نظر منتشر شده
۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425651
روحانی در همایش حقوق ملت در قانون اساسی:‌
در قانون نورچشمی نداریم/چرخ اقتصاد به حرکت درآمده/ پای تمام وعده هایم تا روز آخر خواهم ایستاد
بخش خبری الف، 29 آذر 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
رئیس جمهوری در همایش «قانون اساسی و حقوق ملت» و رونمایی از منشور حقوق شهروندی گفت: امروز هم یکی از وعده های مهم من به ملت ایران جامه عمل پوشانده می شود و هم به یکی از آرزوهای دیرینم می رسم.

به گزارش ایرنا،‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در این همایش که در محل سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، این مطلب را بیان کرد و افزود: منشور حقوق شهروندی در ماه ربیع المولود و در ماه آذر رونمایی می شود؛ در ماه رحمت،‌علم و آزادی بیان، در ماه قانون اساسی و در ماهی که امام(ره) بر حقوق شهروندی تاکید کرد.

وی با تبریک ایام میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: ماه ربیع المولود، ماه تولد عدالت، احسان، قسط و برابری ، ماه مبارزه با تبعیض ناروا، ظلم و اجحاف و ماه تولد رحمت برای همه جهانیان است. ماه ولادت امام علم، دانش، دانشگاه و فقه؛ امام آزادی بیان، امام صاحب کرسی های آزاد اندیشی؛ و همزمان با ماه آذر، ماه همه پرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 1358.

رئیس جمهوری ادامه داد: ماه آذر، ماه تصویب حقوق بشر در سازمان ملل متحد در سال 1327، ماه آذر، ماه فرمان 8 ماده ای امام راحل که در این جمع پرشکوه لازم می دانم جملاتی از آن فرمان 8 ماده ای را بخوانم که باید هر روز بخوانیم، تذکر دهیم و بخواهیم که جمله به جمله آن عمل و توجه شود.

روحانی اضافه کرد: بسیار خوشحال و خرسندم که امروز هم به یکی از وعده های مهم به ملت ایران جامه عمل پوشانده می شود و هم به یکی از آرزوهای دیرینم می رسم؛ منشور حقوق شهروندی در ماه ربیع المولود و ماه آذر رونمایی می شود. در ماه علم، رحمت، آزادی بیان، قانون اساسی و در ماهی که امام(ره) بر حقوق شهروندی تاکید کرد.

وی یادآور شد: ملت بزرگ ایران از بیش از یکصدسال پیش برای استقرار قانون در این کشور تلاش بی وفقه انجام داد. همه مجاهدت ها، فداکاری ها و ایستادگی ها برای تدوین قانون اساسی و تشکیل مجلس شورای ملی آن زمان ثمره حرکت و انقلاب مشروطه بود که مردم ایران اولین گام را در قانونی شدن کشور برداشتند.

رئیس دولت یازدهم اظهار کرد: من می خواهم تعبیر کنم اسلامی شدن واقعی شدن کشور جز حکومت قانون نیست و بزرگترین امتیاز حکومت پیامبر اسلام (ص) در حدود 1440 سال پیش که از اوایل حکومت پیامبر می گذرد، حکومت پیامبر حکومت قانون بود، حکومتی بود که پیامبر به عنوان نبی(ص) و امام و به عنوان بالاترین مقام حق نداشت ذره ای از قانون الهی تخلف کند.

روحانی تصریح کرد: در کجای دنیا و در کدام قانون سراغ دارید که خطاب به پیامبر این چنین باشد؟ نزدیک بود از مسیر حق به سمت مسیر باطل کمی تمایل پیدا کنی. تو منحرف نشدی اما اگر یک ذره منحرف شده بودی، دو برابر همه در دنیا و دو برابر همه در آخرت تو را تنبیه می کردیم.

هیچ فرد،حزب، نهاد و رسانه ای نباید حاشیه امن داشته باشد

وی تاکید کرد: این بیان قانون، این بیان کتاب قانون قرآن مجید نسبت به پیامبر(ص) است؛ هیچ کس از قانون مستثنی
اگر ما می خواهیم کشور قانون و حکومت قانون داشته باشیم هیچ کس، هیچ نهاد، هیچ فرد، هیچ حزب و هیچ رسانه نباید حاشیه امنی داشته باشد.
نیست. همه باید در چارچوب قانون حرکت کنیم و تمام اتباع کشور در برابر اجرای قانون مساوی هستند. این صریح اصل قانون اساسی است. اگر ما می خواهیم کشور قانون و حکومت قانون داشته باشیم هیچ کس، هیچ نهاد، هیچ فرد، هیچ حزب و هیچ رسانه نباید حاشیه امنی داشته باشد.

رئیس جمهوری با بیان این که قانون چیزی جز تساوی همه مردم در برابر خطابات عام قانونی نیست و استثنا نداریم، گفت: در قانون نورچشمی نداریم. در قانون فرد و گروه وابسته و پیوسته به اینجا و آنجا نداریم. ما از انقلاب اسلامی دنبال حکومت عدل محمدی(ص) و علوی بودیم. ما قضاوتی چون قضاوت مولایمان امیرالمومنین(ع) می خواستیم و می خواهیم . مردم ما این راه را ادامه خواهند داد.

تا تبعیض و فساد هست انقلاب تمام نشده است/پای وعده هایم ایستاده ام

روحانی تاکید کرد: من می پذیرم و درست است، انقلاب اسلامی تمام نشده است. اگر تمام شده بود امروز شرایط دیگر و بهتری را در همه قوای حاکم در این سرزمین می دیدیم. تا تبعیض هست انقلاب تمام نشده است. تا فساد است انقلاب تمام نشده است. تا گردنکشی ها است، انقلاب تمام نشده است. ما باید به روزی برسیم که شاهد مدینه پیغمبر(ص) و حکومت عدل اسلام در سراسر این سرزمین باشیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وعده هایم به ملت بزرگ ایران از آغاز دولت؛ تدوین منشور حقوق شهروندی بود. به مردم وعده های دیگری هم داده بودم و بر پای همه آن وعده ها تا آخرین روز مسئولیتم خواهم ایستاد.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان این که من درباره حقوق جوانان و ‌بانوان وعده دادم و پای آن ایستاده ام، یادآور شد: من برای حقوق اقلیت های دینی- مذهبی، اقوام وعده دادم و پای آن ایستاده ام.


