نظر منتشر شده
۹۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385151
آیت الله علم الهدی وپرسشی بی پاسخ
عماد فاضل زاده، ۵ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
لغو کنسرت‌ها در استان خراسان رضوی، چند هفته‌ای است که به یکی از پربحث ترین موضوعات تبدیل شده است. در یک طرف مخالفان برگزاری کنسرت معتقدند در استان خراسان رضوی، به دلیل هم جواری با مرقد امام رضا علیه السلام، خلاف شئونات و اخلاق اسلامی است و در طرف دیگر، منتقدان به لغو کنسرت‌ها نیز می گویند اگر یک کنسرت اشکال شرعی دارد، در هیچ جا مجاز نیست و نباید اجرا شود و اگر اشکال شرعی ندارد برای همه شهرها قابل اجرا است.

کشمکش‌ها بین دو طرف ماجرا وجود داشت تا اینکه آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های قبل از نماز جمعه ۲۲ مرداد با اشاره به حفظ قداست در تمام شهرهای مذهبی دنیا مانند واتیکان اظهار داشت در شهر امام رضا (ع) نمی‌شود کنسرت برگزار کرد و دیگر نباید سر این موضوع با مردم یا برخی مسئولان کوته‌فکر چانه‌زنی کرد. شما اگر کنسرت می‌خواهی جای دیگری زندگی کن، چرا باید یک شهر زیارتی را انتخاب کنید؟

ایشان همچنین تاکید داشتند که در یک جلسه تکیف شهر مشخص می‌کنند و نمی‌گذارند «برنامه عیاشی» در شهر آزاد باشد. امام جمعه مشهد یک روز بعد نیز در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی حواشی اخلاقی وامنیتی کنسرت را دغدغه خود دانست و اظهار داشت «موسیقی به ما ارتباط ندارد چون در آن تخصص نداریم اما حرف ما، حواشی امنیتی آن است.»

چند روز بعد از این دیدار نیز وزیر فرهنگ و ارشاد با حضور در مشهد، با تاکید بر احترام به نظر آیت الله علم الهدی، از عدم اجرای هرگونه کنسرت در مشهد خبر داد.

فارغ از بحث‌های حفظ حرمت و احترام مرقد امام رضا علیه السلام، موضوعی که این چند هفته مغفول مانده، قانون پذیری و قانون گریزی است. چه آنجایی که افرادی به اصطلاح «خودجوش» در برخی از شهرستان‌های استان خراسان، مانع از برگزاری کنسرت می‌شدند و چه آنجایی که امام جمعه مشهد، با عدم اجازه برگزاری یک رویداد قانونی، یک تنه در برابر آماج انتقادات و حملات می‌ایستد.

مشکل از آنجایی شروع می‌شود که طرح موضوع لغو مجوز برای کنسرت‌ها، به مثابه یک حکم حکومتی از طرف امام جمعه مشهد مطرح می‌شود، حال آنکه ساختار حکومتی ایران بگونه ای نیست که بتوانیم بگوییم خراسان رضوی دارای خود مختاری است و قوانین خاصی بر آنجا حکومت می‌کند.

حال سوالی که از آیت الله علم الهدی پیش می‌آید این است آیا پسندیده نبود که موضوع عدم برگزاری کنسرت در مشهد، به صورت قانونی در شورای فرهنگ عمومی استان و یا دیگر مراکز تصمیم گیری و قانون گذاری شهر و استان تصویب می‌شد؛ حال آنکه برخی از مراکز حکومتی شهر و استان از موضع گیری‌هایتان حمایت کردند، شما می‌توانستید مواضع خود را به صورت قانونی به رأی می‌گذاشتید تا اینکه تریبون نماز جمعه را محل قانون گذاری برای خود قرار دهید.

جالب آنکه این اقدام فرا قانونی امام جمعه مشهد در کمتر از ۳ روز، به دیگر شهرهای ایران سرایت کرده و امام جمعه شیراز نیز خواستار لغو کنسرت‌ها در شیراز شده است. ایشان در نماز جمعه ۲۹ مرداد اظهار داشت «از آقاي وزير ارشاد سئوال مي‌كنم كه اگر برگزاري كنسرت حلال است و جايز و بي‌ضرر، چرا خدمت امام رضا (ع) برگزار نمي‌شود؟ اگر حرام است و ضرر دارد، پس براي همه مسلمانان مضر است و حرام. حرام را توسعه ندهيد و گناه را تشويق نكنيد.»

حال باید دید که آیا این احکام حکومتی برخی ائمه جمعه، قرار است تا کجا تسری پیدا کند؟ تعارفات سیاسی تا کجا می‌تواند بر قانون ارجحیت داشته باشد؟ آیا این گونه واکنش دولت به اقدام فراقانونی امام جمعه مشهد، مدلی برای دیگر ائمه جمعه کشور و یا ارگان‌های دیگر خواهد شد؟
۱۳۹۵/۰۶/۲۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۵:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۰۹:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۰۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۵:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۳:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ۱۸:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ۰۷:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۷ ۰۱:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۱۷:۲۷
 
