نظر منتشر شده
۱۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 318858
پیرو احتمال پخش مصاحبه ظریف در نود درباره دیپلماسی ورزش
مصاحبه فردوسی پور با ظریف، نامه نگاری «وطن امروز»‌ به سرافراز و کلاه بردار نامیدن عادل
احسان رستگار، ۳۰ آذر ۹۴
«اما اینکه آنتن زنده برنامه‌هایی که سازمان سال‌ها برای پرمخاطب‌کردن آنها زحمت کشیده به صورت برنامه‌ریزی شده به سود برنامه‌های «انتخاباتی» یک کلونی سیاسی مورد سوءاستفاده قرار گیرد؛ نه‌تنها برای ما قابل قبول‌ نیست بلکه آن را نوعی «کلاهبرداری» تلقی می‌کنیم.» 
 در حالی که رکورد مشارکت مردم در برنامه های صدا و سیما، متعلق به آمار ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری مسابقه ی پیامکی نود در تاریخ ۱۵ آذر ۹۲ است و قریب نیمی از مردم ایران را با خود همراه کرده است، مجری و سردبیر آن متهم می شود به کلاهبرداری و مخاطبین فراگیر نود - که از طیف های مختلف سیاسی و فرهنگی هستند - هم در حد نگاه یک کلونی سیاسی تقلیل داده می شوند!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۸
گاهی اوقات قلم نویسنده از دستش رها می شود و دوست دارد آن طور بچرخد که حس و عاطفه اش حکم می کند، اما از آن جا که این یک دل نوشته نیست، افسار قلم را کشیده و این یادداشت این طور آغاز نمی شود که «چرا می توان عادل فردوسی پور» و فرزند ۱۷ ساله ی او «نود» را دوست نداشت و نمی پرسیم که «چطور می توان این قدر نامهربان بود که حتی علیه «نود» هم بی رحمانه سخن گفت. نگارنده علایق شخصی اش را به عنوان مخاطبی که از ۱۰ سالگی مخاطب نود بوده کنار گذاشته و به عنوان یک نویسنده، فقط تحلیل می کند و استدلال.
 
روزنامه ی "وطن امروز" در شماره ی شنبه ۲۸ آذر ماه خود، دو تیتر از صفحه ی نخست خود را به نقد برنامه ی نود اختصاص داد؛ یکی با عنوان «درباره برنامه ۹۰ و کارگزار سیاسی اش/نامه ای به دکتر سرافراز» و دیگری سرمقاله ای با عنوان «سیاسی پور چرا نعمت زاده را دعوت نمی کند؟!».
آن چه که به عنوان انگیزه و دلیل نگاشته شدن آن نامه و سرمقاله توسط اعضای وطن امروز در همان دو مطلب عنوان شده، مصاحبه ی فردوسی پور با محمدجواد ظریف است؛ مصاحبه ای که هفته ی پیش با ظریف انجام شده و عادل پیرامون «دیپلماسی ورزشی»‌ با ظریف به گفت و گو نشسته است. و قرار است امشب در برنامه نود پخش شود. هفته ی گذشته در شبکه ی تلگرامی برنامه ی «نود» و چند شبکه ی تلگرامی دیگر، عکس مصاحبه ی عادل با ظریف منتشر و به سرعت دست به دست شد.

 
پیرو این اتفاقات، ذکر نکات زیر مفید به نظر می رسند:


۱- عادل فردوسی پور، برنامه ی نود و بالاترین جذب مخاطبین برای صدا و سیما


وقتی از فردوسی پور و برنامه ی نود صحبت می کنیم، نه از یک خط مشی سیاسی حرف می زنیم و نه از منافع شخصی فردوسی پور، بلکه از برنامه ای صحبت می کنیم که از ۲۳ مرداد ۱۳۷۸، بیش از ۱۶ سال، مردم کشور را به خود سرگرم کرده است. تماشاگران «نود» نه فقط فوتبال دوستان، بلکه حتی افرادی بیگانه از فوتبال بودند که تنها برنامه ی ورزشی ای که تماشا می کردن، نود بود. نود را تماشا می کردند نه برای دریافت تحلیل (آنالیز)های مسابقه ها و نه برای یافتن سوالی پیرامون داوری یکی از دیدارهای هفته ای که گذشت، بلکه بیننده ی نود بودند چون تنها برنامه ای بود که عملکرد، رفتارها و سیاست گذاری های مسئولان ورزشی و فوتبالی و نیز اهالی فوتبال را به چالش می کشید و فردوسی پور به نمایندگی از مردم و مخاطبین، روی صندلی می نشست و به خود این حق را می داد که در چارچوب ادب و احترام متقابل، از مسئولان مربوطه پرسش گری کند. این جمله اصلا گزاف نیست و نویسنده از وقتی نود را شناخت به آن معتقد بوده که نود، اولین برنامه ی صدا و سیما بوده که «پاسخ گویی» مسئولان در عرصه ی عمومی را از جانب «مردم» به عنوان یک حق، از آن ها مطالبه کرده است.

وقتی با این دید کلان به «نود» بنگریم و اگر در نظر بگیریم که پرمخاطب ترین برنامه ی صدا و سیما، با رعایت خطوط قرمز نظام و سازمان صدا و سیما، توانسته قریب به نیمی از مردم را با خود همراه کند، تنها می توان از فردوسی پور و برنامه اش تشکر کرد. اگرچه زحمات بی دریغ او و تیمش، دال بر عدم نیاز به نظارت بر «نود» نیست، اما همواره باید به یاد داشت که در مقابل خدماتی که او به مردم و کشور ارائه داده در راستای تحقق پیشبرد رسالت پرسش گری و مطالبه گری از مسئولان، ایرادها و اشتباهات مجری و عوامل نود، قابل اغماض و بسیار اندک است.

در وانفسایی که همه از کم بودن مخاطبین داخلی صدا و سیما و افزایش میل مردم به شبکه های تلویزیونی خارجی صحبت می کنند، شایسته نیست که شریف ترین و پرمخاطب ترین برنامه ی سیمای جمهوری اسلامی ایران، این گونه بی رحمانه و بی ملاحظه مورد هجمه قرار گیرد.


