نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316454
زنداني سابق داعش: خلبان اردني زنده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال سوریه که در زندانهای گروهک تکفیری صهیونیستی داعش زندانی بود و آزاد شده است گفت معاذ الکساسبه خلبان اردنی که داعش اعلام کرد او را سوزانده، زنده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از نسخه اینترنتی روزنامه الدیار چاپ لبنان ،معاذ الکساسبه خلبان جنگنده اف۱۶ بود که هواپیمایش به سبب نقص فنی در تاریخ دسامبر۲۰۱۴ سقوط کرد اگرچه داعش مدعی است هواپیمای وی را هدف قرار داده و سرنگون کرد. داعش وی را در حوالی رقه در سوریه به اسارت خود درآورد و سوم ژوئیه سال گذشته کشته شد.

ابراهیم الشمری دروازه بان سابق تیم الفُتُوَّهْ سوریه و دروازه بان سابق تیم ملی این کشور در مصاحبه با یکی از پایگاههای مخالفان سوری سوزاندن الکساسبه را تکذیب کرد و گفت:« من پیش از آنکه به دستور مستقیم ابوبکر البغدادی [ سرکرده داعش] از زندان آزاد شوم الکساسبه را در زندان که زنده بود ترک کردم.»

الشِمَّری افزود:« الکساسبه به من در زندان گفت به علت آنکه یک فروند موشک از اسکادرانی که در آن بودم شلیک کردم به اسارت در آمدم.»

این مصاحبه را عامر هویدی از فعالان سوری مخالف نظام سوریه انجام داده و پایگاه اینترنتی « کلنا شرکاء» آن را پخش کرده است.
ابراهیم شمری همچنین کارمند فدراسیون ورزش سوریه بود. وی در این مصاحبه به جزئیاتی از شبکه مرموز داعش و دیدارش در زندان با شخصیتهایی که به بدترین شکل کشته شدند و برخی نیز سرکرده خشن ترین شبکه ها هستند اشاره کرد.

شمری گفت به دستور مستقیم البغدادی زمانیکه وی چند ماه پیش از مشهورترین زندان داعش در شهر رقه سوریه دیدار کرد، آزاد شده است.

وی افزود معاذ الکساسبه اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی در یکی از سلولهای انفرادی این زندان بود. وی افزود:« من الکساسبه را یک ماه پس از آنکه اعلام شد اعدام شده است زنده دیدم .»

دروازه بان سابق تیم ملی سوریه گفت:« زمانیکه آخرین بار در روستای الحوایج بازداشت شدم الکساسبه را دیدم او به زندان العکیرشی در اطراف رقه که داعش آن را بنیان گذاشته است منتقل شد و دو ماه من با الکساسبه بودم. در این زندان ۱۸۱ سوری و ۱۲ خبرنگار و نه زن زندانی بودند و یک سلول انفرادی نیز داشت که الکساسبه را در آن حبس کرده بودند.»

الشمری در بخشی از این مصاحبه گفت:« من بخشی از صحبتهایی را که بین ابو انس تونسی بازجوی داعش و الکساسبه رد و بدل می شد شنیدم. التونسی گفت ما هواپیمای تو را سرنگون کردیم اما الکساسبه گفت نه . هواپیمای من بر اثر موشکی که از یکی از جنگنده های همراه من به جنگنده من شلیک کرد سقوط کرد.»

شمری در این مصاحبه سپس به مبارزات خود با داعش و دستگیری و چگونگی آزادی اش به دستور البغدادی پرداخت.
 
کلمات کلیدی : داعش، اردن
 
فرهاد
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۱۴:۴۷:۰۳
اون فیلم پخش شده از سوزاندن خلبان اردنی از حقه ها و تکنیکهای هالیوودی بود.وقتی که یک انسان میسوزد بدنش شدیدا واکنش فیزیکی نشان میدهد و لی در فیلم میبینیم که خلبان خیلی آرام میسوزد!!!!! (3379690) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۹ ۱۵:۰۵:۵۴
بر اساس برخی تحقیقات این خلبان زنده است (3379729) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.