 
کلمات کلیدی : علم الهدی+کنسرت+مشهد+روحانی+جنتی
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۱۹:۴۰
اصل مطلب اشتباه است یعنی چه کنسرت برابر لاابالی گری؟ (3903845) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۲:۱۵
با احترامی که برای ایشان قائل هستم با حرف هایی که زدند و ویدیو ایشان که جالب نبود (3903852) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۵:۲۳
احتمالا فیلم اتوبوس ساخته یدالله صمدی را دیده باشید که در آن با آمدن اتوبوس جدید به روستا اهالی آن روستا دیگر رغبتی برای سوار شدن به اتوبوس قدیمی را نداشتند . اینکه فکر کنیم با برگزاری کنسرتی در مشهد مردم از اعتقادات خود روی برگردانده اشتباه است . بنظرم باید نه در این مساله بلکه در مسائل کلان سیاسی هم حدو ومرزی برای امامان جماعت تعریف شود که خدای ناکرده با اقدامات و سخنان بعضانسنجیده خود باعث خدشه دار شدن وجهه نظامی اسلامی نشوند . (3903853) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۷:۲۹
سلام

اگر همانطور که آقای علم الهدی می فرمایند خواست اکثریت مردم مشهد عدم برگزاری کنسرت است، خوب نمایندگان مشهد در مجلس، طرح را در مجلس مطرح کنند و اگر رأی آورد، جزء قانون بشود که در مشهد کنسرت مجاز نیست.
آنگاه دیگر همه تکلیف خودشان را می دانند و نیاز نیست هر چند وقت یک بار سر این موضوع بحث شود.

این درست نیست که مجوز برگزاری داده شود و کلی آدم وقت و هزینه صرف برنامه ریزی کنسرت کنند بعد در لحظه آخر همه چیز لغو شود. (3903856) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۴۹:۴۱
اصلا اختیارات و حد مسئولیت امام جمعه چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟ (3903864) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۴:۵۳
من کنسرت رو 2 زار قبول ندارم ولی این حرف که هر کی کنسرت میخواد بره یه شهر دیگه هم 100 % اشتباه است .
طرف هم میگه هر کی کنسرت نمیخواد بره یه شهر دیگه (3903873) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۵:۲۶
حرام و حلال خداوند استانی نیست (3903874) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۵:۴۳
وجالبتر این که برگزاری این کنسرتها در زمان احمدی نژاد اشکال شرعی نداشت الان آقایان متوجه شرع شده اند !! (3903876) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۶:۲۲
کشور فدرالی اداره نمیشود (3903878) (alef-13)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۶:۲۶
همه انسانها همه انسانها ٬همه و همه انسانهای معتقد و ایمانی ٬فکر میکنند فقط فقط باورها و اعتقادات خودشون درسته و بقیه همه گمراه و نادان و فریب خورده و و و و....هستند !!!....راه حل این تفکر خطرناک هم اینه که همه به اعتقادات همدیگر بر اساس قانون قانون احترام بگذارند.....میخام شفافتر بنویسم میترسم سانسور بشم (3903879) (alef-13)
 
حمید رضا
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۷:۵۱
وزیر رو به خاطر لغو غیر قانونی کنسرت در مشهد باید برکنار کرد (3903882) (alef-13)
 
معتقد به رای ملت
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۸:۵۹:۱۸
این موضوع را در مشهد به رفراندوم بگذارید تا مشخص شود وزنه کدام طرف سنگین تر است (3903883) (alef-13)
 
کاظمی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۰۰:۰۳
حق با مردم مشهد است و لا غیر (3903886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۰۱:۰۲
ممنون از مقالتون
شاید فقط شما بتوانید تبعات و خطرات رشد بی قانونی و خودمختاری را در کشور به آقایان بفهمانید (3903887) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۰۱:۱۵
یعنی مشکل مملکت ما فقط اجرای کنسرته !!!!؟؟؟؟ (3903888) (alef-13)
 
شهروند مشهدی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۰۳:۱۷
اجرای کنسرت در مشهد حق مسلم ماست (3903891) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۱۳:۵۸
مملکت با سلیقه و نظر شخصی اداره نمیشود (3903906) (alef-13)
 