۲- نامه نگاری به رئیس سازمان به ازای مصاحبه ای که هنوز پخش نشده و قصاص پیش از جنایت

این که همکاران رسانه ای ما در«وطن امروز» به دلیل نگاه تند انتقادیشان به محمدجواد ظریف به عادل و برنامه اش تاخته اند یا این که بالعکس به بهانه ی ظریف، فردوسی پور را نواخته اند، بر نویسنده پوشیده است، اما آن چه پیداست، قصاص قبل از جنایت فردوسی پور توسط وطن امروز است. فرض بر این که ظریف شخصیتی سیاسی است - که هست - آیا نمی توان از یک سیاست مدار، پیرامون مسائلی دیگر مصاحبه کرد؟ آیا «دیپلماسی ورزشی» اگر برای برخی رسانه ها یک مفهوم کم اهمیت است، به این معناست که نود هم نباید به آن بپردازد؟ آیا ظریف هم علاوه بر برخی شخصیت های دیگر، جدیدا جزء خطوط قرمز صدا و سیما شده که مصاحبه با او، این گونه برخی دوستان را برآشفته است؟ بهتر نبود تا لا اقل اعضای آن رسانه، تا زمان پخش مصاحبه یعنی امروز دوشنبه، تامل می کردند و سپس به تخطئه ی فردوسی پور - یا به قول آن ها سیاسی پور (!!!) - و نود می پرداختند؟

این اولین بار نیست که ظریف در برنامه ای غیرسیاسی حاضر می شود؛ پیش تر از این همین امسال برای مثال او روی آنتن پر مخاطب ترین برنامه ی ماه مبارک یعنی ماه عسل احسان علیخانی آمد و نه مخاطبین از این حضور آزرده خاطر شدند و نه خط قرمزی نادیده گرفته شد!

شاید هدف این نامه نگاری، جلوگیری از پخش آن مصاحبه بوده است و بدین ترتیب، با در نظر گرفتن حساسیت ایجاد شده روی محتوای مصاحبه ی فردوسی پور با ظریف، بدون شک ناظرین سیما و مسئولان عالی رتبه ی آن، در صورت غیرمرتبط بودن و تبلیغاتی بودن آن مصاحبه، اجازه ی پخشش را نخواهند داد، اما سوال این جاست که در این صورت، آیا دوستان، باز هم موضع خود را حفظ خواهند کرد یا به پیش داوری در حق نود و مجری اش اعتراف خواهند کرد؟

جوانی حدودا ۲۵ ساله، خوش فکر ، در سال ۷۸، برنامه ای زنده با موضوع تخصصی فوتبال را برای اولین بار روی آنتن می برد و بدون استفاده از هیچ گونه رانتی و صرفا به واسطه ی مهارت و تخصصش در تولید برنامه ای با موضوع فوتبال، مخاطبین بی شماری از پیر و جوان، زن و مرد و کوچک و بزرگ را به «نود» جذب می کند و تا امروز، علی رغم رقبای متنوع در خارج از کشور، از فضای مجازی گرفته تا برنامه های پر رنگ و لعاب و فریبنده ی متعدد شبکه های ماهواره ای، هیچ کدام نمی توانند مخاطبین نود را بدزند و عملا نود توانسته با عمل به رسالت همیشگی خود مبنی بر «ارتقاء سطح کیفی فوتبال و نیز ارتقاء سطح فهم فوتبالی مردم»، همواره وفادارانه، تعادلی بین خواسته ها و مطالبات مسئولان سیما و شبکه ی ۳ و ریاست سازمان صدا و سیما و مطالبات و خواسته های مردم و مخاطبین نود برقرار کند که به اذعان هر برنامه سازی، کاری بس دشوار است.

آن جوان ۲۵ ساله که امروز ۴۱ ساله است، امروز، بدون شک و اغراق، ازمهم ترین سرمایه ها ی سازمان صدا و سیما چه به عنوان یک مجری، چه گزارشگر و چه برنامه ساز به شمار می رود اما متاسفانه وقتی پای سیاست به میان می آید، بدون ملاحظه به ابعاد مختلف یک پدیده، با نگاهی تنگ نظرانه، تلاش می شود تا یک برنامه ی ورزشی، توسط برخی سیاسی دیده شود و امنیتی تفسیر شود و این جاست که هر چه امثال نویسنده از سرمایه ی ملی، مدیریت منابع انسانی و مضامین مشابه سخن به میان آورد، برای آن ها که یک برنامه ی ورزشی سیما و عادل فردوسی پور را هم امنیتی می بینند، در حد یک شوخی کم اهمیت است.
 
 
۳- اشاره به بخشی از نامه ی وطن امروز به رئیس سازمان صدا و سیما

متن این نامه ی طولانی، سرشار است از برچسب های سنگین و عبارات غیرقابل هضمی که اگر در مورد شخصی مصداق داشته باشد، کم ترین مجازاتش، ممنوع الفعالیت شدن به صورت مادام العمر در صدا و سیماست! می توان به «نود» و سازنده اش نقد کرد و می توانند بسیاری از انتقادات هم وارد باشند، اما هم نوا خواندن فردوسی پور با رسانه های معاند، برچسبی بسیار نامعقول است که به عادل نمی چسبد. این که نویسندگان نامه ی وطن امروز به سرافراز، صرف اشاره به ابتلای بسیاری از مردم به سرطان را به معنای شاهد مثالی برای اثبات حرکت برنامه ی نود و مجری اش در مسیر شبکه های ضد انقلاب و معاند در مورد تلقین «سونامی سرطان در ایران» تلقی می کنند!


در بخشی از این نامه آمده:
«حضور آقای ظریف در برنامه ۹۰ هیچ توجیهی ندارد حتی اگر موضوع مربوط به «دیپلماسی ورزش» باشد باز هم ارتباطی به این برنامه ندارد، چرا که «دیپلماسی ورزش» می‌تواند مقوله مطرح میان وزارتخانه‌های ورزش و جوانان و وزارت امور خارجه باشد. نمایندگان این وزارتخانه‌ها می‌توانند در رسانه ملی نیز درباره این مقوله به بحث بنشینند و اطلاع‌رسانی کنند.»

