توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371552
ساخت داروی گیاهی برای درمان زخم‌های دیابتی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱
یک مخترع جوان گفت: داروی موثر بر درمان زخم جراحی بر پایه عصاره پنیرک یا سرخ گیاه به همراه بادام تلخ ساخته‌ایم که برای بیماران با زخم دیابتی کاربرد دارد و اثربخشی آن به اثبات رسیده است.

به گزارش فارس: پویا پارسایی درباره ساخت اختراعات خود در کشور گفت: تاکنون تعداد ۱۳ ثبت اختراع به همراه ثبت دارو در داخل و خارج از کشور داشتم همچنین حدود ۳۵ مقاله ارائه داده‌ام که در مجلات داخلی، خارجی و ISI به چاپ رسیده است.

وی درباره اختراع داروی گیاهی درمان زخم جراحی و دیابت بیان کرد: داروی موثر بر درمان زخم جراحی بر پایه عصاره پنیرک یا سرخ گیاه به همراه بادام تلخ ساخته شده که برای بیماران با زخم دیابتی نیز کاربرد دارد و اثربخشی آن به اثبات رسیده است.

این متخصص بهداشت مواد غذایی دانشگاه شهرکرد ادامه داد: اثر بخشی پماد ساخته شده در ترمیم سریع زخم‌های جراحی و زخم‌هایی که در انتهای دست و پای بیماران دیابتی ایجاد می‌شود بسیار موثر بوده است.

با پماد ساخته شده دوره زمانی درمان به نصف می‌رسد
وی درباره روند درمان زخمهای دیابتی با گیاه پنیرک گفت: در حالت طبیعی درمان این نوع زخم بیش از چهار هفته به طول می‌انجامد تا بتواند ترمیم را کامل کند اما با استفاده از این گیاه و پماد ساخته شده روند درمان به حدود ۱۴ روز می‌رسد.

پارسایی، با تاکید بر این موضوع که پماد گیاه پنیرک برای اولین بار بر پایه گیاه در داخل ساخته شده است، تصریح کرد: نمونه خارجی این دارو به شکل شیمیایی وجود دارد اما به شکل گیاهی نمونه آن وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: برای تولید انبوه این دارو با یک شرکت داروسازی در اصفهان در حال عقد قرارداد هستیم تا بتوانیم در چند ماه آینده این دارو را به تولید برسانیم.

استفاده از پنس دو منظوره باعث صرفه جویی زمان جراحی را کاهش می‌دهد

این مخترع جوان درباره ساخت پنس جراحی دو منظوره گفت: این پنس دو منظوره به عنوان قیچی و پنس سوزن گیر استفاده می‌شود که استفاده همزمان از این پنس باعث صرفه جویی در زمان و در هنگام عمل جراحی می‌شود.

وی ادامه داد: در این اختراع پنس و قیچی یکی شده است که این امر باعث جلوگیری از مخاطراتی می‌شود که ممکن است در اثر استفاده از قیچی در جراحی به وجود بیاید و این مخاطرات عموما آسیب‌های بافتی هستند که قیچی ایجاد می‌کند.

پارسایی، تاکید کرد: نمونه اولیه این وسیله ساخته شده و با یک شرکت آلمانی که در هند شعبه دارد در حال پیگیری هستیم که نمونه صنعتی آن را به تولید برسانیم.

متخصص بهداشت مواد غذایی دانشگاه شهرکرد درباره ساخت سرسرنگ ایمن گفت: این اختراع موجب جلوگیری از ورود نیدل یا سرسرنگ به دست کاربر می‌شود و معمولا فرد پس از استفاده از سوزن آن را دور می‌اندازد اما این اختراع باعث می‌شود که به شکل ایمن بتوانیم در سرنگ را برداریم و بگذاریم بدون اینکه نیدل در دست فرد فرو رود.

وی ادامه داد: در این سرنگ کاملا جدا می‌شود و یک شیت یا قلاف دارد که می‌تواند وارد آن بشود و از برخورد سر سرنگ با دست جلوگیری کند

جایگزینی سرسرنگ ایمن به جای سرنگ‌های معمولی در آینده‌ای نزدیک

پارسایی، با بیان اینکه این سرنگ‌ها یکبار مصرف هستند و برای تزریقات عضلانی نیز کاربرد دارند، خاطرنشان کرد: ورود سر سوزن به دست یکی از مشکلات عمده پرستاران و پزشکان است اما به دلیل ایمنی که این نوع سرنگ دارد، ممکن است در آینده جایگزین سرنگ‌های معمولی شود.

این مخترع جوان تاکید کرد که این محصول به ثبت رسیده اما هنوز برای تولید انبوه موفق به پیگیری آن نشده‌ایم.
 
کلمات کلیدی : داروی گیاهی ، زخم،دیابت ، عصاره پنیرک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.