تحقق وعده نجات اقتصاد ایران با رشد 7.4 درصدی

رئیس جمهوری افزود: من به مردم وعده دادم اقتصاد ایران را نجات خواهم داد. نجات اقتصاد ایران یکی از وعده های من به ملت ایران بود و امروز در آخرین سال دولت یازدهم خوشحالم که مردم ما هم شاهد تورم تک رقمی هستند و هم شاهد رشد اقتصادی 6 ماهه اول امسال در مقایسه با 6 ماهه پارسال با رشد 7.4 هستند.

روحانی ادامه داد: از تابستان امسال هم در مقایسه با تابستان سال گذشته،‌ شاهد اشتغال خالص بیش از 700 هزار نفری در کشور هستیم. اگر معیار اقتصاد ما را تورم، رکود و بیکاری این سه موضوع را به عنوان مهمترین مساله در نظر بگیریم و پس از آن سرمایه گذاری خارجی رشد صادرات، بقیه بخش ها و توازن در رشد صادرات، واردات، بخش کشاورزی و حرکت به مسیر خودکفایی، خودکفایی در تولید گندم در کشور و دها و دها نمونه دیگر؛ نسبت به سال 91 یعنی سالی که رشد اقتصادی ما منفی 6.8 بوده است و اوایل سال 92 که تورم ما 45 درصد بوده است و 5 ساله 85 و سال های بعد تا سال 90 و 91 که تقریبا در این چند سال اشتغال خالص ما صفر بوده است؛ قابل مقایسه است.

وی با تاکید بر اینکه وعده من نجات اقتصاد کشور از سراشیبی سقوط بود و وعده من به مردم این بود که سانتریفیوژ می چرخد و کارخانه ها هم به حرکت خود ادامه خواهند داد، اضافه کرد: در 8 ماهه اول امسال بیش از 15 هزار و 600 کارگاه متوسط و کوچکی که یا راکد بوده یا با ظرفیت عمل نمی کرده است، با تسهیلات بانکی بالای 11 هزارمیلیارد تومان کاملا فعال شده اند.

نخستین خودروی مشترک ایران و فرانسه با 30 درصد صادرات

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: پس چرخ کارخانه های داخلی به حرکت درآمده است. چرخ کارخانه های مشترک ایران با کمپانی های خارجی هم به حرکت درآمده است. اسفند امسال اولین خودرو مشترک ایران و فرانسه که حدود 30 درصد صادراتی خواهد بود، به نمایش ملت ایران درخواهد آمد و
در قانون نورچشمی نداریم. در قانون فرد و گروه وابسته و پیوسته به اینجا و آنجا نداریم. ما از انقلاب اسلامی دنبال حکومت عدل محمدی(ص) و علوی بودیم.
مردم خواهند دید که چرخ اقتصاد در کشور ما به حرکت درآمده است.

به زودی پیشران هسته ای به حرکت در خواهد آمد

روحانی افزود: سانتریفیوژه هایی که IR1‌ آن فقط فعال بود، یعنی مدل یک، امروز IR8 که مدرنترین سانتریفیوژی است که ایران به آن دست یافته است و جزو سانتریفیوژهای بیشترفته است، به حرکت درآمده است.

وی تاکید کرد: علاوه بر آن فرمان شروع فعالیت پیشران هسته ای به عنوان یک حرکت بزرگ در زمینه فعالیت های صلح آمیز هسته ای از طرف رییس جمهوری صادر شده است و دیروز به آژانس بین المللی هسته ای اعلام کردم که در ساخت پیشران هسته ای باید آژانس از لحاظ فنی به ایران کمک کند. تنها سانتریفیوژها به حرکت نیست، به زودی پیشران هسته ای هم به حرکت درخواهد آمد.

منشور حقوق شهروندی

رئیس دولت یازدهم بار دیگر به موضوع حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: یکی از وعده های من به مردم ایران شهروند حقوق شهروندی است. منشور حقوق شهروندی یعنی چه؟

برخی تحمل شنیدن بعضی از اصول قانون اساسی را ندارند

وی با بیان این که منشور حقوق شهروندی قانون اساسی نیست اما این منشور راه را برای اجرایی کردن قانون اساسی تسهیل می کند، گفت: منشور حقوق شهروندی قانون موضوعه کشور نیست اما تضادی هم با قوانین موضوعه کشور ندارد. منشور حقوق شهروندی در اجرای اصل 113، 134 و 121 قانون اساسی است.

رئیس جمهوری افزود: قانون اساسی در اصل 113 به رییس جمهوری دستور می دهد که او مسئول اجرای قانون اساسی باشد؛ چرا این وظیفه به دوش رییس جمهوری آمده است؟ به دلیل این که تنها فردی که در کشور با رای عموم مردم در سطح ملی انتخاب می شود، رییس جمهوری کشور است.

روحانی ادامه داد: بسیاری از افراد منتخب با رای حوزه انتخابیه خودشان انتخاب می شوند. برخی منتخبین همچون خبرگان با رای مردم استان خودشان انتخاب می شوند. برخی چون مقام رهبری غیرمستقیم با رای خبرگان انتخاب می شوند، برخی با رای نمایندگان انتخاب می شوند همچون وزرا که رای اعتماد برای فعالیت خودشان می گیرند اما فقط یک نفر است که با رای مستقیم آن هم ملی در سراسر کشور برگزیده می شود و لذا قانون اساسی این وظیفه را بر دوش رییس جمهوری گذاشته است و چقدر وظیفه سخت و سنگین قانون اساسی است.