عجیب است که در این نامه این طور بیان شده که حتی اگر عادل صرفا در موضوع «دیپلماسی ورزش» با ظریف صحبت کرده باشد، باز هم عملی بی مورد است؛ با لحاظ کردن این استدلال وطن امروز، می توان این طور نتیجه گیری کرد که از منظر نویسندگان آن نامه، صرف حضور ظریف در نود حتی اگر مربوط به ورزش هم بشود، ممنوع و خلاف است و طرح مباحث ورزشی و دیپلماسی ورزش از زبان ظریف، در نود ممنوع است و کلا نه عادل حق دارد با ظریف مصاحبه کند و نه نود حق دارد از طریق مصاحبه با ظریف به دیپلماسی ورزش بپردازد و در نتیجه در کل صغری کبراهایی که در نامه آمده، بهانه است و چه بسا مقصود عدم حضور ظریف در برنامه ای به محبوبیت نود است. اگرچه سیاهه کننده ی این یادداشت، نه از طرفداران دولت است و نه از عشاق ظریف، ولی اگر بناست فردوسی پور از دیپلماسی ورزش بپرسد و ظریف در این باره پاسخ دهد، چه ایرادی بر آن متوجه است؟! آیا چون فردوسی پور از طرفداران مذاکرات هسته ای بوده و یا ظریف از شخصیت های محبوبش است، باعث می شود که حضور ظریف در نود، فی النفسه ممنوع و دارای قبح ذاتی تلقی شود؟! اگر طیفی از برنامه سازان ورزشی سیما با نگاهی خاص، در برنامه شان از فلان شخصیت سیاسی مثلا سعید جلیلی، درباره ی آزاد کردن ظرفیت های ورزشی دعوت به عمل بیاورند،‌ آیا به نظرشان منطقی است که مثلا رسانه های اصلاح طلب، آن برنامه و مجری اش را تخطئه کنند؟

منطق حکم می کند که نه حضور ظریف در نود با موضوع «دیپلماسی ورزش» ممنوع به شمار رود و نه حضور سعید جلیلی در برنامه ای ورزشی با موضوعی فرضی مانند «آزاد کردن ظرفیت های داخلی کشور در خدمت ورزش».


در ادامه ی آن نامه می خوانیم:

«پیگیری ذائقه یک جریان سیاسی در قالب مسائل مختلف ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در برنامه فوتبالی۹۰ واقعیت تاسف‌برانگیزی است که پیش از این با باز کردن بایگانی عملکرد مجری این برنامه و دادن آدرس‌ها انجام می‌شد اما خوشبختانه مجری برنامه ۹۰ فضا را به گونه‌ای دیده است که اخیرا در برنامه «گلخانه» از شبکه سوم سیما به این ماجرا اعتراف و به پیگیری این ذائقه سیاسی در برنامه ۹۰ اذعان کرد. او صراحتا گفت: در زمانی که کسی از دولت قبل انتقاد نمی‌کرد ما در برنامه ۹۰ از عملکرد دولت انتقاد می‌کردیم.
و این یک اعتراف رسمی به همه آنچه پیش از این درباره پیگیری مواضع یک جریان سیاسی در برنامه ۹۰ مطرح می‌شد، بوده است.
این اعتراف زمانی قابل تامل و البته رمزگشایی می‌شود که عملکرد این برنامه و عملکرد مجری آن در گزارشات ورزشی در قبال عملکرد دولت فعلی در حوزه ورزش، خاصه فوتبال داخلی بررسی شود.»

آن چه تاسف بار است، اصلاح طلب بودن مجری نود نیست، کما این که فردوسی پور همان قدر که استقلالی یا پرسپولیسی بودنش در برنامه مطرح نمی شود، از اصول گرا یا اصلاح طلب بودنش هم در برنامه حرفی به میان نیاورده است؛ آن چه فی الواقع تاسف بار می نماید، این است که نویسندگان نامه پس و پیش حرف عادل را ذکر نمی کنند.
مقصود وی از انتقاد از دولت قبل، نه سیاست گذاری های سیاسی دولت احمدی نژاد بلکه سیاست گذاری های ورزشی او بود.
عینا آن چه در این باره عادل فردوسی پور در برنامه ی گلخانه به مناسبت ۱۴ آذرماه، تاریخ تاسیس شبکه ی ۳سیما، در ذیل می آید:
 
«چه زمان آقای لاریجانی به خصوص زمان آقای ضرغامی چالش های خیلی زیادی اتفاق افتاد. به خصوص اون برنامه ای که من دچار چالش های لفظی شدم با نماینده های محترم مجلس. بعد خب فرداش تو صحن علنی مجلس علیه من نمی دونم نامه و امضاء و اینا... خب آقای ضرغامی عزیز پشت من وایستادن. حالا آقای سرافراز اتفاق خیلی خاصی رخ نداده. اما خب مدیرا بودن دیگه آقای پورمحمدی به هر حال اون موقع مدیر شبکه ۳ بودن. شاید چون ایمان داشتن به سلامت کاری و مطمئن بودن کاری که انجام شده کار درستیه. یعنی دقیقا تو مقطعی من دچار چالش شدم با در واقع با نمایندگان مجلس و دولت آقای احمدی نژاد که خیلی در واقع انتقاد کردن از اون ها یک تابوی خیلی بزرگ بود همه می گفتن وای خدا چی شد فلان بهمان ولی خب چون حرف حرف درستی بود و جلوی یک کار سیاسی غیر ورزشی گرفته شد همه پشت من وایستادن مسئولین محترم سازمان که ازشون تشکر می کنم و هیچ اتفاقی ام رخ نداد و الان تیم نفت داره مثل ... [حسینی مجری گلخانه می گوید بنز و فردوسی پور می گوید] آره بنز نمی خواستم بگم بنز، داره کار می کنه.»

پس با توجه به تناظر و موضوعیت اشاره ی عادل به انتقاد از دولت قبل، مشخص می شود که مقصود وی همان ماجرای معروف و جنجالی تغییر شهر برخی از تیم ها به شهرهای دیگر با اهداف سیاسی بوده و در واقع اتفاقا نود و فردوسی پور نه تنها اقدامی کاملا ورزشی و رویکرد و موضعی کاملا به حق اتخاذ کرده اند، بلکه در مقابل موضع غلط دولت سابق که به حد غایت ورزش و مخصوصا فوتبال را سیاسی و سیاست زده کرده بود، ایستاد و باعث شد تا برخلاف خواست رئیس جمهور و وزیر ورزش قبل و نیز برخی از نمایندگان مجلس که ذی نفع بودند، از به فنا رفتن تیم هایی مانند نفت تهران و نگاه طمع آلود به فوتبال و آلت دست شدن تیم های لیگ فوتبال کشور، شجاعانه جلوگیری کرد و باید از او و نود در این مورد، بسیار هم ممنون بود.

بی منطق بودن نامه آن جا اوج می گیرد که در آن می نویسند:

«اما اینکه آنتن زنده برنامه‌هایی که سازمان سال‌ها برای پرمخاطب‌کردن آنها زحمت کشیده به صورت برنامه‌ریزی شده به سود برنامه‌های «انتخاباتی» یک کلونی سیاسی مورد سوءاستفاده قرار گیرد؛ نه‌تنها برای ما قابل قبول‌ نیست بلکه آن را نوعی «کلاهبرداری» تلقی می‌کنیم.»