هرندی از مشهد
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۱۵:۰۷
وزیر باید بر مدار قانون حرکت کند نه اینکه تابع نظرات اشخاص مختلف باشد (3903907) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۱۹:۳۶
خدا کند این مواضع و برخوردها فقط یک درصد برای خدا و برای رضای امام رضای غریب(ع) باشد . خدا شاهد است که من خودم در منزل حتی یک سی دی یا دستگاه پخش صوت به هیچ شکلی ندارم و حتی برنامه های تلویزیون خودمان را هم با احتیاط نگاه می کنم و الآن با پنجاه سال سن به سهم خودم نگران هنجارهای اجتماعی و حفظ شئونات دینی هستم اما مسئله اصلا" موسیقی و کنسرت نیست .
جناب آقای علم الهدی , روحانی بزرگوار خدا میداند ما شما را به احترام لباستان که یادگار پیامبر اکرم(ص) است واقعا" دوست می داریم اما شما اگر یک شخص عادی بودید که نمی توانستید اینگونه حرف بزنید و در مقابل قانون بایستید . نکته مهم همین است که شما نماینده ولی فقیه هستید و باید تابع و بازگو کننده نظرات ایشان باشید نه مواضع شخصی خودتان !
بقول معروف " حفظ حرمت امامزاده با متولی آن است " اگر شما حرمت این جایگاه را حفظ نکنید چگونه از مردم می خواهید که پیرو محض این جایگاه باشند ؟ تصور کنید فردایی دیگر یک نفر در جایی دیگر مسئله ای را نمی پسندد و بدون توجه به شان قانونی آن عمل سعی در اعمال نظر خود کند ! آنگاه آیا به تبعات این کار اندیشیده اید ؟ آیا اندیشیده اید همین آدمهایی که تا امروز در چارچوب قانون نظام اسلامی در این حوزه به شکل شفاف کار می کرده اند اگر با این برخورد شما از این بدنه جدا شوند جذب کجاها خواهند شد ؟ (3903913) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۲۸:۴۴
من نه مخالف کنسرتم نه موسیقی ولی حرام اعلام کنند در کل کشور. هرکسی هم خواست بره خارج از ایران گوش بده. (3903926) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۰:۰۳
آیا این گونه واکنش دولت به اقدام فراقانونی امام جمعه مشهد، مدلی برای دیگر ائمه جمعه کشور و یا ارگان‌های دیگر خواهد شد؟
دقیقا به نظر میرسد که مدلی برای ائمه جمعه دیگر جاهای کشور هم شده چرا که امام جمعه تفت هم تقاضای اجرا نشدن کنسرت شهرام ناظری در تفت شده فقط و فقط به این دلیل که حضرت امام رضا (ع) از مسیر تفت گذر کرده اند و این خود مختاری به نظر میرسد همچنان ادامه دارد (3903929) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۲:۱۴
آقای علم الهدی باید بحث های اینچنینی و تصمیم راجع به ان را به مراجع عظام تقلید واگذار نماید (3903931) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۳:۴۹
هر کس در هر جایگاه و منصب و سمتی است باید به قانون پایبند باشد و نظرات شخصی خود را در چهارچوب قوانین پیگیری نماید (3903936) (alef-13)
 
کریمی از شاندیز
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۳۹:۴۲
متاسفانه بعضی مسئولان فراموش میکنند که فقط 1 رای دارند (3903946) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۲:۲۹
ما نباید اصراری در تحمیل نظر شخصی مان به قوانین نمائیم (3903950) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۲:۵۰
یک سئوال مهم:
با فرض قرار دادن این موضوع که: «اصل کنسرتها مشکل ندارد و حواشی آن دارای اشکالاتی است که مغایر با شرع و عرف است» (موضوعی که از سوی آیت الله علم الهدی نیز به همین صورت عنوان شده بود)، چرا برای برطرف ساختن مشکلات ناشی از حواشی کنسرتها اقدامات قانونی و اجرایی انجام نمیشود؟

چرا اقدام به حذف صورت مسئله میشود؟

به احتمال زیاد هم افراد خواهان کنسرت و هم افرادی که با حواشی آن مشکل دارند، طی اقدام فوق، به نقطه رضایتمندی از شرایط خواهند رسید.

آیا اینطور نیست؟ (3903952) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۷:۲۱
به حکم عقل و دین مراسمی که در آن ارزشهای دینی و اخلاقی رعایت نمی شود و باعث فساد و ولنگاری و نمایش فساد در جامعه می گردد نباید برگزار شود. جای،جای کشور اسلامی ایران در این رابطه تفاوتی ندارد.
با فرض درست بودن محتوای کنسرت ها،همه از حاشیه ها مطلع هستیم.چرا عوامفریبی می کنید؟ (3903960) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۸:۰۲
خدایا ما را از عاملان به قوانین قرار ده (3903962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۴۸:۳۶
باعث تاسف است که افرادی که اتفاقاًبایستی بیشتر مدافع قوانین حاکم بر کشور جمهوری اسلامی ایران باشند و با دفاع از این قوانین٬استحکام و انسجام ملت و کشور را باعث شوند با اقدامات و صحبت های خود محورانه که بعید است در آن به دلیلی که ذکر شد کوچکترین دغدغه ای از مقدسات باشد اینهمه آشوب و هرج و مرج در قسمتی از کشور ایجاد میکنند . و باز هم تاسف اینجاست که بی توجهی به این مورد مهم٬ تنها شائبه مطرح نمودن خود ؛به هر قیمتی که برای کشور تمام میشود؛ در ذهن می آید که نمونه اش در گذشته ای نه چندان دور در قالب رییس جمهور دولت نهم و دهم کاملاًتجربه شده و عواقبش تا سالها بر این مرز و بوم سایه انداخته و محو نخواهد شد . بهتر است عقلا و دلسوزان این کشور تا دیر نشده فکری جهت جلوگیری از ادامه و سرایت این خود محوری به سایر نقاط دکشور بکنند. (3903964) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۹:۵۷:۱۳
دلتون خوشه شما هم!
هر روز درباره کنسرت خبر و تحلیل بزنید.
قراردادهای جدیدنفتی،جاسوس هسته ای، وعده های سرخرمن اقتصادی،نتایج نافرجام برجام،عاقبت مدیران با فیش نجومی ،گرانی گوشت...
هر روز کنسرت، کنسرت... (3903982) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۲:۰۶
بحث احترام به اشخاص و نیز بحث اجرای قوانین را نباید در هم آمیخت (3903994) (alef-13)
 