وی اضافه کرد: بعضی ها تحمل ندارند بعضی از اصولش را الان بشنوند. فصل سوم قانون اساسی کشور که از اصل 19 تا 42 درباره حقوق ملت است. این فصل را باید پنهان کنیم! رییس جمهوری بزرگترین وظیفه ای که بر دوش دارد، مسئولیت اجرای قانون اساسی است. در اینجا باید یاد کنیم از شهید بهشتی که بار سنگینی را در مجلس خبرگان قانون اساسی برای تصویب این قانون بر دوش داشت و همواره نام، کار و جهاد او در کنار قانون اساسی جاودانه است.

تلاش دولت بر اجرای قانون؛ منشور حقوق شهروندی خط مشی دولت یازدهم است

رئیس جمهوری یادآور شد: قانون اساسی طبق اصل 121 در قسم نامه ای که برای رییس جمهوری مقرر می کند، رییس جمهوری قسم یاد می کند تا حامی حقوق ملت، در پی آزادی مردم و سایر حقوق اساسی ملت باشد. همین قانون اساسی در اصل 134 به رییس جمهوری اختیار می دهد تا با مشورت با وزیرانش برنامه و خط مشی برای دولت تعیین کند. منشور حقوق شهروندی در واقع برنامه و خط مشی دولت یازدهم است.

روحانی تاکید کرد: دولت یازدهم با رونمایی امروز منشور می خواهد عزم خود را برای اجرای حقوق شهروندی به نمایش بگذارد. حقوق شهروندی برای دولت یازدهم از آغاز فعالیتش حایز اهمیت بود. کسی نگوید پس در این سه سال چه شد؟ دولت از آغازین روز فعالیتش مقید به اجرای قانون بود. حتی لوایح بودجه ای که تقدیم مجلس شورای اسلامی می کنیم در ماه آذر است.

وی اضافه کرد: چه
یکی از وعده هایم به ملت بزرگ ایران از آغاز دولت؛ تدوین منشور حقوق شهروندی بود. به مردم وعده های دیگری هم داده بودم و بر پای همه آن وعده ها تا آخرین روز مسئولیتم خواهم ایستاد.
زمانی دولت در سال های پیشین لایحه بودجه را در آذرماه تقدیم می کرد؟ همه تلاش دولت این بوده است که در همه سال ها بودجه را به موقع ارائه دهد؛ البته جز پارسال که به خاطر برجام عقب انداختیم تا تکلیف ارقام بودجه مشخص شود. چون اگر برجام اجرایی نمی شد صادرات نفت ما یک میلیون بشکه بود و اگر اجرایی می شد خیلی بیشتر بود که الان 2 میلیون 300 هزار بشکه است .

رئیس دولت یازدهم ادامه داد: تفاوت خیلی زیاد بود و نمی توانستیم ارقام بودجه را ببندیم. به هم دلیل سال گذشته کمی تاخیر افتاد. دولت همواره مقید به قانون بوده است. تمام قوانینی که به دولت می آید و آیین نامه هایی که دولت تصویب می کند وقتی در هیات تطبیق، تطبیق داده می شود، اختلاف بین ما و آنها و مواردی که آنها ایراد جزیی پیدا می کنند، حدود یک درصد است. در دولت قبل حدود30 درصد بوده است.

روحانی خاطرنشان کرد: تلاش دولت بر این است که قانون را اجرا و عمل کند. در تمام مراحل، اجرای قانون برای دولت اصل بوده است، حتی تدوین منشور حقوق شهروندی هم در 100 روز اول انجام شد و در روز صدم در سایت دولت در اختیار ملت قرار گرفت تا مردم مطالعه کنند و نظر دهند. اساتید و بزرگان نسبت به پیش نویس اولیه نظر دادند و در نهایت حقوقدان های متعدد در این زمینه کار و تلاش کردند. شخصا جلسات متعددی برای این حقوق شهروندی گذاشتم تا به صورت منقح، امروز در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس قوه مجریه توضیح داد: البته این به آن معنا نیست که حقوق شهروندی که 120 ماده دارد، بدون ایراد و اشکال است. ممکن است باز هم نظراتی باشد و این حقوق شهروندی با تکامل زمان، خود هم تکامل یابد. ممکن است سال های آینده حقوق شهروندی کامل و کامل تر شده و موادی به آن افزوده شود؛ فعلا این حقوق شهروندی است که در اختیار مردم است.

حقوق شهروندی برای دولت و زیرمجموعه های آن الزام آور است

روحانی تاکید کرد: ما به معنای دولت، قوه مجریه، رییس جمهوری، همه وزرا ومعاونین، به عنوان همه کارگزاران دستگاه اجرایی و همه کارمندان دولت در سراسر کشور، خودمان را موظف به اجرای تک تک مواد منشور حقوق شهروندی می دانیم.

وی با بیان این که ممکن است کسی بگوید این منشور برای مردم الزام آور است یا خیر؟ گفت: برای دولت الزام آور است. رییس جمهوری در چارچوب 134 قانون اساسی این منشور را به مثابه برنامه و خط مشی دولت یازدهم اعلام می کند و همه کارمندان دولت در سراسر کشور موظف به اجرای این منشور هستند.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اما درعین حال این منشور چون مقتبس از قانون اساسی و قانون موضوعه است عملا باید مورد اجرای همگان قرار گیرد و لذا ما از دو قوه دیگر هم درخواست می کنیم که دولت را در اجرای حقوق شهروندی کمک کنند. ما در کنار هم می توانیم این حقوق شهروندی را با دقت عملیاتی کنیم.

روحانی تصریح کرد: همچنین از سایر ارکان کشور و از همه نهادها درخواست می کنم اجرای حقوق شهروندی به نفع همه ما است. پایه خوبی و پایداری برای امنیت کشور است. پایه بسیار مناسبی برای انسجام و وحدت ملی است. پایه اصلی برای توسعه کشور است.

حقوق شهروندی ندای ملت ایران در برابر برخی کشورهای غربی پرادعا

وی ادامه داد: تمام اتباع این کشور در برابر این حقوق شهروندی مساوی هستند. نژاد، قوم، جنس، مذهب، دین، اعتقاد، وابستگی سیاسی و گروهی همه اینها به کنار است. این حقوق هر شهروند ایرانی است.