در حالی که رکورد مشارکت مردم در برنامه های صدا و سیما، متعلق به آمار ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری مسابقه ی پیامکی نود در تاریخ ۱۵ آذر ۹۲ است و قریب نیمی از مردم ایران را با خود همراه کرده است، مجری و سردبیر آن متهم می شود به کلاهبرداری و مخاطبین فراگیر نود - که از طیف های مختلف سیاسی و فرهنگی هستند - هم در حد نگاه یک کلونی سیاسی تقلیل داده می شوند!
 
 
 
کلمات کلیدی : برنامه نود، عادل فردوسی پور، محمدجواد ظریف، دیپلماسی ورزش، روزنامه وطن امروز
 
Saeed
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۰۴:۳۹
خوشحالم که وطن امروز با فردوسی پور مخالفه. همین نشون میده که فردوسی پور داره کارشو خوب انجام میده. خدانکنه روزی برسه که وطن امروز از امثال فردوسی پور و ظریف تعریف کنه (3404169) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۰۸:۰۹
فردوسی پور و 90 ======== سوپاپ اطمینان! (3404823) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۰۶:۰۳
خدا رحمت کند گل آقا را !!

وقتی به او گفتند مجله شما سوپاپ اطمینان است پاسخی به یاد ماندنی و رندانه داده بود :

دیگی که بخار ندارد سوفاف میخواد برای چی ؟! (3404971) (alef-18)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۲۳:۱۷
مسلمانی و یا دوستدار اسلام و حاکمیت اسلام بودن صرفا در یک جناح و گرایش خاص سیاسی و اقلیتی جامعه خلاصه و منحصر نمی گردد. آخر کی باور می کنید که بخش اعظمی از جامعه مان هم مسلمان هستند و دوستدار اسلام و حاکمیت اسلام اما با این نوع برداشت و گرایش خاص از دین و اسلام و مسلمانی نه تنها موافقتی ندارند بلکه بعضا به خاطر تنگ نظری ها و ندانم کاری ها و فقدان وسعت نظر و دید در همان گرایش خاص با تداوم این رویکردها و سیاست ها به شدت مخالف هم هستند. طبیعی است چنانچه طی سالهای اخیر تمام مدت صدا و سیما باب میل و سلیقه این گرایش خاص عمل می نماید مورد اشکال واقع نمی گردد اما به محض آنکه می خواهد گوشه چشمی به سایر جناح ها و گرایشهای موجود در جامعه داشته باشد و یا نیمه دریچه به سوی دیگران هم داشته باشد "وطن امروز" ی ها و سایر هم طیفی های آنان این چنین برآشفته می شوند و البته غیر از این واکنش هم از آنان انتظاری نبوده ، نیست و نخواهد بود!!! چرا که متاسفانه بارها و بارها نشان داده اند که به قول معروف به هیچ صراطی مستقیم نمی شوند! و من الله التوفیق. با سپاس - شنونده پروپاقرص قدیمی رادیو (3404868) (alef-18)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۱۸:۵۴
الان با خودت چند چندی؟
چند تا از خودت عقبی ها///////////// (3405879) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۳:۰۴
خودتم فهمیدی چی گفتی (3405016) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۰۶:۳۸
این طفلک تازه از نروژ اومده. اومد از "وطن امروز ما" دفاع کنه زد تو خاکی! (3405865) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۰۳:۰۴
دوست من الان این چه ربطی به ولی فقیه داره که شما دارین از ایشون خرج میکنین؟ (3405129) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۳۲:۵۷
ماذا فاذا؟ (3405304) (alef-18)
 
بهنام میر
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۱:۱۴:۰۸
خخخخخخخخ
شما امام حسین بقیه یزید. بقرآن خسته شدیم ازین اظهار نظرهای بی پایه و اساس و مضحک. (3405750) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۳۱:۴۱
پس معلوم میشه هوادار کلاغ و جهنمی و خدا مرگشان بدهد و آبگوشت بزباش و مارکسیستها هستی! ای بلا! (3405403) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۳۶:۱۱
شاید حجتی واسه گفته هات داری ولی اگه صرفا واسه خاطر اینکه دیگران گفتند شما هم میگی بدون آخرت بهتان زنندگان هم چین شرایط خوبی نداره (3405605) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۶:۳۲:۱۳
به آقای فردوسی پور توصیه می کنم از ماجراجویی شخصی خودش دست بردارد و با این کارهای غلط سبب خانه نشینی خود نشود. (3406130) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۰۸:۱۳
خوش به حال شما و اون یکنفر دیگه که لایک زده. البته خدا کنه اشتباه نزده باشه. (3405870) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۶:۳۴:۱۷
ما که در برنامه 90 به جای فوتبال مرتب دعوای مدیر عامل ها و به جان آنها انداختن توسط اقای فردوسی پور را می بینم
پس معلوم شد که چرا فوتبال ما اینقدر داغ دار است...
امثال فردوسی پور که مقهور غرب است فاتحه فوتبال اقتدارگرایانه ما را می خواند
من به ایشان واقعا مشکوک هستم ... (3406132) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۲۷:۱۳
والا ادب ایشون دقیقا هم اندازه ی رئیس جمهور محبوب دولت پاکدست!! هستش (3405180) (alef-3)
 
هزارخان
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۴۲:۴۳
آقاااای فردوس پوس چرا می خند؟ ها ؟ (3405320) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۴۹:۱۱
از کل رسانه های اصولگرا من فقط الفو می خونم -به استثنا نوشته های بعضی نویسنده هاش- چون با وجود اختلافات زیاد معتقدم که این رسانه تا حد توان عدالتو رعایت می کنه چه برسه برم پول بدم وطن امروز بخونم ... زیاد جدی نگیرین خودشون خسته شن (3405630) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۱۶:۴۴
ادب از که آموختی از احمدی نژاد....... (3405388) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۰۳:۲۲
چرا قسمت منفی نداره یه چندا منفی به این کامنت بدیم (3405660) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۴۲:۵۰
فردوسی هم شاعر بزرگی بوده پور ایران بوده (3405421) (alef-18)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۳۱:۴۴
اصلا به فرض محال اینطور باشه که وطن امروز میگه، حالا تمام برنامه های تلویزیون در جهت تبلیغ جناح علیه دولت هستن، یه برنامه هم اینطور نباشه

