توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429152
معاون وزیر راه مطرح کرد: پیشرفت ۹۰درصدی مسکن مهر دردولت یازدهم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۴
معاون وزیر راه وشهرسازی، گفت: اگر مسکن مهر در دولت قبل ۳۰تا۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، امروز درصد پیشرفت این طرح‌ به ۹۰وحتی۱۰۰درصد رسیده که نشانگرآن است که بیشترین هزینه در دولت یازدهم انجام شده است.

به گزارش  وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی با تأکید براینکه نباید در طرح مسکن مهر تک‌بعدی نگاه کرد، گفت:زمانی که به طرح‌های مهمی همچون طرح مسکن مهرتک بُعدی نگاه می‌شود در ادامه راه با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: مسکن مهر یک فرصت بود زیرا دولت از طریق آن قصد داشت که مسکن نیازمندان تامین شود اما این تمام ماجرا نبود. علاوه بر طرح مسکن مهر، بحث مسکن اجتماعی نیز در کمیسیون زیربنایی دولت مطرح است و در این طرح تلاش می‌شود که تمام ایرادهای مسکن مهر از جمله مکان‌یابی از بین برود.

حناچی در ادامه، به اهمیت توجه به آثار تاریخی اشاره کرد و اظهار داشت: یادمان‌های تاریخی که ثبت جهانی شده‌اند، در حقیقت میراث جهانی محسوب می‌شوند و موتور مولد تولید ثروت هستند.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، اضافه کرد: اهمیت میراث جهانی به حدی است که حفظ آنها به دغدغه تمام مردم جهان تبدیل شده و اهمیت آنها جهانی است و اگر خدشه‌ای به آنها وارد شود، همه دنیا واکنش نشان می‌دهند.

حناچی تصریح کرد: نحوه بهره گیری از یادمان‌های تاریخی به توان کشور باز می‌گردد و اینکه چگونه بتوانیم از این آثار برای مردم منطقه‌ای که آن آثار در محل سکونت آنها واقع شده، منافع اقتصادی ایجاد کنیم.وی، بیان داشت: اهمیت فرهنگی و میراثی این آثار به جای خود اما باید بتوانیم از ظرفیت آنها برای تولید ثروت استفاده کنیم
 
کلمات کلیدی : وزارت راه و شهرسازی + مسکن مهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.