روحانی یادآور شد: هر شهروندی حق دارد از فلان خیابان تهران از پیاده رو آن استفاده کند، با اتومبیلش از آن عبور کند. هر فرد ایرانی لازم دید می تواند به بیمارستانی مراجعه کند؛ اگر هر فرد ایرانی فرزندش در سن دبستان است، می تواند در دبستان ثبت نام کند ، هر ایرانی می تواند از آب لوله کشی سالم استفاده کند، هر ایرانی می تواند از آنچه که متعلق به ملت ایران است ، بهره
نجات اقتصاد ایران یکی از وعده های من به ملت ایران بود و امروز در آخرین سال دولت یازدهم خوشحالم که مردم ما هم شاهد تورم تک رقمی هستند و هم شاهد رشد اقتصادی 6 ماهه اول امسال در مقایسه با 6 ماهه پارسال با رشد 7.4 هستند.
و استفاده ببرد تفاوتی نیست.

وی اضافه کرد: در راه رفتن پیاده رو خیابان تفاوتی نیست که دینش چیست و از چه نژاد است و اعتقادتش چگونه است و به کدام حزب و جناح وابسته است که از این جناح بود فقط از راست پیاده رو برود و اگر از آن جناح بود از چپ پیاده رو برود. اینها حقوق شهروندی است.

روحانی تاکید کرد: همه امکانات شهر، کشور و همه حقوق مساوی طبق قانون اساسی و قوانین موضوعه برای همه یکسان است. این حقوق شهروندی ایجاد وحدت می کند. این حقوق شهروندی انسجام ما را بیشتر می کند. این حقوق شهروندی طنین ندایی است از ملت ایران در برابر برخی کشورهای غربی پرادعا که فکر می کنند در حقوق بشر و شهروندی از ملت های جهان سوم پیشی گرفته اند.

رییس جمهوری اضافه کرد: این حقوق شهروندی به دنیا اعلام می کند جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد که از تمام ویژگی های حقوقی نوین دنیای امروز در چارچوب فرهنگ اسلامی ایرانی اش به خوبی استفاده کند.

وی گفت: این نیست که حقوق شهروندی مال کشورهای اروپایی و این و آن و کشورهای به اصطلاح صنعتی باشد. حقوق شهروندی قبل از هرکس از آن این ملت بزرگ است. برای اجرای حقوق شهروندی اولین استمداد من از تمام کارمندان دولت است که باید آن را اجرا کنند و بعد از تمام اساتید، از همه فرهیختگان، نویسندگان، دانشجویان، جوانان، مردم، بانوان، سمن ها ،احزاب، گروه ها، رسانه ها، روزنامه ها، فضای حقیقی، فضای مجازی حقوق شهروندی اول دانستنی است و همه باید بدانند حقوقشان چیست؟

روحانی ادامه داد: مدارس، دانشگاه ها، مطبوعات، نویسندگان، فرهیختگان، شعرا، هنرمندان در فیلم ها، تتاترها، شعرها؛ حقوق شهروندی دانستنی است؛ همه باید بدانیم یعنی چی؟

رییس جمهوری گفت: می گویند حقوق گرفتنی است؟ بله درست است. ولی اول دانستی است. بعد خواستنی است. همه باید بخواهیم. باید هر رییس جمهوری، باید هر وزیری، باید هر مسوولی در این کشور بداند یکی از مطالبات مهم مردم ایران حقوق شهروندی است.

روحانی تاکید کرد: وقتی که دانستنی و خواستنی شد، اجرایی و عملیاتی هم خواهد شد. اگر همه بخواهیم، اگر همه مطالبه کنیم، اسلام به ما گفته حقوق را اجرا کنیم و قانون اساسی هم گفته حقوق را اجرا کنید . پس چقدر زیبا است. قرآن می گوید ممکن است با فردی عداوت ، دعوا و یا اختلافی داشته باشید، مبادا عداوت و دشمنی شما را وادار کند عدل و انصاف را فراموش کنید. حتی نسبت به دشمن و کسی که کینه او را به دل دارید.

وی افزود: اگر عده ای شما را از مکه و حج بازداشتند، باز هم حق ظلم، تجاوز و حق عداوت و تندی ندارید. قرآن به ما دستور قسط، عدل، احساس و نیکوکاری می دهد.

صدا و سیما و روزنامه ها کلمات امام(ره) را پخش و بیان کنند

رئیس جمهوری با اشاره به بند 6 فرمان 8 ماده ای حضرت امام راحل تصریح کرد: باید دقت و مطالعه کنیم. براساس این فرمان هیچ کسی حق ندارد به خانه،‌ مغازه و محل کار شخصی بدون اذن صاحب آن وارد شود و یا کسی را جلب کند و یا به نام کشف جرم و ارتکاب گناه تعقیب و مراقبت کند و یا نسبت به فردی اهانت کرده و اعمال غیراسلامی و انسانی مرتکب شود و یا به تلفن و نوار ضبط صوت دیگری به نام کشف جرم و یا کشف مرکز گناه گوش کند.

روحانی ادامه داد: یا برای کشف گناه و هر چند گناه بزرگ باشد، شنود بگذارد و یا دنبال اسرار مردم باشد و تجسس از گناهان غیر نماید؛ یا اسراری که از غیر به او رسیده ولو برای یک نفر فاش کند. تمام اینها جرم و گناه است و برخی آنها چون اشاعه فحشا می باشد از گناهان بزرگ است و مرتکبین هریک از امور فوق مجرم و مستحق تعزیر شرعی هستند و برخی آنها موجب حد شرعی است.
وی ابراز امیدواری کرد: گاهی صدا و سیما ، روزنامه ها کلمات امام را پخش و بیان کنند.

رییس دولت یازدهم با بیان این که ما پیرو این امام(ره) هستیم، تصریح کرد: راه انقلاب اسلامی ، راه امام و راه رهبر معظم انقلاب و راه عدالت است و راه اخلاق، رفتار و سیره پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) است.

روحانی در ادامه سخنان خود بیانیه منشور حقوق شهروندی را قرائت کرد.
 