(3404266) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۵۹:۱۳
او صراحتا گفت: در زمانی که کسی از دولت قبل انتقاد نمی‌کرد ما در برنامه 90 از عملکرد دولت انتقاد می‌کردیم.
و این یک اعتراف رسمی به همه آنچه پیش از این درباره پیگیری مواضع یک جریان سیاسی در برنامه 90 مطرح می‌شد، (3404369) (alef-18)
 
مهندس جنت شهري
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۱۶:۵۵
مقالات ظريف در اكثر روزنامه هاي دنيا منتشر ميشود و مردم دنيا ايشان را بزرگ ميشمارند ....عادل در اين وانفسا مليونها ادم را پاي تلويزيون مي اورد...ايتها با محبوبيت ديگران مشكل دارند چون خودشان با تعداد لايكهايي كه اكثرا زير اين كامنتهاي موافق گذاشته شده شده اند نماينده مجلس...اينها ميخواهند كاري كنند مردم دلزده شوند وبا هزار يا دو هزار راي در مجلس باز هم نماينده شوند... (3404614) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۵۸:۰۱
اسفند همه می آئیم تا تکلیف مدعیان ملت ملت گو را برای همیشه مشخص کنیم. (3404800) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۶:۳۶:۰۴
آقا چرا دعوا می کنید
برنامه مصاحبه با ظریف خوبشختانه پخش نمی شود

به نظر من صدا سیما خیلی به آقای فرودوسی پور مجال و آزادی عمل داده اما فرودسی پور سوء استفاده کرد. (3406133) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۲۱:۲۵
مقالات ظریف در دنیا منتشر میشه و مردم دنیا میشناسنش؟
الله اکبر (3404862) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۰۸:۴۱
دقیقا عزیز من. من سالهاست که در کشورهای مختلف اروپایی رفت و آمد میکنم. تواین دوسال اخیر کمتر روزنامه و رسانه ای رو دیدم که اسمی یا عمسی از طریف نیاورده باشه.....فی الواقع مردم دنیا چهره ظریف رو جایگزین چهره احمدی نژاد برای ایران کردن (3404981) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۴۸:۲۵
کار برنامه نود این شد که به این و اون گیر بده،فقط دنبال حاشیه می گردد و راز پر مخاطب بودن برنامه نود این است که مسایل حاشیه ای آن بر محتوا و اصل آن غلبه میکند،آیا شما یک برنامه ورزشی رو می توانید نام ببرید که 4 ساعت مداوم برنامه های شبکه ی سیما رو پر کند بعضی وقتها تا دم اذان صبح وقت مردم رو می گیرد و در آخر هیچ نفعی به ورزش کشور از دلش بیرون نیاید؟... برنامه نود تو این 17 سالی که از شروع به کارش گذشته هیچ مشکلی از فوتبال کشور رو حل نکرد و برعکس فوتبال کشور از زمانی دچار افت شده است که برنامه نود شروع شده است. (3404929) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۱:۵۳
اخه فردوسی پور چکاره است که با ظریف مصاحبه میگنه
اون فقط بلده تیم هارو به جنگ هم بندازه یا دعوا بندازه بین مربیان یا بازیکنان (3405012) (alef-18)
 
مهديار
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۰:۱۳:۱۶
شما چيكاره اي كه راجع به فردوسي پور و تخصص ايشون نظر ميدي؟ (3405942) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۵۶:۰۸
به نظرم لایک همین کامنت، بیشتر از تمامی کسانی است که روزنامه وطن امروز می‌خرند (3405110) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۲:۵۸:۴۴
الان خبرش رو خوندم که مصاحبه مجوز پخش نگرفت.واقعا نمیدونم چی بگم (3405843) (alef-18)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۰۸:۳۱
ظریف و فردوسی پور دوتا آدم فوق العاده هستند هردوتاشونو دوست دارم (3404190) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۴۲:۴۳
من نفهمیدم هدف از مصاحبه فردوسی‌پور با ظریف چیه؟

یکی لطفا توضیح بده. (3404508) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۰۶:۲۹
اگه اینطوره چرا از یه مطلبش می ترسید ؟ چرا همه هول شدید ؟ (3404973) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۵:۲۸
والا حس من یکی که حتی به ترس نزدیک هم نیست، بیشتر شبیه یه تمسخره همراه با لبخند! (3405025) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۸:۱۴
ظریف نامزد جایزه ی صلح بوده و درسال 93 مرد ایران شناخته شد در حال حاظر یکی از مهمترین و با دانش ترین سیاست مدار در عرصه ی دیپلماسی جهان است و فردی است که ایران را از انزوا خارج کرد .به همین سادگی (3405035) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۱۴:۱۳
ظریف هیچی نیست،شما الکی بزرگش میکنید. (3405565) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۰۶:۱۱
دوست عزیز ، بشین برنامه ی امشب نود رو ببین تا متوجه بشی (3405457) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۷:۰۵
مبارکت باشه (3405033) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۰۹:۳۰
فعلا تا تحریم حل نشده، ظریف خوبه....بعد می‌شه......!!!!!! (3404195) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۶:۵۱
نترس هفته ی دیگه تحریم هم حل میشه
خسته نشدید انقدر مخالفت کردید و شکست خوردید ؟ خسته نشدید این همه تحلیلاتون بی پایه و اسای در اومد؟آخرین بار این نظرتون درنورد PMDبود که شاید پیروزی PMDاز خود توافق هم مهم تر بود
بسه توراخدا بسه !
تحریم ها برداشته میشه اقتصاد ما ( صنعت ) تکان خواهد خورد و همپا با بخش کشاورزی که رشد فوق العاده ای در امسال داره از مرغ گرفته تا گوشت و گندم و برنج و زعفران و پسته !!!!!!رشد خواهد کرد و بطور کامل همه ی اقتصاد از رکود خارج میشه
و دولت روحانی در سال 96 هم رای میاره و شما همون 4 میلیون میمونید (3404315) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۳۸:۲۲
88 چی شما که خیلی وحدت داشتید؟ (3405060) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۵۲:۴۸
متاسفانه ملت فکر کردن خبریه بعد فهمیدن سیاست مرد خودشو می خواد (3405636) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۴۳:۵۰
از وقتی که برنامه نود درست شد فوتبال ما روز به روز داره ضعیف و ضعیفتر میشه،من نمی دونم تو این مدت نود چه کاری برای فوتبال این مملکت کرد. (3405080) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۵۹:۲۴
حسین جان گوش کن
به آقای علی آبادی گفتم برو خودت فوتبال را درست کن !
سخن محمودتونه بعد اون ماهرسال درجا زدیم در دوران محمود یکبارهم جام جهانی نرفتیم !
پاس تهران رایادته ؟
آهان مشکل فوتبال ما محمود و مدیران محمود هستند نه چیز دیگری انشالله با برداشتن کفاشیان وتاج آخرین بازماندگان محمود مشکل حل میشه (3405117) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۲۷:۴۸
خیلی قبلتر از محمود وضع فوتبال خراب شده بود،شما هرچی نتایج خوبه نسبت می دهید به خودتون،و هر جا که نتیجه نگرفتید اونو تقصیر دولت قبل میگذارید،در ضمن جام جهانی قبل دوره احمدی نژاد بود رفتیم. (3405295) (alef-18)
 