همتی
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۴:۴۱
چرا باید من جوان برای دیدن کنسرت از شهر مشهد بلند شم برم مثلا سبزوار !؟
اصراف در صرف هزینه ها نیست ؟ (3903997) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۶:۲۴
نظراتمان را بیان کنیم ولی به دنبال تحمیل ان نباشیم (3903999) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۶:۴۶
متاسفم. (3904001) (alef-13)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۵:۳۸
. کنسرت مهم نیست ولی این بدعت خطرناک باید متوقف بشه. فردادلابد یکی میگه در استان خوزستان کسی حق نداره فلان کار رو بکنه. یا در یزد کسی حق نداره بهمان کار رو انجام بده. دولت مرکزی باید اقتدار خود را حفظ کنه وگرنه دیگر طوایف و سلایق و مذاهب هم قانون خودشونورو وضع خواهند کرد (3904086) (alef-13)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۶:۴۸
سایت محترم الف
سلام علیکم
محترما باشتحضار میرساند که فراترازقانون عمل کردن درکشورماشده یک اپیدمی
بطورکه هرکسی ویا هر امام جمعه بانظر وعقل خود برای استان مربوطه اش تصمیم گیری میکند وبدون اینکه خواست مردم استان ونظرات مردم استان دررای وتصمیم گیری اش دخیل باشد
مادرکشورسه قواداریم که هرقوادارای رییس جداگانه ودارای قوانین وحیطه کاری مشخص به ماموریت محوله دستگاه مربوطه انجام وظیفه میکنند
حالا درنظربگیرید هراستان ویا هرشهرستان ما دارای بقعه امامزادگانی هستند وقطعا برابر نظر حاج اقا علم الهدی نباید شادی وکنسرت درشهر وروستاهای کشورایران برگزارشود ویا مردم سه استان شمالی کشور ازورود به سواحل دریا جلوگیری کنند وبگویند سواحل ما نباید شناکرد ویا بی حجابی حضورپیدا کند واگر میخواهید شنا کنید بروید سواحل بندرعباس یا سواحل کشور ترکیه
حاج اقا علم الهدی شما نباید استان وجوانان این استان را باسخنرانی خود تحریک کنید ویا یک سری عوامل خودسرراترغیب به بهم زدن مجالس موسیقی و کنسرت ها کنید حاج اقا شما یکی ازعوامل امربه معروف هستید و حق دارید فقط امربه معروف کنید نه قانون تدوین کنید
حاج اقا اگر قرارباشد هر امام جمعه استان قانون میل ونظر وبرابر عقلش برای استان تصویب کند ایا سنگ روسنگ بند میشود؟حاج اقا شما میتوانید پیشنهاد بدهید تا درشورای فرهنگی پیشنهاد عدم برگزاری کنسرت درمشهد اقا امام رضاع بتصویب برسد بعدش دستگاههای مربوطه قوانین را اجرا کنند
حاج اقا یکه تازی نکنید حاج اقا فراقانونی عمل نکنید حاج اقا جلوترازولایت فقیه (رهبری) حرکت نکنیدحاج اقا درصدراسلام هرکس ازولایت جلوترقدم برداشت به بیراهه رفت حاج اقا کشورمارهبرفرزانه دارد قانون دارد مسئول دارد لطفا ایست (3904087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۷:۱۱
اگر امروز جلو قانون گریزان متنفذ گرفته نشود ؛ فردا دیر است و کا سختر می شود. (3904088) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۰:۵۹:۱۵
مشکل آنجاست که این آقایان شهرها و استانها را ملک شخصی خود می پندارند. خود را فراتر از قانون و قوانین مملکتی می دانند. برای آنها قانون تا جایی معنی دارد که مخالف نظرات خودشان نباشد. قانون را تا جایی قبول دارند که منافع آنها را تامین کند. جالبترش هم اینجاست که این آقایان عنوان نمایندگی ولی فقیه را یدک می کشند اما نظراتشان کاملا مخالف نظر رهبریست. رهبری می گویند مخالف جزم اندیشی در مسائل فرهنگی هستند. جالبترین بخش موضوع اینجاست که دیگران را مخالف ولی فقیه می دانند اما خودرا ذوب در ولایت (3904091) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۰۶:۲۰
در خراسان رفراندوم برگزار کنید (3904101) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۰۸:۰۱
مشهد قداست دارد و باید رعایت شود. (3904103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۰:۰۰
مردم نون ندارن بخورن ، اینا کنسرت رو کردن موضوع اول مملکت !!!
یعنی همه چی درسته فقط مونده لغو کنسرت ؟! (3904105) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۳۴:۳۱
منظورتان امام جمعه مشهد است که راجع به این موضوع موضع گرفتند؟ (3904464) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۸:۳۰
خوب این رو به آقای علم الهدی هم میتونستید بگین. اون موقع که ایشون جلوی کنسرت ها رو گرفت چرا پای مشکلات معیشتی رو پیش نکشیدید و نگفتید برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت بی اهمیته. اینکه بی قانونی می کنند و هر کسی اعتراض می کنه میگین معیشت مردم مهمه نه سایر حقوقشون خیلی بی ربطه. (3904489) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۱:۲۶
ما مجلس داریم برای قانونگذاری . هیچ شخصی نباید معادل مجلس شود . (3904107) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۲:۰۵
وزیر ارشاد حق ندارد در برابر فشار کوتاه بیاد (3904108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۳:۴۳
هر گونه بی قانونی تسط هر کس و هر نهاد محکوم و باید پیگیری قانونی شود. (3904111) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۵:۱۲
به نظر من بهتره با قبول لغوکنسرت در شهر مشهد و کنترل حواشی کنسرت ها در شهرهای دیگر این مباحث تمام شود. میدانید که دادستانی خراسان هم به ماجرا ورود کرده و نباید گذاشت کار به جدل برسد. (3904112) (alef-13)
 