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی+همایش حقوق ملت+حقوق شهروندی+خودرو مشترک ایران و فرانسه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۸:۱۴
اوضاع ما که خرابه!
آقای ریس جمهور لطفا یک نظر سنجی کنید تا برای ما هم ثابت بشه. (4072736) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۱۷:۲۰
در خوشبینانه ترین حالت این بابا این سری 5 میلیون رای داره (4072887) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۶:۵۳:۰۵
دوست عزیز، ما به حزب رأی میدیم، نه به شخص.... (4073237) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۸:۵۳:۰۰
وحید جان !
در خوشبینانه ترین حالت شما که به حزب رای میدید ، 5 میلیون نفرید .
خوبه ؟
راضی شدی ؟ (4073395) (alef-3)
 
کارمند حسابداری بیمارستان دولتی تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۹:۱۱
حسن آقا !
چرخ اقتصاد به حرکت درآمده که به پرسنل بیمارستان های دولتی سراسر کشور 8 ماه است کارانه و 3 ماه است اضافه کار ندادی ؟! (4072969) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۵۶:۴۹
وقتی می بینم پرسنل بیمارستانها انقدر حرف از کارانه می زنند.دلم برای خودم می سوزه که کارمند دولتم و اصلا کارانه واسمون تعریف نشده.اصلا بیمارستانی ها انگار خونشون 10 برابر ما قرمزه. (4073157) (alef-13)
 
اسدمظفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۳:۰۹:۴۴
قصد شوخی ندارم .خودم یک معلم هستم این کارانه که میگن چیه.خداییش برام سواله.راستی به فرهنگیان هم باید بدن؟ (4073787) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۵۰:۳۹
به اذعان تمام دولتمردان آمریکایی ، طراحی برای پیشران هسته ای نقض برجام نیست .
مگه روحانی نمیگه برجام توسط آمریکایی ها نقض شده ؟
نقض رو با نقض جواب میدن
روحانی باید بگه غنی سازی 90 %ی آغاز شود .
جوابِ ، های ؛ هویه
جوابِ ، های ؛ وای نیست ! (4073036) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۰۱:۲۲
روحانی امروز برام پیامک داده که :
بیائید با حقوق خود بیشتر آشنا شویم و قدرتمندانه آن را پاس بداریم !
حسن روحانی رئیس جمهور


روحانی توی این 4 ماه آخر یادش افتاده که حقوق مردم رو بهشون گوشزد کنه !
آقای روحانی شما سوگند خوردی که پاسدار حقوق ملت باشی
محصورین هم جزئی از ملت هستند حسن آقا (4073050) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۳:۰۳:۲۵
من که رعیتم نه شهروند (4073770) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۸:۲۰
شعار ۱۰۰، عمل صفر! اگر نور چشمی نداریم، پس تخلفات برادر و ..
.چرا رسیدگی نمی شود؟! (4072737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۴۶:۵۱
بله
در قانون نورچشمی نداریم ولی شما نور چشمی دارید (4072941) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۰:۰۸:۲۳
در قانون بله نورچشمی نداریم ولی در عمل تا دلتون بخواد اونی که زیاده نورچشمی.. (4073479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۱:۴۷
شعار 20 عمل 100- (4072973) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۷:۰۳:۵۵
عزیز اون 100 که نوشتی همون وعده بهبود 100 روزه اقتصاد است که هنوز بعد از 1000 روز عملی نشد ، بعد از هزار روز هنوز شعار است (4073253) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۹:۳۷
بزرگترین حق شهروندی مردم این است که به خاطر خسارت محض برجام و انبوه وعده هایتان، عذر خواهی کنید! (4072738) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۴۳:۴۶
بزرگترین حق شهروندی محاکمه مسئولان دولت قبل که باعث این فشارها روی مردم شدند (4072932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۴۵:۰۵
درود بر روحانی که من به رای خودم افتخار میکنم.
الف لطفا سیانت خبری خود رو ادا کن و اینقدر جانبدارانه نظرات رو نشر نده. (4072936) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۵۸:۳۳
حتما شما پزشک و یا کارمند بخش درمانی.چون روحانی فقط واسه شما خوب خدمت کرد.حقوقتون 4برابر شد و کلی کارانه و غیره هم اضافه شد.خوش به حالت (4073158) (alef-13)
 