خقیقت جو
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۰۸:۵۲
هر اتفاقی بیافتد دکتر ظریف مخبوب مردم ایران است زیرا صادقانه و خالصانه تمام تلاش و سعی خودش را کرد تا مردمش را از زیر بار این همه فشار در بیاره
درود بر دکتر ظریف (3404592) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۳۲:۴۱
کدوم تلاش،فعلا که هر روز فشارمون داره بالا میره.... (3405303) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۰۷:۴۴
شما اصلاحاتی حس می کنید؟
به نظر میاد که آدم شوخ طبعی باشید و برای تلطيف فضا این موضوع را مطرح می کنید.
خدا انشالله به شما هم درک فشار عنایت خواهد کرد نگران نباشید آنروز صحبت شما شنیدنی است.!!!! (3405460) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۲۲:۱۹
بسه دیگه! شما عرضه نداشتید یه تورم را مهار کنید ! (3405482) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۲:۴۹:۴۴
اون را کارشناسان اقتصادی تایید کردند هیچ جای شکی توش نیست !
حرف جدید بزن یا حداقل نام یک کارشناس را بیار بگو گفته تورم پایین نیومده !
مگرنه همه شاهد بودند در دوران شما مردم پوشک بچه را انبار میکردند (3405827) (alef-18)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۰۳:۲۹
نود! برنامه ای سرکاری و حاشیه چاق کن.
مجری نود! فردی موج سوار.
دیپلماسی ورزش! بهانه ای برای مجری برنامه که بتونه چهره ی محبوب خودش رو به برنامه دعوت کنه. هرچند این دعوت هیچ ربطی به محتوای برنامه نداشته باشه. واین بی ربط بودن و در نظر نگرفتن شعور مخاطب از دید اون اصلا مهم نیست. (3404392) (alef-18)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۱۱:۴۱
بسیار عالی بود آقا احسان
گل گفتی (3404205) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۱۸:۱۱
اشتباهی مثبت زدم (3404446) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۱۲:۰۴
فعلا تا تحریم حل نشده، ظریف خوبه....بعد می‌شه......!!!!!! ماند آقای هاشمی‌ وزیر بهداشت...چون کمی‌ محبوب شده بود، حالا پشت سر هم بیمارستان‌ها مشکل دارند و صدا و سیما نیز همه جوره پوشش میده!!!!! (3404209) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۳:۴۰:۴۱
بهترین وزرا اول اقای هاشمی وزیر بهداشت که بدون حاشیه سیاسی کار میکنه دوم جناب ظریف که در این دو سال شبانه روزی کار کردن (3406082) (alef-3)
 
سها
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۱۳:۳۵
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتی به فردوسی پور هم رحم نمیکنه این وطن امروز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بدبخت چه کرده مگر؟به قول این سرمقاله ظریف هم ممنوعه با او مصاحبه کنند؟حتی درباره دیپلماسی ورزش؟
یک عده از اول با فردوسی پور حال نمی کردن (3404217) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۹:۱۹
آی از اون روزی که به انفعال کشیده بشی دهان باز میکنی و فحاشی آغاز !
نفس های آخر جریان افراط (3404329) (alef-18)
 
فامیل دور
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۲۱:۳۱
آقای رستگار این بار لایک داری (3404243) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۲۲:۱۶
هر چی دلشون خواست میگن و همه نوع توهینی به هر کی خوششون نیاد میکنند و هر برچسبی بخوان میزنند و بعد هم در گردهمایی ها چسب بنفش میزنن به دهنشون! (3404245) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۵۷:۴۷
آقای فردوسی پور چرا از این دولت انتقاد نمیکنند؟ (3405115) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۰۴:۱۷
ی مدته فکر کنم تعداد پیامکاش از یک و سیصد بالاتر نرفته ،عادلم داره تموم میشه (3404586) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۰۷:۰۷
بره لوگوش رو هم درست کنه لدفا (3405459) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۵۴:۰۰
حقشه داداش نوش جونش زحمت میکشند از افقانستان تا تاجیکستان از استرالیا تا آمریکا هرجاکه ایرانی است مخاطب 90 هستند !
شما برید پایش مردمی درست کنید که نظر سنجی بزاره کمتر از 20000نفر توش شرکت کنند
عصرایرانیان از 45هزار کاربر نظر سنجس گرفته که در مجموع کمتر 13درصد از مردم برنامه های سیاسی و اخبار تلویزیون را میبینند (3404342) (alef-18)
 
نوری
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۰۱:۴۳
چقدر باید تنگ نظر باشیم که چشم دیدن یک نفر هم که داره کارش رو درست انجام میده، نداشته باشیم. اگر هم درآمد خوبی داره واقعا حلالش باشه! عادل جز معدود افرادی تو این مملکته که سر جای مناسب خودش قرار گرفته و داره به مملکت و هم وطن هاش به معنای واقعی کلمه خدمت می کنه! (3404571) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۱۶:۴۸
آقا محمد؛ خدا وکیلی این کامنت «خیلی مربوط»!! رو از کجا درآوردی؟ (3404613) (alef-18)
 
mehdi
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۴۸:۵۰
تو رو خدا اینقدر تهمت نزنید! اون دنیا باید در پیشگاه خدا جواب پس بدیما! (3404689) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۲:۱۷
چطور فردوسی پور میتونه به همه تهمت بزنه. (3405014) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۵۴:۳۱
آقای ظریف اعتبار به پاسپورت ایرانیها برگشت؟ (3405105) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۲۴:۰۴
اعتبار هم بخشیده رکینگ موسسات بین المللی را ببین بعد بیا نظر بده (3405487) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۴۴:۱۲
به کی بخشید ما خبر نداریم،تازه با قانون جدید آمریکا اعتبار پاسپورت اروپاییها رو هم پایین آورد. (3405619) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۴۹:۴۳
از طریق نود جمع کرده نه از طریق رانت.
میتونی شما هم هوش نداشته ت رو به کار بنداز. (3405095) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۱۸:۱۸
لیاقتش رو داره، سوادش رو داره ، وجودش رو هم داره. شما هم تلاش کن مثل اون شی (3405573) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۷:۱۴
وطن امروز و صدا وسیما و 2030همه هدفشون یکی هست والا فردوسی پور رو نمیتونن بندازن بیرون بدلیل محبوبیتش ..... (3404320) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۴۸:۰۸
ظاهرا اقای ظریف باید ممنوع التصویر شوند.
مگر ایشان کاندید مجلس شورا یا خبرگان رهبری است. که نباید در برنامه ای شرکت نماید.
این دلواپسان زمان احمدی نژاد که تمام صدا وسیما در اختیار ایشان و سفرهای استانی ایشان حتی قبل از برگزاری انتخابات 88 بود کجا بودند . (3404323) (alef-18)
 