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۰:۳۳
از فردا گفتن زنها از خونه بيرون نيان بازم قبوله؟.. (3904472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۹:۴۲
خوب اگه یک طرف همیشه از حقش کوتاه بیاد هیچ وقت کار به بحث و جدل نمی رسه (3904491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۸:۰۹
وای به حال کشوری که کنسرت موضوع مهم آن شود. این ها برای فراموشی مردم از حقوق های نجومی و دیگر سوتی های دولت است. من طرفدار حرف های آقای علم الهدی نیستم اما این نکته را هم قبول دارم که مشهد نیاز به جاذبه های گردشگری معمول ندارد و یک شهر زیارتی است نه سیاحتی (3904113) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۳۵:۵۰
مشهد برای مسافران و زائران، شهر زیارتی است.
برای ساکنان خود مشهد، یک شهر است و مردم نیازهای مختلفی دارند که باید همه شان تأمین شود (3904466) (alef-13)
 
amin
France
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۲۲:۰۴
یک سوال خیلی شفاف , در کجای قانون به امام جمعه اجازه قانون گذاری داده شده است ؟ چه کسی بر رفتارهای امام جمعه نظارت میکند ؟ مگر قرار نبود که در جمهوری اسلامی ایران همه در برابر قانون برابر باشند ؟ این چه بدعتی است که گذاشته میشود ؟ چرا فقط یک بار و برای همیشه پرونده افراد خودسر بسته نمیشود ؟ آیا به بازخورد اینگونه رفتار در بین مردم فکر شده هست ؟ (3904120) (alef-13)
 
محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۲۸:۲۲
مسئولین ما خودشون رو فراتر از قانون می دونن و هر کاری که میل شون بکشه انجام میدن و با این وجود، از مردم توقع دارن که به قانون احترام بذارن! (3904133) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۰:۱۹
حکم حکومتی ؟! مگه ولی فقیه هستن ؟ (3904139) (alef-13)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۱:۵۷
موسقی به ما ارتباط ندارد چون در آن تخصص نداریم اما حرف ما، حواشی امنیتی آن است.»

بنده به شخصه شاید انگشت شمار هنرمندان را بشناسم چه رسد که از حلال و حرام موسیقی سر در آورم .

لاکن با این شیوه اصلاح امور ناشی از ذهنیتی فردی آنهم خاصه که در آن امر تخصص نداشته باشی میتوانم نظر دهم .

1- موسیقی اگر تخصص است و میتواند حلال و حرام داشته باشد ، باید اجازه دهیم متخصصصان حلال و حرام همگی بر این مرز نظر دهند.
2- حاشیه ها را بر متن غلبه ندهیم.
3-نیاز به نشاط و شادی را همه نیاز دارند .
4- هیچ یک از پیامبران و امامان با نشاط و شادی مخالف نیستند .

5- مصداق های امور نشاط آور فراوانند. آنها را هم به خاطر حاشیه تعطیل ننموده اند . از جمله شادیهائی که در یک مسابقه فوتبال و یا والیبال و یا کشتی نشان داده میشوند و در شهر مشهد هم برگزار میشود.

6-بفرموده امام ( ره ) عالم محضر خداست. در محضر او معصیت نکنید.
با این فرموده اگر کنسرت معصیت است باید در همه جا اجرا نشود.
این کنسرت ها نباید غیر زنده آن در صدا و سیما به درون همه خانواده ها از جمله مشهد ارسال شود.
7- تضاهر به روزه خواری که امری حلال حلال است حرام است .
ولیکن به خاطر این حاشیه اش روزه گرفتن را ممنوع نمیکنند . سعی میکنند با تدابیری این حاشیه را مدیریت کنند .

8- این اسرار و قاطعیت به اینکه مانع اجرای کنسرت خواهند شد ، به نیروهای گوش بفرمان اجرای نیت ایشان نیاز میباشد.

شائبه اینستکه ا ین نیروها را چگونه و بموازت نیر وهای قانونی چگونه محق به بکار گیری هستند .

آیا با اینکار نیرو های قانونی تامین امنیت اینگونه مراسمات را بر سر دو راهی انجام تکالیف قانونی مردد نخواهد کرد.

آیا صدور مجوز حکم حکومتی را میتوان به استان ها تفویض نمود . (3904147) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۲:۵۹
جم کنید این سیاسی بازی ها رو ،این همه بخور بخور ،من که کنسرت نرفتم و نمیرم چون پولش زیاده حالا یک سری مرفه بی درد مشکل کنسرت پیدا کردند (3904151) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۳:۰۱
چرا هر كسي ضد كنسرته يا از آلمانه يا فرانسه يا ...؟؟؟!!!! (3904474) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۶:۱۶
منم نون نمیخورم، پس نونوایی ها تعطیل ، به من چه امثال تو فقط نون میتونن بخورن (3904484) (alef-13)
 
