارانه عمل کرد. (3696227) (alef-13)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۹:۰۳
البته همونطوری که یکی از دوستان هم در کامنتش گفته، اصلا نباید از نقش سوء روسیه در مسئله خان طومان گذشت.
احتمال اینکه روسها از مسئله خبر داشته اند و طبق معمول با گرفتن یه زیر میزی ، باج یا امتیاز ، بیخیال شده باشند ، زیاد است. (3696413) (alef-3)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۸:۵۳:۲۷
انشاءالله که نشانه آخرین تلاشهای آنهاست و نفسهای آخر معمولا همینگونه است. (3696267) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۳۶:۲۵
5 سالی هست که آخرین تلاش های خود را می کنند. (3696945) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۴۶:۱۵
یه سئوال بیاید فرض کنیم مخالفان اسد موفق بشن توی سوریه دولت تشکیل بدن اونوقت فکر کردید که بزرگترین دشمن سوریه اون زمان میشه کی ؟! بله ایران
و ما عقبه پشتیبانی از حزب الله لبنان رو هم از دست میدید . این نتیجه ماجراجویی ما خواهد شد در سوریه (3696408) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۴۲:۳۱
این اتفاق نهایتآ خواهد افتاد چون ایران و دولت سوریه توان برد جنگ را ندارند و بقیه طرفها خواهان بر کناری دولت سوریه و سر کار آمدن دولتی است که مورد قبول معاندین باشد و آن دولت به حمع دشمنان قعلی ایران خواهد پیوست. (3696964) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۰۹:۵۲:۴۲
ما در حال مشورت دادن ( نبروهای مستشاری) این همه کشته میدهیم. اگر جنگ مستقیم بود وضع چطور بود؟ (3696419) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۶:۱۹
اگر همین هم نبود جنابعالی باید تو کوچه پس کوچه های شهرت می جنگیدی (3696666) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۷:۵۱:۲۹
ما حاضریم در کوچه پس کوچه شهرمان بجنگیم اما حاضر نیستیم به خاطر مردمی بجنگیم که کشور خود را دو دستی تقدیم داعش کردند و خود فرار کردند به اروپا (3697610) (alef-3)
 
سرباز
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۰:۵۰
لطفا به دو موضوع توجه کنید
1. شاید قیمت درگیری روسیه در این جنگ افزایش بهای نفت باشه ولی برای ما بحث امنیت مرزهامون و جلوگیری از تشکیل حلقه داعش در دور کشورمونه یعنی حفظ کشور
2.ما مسلمانیم و نگاهمون به مسائل صرفا مادی نیست همسایه روس ما ریشه کمونیستی دارد و بخاطر حرمت خون انسان و حفظ حریم اماکن مقدسمون و طبق قانون اساسی خود موظف به حمایت از مردم مظلوم سوریه ،عراق و ... هستیم
در نتیجه به نظر حقیر قیاس شما صحیح نبود (3696640) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۳:۰۲:۳۰
چرا ایران همیشه نگاه برادرانه و مسلمانی به بقیعه دارد?چرا کسی به ما در8سال جنگ نگاه برادری نداشت? (3697019) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۴:۰۰:۰۲
چرا فقط مسلمانان سوریه و لبنان برای ما مهم است اگر فقط مسلمان بودن مهم است در میانمار 800 هزار مسلمان را کشتند و اواره کردند اما ما هیچ واکنشی نشان ندادیم, در ایغور چین ,16 هزار نفر را کشتند اما ما سکوت کردیم, مگر انها مسلمان نبودند? این یک بام و دو هوا چه معنی دارد? (3697150) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۴:۴۰
خط مقدم جبهه حق و باطل فلسطین و لبنان است. اگر در میانمار مسلمان کشته شد پیگیری کنید متوجه میشوید ته قضیه به صهیونیسم (اسراییل ) میرسه. از طرفی هدف اصلی فتح ایرانه.میانمار با ایران خیلی بیش از سوریه فاصله داره.عراق و سوریه در نزدیکی مرز ما هستند. (3697345) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۰۵:۵۵
ایران ازسوریه خارج شود.درنگ نبایدکرد (3696663) (alef-3)
 
حسین صوفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۱۶:۴۰
ایران وارد یك جنگ فرسایشی شده...این نقشه امریكا واسراییل هست.. (3696704) (alef-3)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۲:۰۱
این جنگ واسه ما مثل جنگ شوروی در افغانستانه . (3697062) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۳:۲۴:۲۱
جمله اولت را قبول دارم (3697070) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۱:۵۹:۲۴
چند نفر سوری در جنگ هشت ساله ایران و عراق در دفاع از حرم در ایران کشته شدند؟! (3696828) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۴:۰۴:۴۳
چه سوالی است که میپرسی ?چند نفر سوری در جنگ ایران و عراق کشته شدند?الان که کشور خودشان در گیر جنگ است, همه جوانانش فرار کرده اند اروپا پی زندگی و تامین اینده خود, اما ما جوانان خود را برای کشور انها قربانی میکنیم! (3697155) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۲:۳۱
موافقم (3697574) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۷:۳۵:۲۶
درجنگ سوریه ما باید تجهیزات دور برد مثل موشک یا پهباد بفرستیم.نباید نیروی انسانی با کلاش وسلاح سبک بروند. (3697580) (alef-3)
 
DAYANI
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۲:۳۸:۱۶
اخباری که از رسانه های پخش می شد این بود که چون در حلب نیروهایی در گیر ند که در مذاکرات حضور ندارند، لذا دولت سوریه به حلب حمله می کند، باز در اخبار هست که انان که به خان طومان حمله کرده اند، آنهایی هستند که در مذاکرات حضور ندارند. اگر این دو د رست باشد، آنوقت به همان دلیل که دولت سوریه در زمان مذاکره به حلب حمله میکرده ، دشمن سوریه نیز که در مذاکرات نبوده به نیروی های دولتی حمله کرده است و لذا کار هردو ربطی به مذاکرات نداشته است. (3696951) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۲:۳۷
شما نگران نیروهای مدافع حرم شهید شدنشون نباشید

شما همون سرت تو واتس آپ و تلگرام گرم باشه و به اراجیفی که برای هم مینویسید لایک بدید

اصلا خودتون ناراحت نکنید (3697176) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۸:۴۹:۰۵
اصولا بقیه مردم حقی در مورد کشورشون ندارند که اظهار نظر کنند (3697684) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۰۲:۴۸:۱۸
شما هم برو سوریه بجنگ دیگه برادر نزار جنگ به مرزهای ایران کشیده دمت گرم ما هم سعی میکنیم که در آینده از خون شما پاسداری کنیم (3698258) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۱ ۱۹:۱۴:۰۰
ایران بیخود و بیجهت خودش را با طرفند و دسیسه پوتین خائن خودش را در باتلاق سوریه انداخت که نتیجه اش کشته شدن جوانان و سربازان ایرانی است . چرا غاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی (3697734) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۰۹:۴۰:۵۱
بااینکه فرصت اتش بس سو استفاده کرده‌اند درست اما این طرف هم بایدپیشبینی این موضوع میکردند (3703979) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.