توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505256
سبحانی‌نیا: زدوبندهای سیاسی در مجلس همیشگی است
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
نماینده ادوار پیشین مجلس گفت: نمایندگان موافق و مخالف برای جلب رای اعتماد نقش کلیدی دارند، اگر موافق‎ها ناطق خوبی باشند و خود وزیر پیشنهادی بتواند با قدرت از برنامه هایش دفاع کند، بدون شک رای اعتماد را از نمایندگان دریافت می کند.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا با بیان اینکه دولت دوازدهم با پشتوانه رای بالای مجلس آغاز به کار کرد گفت: در دولت دوازدهم برخی از وزرا از دولت قبل بودند، پس سوابق کاری آنها برای همه روشن بود. برخی دیگر هم که جدید معرفی شده بودند، در مجموع بررسی‎های مجلس توانمندی آنها برای همه محرز شد. این روند باعث شد کابینه رای خوبی از خانه ملت دریافت کند. می توان ادعا کرد تا کنون چنین میانگین رای بالایی در مجلس به وزرا داده نشد.

او ادامه داد: مشارکت نمایندگان در این دوره بی سابقه بود؛ معمولا در گذشته چنین حضور حداکثری را تجربه نکرده بودیم. این حضور مثال زدنی از طرفی باعث می شود دولت با پشتوانه بیشتری شروع به کار کند؛ اما از طرفی انتظارات نیز افزایش می یابد.

سبحانی‎نیا با بیان اینکه لابی های مختلفی همیشه در مجلس انجام می‌شود، گفت: معمولا در زمان بررسی کابینه ها تیم هایی را خود وزرا آماده می کنند تا برای حضور در مجلس و در حاشیه جلسات فراکسیون ها؛ دیدارهایی را ترتیب دهند. مذاکرات آنها باعث مشارکت حداکثری نمایندگان در بررسی صلاحیت کابینه شده و از ریزش رای جلوگیری می کند. انتظار می رفت فراکسیون امید و فراکسیون های اعتدالی که حامی دولت هستند، از وزیر نیرو حمایت کامل داشته باشند.

به اعتقاد وی حمایت نکردن فراکسیون ها از بیطرف یکی از دلایل رای نیاوردن وزیر نیرو بود.

او گفت: متاسفانه در مجلس زد و بندهای سیاسی باعث می شود در چنین مواقعی شاهد اتفاق های خوبی نباشیم. برخی وزرا که حسیاست سیاسی نداشتند، فارق از جناح بندی ها، رای بالایی از طرف نمایندگان گرفتند. برای مثال امیر حاتمی در وزارت دفاع. برای رای به وزرا باید تخصص از هر چیزی مهم تر است.

سبحانی نیا در پایان تاکید کرد: تحرکات و ضد و بندهای سیاسی در مجلس همیشگی است، اما اینطور هم نیست که انقدر این جناح بندی ها تند باشد که همگی توافق کنند به یک وزیر رای اعتماد ندهند! این را هم در نظر بگیریم که آقای بیطرف شاید نگاهش به اصلاح طلب ها نزدیک‎تر باشد، اما او عقاید تند سیاسی ندارد و بیشتر یک متخصص است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۰۸:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۵:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۲۰:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۲:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : کابینه روحانی+رای اعتماد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.