از سار کاشان
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۸:۱۱
هرج و مرج و آنومی برای آینده ایران خطرناک است.
تعارض و تضاد جاری است (3904164) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۸:۲۰
دولت بدنبال موضوعی برای پرت کردن حواس مردم از حقوق های نجومی و بیکاری و شکست برجام است و متاسفانه امثال آقای علم الهدی این بهانه و ابزار را با سخاوت تمام به دولت می دهند. (3904165) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۴۵:۰۶
امروزه روز بايد توجه داشته باشيم كه :
١- در دنياي امروز ، هر خبر و هر اتفاقي تنها در سه يا چهار دقيقه ( حالا شايد هم كمتر ) به تمام نقاط اين كره ارض ميرسد و تمام خلق خدا در روي اين كره خاكي با خبر مي شوند !! و حتماً به قضاوت و داوري هم مي نشينند. !!.. بله قربونتم ، زماني بود كه يك خبر تا به شهر مجاورش مي رسيد ، حداقل يك ماه طول مي كشيد !!
٢- امروزه ، دولتمردان ايران اسلامي از يك جهت بخصوص با دولتمردان ديگر ممالك دنيا فرق دارند و آن اينكه تمام سخنان و اظهار نظراتشان و اعمال شان به اسم " اسلام " تمام مي شود ، و به حساب اين " مكتب " گذاشته مي شود ، اما در ديگر ممالك اين جور نيست ،مثلا در كشور هاي قاره ينگه دنيا ، و يا بلاد فرنگ و يا ممالك افريقيه و يا آسياييه ،اگر دولتمردي ، حرفي ، سخني ، ويا افاضاتي بفرمايد ، هيچ احد الناسي ، در هيچ بلادي به حساب دين و مذهب و مكتبش نميگذارد ، حالا و لو اين كه دُر فشاني كرده باشد ، و يا اين كه حرف و يا عمل نا مربوط و يا نا مضبوطي زده و يا انجام داده باشد ، و يا حتي در همين كشور دوبي ، كشوري كه شش ماهه ، متولد شد و رشد كرد !!،حالا درسته كه يك كشوراسلامي است ، اما زبونم لال ، زبونم لال ، فسق و فجوري هم بشود ، هيچ كس به حساباسلام نمي گذارد ، ولو اين كه همسر حاكمش بي حجاب در بلاد فرنگ ، به گردش گري بپردازد !! ( خودم عكس هايش را در سايت ها ديده ام ) !! ... اين است كه دولتمردانو مسئولين ما بايد خيلي مواظب ، رفتار و گفتار و كردار شان باشند ، تا خداي نكرده ، مغرض و يامغرضاني به حساب " جمهوري اسلامي" و به عبارتي " اسلام " نگذارند !!
٣ - امروزه ،تمام مردم دنيا موسيقي ملي شان را جزيي از فرهنگشان مي دانند و در حفظ و اشاعه
آن مي كوشند ، و براي نشان دادن موسيقي شان ، و آشنايي ديگر ملل با آن ، حتي سر كيسه را شل ميكنند كه بلكه خود را به آب و آتش هم مي زنند، شما ملاحظه بفرماييد شهر " وين " در كشو ر
اتريش ، ملقب شده به شهر موسيقي در دنيا ، حالا با اين حساب بايد اين شهر شده باشد مركز ... مركز ... مركز ...استغفر الله ربي و اتوب اليه !!!
٤- ، اي كاش امام جمعه محترم مشهد هم يك سري به مراكز تجاري شيك و پيك ،اين شهر مي زدند
،كه وقتي به بعضي از اين بروج و فروشگاهها و مغازه هاي مدرن و فوق العاده مدرن سر مي زني ، احساس ميكني كه انگار مثلاً در شهر دوبي حضور به هم رسانده ايم ، ونه شهر مقدس مشهد ، ... ميخوام عرض كنم كه آن چيزي كه ذهن جناب علم الهدي را سخت در گير كرده ، و قداست مشهد مقدس را خدشه دار ميكند ، مو سيقي عرفاني و اصيل ايراني نيست ، بلكه چيز هاي چيز هاي ديگر و مهمتر هم مي تواند ٫ خداي نخواسته ، قداست اين شهر مقدس را تهديد كند !! كه
به نظرم داره تهديد هم ميكند !!

٥ ... و پنجم ... باقي بقايتان !! (3904179) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۴۶:۲۸
چه خوب است که همین وقایع باعث میشود مردم و بخصوص جوانان روز به روز آگاه تر شوند.

دین گریزی چیزی است که خود آقایان میخواهند ازش جلوگیری کنند ولی‌ به دست خودشان در حال تشدید است. (3904183) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۵۰:۳۴
در حال حاضر حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری یک سر و گردن از همه بالاتر هستند. از روزی باید ترسید، که سالها از انقلاب گذشته باشد (مثلا سال 1420) و رهبری وقت ایران فردی باشد که شاید در انقلاب نقشی نداشته است. (3904191) (alef-13)
 
جوان خوزستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۱:۵۴:۳۲
آقای علم الهدی لطفا در زمینه ء بیکاری جوانان و فقر و فساد در مشهد هم اقدامی کنید، که ما عموم مردم متوجه شیم شما چقدرررررررر دلسوز امنیت روانی و اخلاقی جامعه هستید (3904206) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۰۱:۲۴
امتاسفانه سلام مورد نظر ايت الله علم الهدى موجب دين گريزى بسيارى از جوانان و نوجوانان خواهد شد. (3904218) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۰۲:۳۷
دوستان عزیز خبرگزاری الف! شما انصافا خبرهای خوبی رو منتشر می‌کنید اما در زمینه‌ی فرهنگی و مذهبی یمقدار تفکر روشن‌فکری‌تون زیاد شده! چند خبر دسته اول خود را به این موضوع اختصاص دادید!