وحید
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۶:۴۳:۴۶
بزرگترین حق شهروندی انرژی اتمیه، ولی آسایش و رفاه اقتصاد زندگی خوب نیست نه؟؟!!! حق مسلم مردم انرژی اتمی بود، حقشون نحریم بانک مرکزی و نفت و هزار تا تحریم دیگه هم بود؟؟!!! (4073226) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۱:۴۹:۵۳
مغالطه و دیگر هیچ! (4073984) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۸:۳۴:۴۵
شما که اوستایید بفرمایید در کدام قسمت برجام ما متضرر تر از سال 92 شدیم (4073372) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۰:۴۷
حق شهروندان در قانون اساسی امده، لطفا برای رای جمع کردن، وعده های خارج قانون اساسی ندهید. (4072740) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۲:۱۷
نه چرخ اقتصاد چرخید، نه چرخ هسته ای. فقط کمر عده ای ساده لوح در شب توافق چرخید! (4072741) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۳:۲۹
در قانون نور چشمی نداریم( به جز ذخایر نظام از تیم اعتدال) (4072745) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۲۶:۲۹
به ذخایر نظام آقای حسین فریدون را هم اضافه کنید.
واقعاً اگر نورچشمی نداریم چرا آقای فریدون محاکمه نمی شود ؟
چرا گیرندگان حقوقهای نجومی به دادگاه معرفی نشدند؟
و......... (4072907) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۴:۱۸
رونمایی از منشور حقوق شهروندی ، ۴ ماه پایانی دولت!!! (4072746) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۴:۳۱
گفته بودند توافق کردیم تا سایه تحریم‌ها از اقتصاد و معیشت خانواده‌ها برود. بنابراین اکنون اگر غیر از این باشد پایبند بودن کشورمان به تعهداتش یک باج‌دهی علنی و بی‌ثمر به دشمنان است. (4072747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۴:۴۲
بی‌تدبیری‌های دولت بار دیگر در جریان عقد قرارداد برای احداث نیروگاه در کشور اندونزی نمایان شد! ما توان احداث نیروگاه‌های برق در کشورهای دیگر را داریم چرا برای ساخت نیروگاه در کشورمان با ترکیه قرارداد امضاء کردیم؟ (4072749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۴:۵۹
چرا دولت همچنان خوش‌باوری را پیشه خود ساخته است؟ درخواست آقای ظریف از خانم موگرینی برای رسیدگی به بدعهدی آمریکا در کمیسیون مشترک برجام تنها به ادامه بدعهدی غرب ختم می‌شود. این نامه‌نگاری‌ها تنها از دست دادن فرصت‌ها به نفع آمریکا و همپیمانان اروپایی‌اش است. (4072750) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۵:۱۶
اگر اعلام آمارهای دولتی همین‌گونه ادامه داشته باشد، احتمالاً تا پایان عمر دولت، رشد اقتصادی ایران از چین و آمریکا پیشی خواهد گرفت و تورم هم به صفر می‌رسد! (4072751) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۵:۱۶
امان از مشاوران تندرو! (4072752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۵:۵۷
آقای روحانی شما گفتید که تمام تحریم‌ها لغو شده است به جز تحریم‌های مالی بانکی در حالی که حتی تحریم‌های جدیدی هم به تصویب رسیده بود! با مردم صادق باشید. (4072758) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۶:۱۰
برجام باید به کتابی آموزنده برای آیندگان تدوین و چاپ شود تا مشخص باشد که چگونه عزت و افتخارات ملی ما با وعده‌های نسیه معامله شد و مشخص شود فراموش کردن عنصر خودباوری وابستگی به دشمنان را به دنبال خواهد داشت. خواندن این کتاب در آینده‌ هم روحیه انقلابی را افزایش خواهد داد و دست دشمنان را رو خواهد کرد. (4072760) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۶:۳۴
آقای روحانی باور بفرمایید که برخی از مردم در ماه حتی توان خرید گوشت و مرغ را هم ندارند آنگاه تمام تبلیغات دولت و حامیانش به قرارداد با بوئینگ معطوف شده است! لطفا به وضع بد جامعه رسیدگی کنید نه خرید هواپیمایی که اگر مشمول دیگر بدعهدی‌های غربی‌ها نشود فقط قشر مرفه می‌توانند از آن بهره‌مند باشند. چرا هر چه خدمات دولت ارائه می‌کند سرش به مرفهین وصل می‌شود؟! (4072763) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۷:۵۰
پیگیری اختلاس ۸ هزار میلیاردی ، حقوق های نجومی و ... جز حقوق شهروندی نیست؟! فقط لغو کنسرت و .. حق شهروندی است.؟ (4072765) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۸:۰۵
معاون اول رئیس‌جمهور مرتب عنوان می‌کند با کمبود منابع مالی مواجه هستیم. عرض می‌کنیم مردم این توجیهات را نمی‌پذیرند. چرا از اختلاس‌ها پیشگیری نکردند و چرا به جای برخورد با مدیران دریافت‌کننده حقوق‌های نجومی و پرونده آن را هم بستند. (4072766) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۸:۴۶
تولیدکننده لباس در بازار هستم. در حالی که دولت مبلغ مالیات ما را یازده برابر کرده هر سال از تعداد سفارش‌های تولید ما کم می‌شود دلیل آن این است که مرز ترکیه به کشور باز شده و محصولات این کشور با قیمت پایین‌تر بازار ایران را پر کرده است. مایه شرمساری دولت و آقای رئیس‌جمهور باید این واقعیت ها باشد نه لغو سخنرانی فلان نماینده مجلس در شهر مشهد. (4072768) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۳۸:۳۶
این سوال رو از خودت پرسیدی چرا محصولات ترکیه با کیفیت چند برابر بهتر به قول تو از محصولات بی کیفیت داخلی کمتره؟
تاوان شما ها رو که ملت نباید بدن
رانت و تبعیض عادت شده تو این کشور (4072929) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۹:۴۰
۲ سال اول به تبیین پیام انتخابات ۹۲ گذشت، ۱/۵ سال به تعریف از برجام، ۶ ماه باقی مانده هم کاسبی با حقوق شهروندی و ازادی و...! (4072769) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۳۲:۵۶
بعض اینه که هشت سال به شعار های تو خالی منجر به تحریمها سپری شد وعاقبتش نابودی اقتصاد وانزوای سیاسی که تنها دوستانمان ونزوئلا وجیبوتی بودند ! (4073118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۱:۴۴
ترسو، بزدل، نفهم ، و افراطی و حواله دادن به جهنم تفکر نیمی از مردم که به شما رای نداده اند، در راستای تکریم حقوق شهروندی بود؟ (4072770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۳۰:۳۳
همه ایناهنوز در زشتی معنا به پای خس وخاشاک نمی رسه ! (4073113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۲:۴۵
باز هم رپرتاژ اگهی برای برجام! از اقای رفسنجانی چه خبر؟؛ نظری درباره نقض برجام ندارن؟! (4072771) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۵:۱۲
هنوز در همان حال و هوای مناظرات انتخاباتی است، باید پاسخ گو باشی جناب ، نه این که ژست اپوزسیون و منتقد وضع موجود بگیری! (4072772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۸:۵۱
جناب رییس جمهور کاشکی سری هم به نمادهای متوقف بورسی مثل سایپا وبانک صادرات میزدین.کاشکی از معاملات کد به کدی و شاخص سازیهای قلابی خبرداشتین.ما میدونیم اقتصاد کشور دچار بیماری بدخیم سرطانی هست و دولت اقدامات خوبی هم در جهت بهبود برداشته اما کمی بیشتر به فکر مردم باشین. (4072780) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۹:۱۶
خودرو ایرانی فرانسوی .....بعد سی سال باز هم پژو فقط امیدوارم مثلل پژو ۴۰۵ محصول از رده خارج شده نباشد (4072781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۱۹:۴۱
دولت آذر 92 حقوق شهروندی رو تدوین و منتشر کرد و آذر 95 براش جشن رونمایی گرفت!