آبی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۰۹:۵۹:۱۶
من ظریف رو دوس دارم.اما فردوسی پور رو نه. چون جانبداری میکنه تو گزارشش. (3404370) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۱۵:۰۵
ها بعدا معلوم میشه یه چندوقتی صبرکن (3404733) (alef-18)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۳۴:۲۷
بنام خدا- وطن امروز خیلی ظریف دل نگرانی خود را از خروج صدا و سیما از حوزه پشتیبانی گرایش های موافق این روزنامه به سمت گرایش مخالف بیان کرده ! چون صدا و سیما تا حالا عادل بوده و همه مردم این را با پوست و خون خودشان لمس کرده اند. البته این وصله ها ناچسب است!! (3404487) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۰:۵۲:۵۶
کل بخش سیاسی صدا و سیما در اختیار جبهه پایداری است و حالا قراره ظریف چند دقیقه ای از این تریبون استفاده کند اینها چه جیغ و دادی راه انداخته اند. (3404536) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۱۶:۳۳
عشق است فردوسی پور و آن نودش با تمام میهمانهاش
دوشنبه شبها به عشق تماشای نود همه چی رو تعطیل میکنم (3404611) (alef-18)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۵۷:۴۲
در برنامه نود رو گل بگیرند... (3404948) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۲۱:۵۸
این آمارها رو از کجا گرفتی دانشمند؟؟ (3405683) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۱:۴۲:۰۶
عصبانی نشید دوستان اگه یه روزی وطن امروز و امثالهم از ظریف تعریف کردن باید نگران بشیم که ایشون چه کار اشتباهی انجام داده. (3404674) (alef-18)
 
11
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۰۳:۳۱
نتایج مطالعات و آموزه های دینی همیشه بیان میکند که " اساس دین مبین اسلام و فلسفه پیدایش انقلاب اسلامی " بر کرامت انسان ها و شرافت مردم بنا نهاده شده است .

از مطالب درج شده در نامه فوق الاشاره، اینطور استنباط می شود که، مخاطبان و بیننده های برنامه نود به "سونامی سرطان" تشبیه شده اند!!!
آقای مدعی العموم کجاین که ببینند ؟ امکان ندارد که ندیده باشند ...

معلوم نیست مسئولین وطن امروز، چه کسانی رو "مردم" میدانند !!!

هواداران چندین هزرپار نفری برنامه محبوب نود "مردم نیستند، آن وقت جمع اندکی از جریان خاص که در حد کلونی سیاسی هم نیستند ، "مردم" می باشند ؟ (3404709) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۱۶:۱۷
اگر فردوسی پور با رسایی در مورد سفر به غرب برای اصلاح مردم مصاحبه می کرد بهترین ادم روزگار بود (3404737) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۰۲:۱۸
وطن امروز مال بذرپاشه نه رسایی ولی‌ فرق نمیکنه. (3405357) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۰۳:۱۰
نهایت تحلیلتون این بود ؟!!!
این حرفا رو که گربه هم وقتی دستش به گوشت نمیرسه، میگه ... (3404963) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۲۷:۵۴
خوب نابقه تو که تحلیلت فوق العاده است.تو که این قد با هوشی الان چکاره ای دکتر. (3405890) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۳۱:۲۶
فردوسی پور+ظریف =دو شخصیت محبوب دوست داشتنی.تمام (3405896) (alef-18)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۵۶:۳۰
جریانات سیاسی به جای اینکه به فکر حل مشکلات جوانان و مردم باشن به فکر کوبیدن همدیگه هستن... با این اوضاع تا ابد در جا میزنیم (3404796) (alef-18)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۳:۰۸:۰۶
تهش از محبوبیت ظریف میترسند (3404822) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۲۳:۳۸
ظریف 1400 (3405021) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۲۴:۲۲
اصلا فکرش رو هم نکن اولا ظریف در حد ریاست کشور نیست ثانیا با این عملکرد مشعشع دولت انتخابات 96 هم رو هواست چه برسه به 1400!!! (3405691) (alef-18)
 
حسين
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۳۱:۱۲
كي متنفرنيست همه از تندروي خوششان نمي ايد...از محبوبيت مي ترسند (3405044) (alef-18)
 
حسینی کلشتری
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۳۶:۱۷
دعوت از اقای ظریف بایستی در یک برنامع عمومی ورزشی صداو سیما انجام میشد نه در برنامه تخصصی فوتبال . همه حرف همینه ایا این قابل درک نیست ؟ علاوه بر ان رفتار جناحی فردوسی پور برای تیزبینان که پوشیده نبوده و برای آن میشود مثالهای متعددی اورد بنابراین دعوت از اقای ظریف در این برهه زمانی که بحث فتح الفتوح ! برجام است و نزدیک انتخابات چه هدفی غیر سیاسی بازی میتواند داشته باشد . (3405054) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۴:۵۵:۴۷
انتخابات چه ربطی به ظریف داره.
مث اینکه یادت رفته ظریف وزیره و انتخابات مربوط به مجلسه (3405109) (alef-18)
 
حسینی کلشتری
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۳۸:۳۸
اقای ظریف نماینده یک طیف سیاسی است ان هم طیف سکاندار دولت و دولت هم تمام هم و غم خودش رو گذاشته برای فتح مجلس . اظهارات اقای جهانگیری رو در جمع کارگزاران لطفا بخوانید . (3405214) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۱۸:۰۵
ظریف از هر جناحی که هست مردم ایران به این جهان پهلوان خود افتخار می کنند (3405572) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۵۹:۱۶
پس حداد عادل سخنگوی اصولگراها تو خندوانه چکار می کرد. (3405353) (alef-18)
 
