توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459654
ترامپ، گوگل، کاربران ایران و طنز سایبری
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
دونالد ترامپ از شرکت گوگل خواسته است تا دسترسی ایرانیان مستقر در خاک ایران را به سرویس‌ها و خدمات گوگل مسدود کند. اما گوگل هنوز در این خصوص واکنشی نشان نداده است.

به گزارش ایستنا، در یک شوخی خبری با فرمان های عجیب و غریب رئیس جمهور جدید آمریکا - مشهور در صدور فرمان های جنجالی - نوشت : ترامپ ، گوگل را مجبور کرده تا ظرف سه روز، دسترسی ایرانیان مستقر در خاک ایران را به خدمات گوگل از جمله جستجوی اینترنتی، پست الکترونیک جیمیل، سرویس دسترسی به بازار نرم افزارهای کاربردی (اپلیکیشن) آندرویدی پلی، نرم افزارهای ارتباطی الو و دو و نقشه گوگل را مسدود سازد. 

ترامپ در حکم خود تصریح کرده گوگل میتواند همچنان به ایرانیان خارج از این کشور و غیر ایرانیان مستقر در ایران سرویس‌دهی کند. هنوز گوگل در خصوص این حکم رئیس جمهور جنجال برانگیز آمریکا واکنشی نشان نداده است.

این نخستین باری نیست که گوگل در راستای سیاست های دولت آمریکا، ایرانیان را تحریم می‌کند.پیش از این و در سال 2012؛ گوگل یک سلسله تحریم های خود خواسته را بر روی کاربران ایرانی خود اعمال کرد اما حدود یکسال پیش و در 25 اردیبهشت 1395 بود که بعد از توافق ایران و گروه 5+1 این تحریم ها را معلق کرد.

از سال 2012، با آغاز تحریم ها علیه ایران محدودیت های اینترنتی برای کاربران کشورمان ایجاد شد. اما در 25 اردیبهشت ماه 1395، شرکت گوگل اعلام کرد که برای اولین بار پس از چند سال برخی از این تحریم ها توسط این شرکت برداشته شد.

براساس اعلام رسمی سرویس اینترنتی الکسا، گوگل پرترافیک ترین وبسایت مورد بازدید ایرانیان از داخل خاک این کشور است. 

در بهمن ماه 1393 با رونمایی از موتور جستجوی ایرانی یوز، اعلام شد این موتور جستجوی بومی قابلیت جایگزینی با گوگل را دارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا ، ایران ،ترامپ، گوگل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.