یه جشن سه سال (بیش از 1000 روز) طول کشید؟ توقع داشتید مشکلات رو 100 روزه حل کنه؟ 😐 (4072782) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۲۸:۴۶
منشور شهروندی بوده نه انشای کلاس سوم ابتدایی !! (4073110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۱:۵۸
( روحانی :برخی تحمل اجرای قانون را ندارند). بله! و مجرم اقتصادی و امنیتی را با فیلم وداع درهیبت قهرمان بدرقه می کنند. ایضا وقتی در انتخابات شکست می خورن، بر خلاف قانون اساسی و حقوق شهروندان، عابر بانک اتش میز نند! (4072788) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۳:۴۹
تمام ۴ سال روحانی به کنایه و طعنه گذشت. برخی ...عده ای .. (4072792) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۴:۵۸
خداروشکر کاملا احساس خوشبختی میکنم!!
همه چی رو به راهه هم چرخ سانتریفوژهایir8میچرخه هم اقتصاد کشور نجات پیدا کرده.!هم مسیولین کشور با مردمشون صادق هستند!
دیگه چی میخواییم منو اینهمه خوشبختی !!! (4072795) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۲۸:۵۵
درود بر روحانی چشم حسود کور بشه (4072800) (alef-3)
 
France
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۹:۲۴:۲۸
برو اسفند دود کن سریع. (4073426) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۳۰:۰۶
نزدیک انتخابات شد در باغ سبز را دوباره باز کردند و یک عده بیکار دنبال این حرف ها از ان رشد اقتصادی گرفته تا دلار 4000 تومانی و بیکاری 50 درصدی و فقیر شدن بیشتر مردم هم کمی سخن بگو (4072804) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۳۲:۳۸
نطق انتخاباتی اقای روحانی کاملا به نفع رقبای ایشان بود!
جناب رییس جمهور ملت کارنامه شمارا در این چهارسال دیده اند که نتیجه ان مردودی است (4072806) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۲:۵۲:۳۹
حسن جون دوستت داريم (4072844) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۳:۱۷
حسن دوستت نداریم (4073080) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۰:۵۶
چرخ اقتصاد با رشد بیکاری به میزان 13 % به حرکت افتاده !!! (4072855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۴:۲۴
حتی برادرتان ؟!! (4072861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۷:۳۴
برادران روساي تمام قوا مصونيت دارند.چه مجريه چه قضاييه چه... (4072997) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۴:۵۲
رشد اقتصادی 7/4 وتورم تک رقمی ما که تعجب کردیم شما چطور؟ (4072863) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۵۶:۳۲
بعضی ها همان معجزه هزاره سوم را می خاهند که تورم 35 درصدی بر ما تحمیا
شد برخی نم فهمندتورم تک رقمی شده یعنی چه؟!!می پرسند چی ارزان شده
کسی نگفته چیزی ارزان شده گفته اند فقط حدود 9درصد گران شده (4080855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۷:۴۱
یکی از وعده هات موضوع رفع حصر بود . کو ؟
من بخاطر همین بهت رای دادم (4072868) (alef-13)
 
رضوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۸:۱۸
روحانی -3- از 100 (4072870) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۰۹:۴۱
دوباره نزدیک انتخابات شد و خوشگل صحبت کردن ها شروع شد (4072873) (alef-13)
 