United Kingdom
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۳۵:۵۹
ظریف همیشه با چندتا خبرنگار و ادم خاص مصاحبه میکنه (3405205) (alef-18)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۴۸:۲۲
من نمیدونم این جماعت چه علاقه ای به کلمه رمزگشایی دارن (3405236) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۵:۵۴:۲۹
این همه کامنت یک طرفه بااین ادبیات سخیف واقعا نوبره!!! (3405244) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۸:۳۶:۱۸
به تعداد لایک ها نگاه کن !
840 نفر اتفاقا خیلی معمولیه البته شماهاهم کامنت تکراری میزارید با 100 تا کامنت ضد دوئلت تنها 36 رای و لایک (3405512) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۲:۴۰:۴۳
آخه مردم که بیکار نیستن بیان این چیزی الکی رو بخونن این دولت یه کاری کرده که گندش چند سال بعد درمیاد البته شما که توپ هم تکونتون نمیده .میگن از انزوا در اومدیم آره شدیم بازار مصرف کشور های دیگه تازه الان مثل زمان قاجار هم نیست که فقط روس و انگلیس رو سیر کنیم الان دولت روحانی دولت هفت کشور ه من کاری به وطن امروز ندارم ولی براتون واقعا متاسفم لااقل ظریف رو قهرمان ملی ندونین قهرمان ملی امیر کبیر و دکتر مصدق و امام خمینی بودن که دست ابر قدرت هارو ازاین مملکت کوتاه کردن (3405819) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۲۳:۰۴:۲۶
داداش حالت خوب نیست به خدا. یک سر به دکتر بزن (3408255) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۵۸:۲۸
چرا وطن امروز به خندوانه به عنوان پرمخاطبترین برنامه که از نود هم جلوتر است حمله نکرد که حداد عادل را آورده بود تلویزیون که اتفاقا سخنگو و آیکون یک جناح سیاسی است. ظریف که هرگز تا کنون وارد عرصه سیاست داخلی نشده و نماد هیچ جناحی هم نیست و تا کنون یک کلمه هم در مورد سیاست داخلی له یا علیه هیچ جریان سیاسی حرف نشده است.
بی اخلاقی تا کجا آخر (3405348) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۱۲:۳۳:۳۳
خندوانه یک برنامه ی عمومی است که از همه ی حوزه ها ورزشی،سیاسی،فرهنگی،سینمایی دعوت میکند اما نود یک برنامه تخصصی مختص ورزش اون هم فوتبال است (3406727) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۶:۵۹:۰۲
جالبه که وطن امروز به رضا زاده میگه جهان پهلوان. کسی‌ که با دوپینگ ابروی ایران را برد و وزنه بردارانی را که ممکن بود رکوردش را بشکنند از تیم‌ کنار گذاشت (3405351) (alef-18)
 
بي نام
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۳۲:۱۹
مخالفم با اين مطلب (3405406) (alef-18)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۷:۴۶:۰۷
همه تلویزیون با پایداریه،حالا تحمل تنها یه برنامه نود رو ندارین؟ پ اگه اونطوریه کل تلویزیون غش کرده اونوری.... (3405429) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۱۸:۴۵
والله تلویزیون که این روزها رو روشن میکنم میبینم دولتیها اونو کنترات کردند،بیخود دروغ تحویل نده. (3405679) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۱۴:۴۷
زور میزنن که رای بیارن. اشکال نداره. ظریف اگر عرضه داشت تو مناظره با مخالفاش شرکت میکرد. نه تو برنامه فوتبالی (3405566) (alef-2)
 
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۲۳:۰۱:۵۸
8 درصدی ها که از انواع رانت و دوپینگ هم بر خوردار هستن دارن زور می زنن وگرنه ظریف و دوستانش که نیاز به زور زدن ندارن؛ فقط کافیه انتخابات آزاد برگزار بشه، همین. (3408249) (alef-3)
 
رحمانی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۱۵:۱۸
یک عمر داریم هر شبکه را که می زنیم برنامه های طیف وطن امروز و هم خطیهایشون می بینیم و ناچارا نگاه می کنیم اما آنها یک برنامه ده دقیقه ای که شاید به ضرر آنها باشد را نمی توانند تحمل کنند.
اللهم احفظ انفسنا من شرور الامه (3405567) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۲۶:۵۲
آزاد کردن ظرفیت های داخلی کشور در خدمت ورزش (3405589) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۳۳:۱۲
وقتی ملت مخالف افکار وطن امروز به برنامه های جناحی اعتراض میکنند گوش شنوا وجود نداره ولی بر عکسش ، حتی اگه هنوز اتفاق نیفتاده صدای اینا رو در میاره ... اگه از استاندارد دوگانه امریکا انتقاد می کنید خودتون هم فرقی باهاش ندارین (3405599) (alef-18)
 
امیر علی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۹:۵۲:۵۴
قابل توجه طرفداران ظریف ! وطن امروز هرچه باشد مدیرش یه بسیجی است ومتوکل به خداست نه به امید کدخدا. (3405637) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۱۰:۰۸
حالا مگه چیه الکی شلوغش میکنین؟؟؟ مصاحیش مگه چی میتونه باشه؟؟؟ حتما اینه که شما قرمزین یا آبی؟؟؟ دیگه بیخودی شلوغ میکنین انگار یه ژورنالیست جنجالی با ظریف مصاحبه کرده. (3405667) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۴۷:۱۴
مگه فردوسی پور اصلاح طلبه که وطن امروز جوش اورده ما نفهمیدیم عادل استقلالیه یا پرسپولیسی ولی وطن امروز فهمیده اصلاح طلبه دمت گرم وطن امروز (3405719) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۰:۵۸:۰۰
حتما باید منتظر خنده های بی مزه الکی و قر و واقرهای خنک آقای مجری باشیم (3405727) (alef-18)
 
کامران
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۱:۳۲:۱۷
الان سایت الف ادعای اصولگرایی هم داره با این تخریب ها و تحلیل ها علیه روزنامه انقلابی؟ (3405762) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۱۶:۴۳
فقط ظریف کارش درسته (3405877) (alef-18)
 
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۲۳:۳۵:۱۵
جالبه به شوخی به این مطلب نگاه کردم اما حالا که برنامه شروع شد و اعلام شد مصاحبه پخش نمیشود وحشت کردم یعنی وطن امروز برنامه سیما را میچیند. واقعا متاسفم (3405907) (alef-2)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
مصاحبه فردوسی پور با ظریف، نامه نگاری «وطن امروز»‌ به سرافراز و کلاه بردار نامیدن عادل