توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431555
اهداف اقتصادی«ترامپ» در سال ۲۰۱۷ محقق نمی‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که وعده «ترامپ» در جهت رسیدن به رشد اقتصادی ۵ درصدی آمریکا در سال جاری میلادی دور از دسترس خواهد بود.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوزمکث»، بانک‌های «وال‌استریت» هشدار دادند که وعده‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا مبنی بر تغییر اقتصاد این کشور و نیز شکوفاکردن مجدد چرخه تولید آن،  در حال حاضر محقق نخواهد شد.  

این در حالی است که «ترامپ» وعده داده تا رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا را از سطح فعلی آن که ۲ درصد است به ۵ تا ۶ درصد افزایش دهد؛ اما بانک‌های «وال‌استریت» پیش‌بینی کردند که امکان رسیدن به چنین رشدی حداقل در نخستین سال آغاز به کار دولت «دونالد ترامپ» میسر نخواهد آمد.  

همچنین موسسه تحقیقاتی «مورگان چیس» رشد اقتصادی ۱.۹ درصدی را برای سال آینده آمریکا پیش‌بینی کرده است؛ ضمن اینکه «ولز فارگو» و «گلمن ساچ» هر کدام رشد اقتصادی ایالات متحده را برای سال ۲۰۱۷ میلادی به ترتیب ۲.۱ درصد و ۲.۲۵ درصد برآورد کرده‌اند.

البته بانک «گلمن ساچ» و «UBS» هم رشد شاخص بورس آمریکا را در سال ۲۰۱۷ میلادی در مقایسه با سال قبل از آن، فقط با ۲.۴ درصد افزایش پیش‌بینی کرده‌اند.  

در همین حال، کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که روند توسعه اقتصادی آمریکا شبیه به یک لاک‌پشت سالم بوده که آهسته در حال حرکت است؛ اما در پایین جاده قرار گرفته و نشانه‌هایی وجود دارد که در سال ۲۰۱۷ میلادی، ممکن است سرعت این لاک‌پشت افزایش پیدا کند.

همچنین «پیتر موریسی»، استاد اقتصاد دانشگاه «مریلند» آمریکا گفت:  «ترامپ» باهوش‌تر از «باراک‌اوباما» است و یک مقدار زمان می‌برد تا تمام خرابی‌هایی را که طی هشت سال گذشته بر اقتصاد آمریکا واردشده را جبران کند.  

وی در ادامه تصریح کرد: سرعت رشد اقتصاد آمریکا کند خواهد بود؛ اما به کندی رشد اقتصادی دولت «رونالد ریگان» (۱۹۸۱-۸۹ میلادی) نخواهد بود؛ ضمن اینکه کاهش مالیات به دلیل رشد کُند اقتصادی آمریکا در طی سال‌های اخیر امری مشکل خواهد بود.

«موریسی»  در پایان گفت: احساس من بر این است که سیاست‌های اقتصادی «دونالد ترامپ» در سال ۲۰۱۸ میلادی موفقیت‌آمیز خواهد بود و در سال ۲۰۱۹ میلادی اقتصاد آمریکا در مسیر برنامه‌ریزی‌شده خود قرار خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + تولید ناخالص داخلی + دونالد ترامپ + اقتصاد آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.