توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 269655
بوئینگ در تدارک ورود کامل به بازار ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۱
یک مقام شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا در دبی با اشاره به اینکه ارزیابی خوبی از نیازهای بازار ایران انجام داده ایم گفت: ما مجوز دولت آمریکا را برای فروش قطعات به ایران در اختیار داریم اما تاکنون قطعات زیادی به ایرانی‌ها نفروخته‌ایم.

به گزارش فارس، شرکت آمریکایی بوئینگ، تولید کننده هواپیماهای مسافربری در حال ورود به بازار ایران است و اعلام داشته که ارزیابی‌های ایران در زمینه نیاز به هواپیماهای جدید صحیح می‌باشد.

به گزارش وبگاه روزنامه اماراتی «گلف نیوز» «مارتی بنترات» معاون فروش محصولات شرکت بوئینگ در خاورمیانه، روسیه و آسیای مرکزی دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در دبی اظهار داشت:«ما ارزیابی‌های خوبی را در زمینه نیازهای ایران انجام داده‌ایم و بر این باوریم که این درخواست فرصتی بسیار قوی برای ورود به بازار ایران است. البته ارزیابی‌های ایران نسبت به نیاز به هواپیماهای جدید نیز درست بوده‌اند.»

بر اساس این گزارش، شرکت بوئینگ در سال ۲۰۱۴ مجوز فروش قطعات هواپیماهای تجاری را به ایران از سوی وزارت خزانه داری آمریکا بدست آورد و از آن موقع تا به حال این مجوز چندین بار تمدید شده است.

بنترات در این باره افزود:« ما کماکان مجوز تایید شده دولت آمریکا را برای کمک به ناوگان پروازی ایران و حفظ ایمنی آن و نیز ارائه جزوات لازم در اختیار داریم.»

مسئول فروش شرکت هواپیمایی مذکور در ادامه گفت که هنوز تحریم‌ها برای فروش هواپیما به ایران پابرجا هستند و امیدواریم با برگزاری مذاکرات هسته‌ای تا انتهای ماه ژوئن وضعیت تغییر کند.

بنترات در ادامه گفت که شرکت بوئینگ تا این لحظه قطعات زیادی را به ایران نفروخته است.

این مقام مسئول در خاتمه سخنان خود افزود که در صورت ادامه مذاکرات هسته‌ای مجوز فروش قطعات هواپیمایی به ایران تمدید خواهد شد.