توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453650
روایت حق‌شناس از دلایل اعلام حمایت اصلاح‌طلبان از روحانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دولت برای تحقق وعده‌های خود به مردم تلاش کرده است اما به چهار سال دیگر نیاز دارد تا برنامه‌های خود را کامل کند، این یکی از دلایلی است که جریان اصلاحات از روحانی برای انتخابات پیش رو حمایت می‌کند.

محمدجواد حق‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه دیشب شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان و اعلام حمایت از روحانی در انتخابات اردیبهشت 96، اظهار کرد: در جلسه دیشب این بحث مطرح شد که علیرغم آنکه سابقه سیاسی رئیس جمهور در حوزه اصلاح‌طلبی رقم نمی‌خورد اما در سال 92 وی مورد حمایت قاطع اصلاح‌طلبان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: رد صلاحیت آقای هاشمی، درخواست رئیس دولت اصلاحات برای کناره‌گیری محمدرضا عارف و همسویی اکثر برنامه‌های آقای روحانی با انتظارات جامعه و جریان اصلاحات منجر شد که روحانی نامزد قاطع جریان اصلاحات شود.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه دولت در چهار سال گذشته نقاط ضعفی هم داشته است اما برای تحقق وعده‌های خود و خواسته‌های مردم تلاش زیادی انجام داده است، تصریح کرد: برای تحقق کامل برنامه‌های رئیس جمهور باید چهار سال دیگر به ایشان فرصت داد. از سویی فضا هم برای حضور یک رقیب جدی در جریان اصلاح‌طلب که بتواند از شورای نگهبان تأیید صلاحیت بگیرد وجود ندارد و در فرصت کمی هم که تا انتخابات مانده است کسی هنوز اعلام آمادگی نکرده است. بنابراین تصمیم گرفته شد که از آقای روحانی برای انتخابات پیش رو حمایت شود.

وی تأکید کرد: البته تصمیم اصلاح‌طلبان برای حمایت از روحانی بدین معنا نیست که کسانی در جریان اصلاح‌طلب که احساس آمادگی می‌کنند، از حضور در انتخابات منع شوند. در واقع این اعلام حمایت به معنای بستن راه برای سایر اصلاح‌طلبان نیست.

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که مهمترین نقاط قوت دولت که موجب حمایت اصلاح‌طلبان شده است را چه مواردی می‌دانید، اظهار کرد: ایجاد ثبات در اقتصاد، رشد اقتصادی، مهار رشد تورم،‌ تلاش برای ایجاد انضباط مالی و رفتار دقیق پولی و مالی و بهبود روابط سیاسی با نظام بین‌الملل از نقاط قوت دولت است.

این فعال سیاسی در پایان درباره وضعیت روحانی در مقابل رقبای خود گفت:‌ جریان مقابل رئیس جمهور هنوز نتوانسته است به تصمیم دقیقی برای معرفی نامزد که انتخاب رقابت تمام عیار با روحانی داشته باشد برسد و ما شاهد سردرگمی در این جریان هستیم. البته شاید آنها تلاش می‌کنند که در لحظه پایانی از نامزد خود رونمایی کنند و در واقع از اصل غافلگیری بهره ببرند. به هر حال تا امروز رقیب شاخصی در مقابل روحانی ندیده‌ایم.
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان + انتخابات 96 + حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.