یک شخصیت مذهبی (امام جمعه) در یک شهر مذهبی، مخالف اجرای یک موضوعی هست که دین در مورد اون نظر داره! این احتمال را هم بدهید که مخالفت ایشان درست بوده باشد! توصیه می‌کنم پی این موضوع رو دیگه نگیرید... عواقب اخروی بدی ممکنه داشته باشه... (3904220) (alef-13)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۲۷:۴۴
اقا اگه عواقب اخروی داره ،به حساب من نوشته بشه من قبول میکنم (3904457) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۰۴:۳۷
امام جمعه محترم مشهد چرا در باره دیگر منکرات که در مشهد شاید بیشتر از دیگر جاها باشد اینهمه حساسیت به خرج نمیدهند. (3904225) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۱۲:۴۵
وقتی کنسرت اشخاصی مثل استاد ناظری رو بهم میزنن متوجه میشیم مشکل لهو و لعب هم نیست. هدف این جماعت نگه داشتن شهرهای کشور توی یه حباب بسته ی فرهنگیه. هنر برای این جماعت فی نفسه دارای اشکاله (3904244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۴:۱۰
من خیلی تو مشهد بودم و متاسفانع آمار معتاد وزنلن خیابانی و فساد وبدبختی...واقعا بالاست اما عجیب است که این همه مشکل مهم برای کسی اهمیت ندارد وفقط حجاب ونوع مانتو وکنسرت برای ایشان اهمیت دارد. (3904273) (alef-13)
 
ن.د
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۳۸:۴۳
کنسرت هم برگزار بشه یه عده را میفرستند که برهمش بزنند .بعد میگن اینها مردم خودجوش هستند!
کشور ما سالهاست در حال خودجوشی است.می ترسم یه روز ازبس جوشیده باشیم کلا تمام شیم!
من واقعا نمی دانم مسئوولین به پشتوانه چه عملکرد شخصیی از مردم میخواهند به قانون احترام بگذارند؟
کنسرت بهم می زنند ، از دیوار سفارت کشورها بالا می رند ، به اتجماعات دانشجوها حمله می کنند ، علی مطهری را کتک می زنند و ...
همه اینها هم خودجوش!
بنده به جد از ملت عزیز ایران میخواهم به قانون احترام بگذارید.بلکه روزی برسه که اینها خجالت بکشند و از این قانون شکنی ها و آبرو ریزی ها دست بردارند. (3904283) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۵۰:۱۷
واسه اکثریت مردم و حتی قانون,احترام قایل نیستید؟؟؟؟؟زندگیه شاد حق هر انسانیه (3904383) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۰۳:۳۴
وقتی دولت اینقدر کفایت نداره که جواب درستی به گستاخی های عربستان بده یه عده که نمی تونن مثل سیب زمینی بی رگ باشن از دیوار سفارت بالا میرن.
وقتی دولت کفایت نداره جلو کسایی که مروج فساد توی جامعه هستن رو بگیره یه عده میریزن توی کنسرتها و اونو برهم می زنن.
وقتی دولت کفایت نداره جلو حقوق های نجومی رو بگیره، یه عده از همه چی میگذرن و میان اطلاعات رو توی شبکه های اجتماعی پخش می کنن.
اصولا کسانی که برای حفظ نظام قطره ای خون ندادن و همیشه به مبلی تکیه دادن که از تخت شاه نرم تر بوده نمیتونن اینجور مسائل رو درک کنن!!! (3904411) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۳:۱۷
این درست است که میگویید ؛ ساختار حکومتی ایران به شکلی نیست که بتوان خراسان را خودمختار نمود .//////////////////////////////

اما آیا ساختار حکومتی ایران به شکلی هست که بتوان بی حیایی و بی عفتی و بی بند و باری و بدحجابی و حرامخواری و بیت المال خواری نجومی و نفوذپذیری و وابستگی و مفاسد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و رانت و برادر بازی و اشرافیت و آقازاده محوری و... را رواج داد و با سوء استفاده از منافذ و ضعف های قانونی و برای تأمین منافع ناثواب شخصی و گروهی و باندی خود ، زیرساخت های فرهنگی ، دینی ، سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی مملکت را نابود کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3904292) (alef-13)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۲۴:۱۶
این اقدام امام جمعه مشهد ، اشکارا اشکارا مخالف قانون هست ....هر جا هم کاری اشکارا بر ضد قانون و خلاف افکار عمومی و خواست مردم انجام بشه غیر قابل قبول و غیر قابل دفاعه. (3904451) (alef-13)
 
داریوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۹:۰۸
از ماست که بر ماست (3904301) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۲:۵۱:۳۳
لحن و عباراتی هم که ایشان به کار می برند اصلا مناسب شأن و جایگاه ایشان و تریبون نماز جمعه نیست آیا بهتر نبود با لحنی مهربانانه و به عنوان پدری مهربان و ناصح سخن می گفتند و با خشم و خشونت و ارعاب و تهدید علاقمندان به موسیقی را عیاش خطاب نمی کردند آیا در آن صورت تأثیر و اثر گذاری فرمایشاتشان بیشتر نبود؟ آیا احترام و حرمت ایشان و نماز جمعه بیشتر نمی شد؟ (3904302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۰۲:۰۳
درجاهایی میبینیم ومیخوانیم مردم ایران از لحاظ افسردگی غمگین بودن مشکلات روحی روانی وشاد نبودن جز اولین مردم دنیا هستند،اما دین ما اسلام دین شادی است ودراین خصوص حدیث داریم کسی مردم را شاد کند بالاترین پاداش را نزد خدای خود دارد ،اما درمملکت ما اینقدر که به مسایل عزاو عزاداری وحزن واندوه دامن زده میشود برای شادی وشادکردن مردم اشاره نمیشود،بعد انتظار داریم جوانان ومردم را بخود جذب کنیم.... (3904319) (alef-13)
 
