توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485853
نماینده حماس در ایران: روز قدس فرصتی برای اولویت بخشی مجدد به فلسطین است
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
نماینده حماس در ایران اعلام کرد با توجه به درگیری‌های منطقه‌ای فعلی، روز قدس فرصتی خوب برای بازگشت مجدد این مسأله به کانون توجهات است.

به گزارش فارس، «خالد القدومی» نماینده حماس در ایران تاکید کرد مساله قدس در بحبوحه منازعات و اختلافات منطقه ای، اهمیت خود را از دست داده است و روز قدس فرصتی برای بازگشت مجدد این مساله به کانون توجهات است.

 القدومی در گفتگو با «الرساله نت» تصریح کرد که این مناسبت بزرگ که در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار می شود، باعث تقویت اعتقاد به پیروزی در آینده می شود و ما از امت اسلامی می‌خواهیم که از ملت فلسطین و مقاومت آن حمایت کنند و آنرا در برابر تجاوزات دشمن صهیونیستی تنها نگذارند.

وی افزود ما باید همه در کنار هم با رژیم صهیونیستی که خطری راهبردی و امنیتی برای همه ملت های منطقه به شمار می رود، مقابله کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، نماینده حماس در تهران همچنین اعلام کرد که تهدیدات رژیم صهیونیستی تنها به مرزهای فلسطین محدود نمی شود، بلکه به تمامی پایتخت های عربی و اسلامی رسیده است.

قدومی ضمن هشدار نسبت به تلاش ها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و برقراری مناسبات با آن در سایه فضای اختلاف و تفرقه ای که بر کشورهای منطقه سایه افکنده است، تاکید کرد که «پیام ما به امت این است که وحدت شما مایه قدرت و اقتدار ما فلسطینی ها و البته خود شما در برابر دشمن تان است» و تنها طرف ذینفع تفرقه رژیم صهیونیستی است.

وی افزود:« دشمن با مشاهده این وضعیت تفرقه زده به تهدیدات خود علیه کشورهای منطقه افتخار می کند و ارزشی هم برای هیچ کسی قائل نیست.» قدومی تصریح کرد که مقاومت به مسیر آماده سازی خود به منظور مقابله با اشغالگران و به دست آوردن افتخار پیروزی ادامه می دهد.

امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرده اند تا وظیفه مسلمانان در قبال مقدس ترین مساله مبارزاتی در تاریخ معاصر را به آنها یادآور شود.

در همین راستا، جنبش حماس نیز از ملت فلسطین خواست که فردا جمعه را تبدیل به روز درگیری با رژیم صهیونیستی در تمامی مناطق برخورد طرفین در باریکه غزه و کرانه باختری کنند.

فعالان شبکه های اجتماعی هم با راه اندازی هشتگ های حمایت از شهر قدس با عنوان «#حتی_زوال_اسرائیل (تا نابودی اسرائیل) و «#قدسنا_لا_اورشلیم» (قدس ما نه اورشلیم) به استقبال روز جهانی قدس رفته اند.
 
کلمات کلیدی : راهپیمایی روز قدس + فلسطین + راهپیمایی + رژیم صهیونیستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.