نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 241853
چین خواستار «رویکرد عملگرا و منعطف» در مذاکرات هسته ای ایران شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
معاون نماینده چین در سازمان ملل از همه طرف های مرتبط با موضوع هسته ای ایران خواست «رویکرد عملگرا و انعطاف پذیر» برای حل و فصل جامع موضوع هسته ای ایران در دور بعدی مذاکراتˈ اتخاذ کنند.

به گزارش ایرنا، وان مین معاون نماینده دایم چین در سازمان ملل همچنین خواستار تجدیدنظر شورای امنیت در مورد آخرین تصمیم کمیته ۱۷۳۷ در خصوص تحریم های ایران شد. کمیته تحریم های ۱۷۳۷ کمیته ای است که پس از قطعنامه ۱۷۳۷ برای پیگیری کارشناسی اجرای تحریم ها علیه ایران تشکیل شد.

به نوشته روز سه شنبه 'چاینا دیلی'، وی با اشاره به این که چین همیشه اهمیت زیادی برای کار کمیته قائل است و به طور فعال در کار کمیته شرکت می کند، گفت که این کمیته باید ماموریت خود را به شیوه ای عمل گرا، پایدار و متعادل انجام دهد. معاون نماینده دایم چین در سازمان ملل همچنین با تاکید بر اینکه قطعنامه های شورای امنیت باید به طور کامل و با دقت اجرا شود، گفت که تحریم ها تنها یک وسیله است و معیاری برای اندازه گیری کار کمیته نیست.

وی گفت: در شرایط فعلی کمیته ۱۷۳۷ و شورای امنیت باید به سمت پیداکردن راه حل دیپلماتیک پیش بروند. 'وان مین' با استناد به 'تغییرات مثبت در مورد موضوع هسته ای ایران از آغاز سال جاری میلادی تاکنون'، گفت که مرحله بعدی مذاکرات برای رسیدن به توافق جامع برنامه ریزی شده بسیار مهم است.

'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه کشورمان در صدر تیم مذاکره کننده برای ادامه گفت وگو با گروه پنج بعلاوه یک و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سحرگاه سه شنبه عازم نیویورک شد. مذاکرات ایران و ۱+۵ روز چهارشنبه با نهار کاری ظریف با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز و عصر چهارشنبه و صبح پنجشنبه دیدارهای دوجانبه میان هیات ایرانی و اعضای گروه ۱+۵ انجام می شود.

معاون نماینده چین در سازمان ملل در ادامه اظهار امیدواری کرد که همه طرف ها در دیدارها و مذاکرات هسته ای 'نگرش انعطاف پذیر و عملی' داشته باشند. وی معتقد است نتیجه این مذاکرات در نهایت باید رسیدن به 'توافق جامع عادلانه و متوازنی' باشد که 'دو طرف سود' ببرند. این دیپلمات چینی در پایان آمادگی پکن را 'در شرایط جدید' برای حضور فعال در مذاکرات اعلام کرد تا 'سهمی در حل و فصل جامع موضوع هسته' ایران داشته باشد.

هفتمین دور مذاکرات جامع ایران و گروه ۱+۵ عصر پنجشنبه انجام می شود. مذاکرات ۲۷ شهریورماه ایران با گروه ۱+۵ در نیویورک در حاشیه شصت و نهمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود.

این گفت وگوها هفتمین دور از مذاکرات جامع میان طرفین است که در مذاکرات وین شش به دلیل اختلاف نظرهای عمیق بر سر مسایلی چون 'میزان و حجم غنی سازی اورانیوم ایران، طول مدت زمان توافق نهایی، راکتور آب سنگین اراک، تاسیسات فردو و نحوه برداشته شدن تحریم ها' نتوانستند به توافق جامع دست یابند.
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۰۹:۵۱:۲۶
اولا"چین نه سرپیاز است و نه ته پیاز.عمده مشکل آمریکاست که باید شرایط ما رابپذیرد و تحریم ها را لغو کند. (2377494) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۰۰:۰۸:۵۳
اتفاقا چین هم سر پیاز است هم ته پیاز از شروع تحریمها بیشترین نفع را چین برده است واگر تحریمها برداشته شود بیشترسن ضرر را میکند .درسیاست بین الملل مهم نتایج است بنابراین درعمل چین هیچگونه تمایلی به سرانجام رسیدن گفتگوها ندارد واینگونه نظراتی که عنوان میکنند برای فریب است (2379030) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۰۹:۵۷:۳۰
دقیقا همین طوراست از پولهای بلوکه شدن ایران درچین کلی منفعت میبرد ودرآخر بجای پول جنس بنجول وکم یا بی کیفیت به ایران ارسال میکند .هروقت مذاکرات هسته ای میخواهد به نتیجه برسد پشت چینیها به لرزه درمیاد. (2379303) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۲۰:۵۵:۳۴
چین بسیار از روسیه قوی تر است و در اینده از آمریکا. ولی اولویتش مسائل خاور دور است وکاری به خاور میانه ندارد (2378804) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.