گل مراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۱۰:۵۱
باشه دوباره بهت رای میدیم ! (4072875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۱۷:۰۲
من به روحانی رای میدهم.نمیفهمم مردم چه انتظاری داشتند؟انتظار داشتند همه چیز ارزان بشه؟حقوقها دو برابر بشه؟دلار بشه 1000 تومن؟غنی سازی بشه 90 درصد؟
روحانی خیرالموجودینه.هر کدام از مدعیان سال 92 رئیس جمهور شده بود وضع بدتر از این بود.با این تفاوت که صدا و سیما وضعیت را گل و بلبل نشان میداد. (4072886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۳:۲۷:۳۴
مخالفان روحاني و طرز تفكرش فقط حرف زدن بلدند ولي يادشان رفت دلار چهار هزار توماني و نبود دارو و فروش نفت زير يك ميليون و بابك زنجانيها و خاوريها و معون رييس جمهور و........ وچه زود همديگر را در زمان رياست جمهوري بزرگان شما خواهيم ديد كه چند مرده حلاجند البته اگر بدبختي و بيچارگي مردم عادي براي امثال شما پشيزي ارز ش داشته باشد ! (4072911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۰۹:۳۸
جناب روحانی هر جا میکروفون می بینید شروع می کنید به تکرار سخنانی که همه ی مردم دیگر از حفظ شده اند. خودتان را بیشتر از این خسته نکنید حرف بدون عمل خریدار ندارد. (4072971) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۱۷:۰۷
حقوق شهروندی یکی از بدیهی ترین حقوقی است که کلیه ایرانیان باید داشته باشند و تا الان در سایه شعار مغفول مانده بود .احسنت به آقای روحانی که اقدام نمودند. (4072980) (alef-3)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۲۵:۱۸
جناب آقای روحانی هیچکس نباید حاشیه امن داشته باشد؟؟؟ مدیران نجومی چطور ؟؟؟ پزشکان نجومی چطور؟؟؟ صرافان حامی نجومی ها چطور؟؟؟ کسانی که ۸۰۰۰ میلیارد از صندوق فرهنگیان هپولی کردند چطور؟؟؟؟
جناب آقای روحانی آیا می شود به دنبال حکومت عدل محمدی و علوی علیهما الصلوات و السلام بود و برای مدیران حقوق ۲۰ میلیونی تصویب کرد و برای کارگر حقوق ۹۰۰ هزار تومانی و برای کارمند و فرهنگی و باز نشسته حقوق یک تا دو میلیون تومان؟؟؟!!! برای مدیران وام های ۳۰۰ میلیونی پرداخت کرد و برای بازنشستگان با قرعه وام ۳ میلیونی؟؟!!!! حقوق شهروند شما که در همان ۱۰۰ روز اول تهیه و تصویب شد چطور جلو حقوق های نجومی را نگرفت؟؟!!!
جناب آقای روحانی، یکی از بزرگترین کارخانجات تولیدی که معرف حضور ملت است، با یارانه های مردم به حرکت درآمد دو شرکت خودروسازی است که کیفیت صفر، قیمت گران، پشتیبانی نارسا، وضعیت بقیه بنگاه های تولیدی بدتر از این دوشرکت یا تولید با نصف یا یک سوم ظرفیت یا ورشکسته و تعطیل و بیکارشدن کارگران، کجاست رشد ۷/۴ درصد؟؟؟!!!! افزایش فروش نفت هم که دلارهایش در بانک های بزرگ امریکایی جا خوش می کنند و باز نمی گردد.
جناب آقای روحانی قیمت دلار طی همین دوماه اخیر ۱۱٪درصد افزایش یافته ، و طی چند روز اخیر لوازم خانگی افزایش قیمت پیدا کرده و زمزمه افزایش قیمت خودرو هم شنیده می شود برخی مواد غذایی هم گران شده هنوز سال ۹۶ نیامده باد گرانی وزیدن گرفته، با این وصف لطفا آدرس بدهید تا مردم بدانند این تورم تک رقمی را در کدام بازار و فروشگاه میشود پیدا کرد، که بروند از آنجا خرید کنند.
جناب آقای روحانی ، اما در مورد بلند پروازی شما که تنها کسی هستید که رای مستقیم از مردم گرفته اید و فرموده اید حتی رهبری این ویژگی را ندارد، به عرض شما باید برسانم، که رهبری قبل از اینکه رای مردم را داشته باشد، عشق و ایمان مردم را دارد رهبری نه در پی رهبری بودند، نه ستاد و تبلیغاتی برای رهبر شدن به راه انداختند و اصولا مقایسه رهبری در ایران که در قالب ولایت فقیه است با هیچ نوع از رهبری ها در جهان قابل قیاس نیست تا چه رسد به ریاست جمهوری، در یک کلمه ، مردم ، رای که سهل است حاضرند جان و هستی خود و فرزندانشان را قربانی ایده ها و اراده الهی و قرآنی رهبری کنند، اما رییس جمهور به رای مردم بسته است آن هم تا مطالبات مردم و رهبری را اجرا کند ، مردم گوش به فرمانند که ببیند رهبری چه می گوید، اما رییس جمهور باید گوش به فرمان باشد ببیند رهبری و مردم چه می گویند. (4072990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۴:۳۱:۰۲
والا موندم بخندم یا گریه کنم
شما به فسادهای دولتت رسیدگی کن حقوق شهروندی پیشکش (4073004) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۰۶:۰۸
دوران گفتار درمانی به سر آمده مردم عمل می خواهند (4073061) (alef-13)
 
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۳:۰۷
این منشور حقوق شهروندی کار خوبیه ولی ضمانت اجراییش کجا هست اون 4 وزیر دولت قبل که بابابک زنجانی همکاری کردند کی هستند و چرا محاکمه نمیشن....خاوری با این حجم اختلاس خودش به تنهایی از کشور خارج شد و حتی اتهاماتی که به برادران رییس جمهور و رییس قوه قضاییه زده میشه به کجا رسید .....همه در برابر قانون یکی هستند!!!!! (4073079) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۱۶:۲۷
مشکل این است که قانون ارزشی ندارد. بی قانونی و قانون گریزی بزرگترین مفسده در هر جامعه ای است. که در ایران به اوج خود رسیده است. (4073089) (alef-13)
 
و
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۲۱:۳۹
"در قانون نورچشمی نداریم"؟
شما گفتی و ملت هم باور کرد
پس بقول نوبخت شما هر چه خورده اند قانونی بوده !یعنی این که آن خورده های خود را بظاهر بصورت قانونی در آورده بودند کافی بوده و مردم نباید ناراحت و منتفر بشوند؟
چه حرفایی!
البته متاسفانه مردم ساده ای هستند برای همین است که امثال شما می توانید با وجود همه اشتباهاتی که می زیند باز تو جامعه خودتان را عرضه بکیند و مطرح شده و به مقصود خود برسید متاسفانه.

ولی اکثریت مردم همیشه هوشیارند هرچند که حجب و حیا بخرج می دهند و شما هم از این محجبویت شان سوء استفاده می کنید ولی بلاخره سر موقع این ملت هم تلافی می کنند (4073093) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۲۶:۰۶
جناب آقای رییس جمهور شما رو به خدا ، شما رو به خون شهیدان و شما رو به روح مادرتون قسم دست بردارید از دست این ملت و سال آینده کاندیدا نشید این حرف حداقل نیمی از مردم ایرانه . (4073103) (alef-13)
 
نور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۸:۲۳:۳۵
شما ازطرف خودت صحبت کن. (4073355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۰:۰۲:۱۱
شما زبان نیمی از مردم نشوید لطفا (4073469) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۱۵:۳۸:۵۴
رییس جمهور بعضا در قامت اپوزوسیون نظام سخن می گوید.توجه به حقوق شهروندی وظیفه حاکمیت است اما در مواردی عبارات و لحن ایشان در حد کاندیدای جناح اپوزوسیون و یا حداقل منتقد نظام بود. اینگونه رفتار کردن برای جمع آوری رای هم شایسته نیست. (4073127) (alef-13)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۹ ۲۲:۰۱:۵۶
این منشور گامی در جهت پاسداشت کرامت انسانی است . (4073668) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۰:۵۹:۴۴
کدام اقتصاد و کدام چرخ نه اقتصادی مانده و نه چرخی (4074355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۹:۲۱:۴۴
جرايم رانندگي صحت و سقم انرا چگونه ميتوان تشخيص داد جريمه بخاطر سرعت تا ٣٠ كيلومتر؟ (4075018) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.