سبحان
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۰۶:۵۲
درود بر اعتدال و اسلام بدون افراط و تفریط (3904326) (alef-13)
 
یلدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۱۱:۱۷
امام جمعه محترم مشهد از این نوع رفتارها زیاد انجام میدهند (3904334) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۱۲:۲۴
امام جمعه مشهد با ایجاد مراکز تفریحی و گردشگری و کنسرت و سرمایه گذاری در مشهد مخالف هست (3904336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۱۲:۵۱
امیدواریم اینا همش بازی دولت برای فراموشی فیش های نجومیه نباشه. (3904340) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۱۳:۰۴
استاد حسین علیزاده ساعاتی پیش در آغاز کنسرتش در تالار وحدت:
موسیقی شغل ما نیست، عشق ماست.
اگر موسیقی را از ملت بگیرید دل آنها را گرفته‌اید.
اگر مسئولان و حکومت موسیقی را حذف کنند، اعتقادات خود را حذف کرده‌اند چراکه برای تمام مراسم‌ها همچون دفاع مقدس و مدافعین حرم برای القای حس میهن‌پرستانه از موسیقی استفاده می‌کنند.
موسیقی را از من و امثال من نمی‌توانند بگیرند.
اگر موسیقی بخواهد شهید داشته باشد من در صف اول آن ایستاده‌ام. (3904342) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۱:۱۴
رهبری در ديدار اخير هفته دولت بر برائت از اقدامات مبتنی بر افراط تفريط فرهنگی تاکيد فرمودند (3904361) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۲:۲۶
این حرفهای اقای علم الهدی مختص این چندروزه و چندماهه نیست
چندسالی میشه که اینطوری کشمکش داره با مدیران استان
و متاسفانه دودش به چشم مردم رفته که مسافران کمتری به شهرشون میان و نرخ بیکاری بالا رفته (3904362) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۸:۴۳
احسنت ، حرف دل مردم مشهدو زد ، همین اقدام مسخره حمله ب سفارت باعث شده شیعه های عربستان خیلی کمتر بیان مشهد ، این هم یعنی بیکار شدن خیلی از مردم (3904490) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۸:۰۸
من ساکن مشهد هستم و میخوام برم کنسرت و عاشق موسیقی هستم وکسی هم نمیتواند دخالت کند که مردم این شهر بروند کنسرت یا نروند (3904366) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۳۸:۳۱
سالهاست که عده ای حکم حکومتی صادر می کنند و هیچ کس نیز جلودار ایشان نیست (3904368) (alef-13)
 
Farhad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۱:۲۰
اسم این اقدام فراقانونی نیست الف جان! اسمش بی قانونی و قانون گریزیه (3904373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۱:۳۴
حرف‌های ایشان شبیه به همان حرف‌های احمدی نژاد است که میگفت قانونی را که نخواهم اجرا نمی‌کنم!

با احترام به جایگاه ایشان ولی این افراد مملکت را جزئ دارایی‌های خود می‌دانند. (3904374) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۴۶:۳۲
-- آ قا رضا ! به كجا چنين شتابان ! ... كجا با اين عجله !! هيچ وقت شما را اينقدر عجول ..
-- دارم ميرم به كنسرت ! ... چي ؟ !! ... ميدونم ، خيلي اهل كنسرت نبوده ام ، ، ... چه فرمودي ؟
بليطش گران بهاست ؟ اين را هم ميدونم ! ... اما نميدانم چرا اين قدر " ويرم " گرفته كه بروم به
كنسرت ! خودم هم متعجبم ! ... نه بايد بروم ! ... حتي اگر پولش قرض كنم ، بلكه اگر وام بگيرم !! ...ببخشيد ، عجله دارم ، خدا حافظ شما ! كنسرت داره شروع ميشه ، سلام والدين برسون .. !! (3904377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۳:۵۷:۴۳
واقعا کسانی که به کنسرتهایی موسیقی سنتی ميرن و با اشعار مولانا و حافظ گریه میکنین، عیاش هستن؟ آیا این تهمت نیست؟ چرا کسی از علما در برابر حرفاي ايشون و اتهاماتی که به مردم میزنند، موضعی نميگيرد؟! (3904402) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۲۴:۴۰
موسیقی دل انسان رو صاف میکنه و عشق و محبت و همدلی و همبستگی رو زیاد میکنه. (3904452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۵:۱۲
مردم ما رفا آسایش اشتغال امنیت ......میخواهند،بقیه مسایل خود بخود حل خواهد شد.نه با سخنرانی ووعده وعید..... خدمت به مردم بالاترین عبادت است ،نه شعار توخالی .... (3904480) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۴:۴۶:۱۴
حکومت ما جمهوری هست و تابع رییس جمهور منتخب مردم و مجلس شورای اسلامی که هر دو با رای مستقیم مردم انتخاب میشوند، و میزان هم رای مردم است. (3904482) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
آیت الله علم الهدی وپرسشی بی پاسخ